דרוש מידע גופיית ציצית

יונה צחורה

משתמש מקצוען
כשמלבישים מעל גופיה פותרים את השאלה אם זה בגד זעה או לא
ומרווחים ציצים מבד נעים מסודרת שלא עולה עד הגרון או נהפכת לגוש

Yael Mor

משתמש מקצוען
והפתילות לא מתלכלכות לו במהלך היום?
ובכלל איך ציצית של ילד שורדת חודש? לא נקרע לו הפתילות?
זה לא נהרס, אני שמה לו מידה פחות וככה זה לא ארוך ונשרך.
כמובן שאין לו רק ציצית אחת, אז זה לא שבאמת הוא עם אותה ציצית חודש, אלא מחליף בין כמה. ופעם בחודש מכבסת את כולן ביחד.

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
אני מכבסת פעם בשבועיים (יש לי כמה כאלה)
ומהר מאוד החוטים נקרעים ונראית לא יפה
כמה שניסיתי לכבס בתוך רשת + תפוס ע"י מקלות כביסה או בתוך ניילון וכו לא עזר
נאלצת לזרוק כל תקופה ולקנות חדש

ואהבת כמוך

משתמש רשום
לא הצלחתי להבין.. מצטערת אפשר הסבר ?

אז מה ההלכה לגופיית ציצית לילד בן 3 או מה צריך לעשות כדי שזה יהיה תקין..? אני מבולבלת​

rivkar

משתמש מקצוען
לא הצלחתי להבין.. מצטערת אפשר הסבר ?

אז מה ההלכה לגופיית ציצית לילד בן 3 או מה צריך לעשות כדי שזה יהיה תקין..? אני מבולבלת​
לא ידוע לי שילד בן 3 בכלל חיב במצוות
מה שאפשר בשביל חינוך כמובן למה לא
מה ההלכה אומרת על ברכות ק"ש לילד בן 3?! אותו רעיון נראה לי..

תמי פ

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רק מעלה נקודה הלכתית שגופיה ציצית זה לא חלק הלכתית גם מצד שיש הרבה שסוברים שבגד שמגן מזיעה פטור מציצית - גופיה וגם מצד ביזיון לציצית שמונחת על הגוף וסופגת את הזיעה
למשל הגר"ח קניבסקי חשש לכך
ילד בן שלוש בכל מקרה לא חייב בציצית.

משה שאחא

משתמש צעיר
ילד בן שלוש בכל מקרה לא חייב בציצית.
אז אל תלבישו לו וזהו אם עושים דבר ובוודאי רוחני עושים את זה עד הסוף ובלי קונצים ובלי ספיקות
אם זה היה בעיה בהידור מצווה ניחא אבל כשיש דעות שיש פה בעיות רציניות בהלכה זה כבר משהו אחר
בפרט שאצל הילד אין קושי להפך הוא שמח עם הציצית הוא מרגיש עם זה ילד גדול אז בשביל מה סתם להלביש לו משהו שיש עליו שאלות

תמריה

משתמש חדש
בעלי סובר שעדיף לא להלביש בכלל ציצית לא כשרה כי זה כאילו היא לא לובש ציצית
אנחנו עכשיו ניסינו להחליף את החוטים של הציצית גופיה לחוטים עבים של מבוגר כדי שלא יקרע

חלי פיינשטיין

משתמש מקצוען
ציצית גופיה יושבת הרבה יותר יפה על הגוף. גם לילדים בני 8.
ועד הגיל הזה לובשים ציצית בעיקר בשביל החינוך וההרגל. והברכה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה