ביטוח חיים של משכנתא - צמוד מדד ?

התמר

משתמש פעיל
מחיר ביטוח חיים של המשכנתא,
עולה מידי שנה. [בחב' הראל].

שאלתי את הסוכן מדוע.
אמר לי שזה צמוד למדד.

אני שואל האם זה תמיד ככה, כי בהצעת הפוליסה שהוא שלח לא היה רשום שזה צמוד מדד.

אמר לי שככה זה אצל כולם.

ראובן 23

משתמש מקצוען
מחיר ביטוח חיים של המשכנתא,
עולה מידי שנה. [בחב' הראל].

שאלתי את הסוכן מדוע.
אמר לי שזה צמוד למדד.

אני שואל האם זה תמיד ככה, כי בהצעת הפוליסה שהוא שלח לא היה רשום שזה צמוד מדד.

אמר לי שככה זה אצל כולם.
עשית ריסק קבוע כנראה

ראובן 23

משתמש מקצוען
לא יודע לבדוק זאת.
בכל מקרה אפשר לשנות זאת ?
אפשר לא בטוח שחכם.
עשית את הביטוח דרך הסוכנות של הבנק?.
עם כן בין כך כדאי לעבור לסוכן פרטי חיצוני.
מכיוון שהסוכנות של הבנק לא יכולה לבטח את הדירה בביטוח צד ג.
זה אומר שבמקרה שריפה חס וחלילה שתעבור לדירה ליד הנזק של הדירה ליד לא יהיה מכוסה אלא אם תעשי את הביטוח לא בסוכנות של הבנק.
ואם את כבר היום מבוטחת אצל סוכן פרטי תבררי אצלו יש ריסק קבוע ויש ריסק משכנתא ולכל אחד מהם מעלות שונות.

Ins

משתמש צעיר
כל ביטוחי הריסק צמודים למדד על פי חוק
ביטוח ריסק רגיל שהוא לע פוחת עם השנים, המחיר עולה בו בדרך כלל כל שנה , בלי קשר למדד (בעבר היו ביטוחים בפרמיה קבועה או משתנה כל 5/10 שנים).
המחיר עולה בעקבות הגידול בסיכון למוות ככל שהגיל עולה.
שינוי העלות בגין המדד היא לא ממש משמעותית, ואפשר לבקש להחזיר את סכום הביטוח הבסיסי וגם ההצמדה של הפרמיה תרד

התמר

משתמש פעיל
כל ביטוחי הריסק צמודים למדד על פי חוק
ביטוח ריסק רגיל שהוא לע פוחת עם השנים, המחיר עולה בו בדרך כלל כל שנה , בלי קשר למדד (בעבר היו ביטוחים בפרמיה קבועה או משתנה כל 5/10 שנים).
המחיר עולה בעקבות הגידול בסיכון למוות ככל שהגיל עולה.
שינוי העלות בגין המדד היא לא ממש משמעותית, ואפשר לבקש להחזיר את סכום הביטוח הבסיסי וגם ההצמדה של הפרמיה תרד
אז מה עושים כשזה עולה כל שנה עקב שהגיל עולה ?
וזה בעצם מקזז את הירידה שהיה אמור להיות עקב ירידת הסכום שניטל למשכנתא.

יש פתרון לזה ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  30  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה