אוטוקאד- אשכול הטיפים

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
רותי, תודה ענקית על פתיחת האשכול ועל העבודה שהשקעת, אנדי תודה על התוספות ותודה מראש לכל המוסיפות העתידיות,אין לי זמן כרגע להתעמק בכל הנכתב אולם אין ספק שכאשר כל אחת תורמת מנסיונה יהיה לכולנו יותר קל. גם אני אשתדל לתרום מנסיוני.

csketch

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
וואו , את מדהימה. אשכול לענין!

אחרי שבחרתי אוביקטים בפקודה מסוימת. יש אפשרות לבחור את אותם אוביקטים בפקודה אחרת ע"י הקלדת האות P מאד שימושי אצלי כשאני צריכה גם להזיז וגם לסובב את אותו אוביקט.

יש מצב שאת שומרת את כל ה CTB שיש לך ומעלה\ שולחת לי?
אין לי נסיון עם כל הקנ"מ וזה יעזור לי שאני לא אצטרך לעשות נסיונות מה הכי טוב.

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י revrut;1695017:
purge- מחיקת פרטים מיותרים מקובץ

הועלה ע"י תמר:
pu-purge בטח אתן יודעות,אני אוהבת להשתמש לפני שליחת הקובץ, מנקה את כל הבלוקים, השכבות הסגנונות שלא בשימוש ומוריד ממשקל הקובץ.
זו פעולה שאני משתדלת לעשות כל פעם לפני שאני סוגרת קובץ. זה חשוב מאד כי לפעמים כשעובדים לדוג' בxref או בלוקים שהיו על הקובץ ומחקנו תוך כדי עבודה. ואח"כ רוצים להכניס שוב בלוק או xref עם אותו שם או שאת הקובץ הזה רוצים לחבר לקבצים אחרים הוא זוכר את הבלוקים שהיו ומחקנו ואז זה עושה בעיות. לכן מאד חזוב לעשות את הפעולה הזו.
כעקרון כל פעם לפני שאני יוצאת מקובץ אני לוחצת pu לניקוי וzoom אנטר sextent (בקיצור z, e) שרואים את כל מה שהקובץ מכיל בחלון. = סתם בשביל צןרת עבודה מסודרת.

בנוסף לPurge יש אפשרות לעשות מינוס לפני כן, purge- ואז זה מוחק גם דברים ובאגים נסתרים... שה purge הרגיל לא מוחק.

100ZEVET

משתמש רשום
להחליף טקסט קיים בתוכנית שחוזר על עצמו בטקסט אחר.
כשרוצים לבחור טקסט מסוים שקיים בתוכנית כמה פכמים ורוצים לשנות את המלל במקום למחוק אחד אחד ולשנות יש פעולה פשוטה שמקלידים בשורה הראשונה את הטקסט שקיים שאותו אנו רוצים לשנות
ובשורה השניה רושמים את הטקסט החדש שייכתב במקום:

קבצים מצורפים

• מצא והחלף.PNG
    KB 121.2 · צפיות: 154

csketch

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה רבה על הליספ, ידעתי על זה אבל לא היה לי את הקובץ.

100ZEVET

משתמש רשום
למשתמשות הxref: פקודת xclip לחתוך חלק מהאקסרף
חוץ מפעמים שאני רוצה חלק מהתוכנית (לדוג' רק את האזור הממדים) , גם כשאני עושה חתכים אני מביאה באקסרף את התוכנית עושה לה קליפ במקום החתך ובמקרה שזה כמה קומות וכל קומה בקובץ נפרד אני משאירה את התוכנית כאקסרף במקומה ורק משנה בתיבה של האקסרף שיביא לי במקומה קובץ של קומה אחרת וכך אני מקבלת את הקומה הבאה באותה נקודה ובאותו מקום של החתך שעשיתי קודם...

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
ברכותי!
האם מטרת האשכול רק למתקדמות ?
או מותר לשאול גם שאלות פשוטות יותר של מתחילות?
בכל מקרה חן! חן! על היוזמה הברוכה שודאי תביא תועלת ותקדם את כולנו!
חדוי

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י חדוי כנרת;1695221:
ברכותי!
האם מטרת האשכול רק למתקדמות ?
או מותר לשאול גם שאלות פשוטות יותר של מתחילות?
בכל מקרה חן! חן! על היוזמה הברוכה שודאי תביא תועלת ותקדם את כולנו!
חדוי
האשכול נועד לכל טיפ שהוא, ואם יש לך שאלה- ושאי שכאן המקום.
ברכותי...

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נעילת וויופורט

הועלה ע"י ניקול:
כדי שקנה המידה לא ישתנה בטעות כל פעם שנכנסים לתוך הלייאאוט לשנות משהו
תצאו מהויופורט, סמנו אותו, ואז "גשו" לחלונית 'פרופרטיז' (שכדי שתהיה תמיד בצד, מוכנה לפתיחה מהירה), ושם, תחת הכותרת misk סמנו ליד display locked:
yes!!!

עכשיו הלייאאוט נעול. א"א להזיז כלום בתוך החלון, גם לא לשנות קנה מידה בטעות. הדבר היחיד שאפשר זה לעבוד בתוכו.
ואם רוצים להזיז או לשנות קנ"מ- פשוט שנו שוב את ההגדרה לno

ותוספת שלי- יש אפשרות ללחוץ בסרגל תחתון ימני על סמל המנעול כדי לנעול ואח"כ כדי לפתוח בשעת הצורך,
צפה בקובץ המצורף 246508
נעילה זו הכרחית גם ע"מ שנוכל להקפיא שכבות בחלון הוויופורט הספציפי.

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תצוגת הדפסה בגליון לייאאוט

הועלה ע"י ניקול:
בעבודה בלייאאוט- קליק ימני על לשונית הלייאאוט- בוחרים מתוך הרשימה את page setup mannager ובחלון שנפתח בוחרים modify
ואז, בחלון שנפתח מסמנים וי ב display plot styles
ועכשיו- תיראי את הלייאאוט שלך בדיוק בגוונים שהוא יוצא להדפסה!!
לא צריך יותר לעשות preview כל פעם!
צפה בקובץ המצורף 246509

100ZEVET

משתמש רשום
נזכרתי עוד תוך כדי עבודה...:)
כדי שהמידות לא יברחו כשעושים קופי או מזיזים את התוכנית.
יש פקודה- dda ואז בוחרים את כל המידות (כמובן אפשר עם שאר האובייקטים שבתוכנית..)
אנטר וזהו.

ניקול

משתמש מקצוען
נכתב ע"י 100ZEVET;1695410:
נזכרתי עוד תוך כדי עבודה...:)
כדי שהמידות לא יברחו כשעושים קופי או מזיזים את התוכנית.
יש פקודה- dda ואז בוחרים את כל המידות (כמובן אפשר עם שאר האובייקטים שבתוכנית..)
אנטר וזהו.
לא הבנתי :(
מתי עושים את זה?
אחרי שהן ברחו? :eek:

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י ניקול;1695413:
לא הבנתי :(
מתי עושים את זה?
אחרי שהן ברחו? :eek:

לא, לפני...
את גומרת לעשות מידות לתוכנית. תעשי את הפקודה הזו.
ואם באיזה שלב את רוצה להזיז\להעתיק את התוכנית ואז קורה שהמידות קופצות פתאום, אז לפני כן תעשי את הפקודה.

shיפי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תראו מה התפתח פה בכמה שעות...

רותי, תודה על האשכול :)

איך מישהי כתבה? יש פקודות שאנחנו רגילות לעבוד איתן
וזה נראה לנו הכי ברור שיש בעוד שלאחרות זה ממש חדש..
אז נחשוב בשבילכן על משהו ;)

ע.מ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
סיימתי אתמול לשרטט דירה שלימה ומשהו לא הסתדר לי, עד שעליתי על זה שאייקון האופסט מזייף במידות, מה ניתן לעשות?
נ.ב.
אני עובדת על אוטוקד 2007

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי הטיפ של הטקסטים מתחת למידה. עדיף לכתוב ככה: <>\P145+30(+83)
הסוגריים המשולשים בהתחלה ואח"כ לוכסן P וכו'. (במקרה שלי הפלוס 30 זה לתריס)

זה גורם שאם מידת הרוחב משתנה המידה משתנה בהתאם.
כך גם לא צריך לכתוב כל פעם את כל השורה מחדש. יש לי כזו מידה אני מעתיקה אותה בכל החלונות ומשנה בנקודות האחיזה לפי רוחב של כל חלון. זה יותר מהר לבצע מלכתוב...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מענין אתכם טיפ לרשימות? (אלומיניום, מסגרות, עץ)
זה קצת ארוך אז רק אם יש מתענינות אפרט.(שימושי באדריכלות ופחות בעיצוב פנים)
לאוטוקאד יש אופציה לספור כמה בלוקים יש מכל סוג. אם שמתי בלוק עם מספר ואות על כל דלת חלון וכו'. אני יכולה לקבל רשימה מסודרת באקסל כמה חלונות יש לי מכל סוג, כמה דלתות וכו'.

מינדי ל

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
אני אשמח
וגם משהו יכולה להסביר לי שמעתי ממשהו פעם שיש דבר כזה שאוטוקאד מצלם שכבות
לדוגמא אני לא צריכה להכין את כל השכבות ואז לחבות לדוג:אינ' מידה אינ' סימן וכו' אלא יש לי שכבה שנקראת אינסטלציה ובה יש את כל השכבות המיועדות לאינסטלציה כולל מידות רישום קוי הולכה וכו'
אם יש משהו?

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י מינדי ל;1695638:
אני אשמח
וגם משהו יכולה להסביר לי שמעתי ממשהו פעם שיש דבר כזה שאוטוקאד מצלם שכבות
לדוגמא אני לא צריכה להכין את כל השכבות ואז לחבות לדוג:אינ' מידה אינ' סימן וכו' אלא יש לי שכבה שנקראת אינסטלציה ובה יש את כל השכבות המיועדות לאינסטלציה כולל מידות רישום קוי הולכה וכו'
אם יש משהו?
יש אפשרות אחרת,
את יכולה באותה מידה לתת כמה צבעים אחרים ע"י שינוי במאפיינים שלהם, כלומר- את משרטטת על אותה שכבה אבל בצבע אחר בחלונית המאפיינים (פרופרטיס בלעז)
ואז בהדפסה את נוהגת כרגיל, כאילו יש לך כמה שכבות בכמה צבעים- את מגדירה עובי וצבע קו לצבעים בהם השתמשת באותה השכבה, מתיחסת אליהם כאילו הם שכבה נפרדת לגמרי.
הובן?

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עבודה בשכבות על בסיס תכנית עבודה אחת

הועלה ע"י REVRUT:
בתכנון פנים (בשונה מהיתרים וכדו') אני עובדת על תכנית אחת בלבד במודל, עליה אני בונה את כל תכניות העבודה, כאשר לכל תכנית יש את השכבה/ות שלה לפי הצורך, תוך כדי עבודה על תכנית אינסטלציה לדוג' אני מכבה את השכבות הלא רלוונטיות.
יש לזה כמה מעלות גדולות: ניתן להדליק כמה שכבות בו זמנית וכך ניתן למקם ריהוט, נק' חשמל ואינסטלציה תוך כדי שרואים את המכלול כולו וכך לא קורות טעויות שעולים דברים אחד על השני (ששמתי רדיאטור במקום שיש שקע חשמל...)
בנוסף- במידה ויש שינוי קל בתכנית אין צורך לדאוג לשנותו בכל התכניות כי יש רק תכנית אחת.

וכך- מכינים גליונות בלייאאוט גליון לכל תכנית ויש אופציה לכבות שכבות שונות לכל לייאאוט (לא דרך חלונית השכבות הרגילה)- אם יהיה ביקוש אני אכתוב את הדרך כי היא מעט מסורבלת להסברה ויתכן שזה דבר מוכר וידוע כך שבכלל אין צורך,

אני ממליצה בכל פה לעבור לעבוד בשיטה הזו שחוסכת הרבה זמן וכאב ראש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  13  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה