התייעצות לשון קשורה!

ראש צוות

משתמש סופר מקצוען
ילדתי בת לפני חודש

תגידי תודה.
אני גיליתי בגיל חצי שנה...
אף אחד לא שם לב.

חתכו בלי הרדמה.
ההתאוששות הרבה הרבה יותר קשה.
בנוסף, שריר הלשון אחרי כ"כ הרבה זמן של מאמץ כבר נוקשה וצריך שיחרור ע"י אוסטאופת.

בקיצור, גיל חודש עדיין נסבל...

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רק אצלי בתיק של הלידה היה כתוב על לשון קשורה?? (הדו"ח שמקבלים אחרי החדר לידה לפני שהולכים למחלקה)
אין לי מושג איפה ילדת,
אבל אני שלא הכרתי את התופעה מאף אחד מילדי הקודמים שינקו מיד תודה לה' תקין לא עלה בדעתי בכלל חשש בכיוון הזה! לקח לי זמן להרגע מזה ש3 ימים הילד בעצם לא אכל תקין ומסכן בכה ולא ידענו לעזור לו. לא מדברת על הסיוט והסחרור שזה הכניס אותי.
אם היו אומרים מילה בבית חולים שגם שם הוא בכה בין ארוחות הרבה היו עוזרים לו מייד!

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אין לי מושג איפה ילדת,
אבל אני שלא הכרתי את התופעה מאף אחד מילדי הקודמים שינקו מיד תודה לה' תקין לא עלה בדעתי בכלל חשש בכיוון הזה! לקח לי זמן להרגע מזה ש3 ימים הילד בעצם לא אכל תקין ומסכן בכה ולא ידענו לעזור לו. לא מדברת על הסיוט והסחרור שזה הכניס אותי.
אם היו אומרים מילה בבית חולים שגם שם הוא בכה בין ארוחות הרבה היו עוזרים לו מייד!

היה לי לידה אחת בנתיים, אבל אף אחד לא אמר לי כלום, פשוט קראתי את הדו"ח של הלידה, עוד בבית חולים וראיתי שכתוב שיש לשון קשורה.

רגע

משתמש מקצוען
היה לי לידה אחת בנתיים, אבל אף אחד לא אמר לי כלום, פשוט קראתי את הדו"ח של הלידה, עוד בבית חולים וראיתי שכתוב שיש לשון קשורה.
דווקא לי אמרו בית חולים שיש לשון קשורה,
כנראה קשור באמת לכמה הלשון היתה קשורה,
ודווקא אצלי התינוק ינק מעולה!

ASHDOD

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
הדמיות בתלת מימד
לבן שלי ניתקו בגיל ............................... 8
לא עלו על זה לא בביה"ח, טיפת חלב או אנו ההורים.
רק כשהוא דיבר, ודיבר ברור עלינו על הבעיה. ואז הוא הבין שזה עלול לכאוב וניתוח וכו' ולא רצה.
בגיל 8 גילה בגרות וביקש בעצמו, הניתוק נעשה בבית חולים תל השומר בטישטוש מקומי וכאבים חזקים למרות זאת.
טפלו בזה ע כ ש י ו ומהר

רגע

משתמש מקצוען
רק כשהוא דיבר, ודיבר ברור עלינו על הבעיה. ואז הוא הבין שזה עלול לכאוב וניתוח וכו' ולא רצה.
בגיל 8 גילה בגרות וביקש בעצמו, הניתוק נעשה בבית חולים תל השומר בטישטוש מקומי וכאבים חזקים למרות זאת.
טפלו בזה ע כ ש י ו ומהר
ברור כדאי לחתוך כמה שיותר מהר!!!

ורדית א

משתמש פעיל
תגידי תודה.
אני גיליתי בגיל חצי שנה...
אף אחד לא שם לב.

חתכו בלי הרדמה.
ההתאוששות הרבה הרבה יותר קשה.
בנוסף, שריר הלשון אחרי כ"כ הרבה זמן של מאמץ כבר נוקשה וצריך שיחרור ע"י אוסטאופת.

בקיצור, גיל חודש עדיין נסבל...
בקשר לאוסטאופת היועצת הנקה אמרה שלפעמים הוא יכול לעזור גם בלי לחתוך את הלשון הקשורה
יש למיהו נסיון או המלצות על זה?

שוש גרפיקה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
בקשר לאוסטאופת היועצת הנקה אמרה שלפעמים הוא יכול לעזור גם בלי לחתוך את הלשון הקשורה
יש למיהו נסיון או המלצות על זה?
לי יש ניסיון עם לשון תפוסה (וגם קשורה) (לשון תפוסה אינה מפריעה מדיבור, מקשה רק בהנקה - שנגמרה מהר.... עם כל המאמץ.. וכן לא לוקח מוצץ... ורק בקבוקים מסויימים) הרופא אמר לי ללכת לאוסטאופטית קודם הבדיקה... עזרה בדברים אחרים. - אך אני חושבת ללכת לעשות לו ניתוק בכל אופן.

ממליצה לכל אמא לטפל במיידי (וכן לבקש יועצת הנקה בביה"ח שתבדוק- הן לא בודקות אם לא מבקשים)
חוסך המון עוגמות נפש, הן לילד, הן לאמא הנאבקת עם הנקה, והן למשפחה, חוסך המון זמן ובכיות.

הרבה נחת!!!!

לילי 1

משתמש מקצוען
חתכתי שלוש פעמים
באף אחת מהפעמים לא ראיתי שההנקה השתפרה

מאוד קל לאבחן את זה, רואים בעין קרום שמחבר את הלשון לחיך

ואגב, הלשון שלי קשורה עד היום הזה וינקתי תקין ואין דרמות נלוות

זה עניין מאוד גמיש ולא חד משמעי, אצל דוקטור פורר כל תינוק הצריך ניתוק, אחרים חלקו עליו

מריםהצדיקה

משתמש פעיל
מישהו יודע אם אחרי ניתוק לשון בגיל חצי שנה צריך לעשות תרגול
כי ניתקו לבן שלי ועדיין קשה לו לאכול מבקבוק
אולי יש בקבוקים מסוימים שטובים לזה יותר?

WELLCOME

משתמש פעיל
טפלו בזה ע כ ש י ו ומהר
די זה כואב? אמורה לעשות עכשיו לבן שלי בגיל 7!! ועכשיו הקלינאית גילתה גם לבת שלי בת 4 אבל לה זה לא מפריעה לדיבור אז אין צורך. אשמח מאד לשמוע אם הניתוח כואב? ומה קשה בהתאוששות? וגם מתוך ניסיון האם יש חשיבות ללכת בשר"פ או שזה לא משהו מסובך??

MRF

משתמש מקצוען
אם את בירושלים יש את דר יודיסין מנהל כירוגיה ילדים בהדסה, מקבל ברמת אשכול-מאוחדת
אצל הבת שלי אמר שקשורה מעט והיא כבר בת חודשיים וחצי אז לא כדאי אבל אחכ אמרתי לו שהיא לא אוכלת טוב אז חתך במקום

אכפתית

משתמש מקצוען
הבאתי יועצת הנקה מקצועית ודבר ראשון שהיא בדקה והגיעה לבעיה, זו הלשון קשורה שיש לה.
כשילדתי את ביתי הראשונה, היו לי קשיים עם ההנקה.
בגיל שלושה שבועות הגעתי ליועצת הנקה שהמליצו לי עליה מאד מאד, הגעתי מחוץ לעיר!
הגברת ישבה איתי שעה ארוכה ואבחנה את התינוקת. אז דבר ראשון- הכי קל הכי פשוט- לשון קשורה!
(מעבר לזה היו לה עוד רעיונות שונים ומשונים, לא אלאה אתכם בגיבובי השטויות)
התייצבנו ל"ניתוחון". בעלי כבא "עקד"את התינוקת .. הרופא היה עם המספריים ביד והופס.....הרופא מסתכל וקובע-
זו לא לשון קשורה ולא נעליים!
ואכן התינוקת קצת גדלה והתחזקה והתחילה לינוק יותר ויותר טוב ב"ה.
רעיון שנתנו לי דווקא בבי"ח זה להשתמש בפטמת הנקה- בפרט לתינוקות שהתרגלו בתחילה לבקבוק.
לאמא זה אין פחד מפצעים וכו' ולתינוק קל יותר לינוק (כמו בקבוק) אני מידי פעם נתתי לה בלי, כדי שאני לא אהיה כבולה לזה בפרט שזה שקוף ונאבד. אבל להתחלה של המעבר מבקבוק זה מעולה!
יועצות הנקה הן לא רופאות, ובבי"ח דווקא שמעתי שלהרבה יולדות מאבחנים זאת מייד ואף כותבים זאת בטופס שחרור.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כשילדתי את ביתי הראשונה, היו לי קשיים עם ההנקה.
בגיל שלושה שבועות הגעתי ליועצת הנקה שהמליצו לי עליה מאד מאד, הגעתי מחוץ לעיר!
הגברת ישבה איתי שעה ארוכה ואבחנה את התינוקת. אז דבר ראשון- הכי קל הכי פשוט- לשון קשורה!
(מעבר לזה היו לה עוד רעיונות שונים ומשונים, לא אלאה אתכם בגיבובי השטויות)
התייצבנו ל"ניתוחון". בעלי כבא "עקד"את התינוקת .. הרופא היה עם המספריים ביד והופס.....הרופא מסתכל וקובע-
זו לא לשון קשורה ולא נעליים!
ואכן התינוקת קצת גדלה והתחזקה והתחילה לינוק יותר ויותר טוב ב"ה.
רעיון שנתנו לי דווקא בבי"ח זה להשתמש בפטמת הנקה- בפרט לתינוקות שהתרגלו בתחילה לבקבוק.
לאמא זה אין פחד מפצעים וכו' ולתינוק קל יותר לינוק (כמו בקבוק) אני מידי פעם נתתי לה בלי, כדי שאני לא אהיה כבולה לזה בפרט שזה שקוף ונאבד. אבל להתחלה של המעבר מבקבוק זה מעולה!
יועצות הנקה הן לא רופאות, ובבי"ח דווקא שמעתי שלהרבה יולדות מאבחנים זאת מייד ואף כותבים זאת בטופס שחרור.
תודה
הבת שלי כרגע בת כמעט שנה:)
לגבי הבית חולים, מאד מאד התאכזבתי מהם, לבת שלי כן היה לשון קשורה ובאבחנה קטנה יכלו למנוע המון עגמת נפש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה