פוליטי החרם על שטראוס

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
היום היית באחד מהסופרים הגדולים במרכז
המדפים של מילקי מלאים עד אפס מקום אין דורש
וזה בזמן שבמוצרי תנובה יש מחסור (כך שמעתי מבעל חנות מכולת)

רועי COPY

קופירייטר ואסטרטג למיתוג
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
אז הייתי היום בסופר. הייתי צריך לקנות בקבוק מיץ, עוגיות ושוקולד. מריר, כמובן...
עוגיות - כבר לקחתי חבילה, אבל... מבט שני גילה לי שזה של עילית. כלומר שטראוס. מה לעשות, החלפתי למשהו של אוסם.
שתיה - קניתי פיוז טי. (כן, ינון, אני יודע שזה של "החברה המרכזית למשקאות", שזה קוקה קולה ישראל. חכה לסוף).
שוקולד מריר - אוהו, זה היה פרוייקט. עברתי על כל המדפים; מצאתי או לא מהדרין (וברוב אם לא כל המקרים זה היה אבקת חלב נוכרי). או מהדרין שטראוס. בסוף מצאתי מהדרין, לא שטראוס. אבל זה היה רק 46% קקאו. פיכסה.
נשברתי, קניתי שטראוס 90%.
די, ינון. די. פשוט תגיד את זה רשמית: אני רוצה שכל הימין ישבות רעב.

(קרדיט: @מישהו12 )

נערך לאחרונה ב:

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
עוגיות - כבר לקחתי חבילה, אבל... מבט שני גילה לי שזה של עילית. כלומר שטראוס. מה לעשות, החלפתי למשהו של אוסם.
שתיה - קניתי פיוז טי. (כן, ינון, אני יודע שזה של "החברה המרכזית למשקאות", שזה קוקה קולה ישראל. חכה לסוף).
שוקולד מריר - אוהו, זה היה פרוייקט. עברתי על כל המדפים; מצאתי או לא מהדרין (וברוב אם לא כל המקרים זה היה אבקת חלב נוכרי). או מהדרין שטראוס. בסוף מצאתי מהדרין, לא שטראוס. אבל זה היה רק 46% קקאו. פיכסה.

למען הסר ספק:
אני משתדל מאוד לא לקנות שטראוס.
פשוט אתמול באמת לא מצאתי שוקולד שיענה על הכל הדרישות שלי, אז נכנעתי (באמת עברתי על כל המדפים בסופר...) ומתוך יאוש כתבתי את הקטע הזה.

אבל, בהחלט אני חושב שכשיש חלופה אז לא לקנות שטראוס.

אין פאנץ'

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית

פשוט אתמול באמת לא מצאתי שוקולד שיענה על הכל הדרישות שלי, אז נכנעתי (באמת עברתי על כל המדפים בסופר...) ומתוך יאוש כתבתי את הקטע הזה.

Laganenet

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עובד פירשו פגיעה במותג. וזה קיים ועוד איך!
שחצי עם בערך לא דחוף לו לקנות שטראוס לרמי לוי הרבה יותר קל להתווכח על המחיר ולהעיף מהמדף, וגם להם נדרש להוריד מחירים ולהשקיע על פרסום
בלי קשר אנו מכירים אישית המון משפחות שלא קונות, אבל בסוף זה לא מהותי כי לדוגמה נניח ממחזור של 6-7 מיליארד ירד 200 מיליון (וגם לא יראו את זה בדוחות כי זה יהיה בטח הקטנה של גידול) - אבל מצד שני לאף אחד לא בא להקטין כ"כ הרבה רווחים ופעם הבאה יחשבו פעמיים.
עצם זה שאנשים לא אוהבים את המותג וזה והאנשים האלה זה עם זה נזק מטורף.
לא לחינם הם מריצים מאז כמויות של פרסום במגזר החרדי והדתי

Laganenet

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אגב זה גם נזק לטווח ארוך,
לדוגמה בגלל זה ניסנו שוקולד חדש של כרמית (בלונדי ונוצלה החדשים) מה שלא היינו עושים טענו והטעם נהדר! וזה זול יותר מה שאומר שנמשיך לקנות את זה בלי קשר לנושא.
כנ"ל דבש יד מרדכי ושמן יד מרדכי. זה נזק בלתי נתפס גם אם הם לא יודו בו

בינגו משחקים

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום

ועדת הכלכלה דנה בחרם של שטראוס על ערוץ 14​

ועדת הכלכלה של הכנסת דנה בנושא החלטת מפרסמים להימנע מלפרסם בערוץ 14. יו"ר ועדת הכלכלה ביטן: "ההחלטה על חרם פרסומי הוא סוג של קרטל ויש בו כדי פגיעה עסקית"​

[
ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ דוד ביטן, דנה היום (רביעי) בנושא החלטת מפרסמים להימנע מלפרסם בערוץ 14. במכתב תלונה שהגיש ערוץ 14 לרשות התחרות נטען בין היתר, כי פעולת החברות נגד הערוץ הייתה מתואמת ומאורגנת בהובלת חברת שטראוס המחזיקה מניות בערוץ 13, במטרה למזער את חלקו של ערוץ 14 בשוק התחרות. דבר שעולה כדי עבירה על דיני התחרות ויש בו משום 'הסדר כובל'.
יו"ר הוועדה, ח"כ ביטן, אמר בפתח הדיון כי הטענה היא לא שיש חובה לפרסם בערוץ 14 ומדובר בעניין עסקי. יחד עם זאת, אם יש חרם אז זה פוגע בערוץ. "מה רוצים שכל הערוצים יהיו 12, 13, 11? חייבים שיהיה מגוון דעות. אני לא רוצה לנצל את סמכות החקיקה אלא סומך על הרגולציה שתפתור את זה. היום זה 14 מחר זה ערוץ 12. אי אפשר לתת לעסקים לקבוע מה הערוצים יגידו בכל דבר ועניין. יש כאן פגיעה עסקית. אני מתפלא שהרשות השנייה אמרה שזה לא עניינה ולכן אין לה מה להתערב. רק אם הערוץ ייסגר זה יהיה בסמכותם?", אמר.
עו"ד יגאל דנינו, יועמ"ש לערוץ 14, טען כי יש פורום עסקים שחברים בו ראשי המשק בהם: בנקים, חברות ביטוח מנכ"לים ובעלי החברות הגדולות. הוא הוסיף, כי הגיעו לידיהם תכתובות מקבוצת ה'וואטסאפ' של הפורום לפיהם החרם אורגן בצורה קולקטיבית במטרה לרסק את הערוץ כלכלית.
"חלק גדול מהחברים בקבוצה לא מפרסמים בערוץ. מיעוטם יצאו בפומבי והודיעו כמו שטראוס וכו' היתר לא יצאו בפומבי. פנינו ונפגשנו עם הממונה על התחרות אך במכתב ההחלטה היא דחתה את טענותינו", אמר.

יו"ר הוועדה ביטן, פנה לנציגי רשות התחרות ושאל האם הם חוקרים קרטלים? לדבריו קרטל זה גם לא לפרסם והתפלא שמשרד המשפטים לא התערב בנושא וביקש כי תתבצע בדיקה מקיפה וחקירה בעניין. הוא הוסיף, ושאל האם חברה ציבורית שהציבור מחזיק בה מניות יכולה לא לפרסם בגלל עניין פוליטי? "יש כאן קרטל מסוג אחר שאתם צריכים להתערב בו ונקיים עוד ישיבה בעניין. לא נעזוב את זה כי קשור לדמוקרטיה הישראלית. כמו שאומרים שהממשלה לא יכולה לפגוע בתקשורת כך המגזר העסקי לא יכול לפגוע בתקשורת".
עו"ד יעל שיינין, יועמ"ש לרשות התחרות, הסבירה כי חוק התחרות תכליתו הקשורה לכלכלה ועסקים ותחרות שאמורה להיטיב עם הציבור. וציינה כי הוא לא עוסק בכל דבר שקשור לתחרות. "השאלה מה הנושא שיש לנו כאן. הנושא כאן הוא בעל היבטים אידאולוגים - פוליטיים. כשאנחנו מנתחים לפי חוק התחרות אנחנו מסתכלים על תמריצים כלכליים – עסקיים. כשחברות סוגרות לעצמן את אחד המתחרים המחירים שלהם בערוצים האחרים עולים ויש משמעות להשלכות התחרות. עליכם לחשוב מה המשמעות לקחת חוק כלכלי וליישם אותו על פוליטיקה, אנחנו עוסקים בהיבטים כלכליים".
יו"ר הוועדה, ביטן דוד, אמר בתגובה לדברים כי במקרה זה יש גם היבטים כלכליים כי ברגע שייסגר ערוץ 14 שוק הפרסום יעלה לגופים אחרים ולכן יש כאן פגיעה בתחרות. "תבדקו את הנושא זה, זה הסמכות שלכם. דווקא בגלל שזה פגיעה בתקשורת ופגיעה בחופש הביטוי, ההתייחסות חייבת להיות שונה ויש לכך חשיבות רבה". הוא ציין כי בית המשפט העליון התייחס בנושא במקרה ערוץ 11 בעבר שכאשר מדובר בתקשורת יש צורך בהגנה רחבה יותר.
בסיכום הדיון דרש יו"ר הוועדה כי נציגי משרד התקשורת, הכלכלה והמשפטים יגיעו לדיון הבא. וביקש כי משרד המשפטים יציגו חוות דעת משפטית בנושא אחזקת המניות של חברת שטראוס בערוץ 13, כמו גם האם חברה ציבורית צריכה לנהוג בצורה אחרת בכל הקשור לפרסום.
בחדרי חרדים

/SPOILER]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה