תמחור לעריכה לשונית

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
אני עורך כבר שנים רבות, אך בעיקר עבדתי עם כתיבת סימנים, ערכים וכדו' או ההדרת ספרי קדמונים.
כעת הפציר בי מאוד יהודי לערוך לו כמאה עמודי דברי תורה מוסריים קצרים, מאחר שהוא חוצניק, ולשונו אינה מדוייקת כראוי.
מדובר בעריכה ממש קלה, זה כתוב כרגע לא רע בכלל, ורק טעון ניסוח קצת יותר קליל בלשון הקודש, וממש מעט סידור משפטים קדימה אחורה, וקצת מ"מ.
מכיון שאין לי חשק לעבוד לפי שעות [כמובן...], חשבתי לתמחר לו לפי 1000 תוים.
מה דעתכם?
כמה מקובל לקחת לעריכה מסוג זה? [סליחה על ה... עורך מקצועי שעובד במכונים וכדו'.]

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
השאלה כ"כ קשה??

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
כנראה...
כבר שאלתי על זה כמה פעמים, פה ובמקומות אחרים, ועדיין לא הצלחתי לקבל תשובה ברורה :mad::(

shar

משתמש רשום
עריכה תורנית
למשה היקר, מנסיון של שנים, סוג העבודה שאתה מצייר עדיפה לך לפי שעות למרות שכולנו לא אוהבים את זה, וכמובם רק לא לפי תוים.
הגע עצמך, אם תתקל שהמשך החומר במשפטים כפולים או לא ברורים שיש להשמיטם, הרי שאתה מוזיל בעלות ההכנסה שלך, ועקב כך דעת בני אדם כמה שפחות להשמיט כדי לא להפחית בעלות, וזה ודאי לא הוגן כלפי הלקוח ובודאי לא כלפי שמיא.
דעתי הצנועה וכך אני נוהג במקרים כאלו, קח 2 דפים תסיים לערוך אותם, תבחן את הזמן שהשקעת עליהם, תשקלל במאה עמודים, ובכך, אם אתה אמור לקבל עוד עבודות מאותו אדם תוריד בין 15 -20 % ואם לא זה המחיר.
בברכה רבה

מוישה

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נכתב ע"י shar;943526:
למשה היקר, מנסיון של שנים, סוג העבודה שאתה מצייר עדיפה לך לפי שעות למרות שכולנו לא אוהבים את זה, וכמובם רק לא לפי תוים.
הגע עצמך, אם תתקל שהמשך החומר במשפטים כפולים או לא ברורים שיש להשמיטם, הרי שאתה מוזיל בעלות ההכנסה שלך, ועקב כך דעת בני אדם כמה שפחות להשמיט כדי לא להפחית בעלות, וזה ודאי לא הוגן כלפי הלקוח ובודאי לא כלפי שמיא.
דעתי הצנועה וכך אני נוהג במקרים כאלו, קח 2 דפים תסיים לערוך אותם, תבחן את הזמן שהשקעת עליהם, תשקלל במאה עמודים, ובכך, אם אתה אמור לקבל עוד עבודות מאותו אדם תוריד בין 15 -20 % ואם לא זה המחיר.
בברכה רבה
תרשה לי קצת לחדד את הכיוון...
אפשר לרפרף מלמעלה על החומר, וכפי שעשיתי, רואים מראש שאין כפילויות, ופחות או יותר החומר תקין, רק צריך ניסוח קליל ותיקון שגיאות שפה, [ואם 'נחפור' קצת, אז להשמיט מילים לא 'עולה' לי כ"כ כמו לנסח מחדש, כך שאין לי בעיה לקבל רק על מה שכתוב בסופו של דבר ולא על מה שנמחק...] כמו"כ לגבי הרחבת דברים, הלקוח יודע מראש שאיני מתקמצן על מילים, ועוברים על זה היטב, א"א להוסיף ולהרחיב סתם, [דרך אגב, דברתי על זה פעם עם ראש מערכת, ואמר לי שמבחינת המכון עדיף לשלם לפי תוים, ודווקא בגלל סיבה זו, שיוסיפו כמה שיותר מילים, גם כדי שיהיה ברור יותר, וגם... כי צריך 'הרבה' חומר... ומן הסתם כל אחד מעוניין בכך... אבל גם בלי זה -]
הטענה שהעורך 'מנכס' לעצמו עוד תוים מפה ומשם, מתעצמת שבעתיים כשלוקחים לפי שעות, רוב ככל העורכים יודעים שכשעובדים לפי שעות מספיקים פחות...
עיקר [אני מקוה] השנאה שלי לעבודה לפי שעות זה שלא אנצל היטב כל רגע, ואחרי הכל גם אם משתדלים לא לאבד זמן שלקוח משלם עליו, וגם הלקוח יודע שבנאדם זה בנאדם, אבל הלב לא רגוע.
אבל ישנם עוד סיבות משמעותיות, אני עובד לפעמים על כמה עבודות יחד, ובזמני לחץ ['נפשי...':)] אני עובר מעבודה לעבודה בערך כל רבע שעה, נו, רק לחשוב איך מחשבנים כזה דבר לפי שעות... רק החשבון יקח לי כמה שעות...
לפעמים אני משלים עבודה תוך כדי נסיעה קצרה...
לפעמים כשאני מחכה שהאוכל יהיה מוכן...
לפעמים בכל מיני הזדמנויות [...]
לכן, בד"כ כשזה תלוי בי, אני מנסה לארגן שהתשלום לא יהיה לפי שעות, ומאידך, אני לוקח קצת פחות, כך שאני מודע לכך שבשורה תחתונה ההכנסה תקטן, אבל אני רגוע, כי אני משלם כאן על נוחות ועל פחות נערבים.

[לגבי הלקוח הנוכחי כבר לא יכולתי לחכות לידידים הצדיקים רבני פרוג, וסגרנו מחיר לפי אלף תוים, במחיר שאסור לפרסם...:)]

shar

משתמש רשום
עריכה תורנית
למוישה היקר.
הדברים שהעלת על הכתב הם לבטים של הרבה עורכים ולפעמים בשעת לחץ עוברים מעבודה לעבודה גם פחות מרבע שעה, אני מכיר את זה, לכן אמרתי כבר שתעשה איזה שכלול גלובלי.
בהקשר לתוים אתן לך דוגמא: ציטוטים ישנם כאלו שמעדיפים לשון מדרש גמרא וכדומה עם כל הרקע מסביב, וישנם המעדיפים רק את המשפט העניני, בסופו של דבר זה נותן לך יותר רוחב תוים.
ודאי הוא מה שאמר לך אותו ראש מערכת שמעדיפים לפי תוים מכמה סיבות: א. זה כולל הקלדה שהעורך עושה אותה, יש יותר חומר, אבל לגופו של ענין, כאחד שעבד במכונים עיקר הרצון שלהם לפי תוים הוא זה שיש להם מספיק חמר שמה שהם רוצים להשמיט משמיטים, אבל הוא לא אמר לך שגם יש להם הגבלה בתוים (ראה ערך פרוייקט ש"ס לובלין, מתיבתא, ועוד). אני עיקר הסיבה שעזבתי את המכונים זה רק זה שמחמת כך בסוף חודש אתה מוצא את עצמך בפרוטות.
לסיכום אומר לך מה שאני נוהג לומר לכל מי שמדבר עמי בענין הוא "מקסימום ביאור במינימום טקסט", והמבין יבין ויצליח.

בברכה רבה

מגיה

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה לשונית

מישהו נתקל פעם בלקוח שסירב בכל תוקף לשלם את המחיר המבוקש? אינני מתכוון לאותם אלו המנסים להוריד במחיר ולהפחיתו, אלא טוענים שהמחיר הזוי, ללא פרופורציות. הם לא מבינים את העבודה. מה גם שהמחיר שדרשתי היה 35 ש"ח לשעה, עקב כך שאני נחשב "מתחיל"... מה עושים? אשמח מאוד להתכבד בתגובותיכם, ידידיי, יען כי לא התנסיתי עדיין בכגון דא. בברכה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה