תביעה לקצבת נכות מהבטוח הלאומי

קבוצת אפי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מאד מאד תלוי על איזה תחום מבקשים יש תחומים שקשה להוציא ויש שממש ממש בקלות אז אין ראיה מאחד לשני..
נכון מאוד, לכן כדאי להגיע לכמה שיותר מידע חוקתי בקשר לזכויות לגבי הבעיה , וכן מידע והכוונה מניסיון של אחרים עם אותה בעיה , וכן כדאי להגיש עם כאלה שמבינים/בעלי נסיון ולווא דווקא בתשלום , ויש הרבה ,כגון עזר מציון, הרב גולדנטל, וארגוני חסד נוספים , גם עובדת סוציאלית בקופת חולים/רווחה יכולה לתת מידע וכן שיל [שירות יעוץ לאזרח]
ולפעמים באמת חובה לגשת עם עורך דין , אך קודם ממליצה לנסות ולבדוק בערוצים האלה , הם גם ידעו לומר אם כדאי עורך דין כי התיק מורכב.
בהצלחה!
וסיעתא דשמיא

כמו כן רוצה לעורר שוב , מחלימי ומשתקמי קורונה קשה זכאים ברב המקרים לקצבת נכות [ואפילו זמנית חצי שנה /שנה ולפעמים יותר ]
בשורות טובות ובריאות איתנה!

יותר מזה בקשר לחברות , מכירה מניסיון שכשהתיק קשה לפעמים לא יגישו את האדם כי לא בטוח ששווה להם או אם יקבל קצבה זמנית או חלקית והרווח שלהם קטן מדי גם לא תמיד יגישו ,
מניסיון שאמרו לנו שאין סיכוי ,והגשנו לבד [עם סיעתא דשמיא תודה להשם! ] וכן הצלחנו ברוך ה' , ובאמת זה היה זמנית וחלקית אך לנו היה שווה כל שקל , והאחוז של החברה לולא היו מגישים אכן היה כמה אלפים ואולי לכן לא היה שווה להם להגיש , אך הבעיה שלדעתי על חברה לומר בכזה מצב ששווה לנסות להגיש לבד.

אלישבע C

משתמש צעיר
אני עברתי את התהליך המיגע הזה לפני כשנה וחצי ואני יכולה להגיד לך מניסיון!
אי אפשר לעשות את זה לבד! צריך הכונה מקצועית של עו"ד שמתמחה, אני יכולה להגיד לך את השם של העו"ד שלי כדי שלא תלך אליו! הוא היה ממש לא מקצועי. אני הגעתי אליו דרך עזרת אחים בבית שמש.
הביטוח לאומי מאד מקשה על התהליכים האלה ולכן גם אם יש בעיה קטנה באחד המסמכים ההם פוסלים! ולכן צריך עו"ד.
כמו כן אני לא רוצה לאכזב אבל בסופו של דבר הסכום הוא לא רציני גם אם הבטיחו לכם המון... אז אל תצפו....
ושימו לב שעו"ד בסופו של דבר לוקח עמלה של 17% + מע"מ
אם יש עוד שאלות אפשר בשמחה לפנות לפרטי.
אשמח לקבל באישי את שמו של העו''ד

אלישבע C

משתמש צעיר
הדחייה היתה בהגשה עצמית,
או עם עו''ד מטעם עזרת אחים?
כי שמעתי על עוד אחד כנ''ל

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אנחנו פנינו ליד מכוונת. וזה ממש עזר
הגיע הזמן לפרסם אותם.
רק יד מכוונת.
[אלא אם כן אתה לא באמת נכה, ואתה רוצה ל'ארגן' לך נכות, בשביל זה יד מכוונת לא עוזרים וצריך לפנות לאיזה עו"ד או 'חברה למ"ז']

אלישבע C

משתמש צעיר
אני עברתי את התהליך המיגע הזה לפני כשנה וחצי ואני יכולה להגיד לך מניסיון!
אי אפשר לעשות את זה לבד! צריך הכונה מקצועית של עו"ד שמתמחה, אני יכולה להגיד לך את השם של העו"ד שלי כדי שלא תלך אליו! הוא היה ממש לא מקצועי. אני הגעתי אליו דרך עזרת אחים בבית שמש.
הביטוח לאומי מאד מקשה על התהליכים האלה ולכן גם אם יש בעיה קטנה באחד המסמכים ההם פוסלים! ולכן צריך עו"ד.
כמו כן אני לא רוצה לאכזב אבל בסופו של דבר הסכום הוא לא רציני גם אם הבטיחו לכם המון... אז אל תצפו....
ושימו לב שעו"ד בסופו של דבר לוקח עמלה של 17% + מע"מ
אם יש עוד שאלות אפשר בשמחה לפנות לפרטי.
אנא צור עימי קשר
ab5382300שטרודל וכו'

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
הגיע הזמן לפרסם אותם.
רק יד מכוונת.
[אלא אם כן אתה לא באמת נכה, ואתה רוצה ל'ארגן' לך נכות, בשביל זה יד מכוונת לא עוזרים וצריך לפנות לאיזה עו"ד או 'חברה למ"ז']
אצלי לצערי הם לא עזרו עם ילד מורכב מאוד שהגיע לו חלק 188% (יש לו 5 עילות של 100% ובשביל 188% צריך רק 3 עילות של 100%) שילמתי לעו"ד....
אחרי דחייה?

תלוי מה הסיבה יש מקרים שבהם הכל עובר חלק וכדי להגיש לבד ויש מקרים שכדאי עו"ד
אותנו דחו 3 פעמים בלי סיבה הגיונית (המשיכו 100% קיים כשהגיע 188% חלק בפורטוקול רואים שהם סותרים את עצמם במקום אחד כתבו שהילד מונשם 16 שעות ביממה ובשאר הזמן צריך ניטור ומעקב שהסיטורציות יציבות וכתוב שהילד ניזון רק דרך פג ואינו יכול לאכול מוצקים ואז נתנו רק השגחה חלקית ) פנינו ליד מכוונת והם לא עזרו בכלל ואמרו שאחרי 3 פעמים נראה להם שאין מה לעשות רק לחכות עוד כמה חודשים בשלב הזה פנינו לעורכת דין תגר (לוקחת 15%+ מעמ) היא הגישה שוב את המסמכים אבל לא כערעור אלא כהחמרת מצב רפואי קיים ואושר מיד בלי ועדה (במקרה ואין ועדה היא לוקחת 12.5% + מעמ)

שולמית רוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בכל מקרה, יד מכוונת זה בחינם.
למה לא לנסות?
רוב האנשים לא חושבים שהם עוזרים, אבל במציאות רואים מקרים שהם עוזרים, אחרי שהיה פעמיים דחייה.
הראיתי להם את המסמכים, והם אמרו לי שזה לא מספיק, ושאני צריכה להביא מסמכים יותר מפורטים. והסבירו עוד דברים. הרופא שהיה לי שם היה נראה מקצועי והסביר מאוד ברור מה ב"ל צריכים לראות בשביל לאשר.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אצלי לצערי הם לא עזרו עם ילד מורכב מאוד שהגיע לו חלק 188% (יש לו 5 עילות של 100% ובשביל 188% צריך רק 3 עילות של 100%) שילמתי לעו"ד....

תלוי מה הסיבה יש מקרים שבהם הכל עובר חלק וכדי להגיש לבד ויש מקרים שכדאי עו"ד
אותנו דחו 3 פעמים בלי סיבה הגיונית (המשיכו 100% קיים כשהגיע 188% חלק בפורטוקול רואים שהם סותרים את עצמם במקום אחד כתבו שהילד מונשם 16 שעות ביממה ובשאר הזמן צריך ניטור ומעקב שהסיטורציות יציבות וכתוב שהילד ניזון רק דרך פג ואינו יכול לאכול מוצקים ואז נתנו רק השגחה חלקית ) פנינו ליד מכוונת והם לא עזרו בכלל ואמרו שאחרי 3 פעמים נראה להם שאין מה לעשות רק לחכות עוד כמה חודשים בשלב הזה פנינו לעורכת דין תגר (לוקחת 15%+ מעמ) היא הגישה שוב את המסמכים אבל לא כערעור אלא כהחמרת מצב רפואי קיים ואושר מיד בלי ועדה (במקרה ואין ועדה היא לוקחת 12.5% + מעמ)
ניסיתם לבדוק אולי תוכלו לקבל 235?

(במקרה ואין ועדה היא לוקחת 12.5% + מעמ)
12.5 מאיזה סכום?
לכמה שנים?
188 זה 6500 לחודש. מתוכם היא לוקחת 12.5 אחוז + מעמ למשך כמה חודשים?
אם זה ל36 חודשים, זה אומר שהיא מקבלת בערך 30000 א"ש?
היא לוקחת אותם מראש, או שמשלמים לה 900 שח כל חודש בהו"ק?

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
ניסיתם לבדוק אולי תוכלו לקבל 235?
הוא עדין לא בן 3 אני עובדת עכשיו על הועדה החוזרת של גיל 3 (בעוד חודשיים) שאז אם נצליח להוכיח עומס טיפולי כבד מאוד (שכנראה נצליח, לצערינו זה לא ככ קשה במקרה זה) נקבל 235 ב"ה מבחינה תפקודית לא נקבל ניידות בשבילו
12.5 מאיזה סכום?
לכמה שנים?
188 זה 6500 לחודש. מתוכם היא לוקחת 12.5 אחוז + מעמ למשך כמה חודשים?
אם זה ל36 חודשים, זה אומר שהיא מקבלת בערך 30000 א"ש?
היא לוקחת אותם מראש, או שמשלמים לה 900 שח כל חודש בהו"ק?
אם אני זוכרת נכון היא לוקחת ל5 שנים (לא בטוחה כי לי אושר רק לשנה עד גיל 3.... וה60% מהרטרו היה יותר ממה שהייתי צריכה לשלם לה)
היא לוקחת מראש עד 60% מהרטרו מה שאומר שאם קיבלת 100,000 רטרו עד 60,000 הולך אליה ואז מה שנשאר לשלם מתחלק בהו"ק לשנים הקרובות ואם לא נשאר לשלם אז סיימת סיפור והכסף הולך בשלימות אליך

עוד נקודה היא לא לוקחת אם רק האריכה זכאות קיימת היא לוקחת רק על התוספת זה אומר שהיה לי 100 והיא העלתה ל188 אז שילמתי לה רק על הפער בינהם
כותבת מספרים כדי שתביני
בזמנו 188% היה 6194 ו100% היה 3295 ואושר לי לשנה 6194-3295= 2899 קיבלתי רטרו 14000 (בערך והסכום שהייתי צריכה לשלם לה הוא 6000 (בערך) וזה פחות מ60% מ14000 שקיבלתי רטרו אז שילמתי לה הכל במיידי ועכשיו הקיצבה הולכת בשלמותה אלי....

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
הוא עדין לא בן 3 אני עובדת עכשיו על הועדה החוזרת של גיל 3 (בעוד חודשיים) שאז אם נצליח להוכיח עומס טיפולי כבד מאוד (שכנראה נצליח, לצערינו זה לא ככ קשה במקרה זה) נקבל 235 ב"ה מבחינה תפקודית לא נקבל ניידות בשבילו
יש סעיף של טיפול רפואי 3 פעמים בשבוע שגם מזכה ב235.
(ראיתי ילדה עצמאית רגילה שנפגעה ביד, והיתה מטופלת באלין 3 פעמים בשבוע,
וקיבלה 235, למרות שאלין מאד קשים בכתיבת אישורים כאלו, אבל תכלס הם היו מטופלים שם במשך תקופה.
הילדה הולכת, והכל רגיל חוץ מהיד, ומקבלת 235.
לעומת ילד נתמך נשימה בקושי תקשר, שישב לידה בעגלת נכים וקיבל רק 188..)

צריך לבדוק את דבר החוק לגבי נתמכי נשימה. ובאמת אחרי גיל 3 יותר קל להשיג.
לא בטוח שהמילה 'עומס טיפולי כבד' מעוגנת בחוק. יש עומס טיפולי, אבל לא יודעת אם המילה 'כבד' תעלה לכם.
עוד נקודה היא לא לוקחת אם רק האריכה זכאות קיימת היא לוקחת רק על התוספת זה אומר שהיה לי 100 והיא העלתה ל188 אז שילמתי לה רק על הפער בינהם
אני יודעת שהיא מאד הוגנת.
(בכל מקרה טוב שניסיתם קודם לבד. תמיד עדיף לנסות לא להתחלק בכסף עם עוד מישהו, במיוחד כשילד כזה דורש מלא כספים....)

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לעומת ילד נתמך נשימה בקושי תקשר, שישב לידה בעגלת נכים וקיבל רק 188..)
נכון ואני יסביר לך את 'ההגיון' של ביטוח לאומי
ילד שיש לו טיפול 3 פעמים בשבוע זה קשה לבית לתפקד רגיל כי ההורים הרבה לא בבית
אבל יל כמו הילד שלי שמונשם ויש לו פג ובעצם בשלב זה כל הטיפולים שלו נעשים בבית או במעון (שיקומי, כמובן)
אז להורים אין עומס....
כי הכל בבית
לכי תסבירי להם שעזבתי את העבודה בגללו, כי לא הצלחתי לתפקד כאמא לילדים הבריאים שלי ולתחזק בית + עובדת במשרה מלאה
וגם כל היום להיות סביב הילד החולה, סיטורציות, גלוקוז, אם צריך חמצן או הנשמה, אוכל דרך הפג ועוד....
אז היום אני לא עובדת בבוקר מטפלת בבית לוקחת את הילד לרופאים בלי לחשבן את ה52 שעות שנתיות שהסתימו כבר מזמן שמגיע לי בגלל היותי אמא ליל נכה...
וכסף??? הקבה ישלח או דרך ביטוח לאומי או בדרכים אחרות סומכת עליו

צריך לבדוק את דבר החוק לגבי נתמכי נשימה. ובאמת אחרי גיל 3 יותר קל להשיג.
יש לך מידע לגביי נתמכי נשימה?
אני מחפשת מידע על ילדים עם ואפוטרם אם קיבלו תוספת מונשמים אחרי גיל 3 בינתיים לא קיבלתי ואני מתלבטת אם לגשת עם תגר או עצמאי בגיל 3....

sherit

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אם יש עילה של מאה ו2 עילות ל50 אמורים לקבל100% או יותר?
100%
3 עילות של 100 נותן 188
3 עילות של 50 נותן 100
2 עילות של 100+ 3 של 50 נותן 188%

למיטב ידיעתי ככה זה עובד
הלוואי ואני טועה...

אולי נותן 112%? לא ידוע לי

ניחוחות

משתמש מקצוען
השאלה אם יש מחלה נדירה, ועומס טיפולי רב, וצורך בהשגחה ששניהם בעקבות המחלה הנדירה,
זה עילות שעומדות בפני עצמן? או נכללות בתוך המחלה נדירה?
היום הייתי בביקורת אצל הרופאה והיא נדהמה שאנחנו מקבלים רק 100%
לטענתה אנחנו זכאים ליותר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה