דרוש מידע שמן מנוע לקורולה (2003-2006) מה צריך?

אבן שלמה

משתמש מקצוען
אני רוצה לקנות לבד ולא במוסך. מה השמן שצריך במדויק - מידיעה ברורה בלבד!!!!!!!!!!!!!!

אבירים

משתמש פעיל
העתקתי בישבילך

שלום לך, בספר הרכב היצרן מבקש לשנים שלך שימוש בשמן 10W-30. בספר של רכב משנת 2006 היצרן מבקש 5W-30.
מאז 2006, טיוטה ממליצה על שמן 5W-30 כשמן האופטימלי והמומלץ על ידה לכל הקורולות שלה בכל העולם.
אני לא חושב (ויתקנו אותי במידה ואני טועה) שיש הבדל משמעותי במנוע ובמערכת הקירור בין מודל 2003 למודל 2006.
בכל מקרה, ירידה מ 10W-30 ל 5W-30 לא תזיק למנוע כלל וכלל שהרי אתה לא משחק עם הצמיגות של השמן כאשר המנוע בטמפרטורת העבודה שלו אלא רק בצמיגות ההתחלטית.
אצלנו במשפחה יש קורולה 2006 עם 185 אלף ק"מ ואני דואג שישימו שם שמן 5W-30 סינטטי מלא ואיכותי. הרכב גומע מדיי יום 90 ק"מ ואין אכילה של שמן בצורה קריטית שנראית לעין.
מקסימום, אם המנוע שלך צורך שמן אחרי שמילאת 5W-30 אז אתה יכול לעבור ל 5W-40. זה אמור להאט את צריכת השמן.

באותה הזדמנות, אתה צריך לחשוב לגבי החלפת נוזל הקירור של הרכב. הנוזל המקורי אמור להחזיק 250 אלף ק"מ או 5 שנים מה שבא קודם.

הערה קטנה, הרכב כבר גמע מעל ל 70 אלף ק"מ עם סינטטי מלא ומתפקד מצויין.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
אתה יודע באיזה שמן טיפלו עד עכשיו?
5-30 או 10-30 זה מה שאני יודע שמשתמשים

אפשר לשאול במוסך של טויוטה מה הם ממליצים, זה לא עולה כסף

אא-אסתר

משתמש פעיל
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
אפה בירושלים אפשר לקנות שמן למנוע במחיר טוב בקבוק של 5 ליטר
לא בתחנת דלק שם זה רק בבקבוקים של ליטר וזה יחסית יקר
תודה רבה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה