שיר שירים קצרים

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ישנה סוגה ספרותית יפה המכילה בתוכה שירים קצרים, בעלי כ- 5 עד 8 מילים.
אני באופן אישי מאד אוהבת את הכתיבה הזאת. הזדמנות לבטא רעיון בלי להכביר במילים והסברים ודוגמאות. פשוט לכתוב והמבין יבין והמעמיק יעמיק. גם לקרוא שירים כאלו זו הרגשה מיוחדת, בדרך כלל אלו שירים מעוררי מחשבה והשראה.
לא מומלץ לקרוא הרבה שירים כאלו ברצף, מכיוון שכל אחד דורש התעמקות ומחשבה להנאה מקסימלית.

הנה שיר אחד כזה שכתבתי, במקור תכננתי לכתוב שיר ארוך כשזה הבית הראשון, אך לאחר שכתבתי את ששת המילים האלו הבנתי שבעצם- אמרתי את כל מה שרציתי להגיד...
השיר:

שקט.
ואין קול דממה דקה
נשמע.

מוזמנים לנסות להבין,
ומוזמנים להוסיף משלכם.

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לא ציינתי בהודעה הקודמת: הדיון הזה מיועד להעלאת שירים מהסוג הזה.
כל אחד/ת שכתב/ה פעם שיר כזה, או שרוצה לכתוב לכבוד האשכול הזה או סתם... כאן זה המקום.
מוזמנים להעלות, להתדיין, לנסות להבין ולהשאיר לוט בערפל.
כי אחד הדברים המיוחדים בשירים האלו- שהם מתפרשים להרבה יותר מכיוון אחד.
אז מחכה לשירים שלכם/ן (וואי, נמאס לי המה'סלשים' האלו, אבל מה לעשות שהתחלתי...), ואם עוד לא התנסתם/ן... בכתיבה מהסוג הזה, עכשיו זה הזמן.
בהצלחה!

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אני חושבת שקוראים לסוגה הזו הייקו. ובעיקרון יש להייקו כללים נוקשים, שאני אף פעם לא מצליחה לזכור אותם.
אפשר באמת להגמיש את הכללים ופשוט לקרוא לזה שיר קצרצר עד שמונה מילים בעל שלוש שורות...
פעם היה פה אתגר לכתיבת הייקו. אולי מישהו ימצא אותו ויהיו הרבה דוגמאות...
כרגע אין לי דוגמה משלי... (שם באשכול ההוא כתבתי משהו)

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אני חושבת שקוראים לסוגה הזו הייקו. ובעיקרון יש להייקו כללים נוקשים, שאני אף פעם לא מצליחה לזכור אותם.
אפשר באמת להגמיש את הכללים ופשוט לקרוא לזה שיר קצרצר עד שמונה מילים בעל שלוש שורות...
את האמת אני פחות אוהבת לקרוא לדברים כאלו בשם, בפרט לועזי.
הכלל היחיד, הבסיסי, הוא שמספר מועט של מילים יכיל את הרעיון במלואו ואת כל ההבעה שהכותב רצה להביע. אה, וכמובן שיענה על התואר: שיר, עם מילים במשלב המתאים וכו' כמו כל השירים.

נ.ב. מעניין האתגר הזה, אולי אנסה למצוא. תודה!

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
את האמת אני פחות אוהבת לקרוא לדברים כאלו בשם, בפרט לועזי.
מה לעשות, דוברי העברית לא המציאו את השירה... אפשר לתת לזה איזשהו תרגום לעברית, אבל לא יודעת אם הוא יצליח למצות את הרעיון (נדמה לי שהמילה המקורית היא ביפנית).
בהצלחה!

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תפילה נאמנת
למקורה
שבה למקומה
כבתחילה
ועולה ומעלה עמה.
עורו ישנים
הארה ישנה
תפציע השנה
כמו חלום ער.
מקל נדודי
מתנת נוודי
משענתי בדרכים
עלומות
פרש לדרכו.
שירים מדהימים! את כשרונית ברמות.
אם כי מרגיש לי קצת ארוך מדי להייקו. @7שבע7 , אני צודקת?

נ.ב.
ומרוב שלל
לא נותר חלל
להקדיש
אהבתי.
וגם ההייקו הזה. מיוחד ברמות. אני עדיין מוגיעה את מוחי בפרשנויות שונות. אל תגלי, זו כל ההנאה... שיר מיוחד שכיף להתעמק בו.

הזדמנות

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית

7שבע7

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אם כי מרגיש לי קצת ארוך מדי להייקו. @7שבע7 , אני צודקת?
כך נראה גם לי.
אבל אם מוותרים על ההגדרה של הייקו, ונשארים בהגדרה של שירים קצרצרים (שאולי צריך למקד אותה יותר), אז גם השירים האלה מקסימים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה