דרוש מידע שיקום מקצועי ביטו"ל

• פותח הנושא embi
  • פורסם בתאריך

embi

משתמש רשום
מברר לקרוב משפחה
מהם התנאים ואילו הטבות
יכולים לממש אלו הזכאיים

חיימקלה

משתמש רשום
עריכה תורנית
אני ממש זקוק למידע בנושא.
אם יש מישהו שקיבל שיקום מקצועי ויוכל לעדכן אותי בתהליך אני יודה לו מאד.

י.כ.

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מספיק לזה 20% נכות
מגישים תביעה ואז יש פגישה עם עובדת סוציאלית
כל חודש מגישים קבלה על שכ"ל ומקבלים החזר
כל חודש למלא טופס עם הימים והשעות של הלימודים

חיימקלה

משתמש רשום
עריכה תורנית
תודה רבה.
על הקריטוריונים קראתי באתר של ביטוח לאומי.
בעיקר אני רוצה לדעת על התהליך עצמו.
האם הם מנסים להכשיל אותך בכל דרך?
יש טעם לקחת חברה שמתמחה בזה?
מעבר לשכ"ל שזה לא יעלה לי, אני בעיקר צריך את דמי הנכות בתקופה הזו.

י.כ.

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אתה מקבל קצבת נכות? אם כן מגיע לך בודאות
אחרי שיש אישור מה שמגיע מגיע לא היו שום בעיות
טיפ שהיה אצלי-
הם נותנים עד 10,000 לשנה (אולי עכשיו זה השתנה), ואני למדתי 3 שנים
בשנתיים הראשונות שכ"ל יותר מ10,000 ובשנה השלישית פחות
אז הגעתי להסדר עם המוסד שיחלקו את התשלום בצורה מאוזנת ל3 שנים וכך קבלתי הכל...

• תודה
Reactions: KAV

חיימקלה

משתמש רשום
עריכה תורנית
אני לא מקבל קצבת נכות כעת, ובכלל לא הגשתי תביעה לענין.
ככל הנראה הדבר הבא לא היה בזמנך:
כחלק מהשיקום אתה מקבל דמי שיקום לשנה האחרונה של הלימודים,
שבהם אתה מקבל דמי נכות כאדם שיש לו 100% נכות.

להלן מהאתר:
  • מי שאינו מקבל קצבת נכות - זכאי לדמי שיקום בסכום השווה לקצבת הנכות המשולמת לבעלי דרגת נכות של 100%, בהתאם להרכב המשפחה.

בכוון הנכון

משתמש פעיל
לא הבנתי כל כך ...
יש אפשרות ללמוד מקצוע במימון של הביטוח לאומי,
למי שיש אחוזי נכות לפחות ארבעים אחוז??

795 YY

משתמש חדש
יש אפשרות לקבל מימון אם יש לי מקצוע והוא לא מתאים לתנאי החיים (אלמן)?

חיימקלה

משתמש רשום
עריכה תורנית
באתי להסתייע ונמצאתי מסייע...
לא שיש לי בעיה בזה חלילה, אדרבה אני אשמח לעזור, אבל אתם צריכים לקחת את דברי בערבון מוגבל, כי גם אני למדתי רק את הדברים ששייכים אלי, וכדאי לחפור היטב באתר של ביטוח לאומי.

מי שיש לו מקצוע מסודר לא יכול לקבל את המימון, אבל נראה לי שאלמן מקבל גם בלי נכות, אז תבדוק את הדברים.
לימודי התואר בודאי, אבל אפילו לא לימודי תואר, אלא גם לימודי תעודה

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
מברר לקרוב משפחה
מהם התנאים ואילו הטבות
יכולים לממש אלו הזכאיים
מברר לקרוב משפחה
מהם התנאים ואילו הטבות
יכולים לממש אלו הזכאיים
תשובה: ההטבות עשויות להיות בהתאמה, אבחון תעסוקתי על חשבון המוסד, או השמה בעבודה מתאימה וכן סיוע במימון לימודים, לעיתים גם דמי קיום בזמן הלימודים ועוד, עצם התהליך והלווי המקצועי יכול לתרום לאדם.. התוכנית נועדה לסייע למבוטח להיכנס למעגל העבודה ועו"ס השיקום שקיבלתם הוא מלווה אתכם בתהליך ואף קובע/ת את המסלול,.
תנאי סף מעל 20 % נכות

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
יש אפשרות לקבל מימון אם יש לי מקצוע והוא לא מתאים לתנאי החיים (אלמן)?
כן
תודה רבה.
על הקריטוריונים קראתי באתר של ביטוח לאומי.
בעיקר אני רוצה לדעת על התהליך עצמו.
האם הם מנסים להכשיל אותך בכל דרך?
יש טעם לקחת חברה שמתמחה בזה?
מעבר לשכ"ל שזה לא יעלה לי, אני בעיקר צריך את דמי הנכות בתקופה הזו.
הם בדרך כלל טובים אפילו מאוד, גם תלוי בזהות פקיד/ת השיקום

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
על רוב השאלות כאן התשובה היא לפי העניין והחלטת העו"ס בשיקום,

נוצר חסד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
D I G I T A L
באתי להסתייע ונמצאתי מסייע...
לא שיש לי בעיה בזה חלילה, אדרבה אני אשמח לעזור, אבל אתם צריכים לקחת את דברי בערבון מוגבל, כי גם אני למדתי רק את הדברים ששייכים אלי, וכדאי לחפור היטב באתר של ביטוח לאומי.

מי שיש לו מקצוע מסודר לא יכול לקבל את המימון, אבל נראה לי שאלמן מקבל גם בלי נכות, אז תבדוק את הדברים.
לימודי התואר בודאי, אבל אפילו לא לימודי תואר, אלא גם לימודי תעודה
להפקיד בין אלמן לשיקום

מצווה ועושה

משתמש צעיר
לתועלת הקהל הרחב והנכבד
ידידה שלחה לי שיתוף רחב, מפורט ומקיף על כל הנושא של קצבת שיקום/בט''ל
מטעמים מובנים היא לא כתבה כאן בעצמה
ניתן לפנות אליה בפרטי בעניין קצבת שיקום לכתובת: ahuvi8862 בגימייל

---
מהכירות מסועפת עם מחלקות שיקום ברחבי הארץ:

אין להשוות בין מחלקות קצבאות נכות וכדו לשיקום. הבדלי שמים וארץ! לא להאמין כי מדובר באותו הגוף לכאורה.
השתדלתי להקיף את כל הנושא ברמה מפורטת תו''כ שיתוף ממה שאני קיבלתי עד כה. לציין כי לא נדרשתי לעבוד קשה בשביל זה ואין לא''א עניין לסחוב או לסבך את העניינים.
הרחבתי מאוד! מטרת השיתוף היא כדי להציג עד כמה שווה לנצל את הזכאות ולא לפחד לשאול מה באמת מגיע לי. לא להסס לברר עוד ועוד.

נקודות מפתח:
רווקה בת 20

לקות ראיה
65% נכות
80% אי כושר זמנית
סיום לימודים על תיכוניים בתיכון חרדי ללא בגרויות (חוצים)

תעודות שונות שלא התאימו עם התקדמות המחלה.

מי זכאי לקצבת שיקום?
מי שטרם הגיעו לגיל פרישה ועונים על כל התנאים הבאים: [במקרים מסויימים ניתן להעביר לבן/בת הזוג!]
-נקבעו להם לפחות 20% נכות רפואית לצמיתות (במקרים מסויימים עשויה להתאפשר זכאות גם כאשר נקבעה נכות זמנית).
-הם לא מסוגלים לעסוק בעבודתם או בעבודה מתאימה אחרת, בגלל מוגבלותם.
-הם זקוקים להכשרה מקצועית כדי לחזור לעבודתם הקודמת או לעבודה שתואמת את כישוריהם.
-הם מתאימים לשיקום מקצועי ולהשתלבות בשוק העבודה (לא בתעסוקה מוגנת או נתמכת).

-אלמנים/אלמנות
-נפגעי עבודה
-הורים ששיכלו ילד נכה ל''ע
-נפגעי איבה
-זכאים לסל שיקום
-בן/בת הזוג של נכה שאינו יכול לעבור תהליך שיקומי
יש לשלוח בקשה מפורטת עם מסמכים רלוונטים, נקבע פגישה מול עוסית שיקומית - לרוב היא תלווה לאורך התהליך.
תקופת הסיוע משתנה ותלוייה בהתאם לזכאות
יש לי עוסית מדהימה! שעושה הכל אבל הכל כדי לאפשר לי מימוש של כל הסל עד לסכומים הקטנים! זמינה!!! ואכפתית. ובעיקר מסורה. היא הקרן אור בממסד הנורא הזה. אוסיף, כי היא גם עוזרת לי בעת הצורך מול גורמים אחרים בבט''ל.

תוכנית השיקום נבנית בהתאמה אישית וכוללת:
*אבחון תעסוקתי, ליווי ייעוץ בבחירת מקצוע
אבחון מקיף לבדוק יכולות, מסוגלות ומגבלות. אפשר לקבל אבחונים מקצועיים ומקיפים! מומלץ לדוש לקבל את כל מה שאפשרי. שווה שווה שווה! (לפעמים אבחונים שעולים אלפים!)
לרוב יתלווה לתהליך יועצ.ת תעסוקתי.ת.
אצלי התהליך לקח תקופה ארוכה כי ביקשתי אבחון מקיף ומשמעותי. ובהתייחס ליכולות ושאפות מול אבדן גדול. היה קושי למקד אותי לתחום אחד. ובאגף לא חסכו ושלחו לעוד אבחונים וחוות דעת שונות.ויועצת תעסוקתית נהדרת 1/1
כיף לי להזכר בתקופה ההיא!!!

*תוכניות טרום הכשרה כגון סדנאות לחיזוק מיומנויות תעסוקתיות, מכינות לימודיות והכנה להשתלבות בעבודה ולימודים בעבודה
ישנם כל מיני קורסים לאורך כל תקופת השיקום. חלקם מרתקים חלקם פחות.לרוב זה זכות ולא חובה.אם כי מנסיון הם מעצימים ונותנים עוד כלים. כמו''כ מימון מכינה וכדו'.
במקרים מסויימים גם קורס הכנה לפסיכומטרי
עשיתי מכינה והשלמת בגרויות. כמו''כ השתתפתי במס' קורסים מחכימים שתרמו לי רבות. עד כמה שזכור לי שילמו צ'ופרים והחזרי נסיעות. לצערי לא יכולתי להשתתף בכל מה שהוצע לי מסיבות שונות.
בסיום התואר יש גם מלא קורסים. העוסית מעדכנת אותי במייל ואני מאשרת השתתפות או סירוב.

*ציוד לימודים נרחב:
-ספרים, מכשירי כתיבה!- עד לסכום של כ600 ש''ח אחת לסמסטר
מחשבים וציוד לימודי ועוד. לפי המלצות וצורך
קיבלתי מחשב נייד I7 חדש של לנובו, מתקפל +תוכנות הנגשה יקרות +מסך מחשב נייח+ מדפסת+ שני מכשירי הנגשה נוספים בעלות של עשרות אלפי ש''ח [ולא התפשרו על תוכנה 'זולה' יותר אלא קנו רשיון מקורי בעלות אסטרונומית!]- לציין כי במקביל להתאמת הציוד עברתי קורס מקיף ללימוד התוכנות+ שימוש במכונת ברייל+ שיקום ראיה במרש''ל ומגדל אור.

שכ''ל:
סיוע במימון לימודים ורכישת מקצוע. ניתן ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה (אוניברסיטאות ומכללות) שמוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה (כולל לימודי תואר במוסד בחו"ל שהוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה).

שכ''ל אונברסיטאי. השכ''ל באוניברסיטה הינו 13,900 לשנה (נכון ל2022)
מוסד שגובה יותר (כגון אונו וכדו'- כאן המקום לתת את הדעת אודות המכללות המגדירות עצמן ''חרדיות'' וגובות הון עתק להגדרה... וד''ל) ניתן לגשת למלגת משרד בחינוך/הפיס ע''מ להשלים את הפער.
באופן אישי ביררתי את הנושא מול בט''ל והן בפן ההלכתי, האם מותר לחתום על סעיף הצהרה שלא מקבלים עוד מלגה נוסף על מלגות אלו- ונעניתי שכן.
יש להגיש בתחילת כל סמסטר את תוכנית הלימודים, היקף הקורס וכו'.
להגיש אחת לחודש טופס נוכחות
+ דרישת תשלום להחזרי נסיעות לפי גובה נסיעה בתחב''צ
בסיום כל סמסטר גליון ציונים.
בהתאם לזכאות שלי מימנו לי תואר ראשון, 13,900 ל-3 שנים. את ההפרש , עוד כ10,000+!!! כיסיתי ע''י מלגות שונות.
שמעתי מקרים חריגים של מימון גם עבור תואר שני. כשיבוא העת מתכוונת לנסות להגיש. לא יזיק: :)

תוספות נוספות:
שירותי תמיכה והנגשה בהתאם לצורך
שיעורי עזר- ניתן לקבל תגבור פרטני. עזרה לקראת מבחנים משתנה לפי היקף הלימודים ועוד פרמטרים.
כמו''כ ניתן לקבל שירותי תמלול לשפת הסימנים, הקלדה, הקראה, חונך, מלווה, אסטרטגיות לימודים ועוד לפי הצורך.
קיבלתי 23 שעות חודשיות דרך עמותת על''ה+ תמלול ושעות הקראה. לפני תקופת מבחנים ובתקופת הקורונה הוסיפו לי שעות נוספות. הייתי זכאית לעוד דברים בחרתי שלא להשתמש
הוצאות נסיעה: לחסרי רכב ישולמו דמי הנסיעה ללימודים על-פי הוצאות הנסיעה בפועל ובהתאם לתעריפים בתחבורה הציבורית (במקרים חריגים יאושר החזרי מוניות!)
לצערי שלחתי קבלות מקוריות של מוניות. מסיבה לא ברורה זה נעלם ויצאתי בנזק של אלפי שקלים. בחרתי שלא להמשיך במוניות אלא במקרים חריגים. תמיד לצלם ולשמור העתק!!!
דמי שיקום: מי שאינו מקבל קצבה כלל או שמקבל קצבה נמוכה מ100% זכאי להשלמה עד לגובה של קצבה מלאה. תלוי במס' קריטריונים.
השתתפות בשכר דירה: אם מקום הלימודים מרוחק ממקום המגורים יותר מ-40 ק"מ כך שיש ללון מחוץ לבית, תיבדק האפשרות לסיוע בשכר דירה/מעונות.

שילוב בתעסוקה
ישנה סיוע ועזרה רבה בהשמה לאחר סיום הלימודים.
המטרה שלהם לכל התוכנית הזו היא תוצאה של שילוב בעבודה וחזרה למעגל תעסוקה/חיים/חברה.

פרט חשוב-
אם משולמים לך דמי שיקום, תהיה פטור מתשלום אגרות לקופת חולים עבור השירותים האלה:
*ביקור אצל רופא מומחה ורופא פנימי
*התחייבות לבית חולים
*ביקור במכונים ומרפאות חוץ
לקבלת הפטור עליך לפנות לקופת החולים עם אישור על קבלת דמי שיקום.

בתפילה שהועלתי
ובברכת
יגעת ומצאת-תאמין.

בכוון הנכון

משתמש פעיל
לתועלת הקהל הרחב והנכבד
ידידה שלחה לי שיתוף רחב, מפורט ומקיף על כל הנושא של קצבת שיקום/בט''ל

מטעמים מובנים היא לא כתבה כאן בעצמה
ניתן לפנות אליה בפרטי בעניין קצבת שיקום לכתובת: ahuvi8862 בגימייל

---
מהכירות מסועפת עם מחלקות שיקום ברחבי הארץ:

אין להשוות בין מחלקות קצבאות נכות וכדו לשיקום. הבדלי שמים וארץ! לא להאמין כי מדובר באותו הגוף לכאורה.
השתדלתי להקיף את כל הנושא ברמה מפורטת תו''כ שיתוף ממה שאני קיבלתי עד כה. לציין כי לא נדרשתי לעבוד קשה בשביל זה ואין לא''א עניין לסחוב או לסבך את העניינים.
הרחבתי מאוד! מטרת השיתוף היא כדי להציג עד כמה שווה לנצל את הזכאות ולא לפחד לשאול מה באמת מגיע לי. לא להסס לברר עוד ועוד.

נקודות מפתח:
רווקה בת 20

לקות ראיה
65% נכות
80% אי כושר זמנית
סיום לימודים על תיכוניים בתיכון חרדי ללא בגרויות (חוצים)

תעודות שונות שלא התאימו עם התקדמות המחלה.

מי זכאי לקצבת שיקום?
מי שטרם הגיעו לגיל פרישה ועונים על כל התנאים הבאים: [במקרים מסויימים ניתן להעביר לבן/בת הזוג!]
-נקבעו להם לפחות 20% נכות רפואית לצמיתות (במקרים מסויימים עשויה להתאפשר זכאות גם כאשר נקבעה נכות זמנית).
-הם לא מסוגלים לעסוק בעבודתם או בעבודה מתאימה אחרת, בגלל מוגבלותם.
-הם זקוקים להכשרה מקצועית כדי לחזור לעבודתם הקודמת או לעבודה שתואמת את כישוריהם.
-הם מתאימים לשיקום מקצועי ולהשתלבות בשוק העבודה (לא בתעסוקה מוגנת או נתמכת).

-אלמנים/אלמנות
-נפגעי עבודה
-הורים ששיכלו ילד נכה ל''ע
-נפגעי איבה
-זכאים לסל שיקום
-בן/בת הזוג של נכה שאינו יכול לעבור תהליך שיקומי
יש לשלוח בקשה מפורטת עם מסמכים רלוונטים, נקבע פגישה מול עוסית שיקומית - לרוב היא תלווה לאורך התהליך.
תקופת הסיוע משתנה ותלוייה בהתאם לזכאות
יש לי עוסית מדהימה! שעושה הכל אבל הכל כדי לאפשר לי מימוש של כל הסל עד לסכומים הקטנים! זמינה!!! ואכפתית. ובעיקר מסורה. היא הקרן אור בממסד הנורא הזה. אוסיף, כי היא גם עוזרת לי בעת הצורך מול גורמים אחרים בבט''ל.

תוכנית השיקום נבנית בהתאמה אישית וכוללת:
*אבחון תעסוקתי, ליווי ייעוץ בבחירת מקצוע
אבחון מקיף לבדוק יכולות, מסוגלות ומגבלות. אפשר לקבל אבחונים מקצועיים ומקיפים! מומלץ לדוש לקבל את כל מה שאפשרי. שווה שווה שווה! (לפעמים אבחונים שעולים אלפים!)
לרוב יתלווה לתהליך יועצ.ת תעסוקתי.ת.
אצלי התהליך לקח תקופה ארוכה כי ביקשתי אבחון מקיף ומשמעותי. ובהתייחס ליכולות ושאפות מול אבדן גדול. היה קושי למקד אותי לתחום אחד. ובאגף לא חסכו ושלחו לעוד אבחונים וחוות דעת שונות.ויועצת תעסוקתית נהדרת 1/1
כיף לי להזכר בתקופה ההיא!!!

*תוכניות טרום הכשרה כגון סדנאות לחיזוק מיומנויות תעסוקתיות, מכינות לימודיות והכנה להשתלבות בעבודה ולימודים בעבודה
ישנם כל מיני קורסים לאורך כל תקופת השיקום. חלקם מרתקים חלקם פחות.לרוב זה זכות ולא חובה.אם כי מנסיון הם מעצימים ונותנים עוד כלים. כמו''כ מימון מכינה וכדו'.
במקרים מסויימים גם קורס הכנה לפסיכומטרי
עשיתי מכינה והשלמת בגרויות. כמו''כ השתתפתי במס' קורסים מחכימים שתרמו לי רבות. עד כמה שזכור לי שילמו צ'ופרים והחזרי נסיעות. לצערי לא יכולתי להשתתף בכל מה שהוצע לי מסיבות שונות.
בסיום התואר יש גם מלא קורסים. העוסית מעדכנת אותי במייל ואני מאשרת השתתפות או סירוב.

*ציוד לימודים נרחב:
-ספרים, מכשירי כתיבה!- עד לסכום של כ600 ש''ח אחת לסמסטר
מחשבים וציוד לימודי ועוד. לפי המלצות וצורך
קיבלתי מחשב נייד I7 חדש של לנובו, מתקפל +תוכנות הנגשה יקרות +מסך מחשב נייח+ מדפסת+ שני מכשירי הנגשה נוספים בעלות של עשרות אלפי ש''ח [ולא התפשרו על תוכנה 'זולה' יותר אלא קנו רשיון מקורי בעלות אסטרונומית!]- לציין כי במקביל להתאמת הציוד עברתי קורס מקיף ללימוד התוכנות+ שימוש במכונת ברייל+ שיקום ראיה במרש''ל ומגדל אור.

שכ''ל:
סיוע במימון לימודים ורכישת מקצוע. ניתן ללמוד במוסדות להשכלה גבוהה (אוניברסיטאות ומכללות) שמוכרים על ידי המועצה להשכלה גבוהה (כולל לימודי תואר במוסד בחו"ל שהוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה).

שכ''ל אונברסיטאי. השכ''ל באוניברסיטה הינו 13,900 לשנה (נכון ל2022)
מוסד שגובה יותר (כגון אונו וכדו'- כאן המקום לתת את הדעת אודות המכללות המגדירות עצמן ''חרדיות'' וגובות הון עתק להגדרה... וד''ל) ניתן לגשת למלגת משרד בחינוך/הפיס ע''מ להשלים את הפער.
באופן אישי ביררתי את הנושא מול בט''ל והן בפן ההלכתי, האם מותר לחתום על סעיף הצהרה שלא מקבלים עוד מלגה נוסף על מלגות אלו- ונעניתי שכן.
יש להגיש בתחילת כל סמסטר את תוכנית הלימודים, היקף הקורס וכו'.
להגיש אחת לחודש טופס נוכחות
+ דרישת תשלום להחזרי נסיעות לפי גובה נסיעה בתחב''צ
בסיום כל סמסטר גליון ציונים.
בהתאם לזכאות שלי מימנו לי תואר ראשון, 13,900 ל-3 שנים. את ההפרש , עוד כ10,000+!!! כיסיתי ע''י מלגות שונות.
שמעתי מקרים חריגים של מימון גם עבור תואר שני. כשיבוא העת מתכוונת לנסות להגיש. לא יזיק: :)

תוספות נוספות:
שירותי תמיכה והנגשה בהתאם לצורך
שיעורי עזר- ניתן לקבל תגבור פרטני. עזרה לקראת מבחנים משתנה לפי היקף הלימודים ועוד פרמטרים.
כמו''כ ניתן לקבל שירותי תמלול לשפת הסימנים, הקלדה, הקראה, חונך, מלווה, אסטרטגיות לימודים ועוד לפי הצורך.
קיבלתי 23 שעות חודשיות דרך עמותת על''ה+ תמלול ושעות הקראה. לפני תקופת מבחנים ובתקופת הקורונה הוסיפו לי שעות נוספות. הייתי זכאית לעוד דברים בחרתי שלא להשתמש
הוצאות נסיעה: לחסרי רכב ישולמו דמי הנסיעה ללימודים על-פי הוצאות הנסיעה בפועל ובהתאם לתעריפים בתחבורה הציבורית (במקרים חריגים יאושר החזרי מוניות!)
לצערי שלחתי קבלות מקוריות של מוניות. מסיבה לא ברורה זה נעלם ויצאתי בנזק של אלפי שקלים. בחרתי שלא להמשיך במוניות אלא במקרים חריגים. תמיד לצלם ולשמור העתק!!!
דמי שיקום: מי שאינו מקבל קצבה כלל או שמקבל קצבה נמוכה מ100% זכאי להשלמה עד לגובה של קצבה מלאה. תלוי במס' קריטריונים.
השתתפות בשכר דירה: אם מקום הלימודים מרוחק ממקום המגורים יותר מ-40 ק"מ כך שיש ללון מחוץ לבית, תיבדק האפשרות לסיוע בשכר דירה/מעונות.

שילוב בתעסוקה
ישנה סיוע ועזרה רבה בהשמה לאחר סיום הלימודים.
המטרה שלהם לכל התוכנית הזו היא תוצאה של שילוב בעבודה וחזרה למעגל תעסוקה/חיים/חברה.

פרט חשוב-
אם משולמים לך דמי שיקום, תהיה פטור מתשלום אגרות לקופת חולים עבור השירותים האלה:
*ביקור אצל רופא מומחה ורופא פנימי
*התחייבות לבית חולים
*ביקור במכונים ומרפאות חוץ
לקבלת הפטור עליך לפנות לקופת החולים עם אישור על קבלת דמי שיקום.

בתפילה שהועלתי
ובברכת
יגעת ומצאת-תאמין.
תודה על כל המידע המדויק!!
מאד הועיל לי....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה