שו"ת עטי תצוגה (עטים דיגיטליים) לבורים ועמי הארץ

• פותח הנושא Ammo
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
שלום,
קודם כל תודה רבה לjrmoon על העזרה הרבה, יישר כח גדול.
דבר שני ערכתי איזושהי טבלת השוואה בין הלוחות שהתלבטתי עליהם (נשארו די הרבה)
נראה לי שאלך על גודל באזור ה-22".

היות שאף פעם לא עבדתי עם לוח תצוגה
אשמח לייעוץ ועזרה מהמנוסים
כמה שאלות:
1. המסך הזה נראה לי הבחירה הכי טובה לגודל 22" KAMVAS GT-221 Pro החיסרון היחיד שראיתי הוא שזוית הצפיה שלו היא רק 89 מעלות
(למרות שפה בפירוט שלו כתוב שיש לו 178 מעלות, אז אשמח להסבר)

2. דבר נוסף אשמח להסבר על מסך מט/מבריק/אנטי גלייר, מה המומלץ? לפי מה שאני ראיתי בתמונות מוצר לכל הלוחות יש איזשהו השתקפות.
לי לדוגמה במסך הרגיל של דל p2715q אין שום השתקפות הוא מט לגמרי. ונראה לי אידיאלי.

3. ראיתי באתר של huion שיש גם את הלוח הזה KAMVAS GT-191, פה בסקירה לא הזכרת אותו, הוא יחסית זול וכמעט שווה לזה GT-221.
משהו כאן לא הגיוני, אולי תדע להסביר את זה. לא כתוב מה ה-LPI שלו, אולי פה קבור התשובה.

4. ראיתי שיש להם מבצע עד ה8-10 של שילוח חינם
האם אצטרך לשלם מס? משלוח לארץ? ותוך כמה זמן? או שכדאי בכלל לקנות דרך אמזון?

5. איזה מסך יש ל-Parblo Coast22?

6. מה יותר מומלץ, מסך עם כפתורים של קיצורי דרך או בלי ולקנות משהו כזה: http://www.xp-pen.com/goods/show/id/171.html
(ראיתי של-huion אין דבר כזה.)

7. ובאופן כללי, על איזה לוח מכאן היית ממליץ ללכת, ולמה.
אני רוצה להזמין כמה שיותר מהר, חבל לי על כל יום.

נראה לי זהו לבנתיים,
שוב, תודה רבה

קבצים מצורפים

• השואת לוחות תצוגה.pdf
    KB 420 · צפיות: 45

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
תשובה ל NBR :
1. אם תשימו לב כתוב 89/89. כלומר זוית הצפיה היא 89 מעלות לכל צד. סה"כ 178 מעלות.

2. לגבי מסך, מט, או אנטי גלייר בעיקרון גורם לחיכוך עם העט וזה תורם לתחושה הדומה לציור על גבי דף. בנוסף אין צורך להיזהר מאורות שיחזירו אור מהמסך ויפריעו לראות חלקים מהתצוגה.
מצד שני יש מי שאוהב את המראה החדיש של מסך מבריק, והיות שאם יש רמה נאותה של בהירות, ניתן להשתמש במקום מואר, אין כל כך בעיה אם זה. יש רק צורך להיזהר שלא יהיה מקור אור ממש מול המסך. בנוסף יש חברות שמוכרות ניב (חוד, שפיץ) במרקם מסוים שייתן את החיכוך עם המסך.
משאלתך ברור שהתרגלת למסך מט (או אם אנטי גלייר). יפריע לך מאוד מסך מבריק. אך להרבה מסכים מבריקים יש אפשרות לקנות ציפוי שידמה את המט ויגן על המסך.
Huion מגיע אומנם אם ציפוי מסך, אך הוא אינו איכותי בכלל, כי אין בו צורך כדי להגן על המסך. ניתן לקנות ציפוי של חברה אחרת שתתאים למסכים של Huion.

3. לא כיסיתי את המסך הזה בגלל גודלו הקטן יותר, 19". נזקקתי לבחור רק כמה מסכים מתוך המבחר, מפאת חוסר זמן, ובחרתי לכסות את המסך הגדול יותר מפני חולשתי למסכים ענקיים. שיהיה ברור: 19" הוא גדול מאוד! רק שטכנית, 21.5" זה קצת יותר...
כאן ב Product details פסקה רביעית כתוב 5081 LPI. משום מה הושמט מאתר האנגלית של החברה.

4. אין לי מושג מה עדיף מבחינת קנייה. רק אגיד שאמזון אחראיים על שלימות המוצר במשלוח, וHuion אחראיים בין כה וכה על המוצר האופן כללי. באתרי מחירה יש הרבה פעמים מבצעים, כך שהמחיר יכול לצאת זול יותר. משלוח חינם בד"כ לא כולל משלוח לארץ יש לברר זאת היטב. יש אחריות מטעם Huion על המוצר גם אם קניתם מאתר מאמזון.

5. נראה לי שלא הבנתי את השאלה:
בכל מקרה לחברה Parblo יש את Parblo Coast22 , Parblo Coast10 ומסכים נוספים שניתן לראות באתר החברה.

6. שאלה מצוינת. אם אין שום הבדל אחר ושום סיבה שלא, תמיד עדיף אם כפתורים. אך, אם המסך עם הכפתורים פחות טוב מנניח, מסך טוב יותר שבגלל היותו ללא כפתורים הוא זול יותר, אז כפתורים הם בהחלט לא הכרחיים. הלינק ששמת הוא למה שנקרא בד"כ Express Keys. זוהי תחלופה מצוינת לכפתורי פעולה, או שניתן פשוט להתמש במקלדת.

7. לא אמליץ לך על Wacom, כי הם לא זקוקים להמלצה. כן אמליץ לך שאם אין תקציב לWacom גדול עדיף מסך גדול של חברה אחרת מקטן של Wacom. כוונתי כמובן לציירים.
חוץ מזה חלק ממסכי Wacom עובדים היטב רק יחד עם מערכות מחשב מסוימים, וחלק ממסכי חברות אחרות עובדים טוב יותר עם מערכות מחשב אחרים. יש לקרוא תגובות משתמשים כדי לברר את זה.

כמובן שמפחיד אותי מאוד לקחת אחריות על מסך שתקנו, אך אומר לך רק: מזמן שמתי עין על Kamvas GT 221 pro. הלוואי שיכולתי להשיג לי אחד כזה.

חג שמח!

שימו לב, כנראה שלא אענה על שאלות הזמן החג. אקרא את כל השאלות ואענה בע"זה אחרי החג.

נערך לאחרונה ב:

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
שאלה נוספת:
האם יש אפשרות להשתמש בלוח עם תצוגה כמסך נוסף למסך הרגיל?
שלא יהיה כפילות, אלא המשכי.
לדוגמא: פוטושופ על המסך ציור, מאיה על המסך מחש בוככה לעבוד במקביל

זה תלוי בדגמים מסוימים? חברה?

אשמח לתשובה

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
שלום ותודה על האשכול המחכים והמושקע!
אני מעוניינת לרכוש מחשב, משתמשת בתכנות האיור מנגה סטודיו, ובכל התכנות של אדובי cc17 (אילוסטרייטור, פרמייר, אפטר וכו') הייתי שמחה אם תוכלו לסקור (לאחר סיום העיסוק בנושא זה) מחשבים יעודיים לציירים עם מפרטים טובים... לדעתי זה יוכל לעזור להרבה אנשים! תודה על הכל!

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
רק רוצה לומר, שראיתי מעט מאוד משתמשים ענקיים ומשקיענים כמו jermoon,
ולא רק פה בפורום, גם בפורומים כלל עולמיים.
באמת ובתמים - שאפו ענקי.

הערה קטנה -ממה שנאמר שמי שאני חולק על הנפלאות שבעט תצוגה - זה לא מדוייק.
אני נגד בחירה אוטומאטית בעט תצוגה.
אני בעד, שכל אחד יעבור מסע משלו, ויבחן את היכולות והרצינות שלו במקצוע - לאורך זמן.
כל - אחד - והמצב - שלו.
עט תצוגה זה הכי בעולם, ולא הייתי מחליף את הסינטיק שלי בעד כל הון. אבל עברתי דרך די ארוכה ומפרכת, ואני חושב שזה חיוני לא לבחור אוטומאטית.

ושוב, jermoon, שאפו ענקי, אני מעריך באמת ובתמים את ההשקעה שלך.

ברכי פוזנר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
היי
חשוב לי לדעת לגבי זה:
תודה רבה!!

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היי
חשוב לי לדעת לגבי זה:
תודה רבה!!
יש אפשרות, זה משהו בהגדרות של המחשב. בטח jrmoon ידע או מישהו בסגנון...

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@NBR , סליחה, לא ראיתי את השאלה בפעם הראשונה היות שהאתר החדש ביטל את העקיבה שלי אחר האשכול:

בדרך כלל יש 4 אפשרויות תצוגה:

1. תצוגה על מסך הציור בלבד. במקרה כזה מסך המחשב יהיה כבוי.
2. תצוגה על מסך המחשב בלבד. במקרה כזה מסך הציור יהיה כבוי. אם יש תגדרות מתאימות בדרייבר של העט, ניתן יהיה לצייר על מסך הציור ולצפות במסך המחשה (כמו בלוח אטום)
3. תצוגה כפולה. במקרה כזה, מסך הציור ישקף בדיוק את מסך המחשב.
4.תצוגת פריסה (Extended View/Dual Monitor). במקרה כזה ניתן לפרוס את כל תוכן התצוגה על גבי שני המסכים.

במה הדבר תלוי?
במערכת ההפעלה ובדרייבר של העט.
בחברות הבאות ידוע לי שניתן להשתמש בתצוגת פריסה במערכת הפעלה חלונות 7 ומעלה :
Wacom
Huion
UGEE
XP-Pen

במידה ויש יותר משני מסכים דרוש יותר אילתורים כדי לגרום לזה לעבוד.

איך עושים תצוגת פריסה בחלונות:
1. לחצו במקלדת על חלונות+P
2. באמצעות החיצים של המקלדת או העכבר, בחרו ב Extend.
או:

1. לחצן ימני על איזור ריק של שולחן העבודה
2. בחרו ב Screen Resolution ויופיע החלון הבא ב7 ו8:
4024906_en_1

והחלון הבא ב 10:
windows-10-display-advanced-settings.png

3. בחרו ב Extend these displays.
4. כאן יש אפשרות גם להעביר את מסך הציור לצידו השני של מסך המחשב. פשוט גררו את מסך הציור (במקרה הזה מסך 1) לצידו השני של מסך המחשב (מסך 2).
5. יש אפשרות לקבוע איזה מהתצוגות יהיה המסך הראשי.

נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
זל טוב למשתמש י' הזכור לכם, שקיבל סוף סוף את ה XP-Pen שקנה מאיביי. הוא שלח ביקורת משתמש משימושו הקצר:
אחרי שימוש של יומיים במסך, אני חושב שאפשר כבר לתת ציון לשבח בכל הפרמטרים.
אתחיל בעובדה שהמשווק הזה הוא החברה בעצמה ולא תיווך, אלו שהתכתבו איתי הזדהו כחברת xp-pen וכך גם תמונת הלוגו שלהם באיביי.
הם היו אדיבים מאד, עלות המסך 2,060, והמקלדת 140 ש"ח. את ההזמנה ביצעתי בתאריך 24/09/17, קיבלתי את המסך ב- 17/10/17, החבילה התעכבה כשבוע מסיבה לא ברורה בסניף חברת dhl בבאר שבע (הם טענו שלא היה כתוב את הכתובת על שטר המטען), בימי חוה"מ לא התעסקתי בזה, מיד לאחר החג התקשרתי אליהם והוספתי תשלום של 200 דמי מכס ואחסנה, יומיים לאחר מכן קיבלתי את המסך.
המסך ע-נ-ק, אולי יותר מידי, אבל התרגלתי אליו בקלות, כשאני לא מצייר עליו אני מעמיד אותו והוא משמש מסך נוסף לצד המסך הוותיק (אם רוצים לצייר על הלוח עם העט ושבמקביל המסך השני יהיה פעיל כהמשך המסך, חשוב לחבר ללוח את הראש הלבן עם הכניסה הרחבה ולא את הכחול, אחרת העט לא מצליח לעבוד על הלוח).
למפרע אני יכול להבין מה ש'אבימי' טוען שכדאי להתחיל עם משטח גרפי בלי מסך, הרגשתי כמו ילד חובב ציור שנכנס לחדר עבודה של צייר ותיק ולא יודע מהיכן להתחיל... אבל בכמה פעמים בודדות שניסיתי לעבוד עם עט גרפי אני פשוט יודע שזה לא בשבילי לצייר ככה.
בכל מקרה לא נתקלתי בשום בעיות, המסך תקין (ללא כפתורי קיצור, המקלדת הקטנה עדיין בדרך) ועובד חלק.

בנוסף, שאלה:
כשאני לוחץ זמן ממושך עם העט על המשטח בפוטושופ (בלי ללחוץ על הלחצנים בעט) נוצר כמין עיגול ונפתח התפריט של המברשות, זה מפריע לי מאד, האם יש אופציה לבטל זאת?

תשובה:
1.
בWindows 7 עד 10:

לחץ על התחל>לוח הבקרה(Control Panel).

ב - Windows 10 Creator's Update:
לחץ על לחצן המקלדת חלונות + R
הקלד Control Panel או לוח הבקרה
בחר בתוצאת החיפוש המתאימה

2.
הקלד בתיבת החיפוש: עט ומגע (Pen and Touch) ולחץ על שנה הגדרות עט גרפי או הגדרות טאבלט (Change tablet pen settings)

3.
לחץ על הערך לחץ והשהה (Press and hold
) ולחץ על הכפתור שמתחת: הגדרות (Settings).

4.
הורד את סימון ה'ווי' מהערך אפשר לחיצה והשהייה עבור לחיצה ימנית
(Enable press and hold for right-clicking)

לצערי לא היה באפשרותי למצוא גרסא עברית למערכת הפעלה זו, לכן התרגום העברי הוא תרגום חופשי. אשמח אם מישהו יעלה תרגום מדויק של הלחצנים.

בנוגע להרגשתך: היא תחלוף תוך כמה ימים. מניסיון!
אכן, ביום הראשון זה קשה מאוד, ומאכזב כי מצפים לחווית ציור קסומה המחקה בדיוק את תחושת הציור בדף. וזה ממש לא זה. מציירים על גבי מסך ומרגישים את זה. זה בסדר גמור.
מילה שלי- תוך מספר מועט של ימים בלבד תחושת האי נוחות חולפת ומתרגלים לחווית הציור על גבי המסך. לאחר שבוע מתחילים לראות שיפור מדהים מתמונה לתמונה.

לאור הערתך הוכרחתי להוסיף: אולי באמת כדי שתתייסרו כמוני כמה שנים עם לוח גרפי אטום, ולו רק כדי שתעריכו את העוצמה של עט תצוגה.

נערך לאחרונה ב:

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
@jrmoon אני עברתי מגרפי לדיגיטלי והתרגלתי ממש תוך יום וחצי. אבל לא יודעת לגבי אחרים.
אשמח אם המשתמש י' יעלה רשמים בהמשך: האם העט עובד חלק? הקווים יפים?
אני כרגע על וואקום, רוצה לקנות מחברה כמו XPEN וכדומה, כדי לחסוך בעלות, אבל מפחדת לעבור חברה למרות שאני רוצה משטח גדול יותר. פשוט לחוצה להשקיע כסף ולגלות שהאיכות לא אותו דבר. יש ממה לחשוש?

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
הנה תגובה שמשתמשת כתבה לי לאחר השימוש הראשון שלה בעט דיגיטלי. הדגם בו בשתמשה הוא HUION HD GT185:

האמת, שבתחילה קצת התאכזבתי, ואסביר:
אני רגילה לווקום הגרפי בערך שלוש שנים, רגילה לעבוד עם מסך ענק שכולו מולי, שום דבר לא מסתיר, והמגע של הגרפי קשיח.
כשהתחלתי לעבוד עם הלוח ששלחתם, בתחילה קצת הפריע לי שהיד מסתירה את המסך, וגם המגע החלקלק שלו אינו דומה למגע של הדף.
אח"כ התחלתי להתרגל. ופשוט התמכרתי... אין ספק שהציור על הלוח מגע הרבה יותר קל ומוצלח מאשר ציור על הגרפי.
בלי השוואה בכלל...
וגם המהירות בה הצלחתי להשתדרג אתו ולהגיע לרמה מעל הייתה מדהימה...
אמנם בתחילה, כפי שאמרתי, היה קצת קשה להתרגל. אבל אני בטוחה שללוח לגרפי קשה להתרגל שבעתיים..

אין ספק שלוח עם תצוגה מתאים לציירים ומקפיץ אותם ברמה הרבה הרבה יותר מאשר לוח גרפי!!!

וכמה שאלות:

2. הלוח היה מבריק. יש לוחות עם מגע קשיח יותר? (בדומה לדף?) הכפפה שמוכרים מיועדת ללוח מהסוג הזה?
לא ראיתי ברק של השתקפות, כמו שכתבתם על לוחות מסוימים שהשמש מפריעה. האם זה נכון שהלוח הזה בסדר מהבחינה הזאת?
3. מה דעתכם על הלוח שמוכר הרב בינר? (חברת XPׂ)?
האם הוא כמו הלוח הזה? יותר טוב? פחות?
ראיתי ששי קיש כתב שהברק מפריע לו והוא מכבה את האור ושם מנורה מאחורה. האם זה מפריע לכולם? זה דווקא הדגם הזה של הלוח, או שזה בכל הלוחות ככה?

תשובות:

1. יש שבהחלט לוחות עם מגע מחוספס. זה נקרא "מט" או "אנטי גלייר". בעז"ה אתקן באשכול ואוסיף פרט זה ברשימת הלוחות.
מלבד זאת, יש אפשרות לקנות ציפוי במרקם מט למסכים מבריקים, שגם מונע השתקפויות, וגם נותן מרקם של דף. יש לוחות מבריקים שמגיעים עם ניב עט מיוחד שמתחכך עם המסך ונותן תחושה של דף (Surface Studio).
לגבי הכפפה, אכן היא מיועדת למסכים כאלה, מבריקים, לצורך מניעת הדבקות העור למסך. לוחות של HUION וXP מגיעות עם כפפה חינם.

בקשר לברק: בלוחות מבריקים, אורות הנמצאים ממש מול המסך משתקפים. דבר זה לא מונע לעבוד בחדר מואר כל עוד אין מקור אור ממש מול המסך, בתנאי אחד:
המסך חייב להיות עם ערך brightness מספיק גבוה. כלומר לפחות 200 cd, כמו שהסברתי באשכול. המסך שלך עם יחס brightness גבוה, ואותו דבר לגבי הXP.

3. הלוח ש @חנוך בינר מוכר, XP-Pen 22" חופף מאוד ללוח של HUION שניסית (שבן שלוש שנים). חוץ מכמה דברים: גודלו הגדול יותר, הכאבלים יוצאים מלמטה, דבר זה יכול להפריע להטייה חופשית של המסך. בנוסף, יש לחברה בעיה של קווים רועדים במקרים של ציור קווים איטי.
לתיקון בעיה זו ניתן לרכוש תוכנה הנקראת LaziNezumy העולה שלושים דולר. בעיקרון להרבה חברות יש את הבעיה הזו, כולל Wacom לכן זה לא מצביע על איכות החברה באופן כללי. גם בלוח כמו שלך הבעיה הזו יכולה לצוץ, אבל בגדול קונים לא התלוננו על זה בלוחות של HUION.

בנוגע לחברה: XP-Pen איכותית כמו HUION, מלבד בעובדה שהם מציעים תחרות פחות עדכנית לWacom .
Huion עובדים ברצינות עלזה בנחישות רבה, לכן יש להם יותר דגמים והתאמה לתוכנות מרובות הכוללות ADOBE על פי עדויות עקביות של משתמשים. ועוד, לHUION יש אחריות של שנתיים כולל אחריות על המשלוח, החלפת מוצרים עם תלונה או החזרת הכסף גם בארץ, ולXP-Pen יש אחריות רק של שנה כולל את הארץ (למרות שמשום מה הרב בינר לא מזכיר את זה. אברר ואחזור.)

מה ששי קיש כתב, קיים בכל הלוחות עם מסך מבריק, כמו בדגם 185 GT של Huion.
כל הדגמים של XP-Pen מבריקים.
עד כמה מפריע תלוי ברמת הBrightness. אני אישית עובד/ת על דגם זה של Huion בחדר עם שני חלונות גדולים פתוחים לחלוטין בכיוון השמש ולא מפריע לי כלל, לכן הופתעתי לקרוא שזה הציק לו כ"כ.

מדוע?

כי כפי שרואים באשכול, ל Huion GT 185 יש רק 200 cd/m2 ול XP-Pen 22" יש 250 cd/m2. לכאורה, המצב במסך הXP אמור להיות טוב יותר. כנראה הסיבה לכך היא שזהו מדד שמושפע גם מהניגודיות של המסך, שכפי שהסברתי שם, כל חברה בוחנת על פי אמת מידה אישית, לכן יש לבחון עפ"י תגובות משתמשים, אז תודה ל @ishai .

נערך לאחרונה ב:

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תודה על ה-כמעט בלוג המחכים הזה!
הציפוי במרקם מט--- איפה קונים אותו? איך המוצר נקרא?

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
@לדLed , תודה על השאלה! חבל שלא חשבתי עליה בעצמי.

חברה Photodon מייצרת "מגיני מסך" בדיוק למטרות אלה. "מגיני מסך" במרכאות, כי לרוב אין צורך להגן על המסך, אלא רק לשוות לו מרקם מחוספס, בלתי מחליק, ובלתי מבריק, שלא ישקף מקור אור שעומד מול המסך. לתכונות אלא קוראים בטעות "מרקם של דף". התחושה הזו אינה דומה לציור כל גבי דף, אך זה בהחלט משפר את חווית הציור על גבי מסך.

ניתן למצוא באתר שלהם מגינים מיוחדים להרבה סוגי מסכי ציור (ועוד מסכים...) מחברות כמו Wacom, Huion, XP-Pen, Yiynova ועוד. ניתן גם להזמין מגן חתוך אישית.

כמובן שניתן להזמין מגינים של חברה זו גם מAmazon.

האם צריך את זה?
לא. הדבר תלוי בטעם האישי בלבד. אם ניסיתם בלי, וזה מציק לכם, תזמינו. אם לא הציק לכם, אין לכם כל צורך בזה. זה לא זול.

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אחרי שישבתי וקראתי וקראתי...
והחכמתי ולמדתי...
והתפעלתי התפעלתי התפעלתי....
מההשקעה המטורפת להסביר כל מושג וכל מפרט ולהציג עם כזה פירוט ועם כל הלב....
זה ממש לא נתפס כזאת השקעה והתמסרות ופירוט והסבר למען אחרים ללא כל מטרת רווח!!!
תודה ענקית ענקית ענקית!!!!!

ואחרי שמרב מבחר ממש ממש התבלבלתי...
אציג בקצרה מה אני מחפשת ומה העלתי בחכתי.

אני גרפיקאית.... ומאיירת כבר שנים, עם.... העכבר.
לאחרונה התחלתי גם ללמוד את הנושא של איור דיגיטלי באופן מקצועי וחשוב לי להשקיע בזה.
מצד שני יש לי תקציב די מוגבל.
מה שחשוב לי בעיקר:
1. זה גודל (מסך מספיק גדול, כגרפיקאית אני יודעת כמה שטח מסך הוא פונקציה שמשפיעה על העבודה)
2. "נוחות" (לדוגמא הפריעה לי בדגמים מסוימים העובדה שצוינה שהכבלים מפריעים להנחת המסך... מפונקת? - הגעתי למסקנה במשך שנות עבודתי, שככל שסביבת העבודה "נעימה" ו"מפנקת" יותר כך מהירות העבודה שלי גוברת והתפוקה ברמה גבוהה יותר. מענין לא?)
וכמובן איכות טובה :)

וכל זה במגבלות התקציב שלי שהוא די נמוך 1500 +-

אחרי שהתעמקתי בפירוט שכתבתם ובהתאם לתקציב שמתי עין על זה https://www.huiontablet.com/all-products/pen-tablet-monitor/gt-185sd.html

א. האם נראה לכם מתאים לצרכי?
האם הנקודה המתה על המסך מורגשת? האם האיטיות בפוטושופ... מורגשת?

ב. האם יש בשבילי המלצה על משהו טוב יותר בהתחשב במגבלות התקציב,
או שאולי עדיף בתקציב הזה להשקיע בלוח אטום איכותי יותר?

תודה גדולה גדולה גדולה...!!!! ישר כוחכם!

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
https://www.huiontablet.com/@לנדא, תודה על התגובה המחממת!

בהחלט מובן לי שני הנקודות שציינת.

1. הגודל אכן חשוב מאוד ליוצר עם ניסיון של כמה שנים, שהתרגל למסך גדול, ולא משנה באיזה תחום הוא עסק קודם. אחרי שמתרגלים למסך גדול, מתסכל מאוד לעבוד על מסך קטן.

2. הכבלים שמפריעים להנחת המסך אכן מפריעים. כלומר, קשה להטות את המסך בחופשיות. אמנם לאחר כמה חודשים של שימוש בכל מסך, נוטים להתרגל לזווית מסוימת, אבל בחודשים הראשונים העובדה שאי אפשר לנצל את כל זוויות ההטייה עלולה לתסכל מאוד.
טכנית זה עניין של פינוק, אבל מעשית זה מאוד מציק ומשפיע על היצירה, למי שהתרגל אחרת.
בנוגע לנקודה ספציפית זו - לכל הדגמים האלה, של XP Pen ושל UGEE יש דגמים תואמים לחלוטין או כמעט לחלוטין בחברת Huion.

הדגם שבחרת, HUION GT-185, הוא דגם מעולה, אבל הרזולוציה שמוכרים כעת בדגם זה הוא SD בלבד. כיום, אנו חיים בזמן בו הכל עומד להיות ברזולוציות של ל4K ומעלה ולא מומלץ להשקיע בפחות מHD. לכן לא מומלץ לך הדגם הזה.

בנוגע לנקודה המתה: נדברתי אם Huion והם אמרו שניתן להחליף או לקבל בחזר כספי במקרה כזה. כדאי לברר אם אחריות זו כוללת דמי משלוח לארץ. אני בחרתי לא להחליף, והנקודה לא מורגשת כלל.
האטיות בפוטושופ תלויה במערכת המחשב.
אם יש כמות RAM מספקת (8+), מעבד מהיר מספיק, וכרטיס גרפי, לא אמורה להיות אטיות בפוטושופ.

לעולם לא אמליץ על לוח אטום לצייר. צר לי. (אוקי, הסתייגות - )
לבד ממקרים בודדים וספציפיים מאוד, עדיף עט תצוגה בגודל בינוני, ומחברה מפוקפקת, מאשר לוח אטום מחברה יקרה.
כמובן תמיד יש יוצאי דופן, אבל ראיתי ציירים שהדבר גרם להם נזק בלתי הפיך.

לאור הנ"ל, אני רוצה לחזק שהחברות הבאות אינן חברות מפוקפקות, אלא אמינות ביותר בשירות לקוחות, באחריות ובאיכות הלוחות:
Huion
XP -Pen
UGEE

ועד כמה שידוע לי גם:
Parblo

אם את בכל זאת רוצה לשמוע האם מתאים לך לוח אטום, כדאי שתשלחי לי למייל דוגמאות מהציורים שלך, וכך אוכל לדעת יותר.

לעומת זאת, להרבה גרפיקאים מומלץ לוח אטום ולא עט תצוגה, אלא אם כן הוא ממש יוצר פיקסלים חדשים, יש מאין.

לדעתי Kamvas GT - 191 ב - 1565 ש"ח יתאים לך. הוא בגודל 19". על אף שזה לא 22" זה בהחלט גדול. הרזולוציה שלו היא HD. אוכל לכתוב פירוט רחב יותר עליו בימים הקרובים.

לנדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
וואו איזו תגובה מושקעת מופורטת ומסבירה!
יישר כח גדול גדול גדול!

אני אבדוק את הדגם שהמלצתם.
תודה גדולה!!!

נערך לאחרונה ב:

Ammo

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שאלה מב' אחרי שניסתה לוח של Huoin

נהינתי מאוד להשתמש בלוח
לא יודע מה דיברו על זמן הסתגלות, לקח לי בדיוק חצי דקה להתמקם עם הלוח ולצייר
ציירתי ביומיים [XXX (מצונזר לצורך שמירה כל פרטיות)]
הלוח המבריק היה נח מאוד ומחליק עם העט, חווית ציור אמיתית
ראיתי בו רק מעלות,
כן הפריע לי הפרקלסה שיש בין העט ללוח זכוכית, אבל לא מאוד נורא, ודי מרגישים שהגימור הוא סיני
ממש מתלבט בין ה-WACOM החדש של ה24" לבין לוח כמו זה או דומה לו מהחברה הזו.
מה הייתם ממליצים לי?

תשובה:

1. פרלקסה
הפרלקסה אכן די מפריעה לתקופה, עד שמתרגלים. אגב, יש אפשרות לשפר את הפרלקסה ע"י לחיצה על סמל המסך הירוק הקטן שבסרגל ההתחל. כשייפתח תוכנת הדרייבר, לחצי על Calibration ופעלי על פי ההוראות. עד במה שידוע לי פרלקסה זו קיימת על כל מסכי הציור, מכל החברות, אך יש כאלה שיותר ויש כאלה שפחות.
בייחוד בקניה של מסכים של Wacom יש לשים לב לברר היטב, כי יש דגמים שהפרלקסה כמעט או כלל לא מורגש, ויש כאלה שהפרלקסה גרועה מאוד. ובשביל מחיר כזה כדאי לקבל את ההכי טוב.

2. ההתלבטות
מבחינת אחריות ותמיכה טכנית - לא ניסיתי את זו של Wacom ונהניתי מאוד מהתמיכה של Huion.

מבחינת איכות, אחרי שהשתמשתי בשני החברות, לא הרגשתי הבדל. גם מבחינת גימור ועיצוב, אך אתה אומר שכן הרגשת.

בכל מקרה, השאלה מה עדיף, בין Huion ל - Wacom היא שאלה טובה, והתשובה עליה לא מסתכמת רק ב-"כמה כסף יש לך?"

בכל חברה, כולל Wacom, יש את הג'וקים שלה, הבאגים הקטנים שלא בדיוק תואמים את הציפיות שלנו.
לכן הדבר יותר תלוי בטעם אישי.

אם כבר השתמשת ואתה מרגיש שהתמכרת ל - Wacom, לך על זה.
אתה לא תאהב את המאפיינים של חברה חילופית, וכל תקל קטן יציק לך מאוד. סיפרת שהרגשת בגימור של הלוח, כאילו הוא זול, זה נראה לי אחד מהדברים שיציקו לך אם תלך על Huion.

לפני שתלך על Wacom כדאי לדעת כמה דברים:
1. אם אין לך תקציב בלתי מוגבל, אתה יכול לוותר על מגע, כפתורי פעולה וגודל (אבל רק עד מינימום 18") בשביל להשיג Wacom.
[פרוגים נכבדים, לגבי הגודל, מדובר פה ספציפית בבן אדם הזה]

2. דע שכאשר את קונה Wacom עליך לוודא היטב שהתאקרים הקטנים של הדגם הספציפי לא יפריעו לך ולתהליך העבודה שלך.
(לדוג; נניח שבחדר מואר מאוד אי אפשר להבחין בצבעים כראוי, בדגם הספציפי. לי זה לא מפריע, כי אני רוצה לעבוד בחושך, לך זה יפריע כי אתה רגיל לעבוד באור.)
למה דווקא כשאתה קונה Wacom?
כי אתה משקיע סכום רציני של כסף. הלוח חייב להתאים לך באופן מושלם במשך שנים רבות, אחרת ממש חבל.

לכן:

• וודא שהוא עובד היטב אם כל התוכנות שאתה רגיל לעבוד איתם, ושהוא עובד היטב אם מערכת ההפעלה שלך, (אני רואה שיש לך מייקרוסופט, וזה מצוין כי לWacom יש כמה בעיות עם Mac)
  • וודא שיש רק מעט פרלקסה, ושהגימור של המסך מתאים לתנאי סביבת העבודה ושהכאבלים מתאימים למערכת המחשב שלך.
  • כמובן שכדאי מאוד לעשות זאת כשאתה קונה לוח של כל חברה אחרת, אך כשאתה משקיע פחות כסף, אתה יותר מוכן מראש להתגמש ולהתאים את עצמך ללוח.
3. בייחוד תזהר מדגמים חדשים. Wacom עובדים כל הזמן על הדגמים שלהם, גם ישנים מאוד, לשיפור המראה החיצוני, הדרייברים, תחושת הציור, ותיקון באגים בתוכנות חילופיות לAdobe.
לכן קיימת המציאות המשונה שלוחות ישנים שלהם עלולים להיות יותר אמינים מלוחות חדשים.
כיצד תדע? תברר היטב אם יש מספיק ביקורות ברשת על הלוח שאת רוצה לקנות. אם יש רק מעט, ורוב הביקורת הם מכינוסי תצוגה וכדו' - לא מומלץ.

אם אתה ירוק/לא בטוח/אוהב את שניהם:
1. דע שכאשר אתה קונה של Huion :

• אין לך דגמים עם מגע
  • העטים דורשים הטענה, אך טעינה של לילה יכולה להספיק לשלוש חודשים
  • כרגע אין לך אפשרות של זיהוי הטיה של העט
  • נכון לעכשיו אין לך אפשרות לקנות עט-מחשב (All-in -one).
2. אני מצידי אמליץ בלי צל ספק על המוצרים של Huion. כשאחליט על הלוח הבא שלי, רוב הסיכויים שהוא יהיה מהם.

3. אם אתה טיפוס שאוהב לחדש את החומרה שלו כל כמה שנים, כדאי לך ללכת על Huion בגלל המחיר. אתה לא מפסיד דבר מבחינת איכות. או אמינות. השקעה בWacom גדול, זו השקעה לשנים. אלא אם כן יש לך כסף מיותר שמסתובב מתחת למזרונים.

4. בין 3 החברות הטובות שאינן Wacom, כלומר Huion Ugee וXP-Pen, לדעתי אפשר להתווכח שHuion הוא הכי טוב, אבל לא ברמה דרסטית.
דברים קטנים, כמו איכות הכאבלים, מיקום הכפתורים, היצע וכדו' .
חוצמזה, שירות הלקוחות שלהם והתמיכה פשוט מאלף.
בנוסף, חווית השימוש של החברות האחרות בתוכנת פוטושופ ספציפית הוא ...איי-יאי-יאי כזה.
(איטי, קווים שבורים וכדו'. זה לא סוף העולם, אפשר להתקין תוכנות לתיקון הבעיה, אפשר להשתמש בתוכנות אחרות וכו', אבל זה מאפיין שקיים.)

נערך לאחרונה ב:

איור וציור

משתמש רשום
תודה רבה על הסקירה המקיפה
ממש ממש החכמתי ממה שכתוב כאן

מאוד התרשמתי מהנתונים וחוות הדעת שיש על מסכי XP-PEN
האם יש גם חוות דעת על שאר המסכים?

איך רוכשים?

חנוך בינר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
פירוט מצויין! תודה!
אין תוספת של מיסים כשזה מגיע לארץ?

צריכים באמת להביא בחשבון שכאשר מזמינים באופן רגיל, המשלוח מגיע דרך דאר ישראל, ושם ע"פ המחיר תאלצו לשלם תוסםת מע"מ 18% ומכס עוד 25%.
לכן כדאי לדרוש משלוח עם מהיר עם חברות השילוח הגדולות כמו UPS ו DHL וכדומה, ואפילו שווה להוסיף כסף על זה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  39  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה