דרוש מידע רכב מונע בגז, מה המעלות/חסרונות?

האמת שאין לי רכב והאינטליגנציה שלי בכל הנושא נמוכה ממש
אבל יש לי מחשבה לרכוש רכב
הבנתי שגז זה הנעה זולה ביותר
אבל אם לא כולם מונעים על גז אז כנראה שיש חסרונות לדבר
מה החסרונות?
איזה רכבים לא יכולים להיות מונעים בגז?
וכמובן, מה המעלות?

אי אפשר לחנות בחניונים מקורים
חניון תת קרקעי או מקורה?
ז"א, יש חניוני קומות כמו בתל השומר ויש תת קרקעי כמו מתחת קניונים. בשניהם אין אפשרות לחנות?
השקעה ראשונית די יקרה
מה זה די יקרה? בערך?
כל רכב יכול לעשות הסבה?

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מיכל הגז תופס את כל התא מטען, כך שאין אפשרות להכניס כמעט שום דבר נוסף.
צריך לבדוק טוב תוך כמה זמן תחזור ההשקעה. וזה כמובן תלוי כמה משתמשים.
לגבי חניונים אסור להכנס גם לתת קרקעי וגם למקורה. אפשר לראות שילוט בכל חניון (הכניסה לרכבים ממונעים בגז אסורה)

שומר

משתמש צעיר
אז ככה... יש לי רכב עם גז...
המעלה היחידה של גז זה מחיר מחיר ושוב מחיר... כ-2.80 לליטר...

אבל...
לפני שעושים צריך לקחת בחשבון מספר דברים.
א. איפה יש תדלוק בגז באיזור הבית/העבודה שלך...
ב. כמה אתה זקוק לתא מטען, יש 2 סוגי מערכות, גדולה שתופסת הרבה מהתא מטען, או קטנה שמתקינים אותה במקום של הגלגל הרזרבי, אבל אז צריך יותר לתדלק (משמעותי כשהתחנה קצת רחוקה).
ג. כמה אתה נוסע? כלומר... אני עשיתי מערכת שעולה 6000₪ וחילקתי ב12 תשלומים, מכיון שאני נוסע הרבה זה חסך לי כסף כבר מהחודש הראשון. מי שנוסע מעט יקח לו זמן רב עד שיחזיר את ההשקעה, וזה לא שווה. (בגדול מ15,000 ק''מ בשנה זה מתחיל להיות שווה)
ד. והכי חשוב... איזה דגם האוטו... לא לכל דגם זה מתאים יש דגמים שזה יהרוס את המנוע...
בהצלחה

צחור

משתמש מקצוען
גם לנו יש רכב בגז...
התקנה של החניונים כבר לא קיימת.
רכב על גז הוא דבר בטיחותי מספיק בשביל לחנות גם שם היום.
למה לא כולם עושים?
כי העלות הראשונית מצריכה סכום נכבד,
ויש הרבה תחזוקה לזה אחר כך,
בכללי, חיסכון מטורף למי שנוסע הרבה כמו שכתב @שומר לעיל.

תודה לכולם!!!!
מזדה MPV שבע מקומות. מה יש לכם לומר עליה?
(כמובן באופן כללי כי אני לא יודעת שנה ק"מ ועוד פרטים)
השאלה אם להסתכל לכיוון בכלל.

123770

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
יש רכבים שהמערכת גורמת לבלאי גבוה. גם רכבים שמקובל להתקין בהם מערכת, לא תמיד ממש מסתדרים איתה. כך בכל אופן מהנסיון שלנו על פורד גלאקסי.
יש גם תחזוקה יקרה כדי למנוע את הבלאי כגון משמנת, שמנים וכו'. אנחנו כנראה לא נעשה את זה שוב. הרווח לא היה שווה את הנזק (למרות שבעלי נוסע המממון )

גילול

משתמש מקצוען
אנחנו עשינו בעבר
בדיעבד מסתבר שזה גרם לתקלות חוזרות ברכב שאפילו המוסכניק התפלא שהתקלה חוזרת על עצמה שוב ושוב. (לא מוכח שזה מזה אבל אין סיבה אחרת)
וכן זה מוריד מהכח של המנוע - בקושי סחב עליות שברגיל היה אמור לעלות.
מאז קנינו רכב אחר ולא עשינו שוב.

גם מנסיון רבים מסביבי שעשו, הרבה פעמים זה גורם ל"באגים" שא"א לדעת מראש.

גיטיgiti

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
כמו שכתבו לפני מערכת גז עולה בסביבות 6000 ש"ח שווה רק למי שנוהג יום יום.
לא כל רכב מתאים לגז!!! תשאל מוסכניק אמין על כל רכב האם מתאים להחליף לגז או לא.
ממה שידוע לי טויוטה סיינה ניתן להחליף לגז לא מכירה עוד דגמים. הבעיה בסיינה שהיא נמכרת מעל המחירון
@צחור @שומר איזה רכבים יש לכם?

רכב היברידי חסכוני מאוד

צחור

משתמש מקצוען
כמו שכתבו לפני מערכת גז עולה בסביבות 6000 ש"ח שווה רק למי שנוהג יום יום.
לא כל רכב מתאים לגז!!! תשאל מוסכניק אמין על כל רכב האם מתאים להחליף לגז או לא.
ממה שידוע לי טויוטה סיינה ניתן להחליף לגז לא מכירה עוד דגמים. הבעיה בסיינה שהיא נמכרת מעל המחירון
@צחור @שומר איזה רכבים יש לכם?

רכב היברידי חסכוני מאוד
טויוטה קורולה

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
במזדה חמש גם אפשרי לעשות, ולא חיב לתפוס את התא מטען. אפשר לשים מיכל במקום גלגל רזרבי. אנחנו עכשיו בתהליך, מכיון שאנחנו נוסעים המון ויוצא לנו 1500 ש"ח דלק בחודש ובגז העלויות יורדות לחצי.
אנחנו הולכים על מערכת גז הולנדית קצת יותר יקר אבל שווה.בשם "פריס" איכות המזרקים התאוצה והלחץ שוות לבנזין. העלויות של הדלק מטורפות בשבילנו. וזה חסכוני בהחלט. מה שכן צריך כל עשר אלף קמ לעשות איזה החלפת פילטר שמן.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
במזדה חמש גם אפשרי לעשות, ולא חיב לתפוס את התא מטען. אפשר לשים מיכל במקום גלגל רזרבי. אנחנו עכשיו בתהליך, מכיון שאנחנו נוסעים המון ויוצא לנו 1500 ש"ח דלק בחודש ובגז העלויות יורדות לחצי.
אנחנו הולכים על מערכת גז הולנדית קצת יותר יקר אבל שווה.בשם "פריס" איכות המזרקים התאוצה והלחץ שוות לבנזין. העלויות של הדלק מטורפות בשבילנו. וזה חסכוני בהחלט. מה שכן צריך כל עשר אלף קמ לעשות איזה החלפת פילטר שמן.
ואיפה שמים את הגלגל הרזרבי?
הסבירו כאן בכל מקרה שאם שמים בגלגל הרזרבי זה מיכל קטן וצריך לתדלק לעתים קרובות. תבדקו את זה לפני שאתם עושים.

אפיק הפקות

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היום השימוש בגלגל רזרבי הוא נדיר, וכשקרה לנו פנצר השתמשנו בדרך כלל בתרסיס קצף.
המיכל הוא די מספיק כמו טנק של אותו כמות בנזין.
כל הענין לבדוק שיש תדלוק בגז באזור, וזה בסדר בשבילנו.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא חושבת שיש הבדל בין רכב ישן וחדש לפנצ'ר. זה נדיר אבל זה תמיד עלול לקרות. ואם זה בכביש מהיר עד שעוצרים קצף כבר לא יעזור...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה