שאלה רוצה להציג תיק עבודות, מותר לקחת pdf מהמשרד?

Ribeka

משתמש רשום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני שכירה ורוצה לעבור עבודה, אבל כולם דורשים דוגמאות, אני עובדת על פרוייקט ענק בעבודה שבניתי אותו מאפס במשך שנה וחצי וממש בא לי להראות אותו,
השאלה אם מותר הלכתית וחוקית לקחת pdf מהמשרד ולשלוח אותו כתיק עבודות?

דיסי

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי לא
אבל הלכתית זו שאלה לרב לא לכאן

ilan p

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
@Ribeka
שאלה יפה --ויפה שנשאלת --יתכן ומישהו אחר לא היה שואל בכלל -- היה לי סיפור דומה
לפני כמה שנים תכננתי בית שנבנה באחד המושבים במרכז -- סגנון יחודי ביותר
יום אחד במסגרת עבודתי ביקרתי במושב אחר ופתאום ראיתי את הבית שתכננתי במגדש אחר - ואף אחד לא הודיע לי מראש שמעתיקים את העבודה שלי
שאלתי רב אם אפשר לתבוע זכויות יוצרים -- והרב אמר לי שברגע שזה מתפרסם ונבנה אז כל אחד יכול להעתיק את התכנון שלי --ואין לי תביעה
יתכן בהחלט שאם הפרויקט שעבדת עליו שנה כבר יושם והתפרסם --אז מותר לך לצלם ולהראות לאחרים
גם אם לא התפרסם --אם בכוונה רק להראות ולא למכור נראה שאפשר -- אבל אני לא רב
ובהחלט כדאי לשאול רב כמו שכתב/ה @דיסי

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם זה פרויקט של היתר - את פשוט יכולה להוריד מסמכים מאתר הרשות המקומית.
@ilan p אני לא יודעת מה בדיוק אמרת לרב, אבל בהחלט יש דבר כזה זכויות של קניין רוחני. בדין זה בוודאי תופס. והלכתית זה מאד מעניין.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה