מידע שימושי ציור של ילד בן 6, מה אומר???

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא יודעת למה מרגיזה אותי הגישה שלך לציור. והבהלה המוגזמת סביב זה.
ציור מקסים של ילד נורמטיבי ביותר.

גם אם ילד בא ממשפחה לא פשוטה, אין צורך לחפש את הבעיות גם בציורים הספונטנים שלו.

ת'כלס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפקות ואירועים
אסור לך להעלות כאן ציור שלו

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
למדתי בעבר אבחון ציורי ילדים, ואחד הכללים הבסיסיים הוא, שניתוח נעשה רק על סדרת ציורים- לפחות שלושה, שצוירו במשך תקופה של שבועיים כמדומני. מציור אחד אי אפשר להסיק כלום.
ועוד הערה- הובאה כאן המלצה לשאול את הילד מה הוא צייר. גם זה צעד שלא עושים, ואין לו שום משמעות לניתוח. לפעמים השאלה הזו עלולה לחסום את הילד, ולשדר לו שהציור לא מובן/ מקובל/ נורמטיבי, ואז הוא שולף תשובה שנועדה לרצות את המבוגר, כך שבכל מקרה זו לא תהיה אינדיקציה.
והאבחון הוא אכן מורכב ותלוי פרמטרים, רצוי לפנות לדמות מקצועית ולא להסתמך על השערות.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י קרן שמש;2128902:
סה"כ שמש נורמלית לילד בן 6 לא הבנתי מה הבהלה הגדולה
ואת זה אומרת קרן שמש!
אז זו דיאגנוזה לגמרי מאובחנת! :)
נכתב ע"י ת'כלס;2129316:
אסור לך להעלות כאן ציור שלו
יש מצב, וגם לא יעזור לך לקבל 'גרפולוגיה' מכל אנשי פרוג גם יחד.
גם אם תקבלי פה תשובה שתאושש את דעתך וגם אם להפך.

osnatl

משתמש רשום
הכמות של הקרניים לפי חלק מהגרפולגים זה כמות של ביקורת כעין חיצים שאמא שולחת כמו חיצים-אמא ביקורתית.
גם הילד שלי צייר כך שמש היום במרכז להתפתחות הילד.

כלבבי

משתמש רשום
לא הגיוני לנתח ציורי ילדים בצורה בפורום כזה.
הילד ישב ביחד עם עוד 20-30 ילדים. לא מדובר על ציור בחדר הגרפולוג, או בחדר הילדים השקט בבית. אם כך, הניתוח יכול להיות פשוט הרבה יותר:
הוא ראה ילד שמצייר פרח, וצייר ג"כ איך שהוא יודע לצייר.
הוא ראה ילד שמצייר שמים וצייר ג"כ.
הוא נזכר בסיפור שאמא שלו או לא משנה מי, סיפר לו על הדוד שנסע ברכבת, עם הסיפור הזה הוא הלך לישון וזה מה שהוא צייר כאן. אולי הרגע חזרו מהחצר ובחצר הילדים שחקו ברכבת??
אי אפשר להסיק מסקנות מציור אחד של ילד.

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כנראה שככה הוא ראה שמציירים. וחוץ מיזה שציור לא תמיד אומר. יש לי קרובת משפחה שעבדה כגננת, והייתה לה בגן ילדה שקבוע ציירה בשחור, היא החליטה לברר קצת וגילתה שלילדה יש שרירי כתף רפויים, ולכן היא צובעת בשחור שהוא הצבע החזק שקיים...:)

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא קראתי את השרשור אבל אני כן גרפולוגית ומאבחנת ציורי ילדים, ואני אומר דבר ברור-
לא קופצים לשום מסקנה על סמך ציור אחד . אפילו לא על סדרת ציורים אחת.

קראתי את השרשור ואני מוסיפה:
המידע שזורקים לגבי צבעים ממש שגוי.
לגבי 2 שמשות, אומר בהסתייגות כי לרב מדובר ביחסי אם אימבלוונטיים.

הרי האלפים

משתמש צעיר
הבת שלי מציירת קבוע שמש בצד שמאל ,מה זה אומר ?
הילדה בת 4 וחצי
אשמח למידע ..............

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

פרק קמב א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  2  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה