מידע שימושי פסיכולוגית חרדית / דתית / חילוניה.

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ואז בטיפול הבוגרים גם יעבדו רק עם גברים שפוגשים רק גברים וחיים רק עם גברים?
הבעיה היא בשורש הדברים. אי אפשר ללמוד פסיכולוגיה 'נקייה' כביכול, כי בטיפול בנפש חייבים לגעת גם בסוגיות שהן לא נקיות בהגדרה.
מה שכן אפשר, זה לא ללמוד פסיכולוגיה, ולהשאיר לאנשים אחרים לחטט בבוץ.
(ומי שצריך טיפול, יחפש את אלו שכן הסכימו לגעת בנושאים האלו).
לא הבנתי. לדעתי ברור שאפשר לעבוד רק עם גברים
או אשה רק מול נשים.

אני רואה ערך גבוה שיהיה אנשי טיפול מקצועיים מהמגזר.
הבעיה היא הדרך לשם..

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מתעניין בנושא, כי יש לי חבר שרצה ללמוד ובעקבות סוג המסלול ויתר על זה.

למיטב ידיעתי על מנת לעסוק בטיפול יש צורך בלימודים בבית ספר לטיפול, מה שמצריך קבוצות עבודה, מעגלי הדרכה מעורבים, גברים ונשים.

ידוע לך אולי על מקום בו אפשר ללמוד תואר שני בפסיכולוגיה קלינית / בית ספר לטיפול (אחרי תואר ראשון בעו"ס) ששומר על הפרדה גם בשלבים האלה?

אין דבר כזה.
ואני ממש לא ממליצה לגברים חרדים להתקרב לתחום. הם עשויים למצוא את עצמם הגבר היחיד בקבוצה של 14 נשים.
וגם אם יהיו 3 גברים בקבוצה של 20 נשים, הם ירגישו מאד לא בנח. מאד.

ואני לא בטוחה מה הכוונה במונח בית ספר לטיפול. יש בתי ספר לפסיכותרפיה לבעלי שני תארים ומעלה, בפסיכולוגיה /עו"ס וכדו'. אבל פסיכולוגים לא חייבים ללמוד בהם.

• תודה
Reactions: 2OR

2OR

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תודה, ככה ידוע לי, לכל התפלאתי מההודעה הראשונה שלך, שטענה שהסיבה שאין הרבה חרדים זה כי זה מתיש, ארוך ושכר מינימום בינתיים..

אמא של לייבי

משתמש חדש
פסיכולוגית חילונית לא תבין למה למשל לא להתפרץ/לכעוס אם את חשה צורך.
עבודת המידות? היא לא שמעה על זה :( . שמעתי מקרוב
לא ממליצה
מי שלא כועס כשהוא כעוס הוא הופך לסגור וחסר לב הכעס הוא מקור הרחמים והדברים מובאים פה ושם במקורותינו למשל בשם הרמבם שצריך לצאת ליערות לשבור עצים ואבנים
חוצמזה גם פסיכולוג חילוני לא בעד להתפרץ אם זה מביא נזקים לסובבים ומזיק למטופל עם סובביו כי האדם יש לו וחייבת להיות לו יחסים עם הסביבה
עבודת המידות אמור לעשות לא על ידי התגברות, אלא על ידי הקשבה לעצמך ולצרכיך ורק ככה אפשר להיות ביחסים עם אחרים של אהבה נתינה עיין הקדמה שערי יושר להגר"ש שקאפ

אמא של לייבי

משתמש חדש
למיטב ידיעתי, אין אפשרות ללמוד פסיכולוגיה קלינית באופ. התואר הפסיכולוגי היחיד שלהם, פסיכו חברתית, לא נותן רשיון לטפל. אם אחים שלך מטפלים עם תואר כזה, זו תעודת עניות או אולי מצוקה לציבור שלנו

ברור. (ולא רואה את הצורך אפילו לאמר את זה.)
מצד שני- במשפחת המוצא שלי ל5 מתוך 8 אחים יש תואר אקדמאי. כולם בעצה עם רב. ואין מי שביקש ולא אושר לו. מצד שלישי- מסגרת מחייבת של לימודי פסיכולוגיה ארוכים באוניברסיטאות שהם בהכרח חילוניים, זה נידון אחר לגמרי

ברור. כנ"ל.
ומרובים אצלינו החלטורות מבכל ציבור אחר.
לא רק בזה גם בתחום הכלכלי כגון השקעות הציבור נעשק כל כך הרבה זמן מחלטורות שהוא כבר לא נותן אימון בכלום אך בציבור הכללי יש את שוק ההון שהוא מפוקח אך אצלנו יש את איסור ריבית וכו' ולכן פנינו למקומות מפוקפקים עד שלאחרונה סידרו את זה, אך חוסר האימון בעיצומו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה