דיון פטריות-אחת ולתמיד

I) AM)

משתמש מקצוען
אשמח לדעת איך אתם משתמשים בפטריות
תולעים- האם יש צורך לבדוק/לשטוף/להפריד? מה אמורים לעשות?
האם שוטפים את הפטריות לפני השימוש? כי כשאני שוטפת הן נהיות חומות. ואם לא- זה לא מלוכלך?
ובשימוש- משתמשים גם ברגל או רק בכובע הפטריה?
תודה לכל העונים

Anunimus

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
UX UI
לפי ספר של בדיקת מזון:
א. יש עדיפות להשתמש בפטריות שקרום הראש מהודק היטב לרגל הפטריה ואין הפרש ביניהם.
אם קרום הראש אינו מהודק היטב לרגל, יש להסיר את איזור הפסים החומים שמתחת לכובע.
ב. משרים את הפטריות במי ניקוי במשך בשלוש דקות ושוטפים אותן היטב.
ג. חותכים את הפטריה לפרוסות (כולל הרגל) ובודקים אם יש מחילות דקות בצבע חום, הנראות כדקירות מחט.

לגבי השטיפה- אפשר לקלף אותן די בקלות בשכבה העליונה שלהן.

מפרל

משתמש מקצוען
קראתי פעם על מצע אחד מגדלים שלוש פעמים פטריות, פעם ראשונה הקרום מהודק לגמרי ואין בהם חרקים וזה הפטריות שמוכרים בקופסאות עם כשרות, פעם שניה הקרום יכול קצת להיפתח ויכולים להיות חרקים, ופעם שלישית הקרום פתוח לגמרי ויש סבירות גבוהה לחרקים ואת הפטריות האלו מוכרים על המשקל, ולכן עדיף להימנע מלקנות אותם.
את הקליפה למעלה די קל לקלף למרות שבדרך כלל כשאני מקלפת הרגל מתנתקת מהפטרייה וזה דיי מבאס.

I) AM)

משתמש מקצוען
ממש מבלבל
האם חייבים לשטוף או לא?
כי אני עד היום שטפתי והפטריות נהיות חומות, ואני רואה באולמות סלטים עם פטריות טריות שהן בצבע לבן שזה אומר שבטוח לא שטפו. והאוכל בהכשר מעולה כך שמסתבר שהם בודקים על פי הנחיות הכשרות
אבל בספר של הרב ויא כן כתוב לשטוף

מגנוליה

משתמש צעיר
ממש מבלבל
האם חייבים לשטוף או לא?
כי אני עד היום שטפתי והפטריות נהיות חומות, ואני רואה באולמות סלטים עם פטריות טריות שהן בצבע לבן שזה אומר שבטוח לא שטפו. והאוכל בהכשר מעולה כך שמסתבר שהם בודקים על פי הנחיות הכשרות
שימי לב!
הרבה פעמים יש שינויים בין מה שהעדה החרדית דורשים לבין מה שהרב ויא דורש.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ממש מבלבל
האם חייבים לשטוף או לא?
הפטריות לא אמורות לשנות צבע בשטיפה קלה.
ואל תשכחי שמשווקים שני סוגים: פורטובלו ושמפיניון.
השמפיניון לבנות ואם קילפת אותן והן טריות הן אמורות להישאר לבנות.

I) AM)

משתמש מקצוען
הפטריות לא אמורות לשנות צבע בשטיפה קלה.
ואל תשכחי שמשווקים שני סוגים: פורטובלו ושמפיניון.
השמפיניון לבנות ואם קילפת אותן והן טריות הן אמורות להישאר לבנות.
אני קונה שמפיניון
את קודם שוטפת ואז מקלפת או הפוך?
אני חופרת כי אף פעם לא קילפתי. זה כדי לשמור על הצבע הטרי או מטעמי נקיון או תולעים?

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אני קונה שמפיניון
את קודם שוטפת ואז מקלפת או הפוך?
אני חופרת כי אף פעם לא קילפתי. זה כדי לשמור על הצבע הטרי או מטעמי נקיון או תולעים?
מקלפת תחת מים זורמים.
מטעמי נקיון
מטעמי תולעים אני מפרקת את הרגל.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
ואח"כ את מייבשת? לא נהיה לך חום?
זו שטיפה קצרה. בשטיפה קצר פטריות לא סופחות הרבה מים.
אם תקפידי לקנות אותן טריות (בודקים שהן לבנות ונוקשות למגע. לא רכות בכלל) הן לא תהיינה חומות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה