דרוש מידע פחדים אצל ילדים (וגם מבוגרים) בעקבות המצב בטורקיה.

תוכניות לבת מצווה

משתמש פעיל
מה עושים?
מה עונים להם כשאני בעצמי גם מסויטת מהנושא הזה? (מדמיינת את עצמי באמצע הלילה תוך כדי שינה מתעוררת תוך כדי צניחה של כמה קומות ביחד עם המיטה והבית ו....ברררררר).
ועוד שאלה-
האם הפחדים האלו של הילדים (וגם שלי) נורמליים?
האם הפחדים האלו קיימים אצל כולם או שאנחנו חרדתיים בסדר גודל?
תרגיעו אותי לפחות בזה

חיה ארנטרוי

משתמש פעיל
להרגיע מאוד קשה
אבל מה שאני חושבת
דבר ראשון להפסיק לשמוע חדשות גם לדבר על זה בכלל
כמה שמדברים או שמועים על זה, נכנסים לפחדים יותר ויותר

והעיקר
לחזור שוב ושוב על אמונה בד'
שהכל תלוי בו
בדיוק לאחרונה שמעתי ממישהי שהיתה בבית חולים ודברה עם חילונית
החילונית דברה כל הזמן, כמה החיים של החרדים יותר קלים במצבים קשים, כי יש לנו אמונה

אלפי תודות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הפחדים שלך נורמליים מאוד.
אני ובעלי כבר סיכמנו שאם ח"ו יש רעידת אדמה - מי תופס איזה ילד ולאיפה בורחים... :oops:o_O

אותי אישית מעודד לקרוא הבטחות של גדולים שלא יהיו רעידות ולא נינזק,
ופשוט - להתפלל, מכל הלב, שלא תהיה רעידת אדמה, ואם תהיה - שאף אדם מישראל לא ינזק חלילה.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
מה עושים?
מה עונים להם כשאני בעצמי גם מסויטת מהנושא הזה? (מדמיינת את עצמי באמצע הלילה תוך כדי שינה מתעוררת תוך כדי צניחה של כמה קומות ביחד עם המיטה והבית ו....ברררררר).
ועוד שאלה-
האם הפחדים האלו קיימים אצל כולם או שאנחנו חרדתיים בסדר גודל?
תרגיעו אותי לפחות בזה
דברים כאלה נורמליים כל עוד הם ממשיכים מספר ימים בודדים אחרי האירוע,
אם זה ממשיך יותר משבוע אחרי - ברמה של הימנעות מכניסה למקומות מסויימים, סיוטי לילה, או פחד של הילדים מה יקרה אם עכשיו יהיה, מומלץ להתיעץ עם גורם מקצועי

סטיל יאנג

משתמש מקצוען
נורמלי לחלוטין.
זה מצב מפחיד אבל כמו שכתבו אמור להירגע מתישהו....
בכל מקרה רובינו בטבעיות- מפחדים לא?
בעז"ה גם הפחד ייעלם בטבעיות, אחרי שהאסון הנורא הזה קצת ירד מהכותרות.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
ייתכן ודיבור עם הילדים על ההנחיות לאן רצים כשיש רעידה (חלילה)
תתן סוג של רוגע

ובעיקר אם גרים בבנינים מהשנים האחרונות, (שיש ממ"ד) ששם הרבה יותר סיכוי שלא יקרה כלום

y&m

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
כרגע פחדים וחרדות כאלו עלולים לבטא פשוט פוסט טראומה (במיוחד לרגל כך שהרעידות הורגשו בארץ)
מומלץ להתייחס לזה כמו אל פוסט טראומה ולטפל בזה בהקדם. בזמן הקרוב לאירוע.
אולי לחפש את מה שהמליצו כל הפסיכולוגים והתפרסם אחרי אסון מירון.

זה נכון שהילדים מקבלים את הפחדים שיש להורים, ואם אנחנו מפחדים קצת קשה להרגיע את הילדים, הילדים מרגישים שההורים מפוחדים.
אתם מתארים את המנגנון של הפחד אצלכם כסרט שאתם מדמיינים במח שבאמצע הלילה תוך כדי שינה ...
ניתן לשבש את הסרט במח ואז ע"פ רוב הפחד נעלם.
נורמלי לחלוטין כל זמן שזה בגדר "נורמלי". זה בסדר לפחד. רגש הפחד נועד להרגיש כדי שנוכל להגן על עצמינו. ללא פחד היינו יכולים ח"ו להידרס בכביש וכדו'. מה שמוטל עלינו זה לעשות השתדלות הטבעית שמגן עלינו, נניח מפני רעידת אדמה - ההשתדלות זה לגור במבנה מוגן לרעידת אדמה ככל שזה מתאפשר. מעבר ליכולות שלנו אין לנו מה לעשות אלא לבטוח בה'. כשאדם עושה את מה שמוטל עליו כפי יכולתו כבר אין צורך ברגש הפחד. ואם בכל זאת נשאר פחד שמגביל אותו כדאי לשחרר אותו.

SN

משתמש מקצוען
בסופו של דבר הכלי הכי חזק שלנו זה אמונה
לדבר אמונה ולדבר ולדבר
כל הזמן הרגשתי בן אדם מאמין עד שהתחלתי עם הפחדים (מאז הקורונה, פיגוע בבני ברק וכו) והבנתי שאני אולי יודעת על השגחת ה אבל לא מספיק מאמינה
הדיבור הוא זה שמטמיע לנו את הידיעה

מבינה את ההרגשה שלך מאד כי אני יכולה להתחרות ביונה ספיר עם כל סיוטי הלילה שלי, והבת שלי גם כן נהייתה חרדתית ממש (הכיתה שלה זה אתר חדשות עדכני + תיאורי הגזמות כיד הדמיון הטובה)
והשבוע יצא לי לדבר איתה על הרעידות אדמה במקום של אמונה
כביכול דיברתי אליה אבל בעצם דיברתי לעצמי
והרגשתי שזה ממש ממש הרגיע אותי
מחשבות של -
לישון עם בגדים כי אם?.. להכנס להתקלח עכשיו כי אם?.. לנעול נעליים בבית ולא נעלי בית כדי לרוץ יותר מהר ;) וכו
וכל מחשבה כזאת אני מחליפה ב- ה' גוזר על כל אדם בדיוק בדיוק מה יקרה לו בכל רגע נתון, איפה יהיה, מה ילבש, מה ירגיש, האם ירגיש את הרעידה בכלל וכו ממש לפרטי פרטים!
זוכרת שבאזעקות שמעתי כמה שישנו בלילה ולא שמעו בכלל ואנחנו באותו זמן יצאנו לחדר מדרגות עם פיגמות רועדים - גם את זה הקבה גזר במדויק! מי צריך להיבהל וממי אפשר לחסוך את זה..
הקב"ה ברא אותנו, ברא את האדמה, את חוקי הטבע, הכל הכל הכל בשליטתו
וגם אם לפי הטבע צריך לקרות משהו, וכל החזאים יגידו שהולכת להיות רעידת אדמה כי ככה וככה שנים לא היה וכו זה לא משנה - כי הטבע כפוף לרצונו של הקב"ה
הכל כפוף לרצונו של הקב"ה!
"ייפול מצדך אלף ורבבה מימינך אליך לא יגש! "

אתם מתארים את המנגנון של הפחד אצלכם כסרט שאתם מדמיינים במח שבאמצע הלילה תוך כדי שינה ...
ניתן לשבש את הסרט במח ואז ע"פ רוב הפחד נעלם.
מה הכוונה? איך עושים את זה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה