דרוש מידע ענין חשוב לדבר עליו...

סמינר דוד

משתמש מקצוען
בהמשך אותה נסיעה, לבת שלי נמאס לשבת שלישית, אז היא קמה ושוטטה במעבר.
קצת אחרי יוקנעם המשאית שלפנינו נהגה בפראות, ונהג האוטובוס שלנו נאלץ לבלום.
הילדה שלי עפה.
לא נפלה - עפה. טסה במעבר בתנופה מפחידה.
ב"ה הצלחתי לתפוס אותה חלקית, והיא יצאה בשלום. אבל את הלקח למדתי - ילדים לא עומדים בדרך בין עירונית.
יושבים על מדרגות כן, מצטופפים כדי שלמישהו אחר יהיה מקום - כן. עומדים - לא.
אם הילדה עפה, מה קרה לזקנים?

וזו לא הטפת מוסר, זו שאלת התעניינות.

לדעתי, הזקנים היו אמורים לחכות 20 דקות.

רק שהאמת ש-20 דקות לא תמיד פותרות את הבעיות, ויש מקרים מעייפים מאוד.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אם הילדה עפה, מה קרה לזקנים?

וזו לא הטפת מוסר, זו שאלת התעניינות.

לדעתי, הזקנים היו אמורים לחכות 20 דקות.

רק שהאמת ש-20 דקות לא תמיד פותרות את הבעיות, ויש מקרים מעייפים מאוד.

הם ישבו, כמובן. אחרים הצטופפו עוד יותר וחייל אחד קם.
הם לא היו כ"כ זקנים, אגב. סוג של בני שישים בערך.

מאיר גולד

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
בעיניי החוצפה בסיפור היא התגובה.
באופן כללי אתה צודק. אך הוא עלה עם כזו נימה ותון של בבקשה אני עולה ותראה איך שאני כבר ידאג להקים מישהו, גם הוא לא היה נראה בגיל שיכול להיות אבא שלי.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
כבר כתבתי באינספור אשכולות שצצו על הנושא ואכתוב שוב-
אין כזה דבר כול הילדים\ות, בחורים\ות עומדים לנשים נשואות, אין!
מאוד קשה לך לעמוד?
יש סיבה מיוחדת?
תבקשי!
אף אחד לא אמור לקום לכבודך כי אולי... ממש לא.
ואם לא נעים לך להגיד שאת בשליש ראשון, תגידי שיש לך ציפורן חודרנית או סדק בצלעות או לא אכפת לי מה.
עדיין לא נתקלתי בסיטואציה של מישהו שמבקשים ממנו לקום ולא קם.
(כן ראיתי בנות ארבעים וחמש- חמישים שמקימות ילדות בנות שמונה)

harnof

משתמש צעיר
בחורה לא צריכה חשק כדי לקום.
היא יכולה לקום תוך רטינות נאלמות בתוככי תוכה.
היא פשוט צריכה לקום.
אני בחורה!!
ואני מפנה תמיד מקום גם לנשים שלא נראות בהריון וגם כשאני מרגישה זוועה, (כן, כן, זה קורה ולא לעיתים כל כך נדירות, ולא. אין לי את האופציה להישאר לשכב בבית, בדיוק כמו שלאישה נשואה אין, את תפסידי עבודה אני יפסיד לימודים חשובים שיתקעו לי את העבודה בהמשך!)
אבל אחרי האשכול הזה פשוט לא באלי לקום!! (אני יודעת שזה ישאר בהרגשה כי אני לא מסוגלת לא לקום) לחשוב שיכול להיות שאני קמה לאישה - וקשה לי, במפורש קשה לי! והיא תחשוב לעצמה: "ברור שהיא קמה - היא חייבת..." ???!!! סליחה? אני לא חייבת כלום! אני רוצה ואכפת לי, אבל לא מוכנה שזה יהפך ל - "מי שלא קמה היא מלכת האוגאיזם!" אפשר להתבטאות שמי שקמה -היא מדהימה.
ובמחילה מכבוד כל הנשים החשובות פה באשכול, יש אינספור בנות שקמות! אני לא מבינה על איזה אוטובוסים אתן עולות שאתן לא רואות את זה.
ואני מסייגת את עצמי שבאוטובוסים הבינעירוניים בירושלים בשעות עמוסות יכול להיות מצבים כאלה כי מי בכלל שם לב מה קורה מסביב מרוב בלגן.
אוף! יצאתי עם הרגשה מאוד חמוצה מהאשכול הזה!

יוסף שחק

משתמש סופר מקצוען
וכל אלו שמשווים את פעם להיום זה ממש לא דומה כי לפני 20 שנה זה היה נדיר שהאוטובוס מלא עד אפס, ופעם בשבועיים לקום למישהו מבוגר זה מאד נחמד. היום כמעט ואין אוטובוסים במגזר שלא מתמלאים, כך שמדובר ב"תור" לכל דבר ועניין ו"הקודם זוכה" כפשוטו.

וזה לא אומר שאני לא שונא את התופעה שאני עולה לאוטובוס ריק ומולי עומד בן שבע ברגליים מפוסקות וידיים פרושות, ומגרונו בוקע צפצוף "שש מקומות תפוסססססססססססססייים"

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
בעיני ראיתי פעם ילד בן עשר-אחת עשרה, שישב במושב הראשון מחורי הנהג. אדם מבוגר, אפילו אפשר להגדיר אותו זקן עם זקן לבן עלה, והאוטובוס היה עמוס בזקנים ומבוגרים ונשים בהריון, כך שהמסכן נשאר לעמוד.
הילד בהה בזקן והמשיך לשבת.
חשבתי שאני מתפוצצת. קמתי, ניגשתי לילד וביקשתי ממנו לאפשר לזקן לשבת.
הילד הסתכל עליי בכזאת תדהמה, כאילו הצעתי לו להצמיח דשא סינטטי סגול על רצפת האוטובוס.
ולא קם.
זקן לבן זה לא איזה קשיש בן שמונים,
זה יכול להיות גם גבר בן 55.
ולאדם בן 55 קל יותר לעמוד ולשמור על שיווי משקל מאשר לילד בן 11.

ולעולם לא אשכח את אותה נסיעה הזויה בה עליתי לאוטובוס עירוני עם ילד בן 3 שישן בעגלה ועוד אחד בן שנה שהחזקתי בידים (כי בן השלוש תפס לו את העגלה) ועוד ארבעה ילדים בני עשר ומטה.
עד שאני מתמרנת עם העגלה ומנסה לשמור על יציבות עם עוד אחד על הידיים... עוד הייתי צריכה לשים לב שכול הארבעה התישבו.
הם הצטופפו יחד ארבעה ילדים על שני מקומות.
יחד איתי עלתה לאוטובוס אישה עם תינוק בן חצי שנה בערך בעגלה.
האוטובוס היה עמוס וללא מקומות ישיבה.
הגברת ניגשה לילדים המצטופפים (אלא מה? כול האוטובוס חילונים אז הכי חשוב להקים ילדים חרדים, לא?) וציוותה עליהם, אבל ממש בצורה תקיפה, לפנות לה הרגע את המקום.
התערבתי. והודעתי לה שילד בן 10 ואחיו בן השמונה לא יכולים לעמוד בכזו נסיעה מהירה ואם היא רוצה שתמצא מישהו אחר להקים אותו.
מה שחטפתי... היא פשוט דחפה עלי את העגלה שלה (ואני עם תינוק בן שנה ביד אחת, מחזיקה עגלה עם בן שלוש ביד השניה) והתחילה לצרוח איך אני לא מתביישת ואם אני רוצה להרוג אותה... כול זה תוך שהיא דוחפת בי את העגלה שלה שוב ושוב...
ואם תהיתם, אף אחד מנוסעי האוטובוס לא חשב שהוא אמור לקום לה.
הסוף היה עגום מבחינתי, אני צעקתי לנהג שיש כאן אישה שמכה אותי (מה שהיה נכון) והוא הודיעה לה שאם היא לא נרגעת הוא נוסע לתחנת המשטרה
ואז סוף סוף איזה נער ירד מהאוטובוס והתפנה לה מקום (לא לי...)
אז אני לא דנה ולא שופטת ולא יודעת באיזה מצב היתה אותה אישה
אבל משום מה יש כאן כמה ניקיות שקצת מזכירות לי אותה :(

וזה לא אומר שאני לא שונא את התופעה שאני עולה לאוטובוס ריק ומולי עומד בן שבע ברגליים מפוסקות וידיים פרושות, ומגרונו בוקע צפצוף "שש מקומות תפוסססססססססססססייים"
ומה אני אמורה לעשות כשאני נוסעת לבד עם חמישה ילדים קטנים וזה כבר האוטובוס השלישי שאני לא מצליחה לעלות עליו
ויש לי גם עגלה ותיק להכניס לתא מטען כך שאני לא יכולה לרוץ ראשונה לאוטובוס...
האופציה היחידה שלי היא לשלוח את אחד הילדים ה'גדולים' שיתפוס לי מקום. אחרת אאלץ להישאר בתחנה עד עולם...

מרחבית

משתמש מקצוען
לפני אל על - נחזור לדרישה לתחבורה נורמלית והגיונית בכל מקום. האם זה בלתי אפשרי?
איך התרגלנו לרעיון ההזוי, שצריך להגיע לתחנה ראשונה, כאילו זה פיתרון נורמלי? למה? למה שלא יהיה מספיק אוטובוסים, כך שגם מי שעולה בתחנה אחרונה יוכל לשבת?
הרי אם כ-ו-ל-ם יגיעו לתחנה ראשונה - לא יהיה מקום. פשוט כי אין. אנחנו באמת אמורים לשחק במשחק הכסאות?
איך התרגלנו למצב ההזוי, שמי שרוצה תמיד לקום לנשים - ייתכן שאף פעם לא תשב בקווים מסוימים?

secret

משתמש סופר מקצוען
לפני אל על - נחזור לדרישה לתחבורה נורמלית והגיונית בכל מקום. האם זה בלתי אפשרי?
איך התרגלנו לרעיון ההזוי, שצריך להגיע לתחנה ראשונה, כאילו זה פיתרון נורמלי? למה? למה שלא יהיה מספיק אוטובוסים, כך שגם מי שעולה בתחנה אחרונה יוכל לשבת?
הרי אם כ-ו-ל-ם יגיעו לתחנה ראשונה - לא יהיה מקום. פשוט כי אין. אנחנו באמת אמורים לשחק במשחק הכסאות?
איך התרגלנו למצב ההזוי, שמי שרוצה תמיד לקום לנשים - ייתכן שאף פעם לא תשב בקווים מסוימים?
צודקת כמובן.
אלא שגרונינו ניחר מרוב צעקות וקולינו הפך צרדרד כרוני.
והעיקר שלא נשכח לתקף את הרב קו.

גדולה מהחיים:)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני בחורה!!
ואני מפנה תמיד מקום גם לנשים שלא נראות בהריון וגם כשאני מרגישה זוועה,
אבל אחרי האשכול הזה פשוט לא באלי לקום!! (אני יודעת שזה ישאר בהרגשה כי אני לא מסוגלת לא לקום) לחשוב שיכול - וקשה לי, במפורש קשה לי! והיא תחשוב לעצמה: "ברור שהיא קמה - היא חייבת..." ???!!! אפשר להתבטאות שמי שקמה -היא מדהימה.
ובמחילה מכבוד כל הנשים החשובות פה באשכול, יש אינספור בנות שקמות! אני לא מבינה על איזה אוטובוסים אתן עולות שאתן לא רואות את זה.
ואני מסייגת את עצמי שבאוטובוסים הבינעירוניים בירושלים בשעות עמוסות יכול להיות מצבים כאלה כי מי בכלל שם לב מה קורה מסביב מרוב בלגן.
אוף! יצאתי עם הרגשה מאוד חמוצה מהאשכול הזה!

מסכימה איתך עם כל מילה,
צודקת!!
יהווווווו 14 עמודים הקדשתם לאשכול ,ומה יצא??:eek:

נערך לאחרונה ב:

גלידה בגביע

משתמש מקצוען
ברור שהבעיה נעוצה בחינוך לקוי.
אם הסמינרים היו מקדישים עשירית מהזמן שהם מקדישים לצניעות ומדברים גם על מצוות של "בן אדם לחברו"- העולם היה נראה אחרת. אבל מה לעשות שיותר מעניין אותם ה'סנטימטר' הנוסף בחצאית ומצידם שהבת תהיה בעלת מידות מעוותות. אם החצאית עד אמצע הרגל- היא צדיקה.
עולם מעוות והפוך!!!
(כותבת מנסיון עגום, אחרי אינספור נסיעות בתור בני ברק הקדושה באוטובוס מפוצץ בחורות עליזות שלא העלו על קצה דעתם לקום לא לזקנים ולא לנשים הרות. פשוט בושה!!! ולא, בחורות יקרות, אני לא חושבת שצריך לקום לכל אישה נשואה באשר היא עקב החשש שאולי היא.... בקשתי היא תקומו לזקנים ולנשים שבאמת רואים עליהם, אנחנו מסתפקים בזה תודה, אה ולדעתי גם רק בנסיעות בתוך העיר, בנסיעות ארוכות של שעות זה באמת לא מוצדק, שיחכו לאוטובוס הבא)

גדולה מהחיים:)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
ברור שהבעיה נעוצה בחינוך לקוי.
אם הסמינרים היו מקדישים עשירית מהזמן שהם מקדישים לצניעות ומדברים גם על מצוות של "בן אדם לחברו"- העולם היה נראה אחרת. אבל מה לעשות שיותר מעניין אותם ה'סנטימטר' הנוסף בחצאית ומצידם שהבת תהיה בעלת מידות מעוותות. אם החצאית עד אמצע הרגל- היא צדיקה.
עולם מעוות והפוך!!!
()

לא מסכימה איתכם מדברים על זה!!!!!
נכון שלא כמו על הס"מ שבחצאית
אבל דיברו איתנו על זה כמה פעמים, וגם כשהייתי בכיתה י"ד!!!!!

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...