דיון עזרו לאוריה המשקיע המתחיל

במה עדיף להשקיע במחקה מדד עולמי או במחקה מדד S&P 500?

• מחקה מדד עולמי.

הצבעות: 82 38.1%
  • מחקה מדד S&P 500.

הצבעות: 133 61.9%

• סה"כ מצביעים
    215

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
הוא אשר אמרתי ואמרו פה עוד לפני, פיזור, פיזור ופיזור, רק זה עובד בהשקעה פאסיבית

יש מדד עולמי של msci שמחזיק את החברות הקטנות מתוך המדד העולמי ACWI
נראה ששניכם לא הבנתם מה כתבתי.
יש משקיע פאסיבי - הוא אומר אני נצמד למדד בטוח באופן כללי לטווח ארוך.
זה יכול להיות סנופי, יכול להיות כלל עולמי וכד'.
חשבונות של חברות קטנות יכולות להביא תשואה טובה יותר, הם חשבונות אקטיביים.
(נכון שהוא אישית לא אקטיבי, אלא צמוד למדד, אבל המדד פועל אקטיבית ברמה מסויימת)
כלומר: הוא מהמר על כך שהחברות שהוא בחר יצליחו בצורה שהשוק עוד לא 'הבין' את זה.
[כי במידה והשוק כבר הבין את זה - זה הי' מתומחר חזרה במניה]

הנורמלי הבודד

משתמש רשום
סוחר יומי מחפש מניות שהשוק לא צפה את העלייה שלהם בתוך היום- יומי, לעומת זאת השקעה בחברות מתפתחות שווה בגלל שיש לחברות הללו הזדמנות לצמוח אבל זה לא מגולם במנייה כי לפי דבריך השווי של חברה קטנה ומתפתחת יהיה כמו חברה גדולה...
אז זהו שלא, חברות קטנות לאט לאט צומחות והשווי שלהן עולה בהתאם, ולך נשאר רק לחכות לרווחים העתידים

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
הבעיה בS&P 500 שהוא כולל רק חברות גדולות ולאורך השנים אפשר לראות שחברות קטנות [ומתפתחות ] השיגו תשואה גדולה יותר מאשר החברות הגדולות [שלהם יש יתרון אחר שהם מבוססות יותר ופחות מסוכנות מאשר החברות הקטנות והמתפתחות]
לכן חשוב הפיזור, כמה שיותר!!!
יש מדד ראסל 2000 שהוא משקף חברות קטנות יותר.
אם נותנים לו נתח מהתיק זה נותן פיזור גם לחברות הקטנות.

אני כמובן לא יכול להמליץ, אבל כן הייתי רוצה להשקיע חלק מהתיק במדד הזה. הבעיה שבעיון ברשימת הקרנות המחקות של @השקעות R הון קצת התבלבלתי, יש המון קרנות מכל קטגוריה ולא ברור מה ההבדל ביניהם.

סלום

משתמש פעיל
זה אותו מדד - ACWI פירושו "מדד כל מדינות העולם" או בעברית מתורגמת: אול קנטרי וורלד אינדקס
יש הבדל יש מדד שמכונה ACWI והוא כולל גם שווקים מתפתחים אמנם השם המלא שלו כולל את המילה WORLD
ויש מדד שמכונה WORLD שכולל רק שווקים מפותחים

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
יש מדד ראסל 2000 שהוא משקף חברות קטנות יותר.
אם נותנים לו נתח מהתיק זה נותן פיזור גם לחברות הקטנות.

אני כמובן לא יכול להמליץ, אבל כן הייתי רוצה להשקיע חלק מהתיק במדד הזה. הבעיה שבעיון ברשימת הקרנות המחקות של @השקעות R הון קצת התבלבלתי, יש המון קרנות מכל קטגוריה ולא ברור מה ההבדל ביניהם.
אין ברשימה שלי קרנות סל על ראסל 2000
תבדוק את האשכול הזה.

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תבדוק את האשכול הזה.
הרובוט של נטפרי מצא שם דברים לא טובים, אולי הוא לא מאמין בהשקעה הזו...

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אני עיינתי ברשימה הזו.
בקרנות מסוג כזה
נראה לי יותר נכון לחפש קרנות טובות
ואח"כ לברר אם הם כשרות.

אגב כתבה חדשה מהבוקר

הפקה ברמה

משתמש פעיל
אשמח לשמוע מהמבינים,
יכול להיות חברה שנסחרת הן בבורסה הישראלית והן בבורסה בארה"ב,
ויהיה הבדל משמעותי בין התשואות בישראל ובארה"ב?

קמטק

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
אשמח לשמוע מהמבינים,
יכול להיות חברה שנסחרת הן בבורסה הישראלית והן בבורסה בארה"ב,
ויהיה הבדל משמעותי בין התשואות בישראל ובארה"ב?

קמטק
לא.
5 שנים תשואות זהות
יש פער של 19% זה מעט
יכול להיות בגלל שהדולר עלה ב5 שנים האחרונות ב0.9% ואפקט ריבית דריבית נותן את אותותיו.

ה. שלמה

משתמש פעיל
נו, אם כולם מצדדים במדד עולמי מי אני שיתווכח...
את היחלוקו לא הבנתי, הרי יש מאות מדדים ופתאום מצאו שני מדדים כמעט זהים לעשות יחלוקו?
אם כבר מדד עולמי משום שיש בו 60% s&p ו40% משהו אחר, זה כבר יחלוקו..
רק להדגיש אם יש הבדל של אחוז אחד ממוצע, והעולמי הוא 60% אמריקה, ז"א שהחלק השני יותר מ2% נמוך לשנה, שזה די משמעותי.
להבנתי, לא שוה לוותר על תשואה של 2% שנתי ב40% מהתיק בגלל תרחיש לא סביר שהכלכלה האמריקאית תקרוס טוטאלית במהירות שלא תאפשר לזהות את המגמה, וכל שאר העולם ישאר במקום טוב או יצמח.

ה. שלמה

משתמש פעיל
במחשבה שניה, אולי בבחירה את מה למנף, מדד עולמי יש לו עדיפות משום שהוא פחות תנודתי, ונעשה יחלוקו, את הממונף בעולמי, ואת הלא ממונף בסנופי

סלום

משתמש פעיל
תרחיש לא סביר שהכלכלה האמריקאית תקרוס טוטאלית במהירות שלא תאפשר לזהות את המגמה, וכל שאר העולם ישאר במקום טוב או יצמח.
לטווח של 20+ שנים מי אמר שזה לא סביר
סביר בעינך שאמריקה תוביל לאלף שנה? ולמאה? ולחמישים?
מתי שהוא כנראה שהיא לא תוביל השאלה היא מתי
כשהיא לא תוביל זה יכול להיראות ירידה רגילה או כמו בשנות ה20 שאז העולמי הוביל והיה מחשבות שהסנופי סיים לא יהיה אפ' לדעת כשזה יקרה

ה. שלמה

משתמש פעיל
לטווח של 20+ שנים מי אמר שזה לא סביר
סביר בעינך שאמריקה תוביל לאלף שנה? ולמאה? ולחמישים?
מתי שהוא כנראה שהיא לא תוביל השאלה היא מתי
כשהיא לא תוביל זה יכול להיראות ירידה רגילה או כמו בשנות ה20 שאז העולמי הוביל והיה מחשבות שהסנופי סיים לא יהיה אפ' לדעת כשזה יקרה
היא הנותנת, היו מחשבות, ומה יצא מהם? אל תשכח שכל עוד שיש אנשים שסוחרים במניות אין דרך ריאלית שכולם ימחקו.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
האם יש לך דוגמה למדינה עם סחר חופשי, ששוק ההון שלה נמחק ברובה בהיסטוריה של שוק ההון? או שיש דוגמאות של כלכלות שרק הפכו ללא מובילות?
אני כתבתי שרובם של הסוחרים מפסידים.
או שיש דוגמאות של כלכלות שרק הפכו ללא מובילות?
בריטניה וצרפת פחות מובילות מארצות הברית.
מעמדה של ארצות הברית הוא בעיקר ממלחמת העולם הראשונה או יש שיאמרו השנייה.

ה. שלמה

משתמש פעיל
@השקעות R הון הוא אשר טענתי, לכל המפוחדים מקריסה של ארה"ב אין בסיס ריאלי שמדינה עם סוחרים וסחר חופשי תימחק כלכלית (כפי שאמרת רוב הסוחרים כן - הסוחרים שישארו יגרפו את הקופה), היא רק עלולה להיהפך למדינה לא מובילה, ולכן טענתם של מפחידי הS&P די לא עולים בקנה אחד עם המציאות כפי שאנחנו מכירים אותה.
וגם לפני שהפכה למובילה, לא הפסיד מי שהחזיק במדד.

נערך לאחרונה ב:
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה