דרוש מידע עזרה דחופה ---- מכת שריפות מכוונות - הצתות בב"ב

דסי גולדברג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מידיי יום ילדים בגילאי 10-12 מציתים קרשים, קרטונים, שיחים וכל הבא ליד,
ברחוב, בגינה, בחצר ליד רכבים ובכביש.
כל יום אני צועקת עליהם (כמובן שזה לא עוזר) ואחרי שהצליחו להבעיר מדורה גדולה, אני מייד מטלפנת למכבי-אש והם מגיעים ומכבים.

זה הפך לידיי שיגרה ממש, ונמאס
אני חוששת שהילדים ירדו למטה לשחק, או ללכת לגינה הסמוכה.

יום אחד ראיתי את אותם ילדים אומרים "יאללה, בואו נעשה אש" , הרמתי טלפון למכבי אש שילדים הולכים להצית שריפה כמידיי יום, והם ענו לי שעד שאין שריפה ממש הם לא באים, חייגתי למשטרה, והם אמרו (מה חשבתי לעצמי)שעד שאין שריפה בפועל הם לא באים.
כמובן, הייתה שריפה, הפעם זה היה עץ בוער. ואז התקשרתי למכבי-אש שהם כבר יכולים לבוא...

מה עושים???? למי לפנות?????? ואם חלילה זה יגיע לידי נפשות?

אלכסנדרה1

משתמש פעיל

PNINA-ZILUM

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי

בבושקלה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
תופעה נוספת שנתקלתי בב''ב השבוע באמת בקירבת רחוב דסלר.
קבוצת ילדים בחזור מהחיידר עם קרטון של פחיות עומדים בצד הכביש ובשניה שמגיע רכב הם מעיפים את הפחית לכביש.
זה כבר לא הצתות, לא קרשים ולא קשור לל''ג בעומר.
ניסיתי לדבר אל ועל ליבם וכמה שהסברתי להם את הסכנה שבדבר ושזה מבלבל את הנהג ועלול לגרום לו לסטות זה רק הצחיק אותם והתסיס אותם.
זה היה כואב!!
הורים! קחו אחריות על הילדים ואם הם לא חוזרים מיד בסיום הלימודים תבדקו למה! לא כדאי לחכות לאסון כדי להתעורר!!!

אני וביתי

משתמש מקצוען
צריך לברר מאיזה תלמוד תורה הילדים ולפנות למנהל בד"כ עוזר אם לא עוזר לפנות למשטרה לדווח על החיידר.
לפני שנתיים גם היה החרפה בשריפות המשטרה נכנסה לזה חזק הייתה אסיפה עם כל מנהלי התתים הם הזהירו את התלמידים ואותה שנה נרגע לגמרי.
אנחנו קיבלנו גם השנה מהחיידר מכתב ארוך ומפורט וחובה על ההורים להחזיר חתום.
אני בכל ילד כזה רואה את ההורים המזניחים שעומדים מאחורה.

אבן שלמה

משתמש מקצוען
יש בעיה כללית שלילדי ב"ב לא יודעים להעסיק את עצמם כנראה כי אין מקומות משחק רחבים מספיק, דוגמאות בבקשה: -ואני לא תושב ב"ב
1. פעם נכנסתי עם רכב לרחוב ללא מוצא שיש שם ת"ת, כמובן שמייד כל ילד שעבר 'בדק' איך זה לגעת ברכב נוסע עם נהג בפנים.....
2. בפסח יצא לי להיות כמה דקות בגינה חחדששהה!!!! ושיחקו שם ילדים בגילאי 12-13 עם רעיונות וכוחות של הגיל הזה במתקנים המיועדים לידלים שהם כרבע מהם בגיל....., ולא פלא אם גינות אלו לא יהיו כ"כ חדשות עד הבחירות......

דסי גולדברג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
מה מפריע?
זה מסכן דיירים?
מאד, ילדים קטנים בסביבה נושמים עשן כל יום, הם מציתים ליד רכבים שעלולים להתפוצץ, שורפים שיחים שיכולים להתפשט, והם עצמם עלולים להינזק.
אם יקרה חלילה נזק לילדים המציתים או לשכנים, אם ראיתי ולא עשיתי אוכל לאמר: ידי לא שפכו את הדם הזה? הכי קל להתעלם ודי, אבל יש כאן סכנה גדולה מידיי יום. ואם המשטרה לא מטפלת מי כן?
לשים לב מי הילדים ולפנות להוריהם
ולהתקשר ל”השומרים” כשמתחיל אירוע כזה
הם בדרך כלל ”מטפלים” בילדים
הילדים לא נותנים לי פירוט, שמות וחיידר, כך שיש לי רק תמונות וכמובן לא אפרסם ללא אישור...
ואני רק מרגיעה אותך שזה לא קורה רק בבני ברק...
משום מה זה לא מרגיע, אני לא יכולה אפילו לחשוב על הבן 6 שלי כשיגדל יבצע מעשים של השחתה ציבורית וסיכון עצמי חסר אחריות כזה, ולא לחשב עלות מכבי אש שמגיעים מידיי יום (יום אחד אחד הכבאים נפל כשעלה על סולם לכבות את האש ושבר את רגלו, כמובן הייתה שמחה נוספת לילדים לראות אותו מובל באלונקה).

הורים ומנהלי חיידר חייבים לסיים את הסיפור ולא לקבור את הראש בחול.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
הבעיה שרוב האנשים מפחדים גם להעיר לילדים.... כי הילדים הם עם אכזר.
רק צילום, והודעה להורים ולמנהל ולמלמדים, אפילו בעליום שם יוכלו לעזור.
או כמובן משטרה שתקנוס או תבוא לבית ההורים גם יפחידו אותם.

אכן נקווה שעד ל"ג בעומר זה יעבור לרובם...

וחלק מאיתנו גם היו ילדים....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה