השקעות ספר השקעות מומלץ

קראתם ספר על השקעות (פנסיה גמל קופות השתלמות חיסכון לכול ילד וכו')

• כן

הצבעות: 36 48.6%
  • לא

הצבעות: 38 51.4%

• סה"כ מצביעים
    74

ברכיק

משתמש פעיל
מישהו קרא את "להשקיע נכון" של דובי לבל?
מומלץ? במה זה עוסק?

אביודה

משתמש מקצוען
מומלץ ביותר לפני הכל
זה ''אבא עשיר אבא עני''
אמנם לא על רק על השקעות באופן ממוקד
אבל משנה את הגישה הכללית
אכן מצטרף להמלצה לגמרי משנה גישה..

מחבר הספר "אבא עשיר אבא עני": "אני בחוב של 1.2 מיליארד דולר"​

רוברט קיוסאקי, מחבר רב המכר המוכר, נקלע לחובות עתק, הסביר את הסיבה בגללה הגיע למצב הזה ואיך הוא מתכוון לצאת ממנו, וטען: "אם אני פושט רגל, הבנק פושט רגל. זו לא בעיה שלי"
מערכת ice | 4/1/2024 21

אחד מהספרים החשובים במאה ה-20, לא פחות מכך, הוא הספר "אבא עשיר אבא אני" שעוסק בפילוסופיית השקעות. מי שחיבר את הספר הוא רוברט קיוסאקי, שחשף בחשבון האינסטגרם שלו כי הוא נכנס לחובות עתק של לא פחות מ-1.2 מיליארד דולר.

רוברט קיוסאקי הסביר כי הוא בכלל משתמש בחובות שיצר לקניית נכסים שונים. קיוסאקי, איש עסקים ויזם נדל"ן, מספר כי יש בידו רכבי יוקרה בדמות רולס רויס ופרארי, עליהם הוא משלם מדי חודש, כך שהם לא חלק מהחובות שלו.

אז איך הוא הגיע לחוב שכזה? קיוסאקי טוען כי אינו משתמש כלל בכסף מזומן, וכי המיר את כל הכסף שלו למטבעות זהב וכסף, שירדו לאחרונה בערכם לעומת הדולר, ולפיכך החוב שלו הצטבר והפך לכה גדול. עוד טוען מחבר רב המכר כי "אם אני פושט רגל, הבנק פושט רגל. זו לא בעיה שלי".

קיוסאקי דגל בשימוש בחוב כמנוף בהשקעות, במיוחד בנדל"ן, וראה בכך דרך יעילה להתמודד עם תנודות השוק. קיוסאקי תמיד דיבר בעד "נכסים אמיתיים" כמו ביטקוין, כסף, זהב ובקר וואגיו, אך מה שהוא אוהב יותר מכל להשקיע בו הוא מטבע הביטקוין. קיוסאקי רואה בזהב יותר יציב ואמין מכסף מזומן, שהוא מכנה "זבל", כי הוא פשוט לא "בוטח בדולר".
"אבא עשיר, אבא עני" של רוברט קיוסאקי יצא ב-1997 ונמכר ביותר מ-40 מיליון עותקים. בספר, קיוסאקי ערער על התפיסה שרווחים גדולים הם הדרך היחידה ליצירת עושר, וערב על היתרונות של לקיחת סיכונים מחושבים ויזמות עסקית.

ברכיק

משתמש פעיל

מחבר הספר "אבא עשיר אבא עני": "אני בחוב של 1.2 מיליארד דולר"​

רוברט קיוסאקי, מחבר רב המכר המוכר, נקלע לחובות עתק, הסביר את הסיבה בגללה הגיע למצב הזה ואיך הוא מתכוון לצאת ממנו, וטען: "אם אני פושט רגל, הבנק פושט רגל. זו לא בעיה שלי"
מערכת ice | 4/1/2024 21

אחד מהספרים החשובים במאה ה-20, לא פחות מכך, הוא הספר "אבא עשיר אבא אני" שעוסק בפילוסופיית השקעות. מי שחיבר את הספר הוא רוברט קיוסאקי, שחשף בחשבון האינסטגרם שלו כי הוא נכנס לחובות עתק של לא פחות מ-1.2 מיליארד דולר.

רוברט קיוסאקי הסביר כי הוא בכלל משתמש בחובות שיצר לקניית נכסים שונים. קיוסאקי, איש עסקים ויזם נדל"ן, מספר כי יש בידו רכבי יוקרה בדמות רולס רויס ופרארי, עליהם הוא משלם מדי חודש, כך שהם לא חלק מהחובות שלו.

אז איך הוא הגיע לחוב שכזה? קיוסאקי טוען כי אינו משתמש כלל בכסף מזומן, וכי המיר את כל הכסף שלו למטבעות זהב וכסף, שירדו לאחרונה בערכם לעומת הדולר, ולפיכך החוב שלו הצטבר והפך לכה גדול. עוד טוען מחבר רב המכר כי "אם אני פושט רגל, הבנק פושט רגל. זו לא בעיה שלי".

קיוסאקי דגל בשימוש בחוב כמנוף בהשקעות, במיוחד בנדל"ן, וראה בכך דרך יעילה להתמודד עם תנודות השוק. קיוסאקי תמיד דיבר בעד "נכסים אמיתיים" כמו ביטקוין, כסף, זהב ובקר וואגיו, אך מה שהוא אוהב יותר מכל להשקיע בו הוא מטבע הביטקוין. קיוסאקי רואה בזהב יותר יציב ואמין מכסף מזומן, שהוא מכנה "זבל", כי הוא פשוט לא "בוטח בדולר".
"אבא עשיר, אבא עני" של רוברט קיוסאקי יצא ב-1997 ונמכר ביותר מ-40 מיליון עותקים. בספר, קיוסאקי ערער על התפיסה שרווחים גדולים הם הדרך היחידה ליצירת עושר, וערב על היתרונות של לקיחת סיכונים מחושבים ויזמות עסקית.
אכן... הוא מיישם הכי טוב את מה שהוא כתב בספר.. זה בדיוק דרכו! הכתבה יוצאת אם כותרת מטעה בלי להסביר כמה נכסים יש לו כנגד..
הוא פשוט ממונף וזה גם מה שהוא לימד

מלכה שיינברגר

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
השקעות לעצלנים - ספר על השקעה במדדי מניות בבורסה
אבא עני אבא עשיר - ספר ליציאה מהקופסה והשקעה במינוף ע"י נדל"ן
כלכלה נבונה - התנהלות כלכלית בשלב נושאים שחשוב להתנהלות יומית כלכלית
ויש ספר נוסף שלא הוזכר כאן המדריך למשקיע המתחיל - ג'ון בוגל - גם הוא על מדדי מניות והשקעה פסיבית לטווח ארוך.
כולם טובים ומעשירים ידע.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
יש גם את הספר המצויין הזה של תומר אליהו- פשוט להשקיע
הוא מסכים?
1706467752999.png

הנורמלי הבודד

משתמש רשום

DRUD

משתמש רשום
חוק מספר 1 מומלץ מאוד
אבל למתקדמים

השקעות ערך

6 ספרים פיננסיים בנושא השקעות מומלצים

את הרשימה הזאת אספתי מתוך הספריה הפרטית שלי. כל ספר או חוברת דיגטלית המוזכרת כאן הייתה באמתחתי או שהספקתי לקרוא בה לפחות מספר משפטים. אני ממלית לכך משקיע מתחיל לקרוא לפחות אחד מהספרים הנ"ל:

1. השקעות לעצלנים

אם תחפשו ברשת, יש לא מעט קורסים שמוצעים למשקיעים מתחילים. מדובר על קורסים שאולי יקנו לכם ידע רלוונטי, אך הם עולים לא מעט כסף. המטרה של הספר השקעות לעצלנים היא לחסוך לכם את אותם קורסים ולמנוע מכם לפגוש בידע טכני וחסר חשיבות. הספר המומלץ הזה ייקח אתכם למסע קצר שבו תבינו בראש ובראשונה למה השקעות הן לא צעד אפשרי אלא משהו שאתם חייבים לעשות.

לאחר מכן הספר יעזור לכם לגבש אסטרטגיית השקעה שמתאימה לכם, מתוך הבנה שזוהי הדרך היחידה שבה הכסף שלכם יוכל לעזור לכם להפסיק לעבוד בזמן מסוים. הספר כתוב בשפה פשוטה, והוא מיועד דווקא עבור מי שלא מחזיקים בידע מקדים. אחרי הספר הזה, היכולת שלכם לקרוא חומרים מתקדמים תהיה גדולה יותר.

• מחבר: תמיר מנדובסקי
  • מחיר: החל מ-27 שקלים (דיגטלי)
  • היכן להשיג: באינטרנט, חנויות ספרים
  • אתר: mandowsky.com
  • עוד משהו: יש לו גם פודקסט מוצלח

2. המדריך למשקיע המתחיל

המדריך למשקיע המתחיל הוא ספר שאני נוטה להמליץ מאוד אשר מבוסס על תזה פורצת דרך שעליה חשב סטודנט מבריק בשם ג'ון בוגל לפני שנים רבות. כיום התזה הזו מקובלת בכל עולם ההשקעות, אולם לזמנה היא נחשבה לחידוש גדול. הספר יעזור לכם להבין לעומק מדוע פיזור השקעות הוא הצעד הנכון ביותר עבורכם בתור משקיעים, והוא גם יוכיח לכם שידע אינו בהכרח המפתח להצלחה בעולם ההשקעות.

האויב הגדול ביותר של משקיעים הוא נהייה אחרי הרגש שלהם, ובעזרת הספר הזה תלמדו להתעלם מהרגשות שלכם, ולהתחיל להתעסק במה שבאמת חשוב – הרווחים שלכם. אם יש לכם פחדים ביחס לעולם ההשקעות, הספר הזה הוא בדיוק מה שאתם צריכים.

• מחבר: ג'ון בוגל
  • מחיר: החל מ-27 שקלים (דיגטלי)
  • היכן להשיג: באינטרנט, חנויות ספרים נבחרות
  • אתר: johncbogle.com
  • עוד משהו: כותב הספר, הוא מאבי ההשקעות הפאסיביות

3. אבא עשיר אבא עני

בניגוד לשני הספרים הקודמים שנוגעים באופן ישיר בעולם ההשקעות, הספר הזה הוא הרבה יותר מכך. לדעתי אבא עשיר אבא עני נחשב לאחד הספרים הכי מפורסמים בעולם בתחום הכלכלי ועבור לא מעט אנשים הוא היווה קרש קפיצה לחיים טובים יותר, לפחות מבחינה פיננסית. הספר הזה מחלק את העולם למספר סוגי אנשים, כאלו שעובדים בשביל כסף וכאלו שהכסף עובד בשבילם.

בתור משקיעים, ההנחה הבסיסית שלנו היא שהכסף שלנו אמור לעבוד בשבילנו, והאתגר שלנו הוא להבין איך לגרום לו להפוך לכזה. עוד יותר ממה שהוא ספר על השקעות שמסביר על ההבדל בין נכס להתחייבות, אבא עשיר אבא עני הוא ספר על חינוך פיננסי, ולכן הוא כזה שכל אחד חייב לקרוא. אני ממליץ.

• מחבר: רוברט קיוסאקי
  • מחיר: החל מ-47 שקלים (יש גם גרסה דיגטלית)
  • אתר: richdad.com
  • עוד משהו: יצאה לאחרונה מהדורה מיוחדת לכבוד 25 שנה

4. כח בלתי מוגבל

את הספר כח בלתי מוגבל חיבר אנתוני רובינס שנחשב לאחד המאמנים האישיים המובילים בעולם. המטרה של הספר היא לעזור לכם להבין למה הצלחה היא לא יעד בלתי ניתן להשגה. בעזרת שינוי מחשבתיים שונים גם אתם יכולים להגיע להצלחה, גם רק תדעו לצעוד נכון בדרך אליה. גם כאן, ההשקעות הן לא לב הספר, אלא נמצאות בתור אחד הצעדים החיוניים בדרך להצלחה בעולם.

• מחבר: אנתוני רובינס
  • מחיר: החל מ-74 שקלים
  • אתר: .tonyrobbins.com
  • עוד משהו: ניתן להאזין לספר וגם להשתתף בסמינרים של המחבר

5. חשוב והתעשר

הספר הזה שנכתב לדעתי כבר לפני כמעט מאה שנה, מבוסס על ניסיון אמיתי. מי שכתב אותו (נפוליון היל) התבסס על הצלחתו האדירה של איש עסקים אמריקאי בתקופת השפל הגדול, ובעזרתו הוא גיבש 13 כללים שאותם צריך לאמץ כל מי שרוצה להתעשר. למדתי שאחת הבעיות הכי גדולות בעולם ההשקעות היא החרדה מפני ההשקעה עצמה ולכן פרק שלם בספר מוקדש כדי לעזור לכם להתגבר על החרדה הזו.

• מחבר: נפוליון היל
  • מחיר: החל מ-32 שקלים (דיגיטלי)
  • אתר: naphill.org
  • עוד משהו: הספר רלוונטי גם אחרי 100 שנה

6. המשקיע הנבון

עוד לפני שנדבר על הספר הזה, רק נגיד שוורן באפט שנחשב למשקיע הגדול ביותר בעולם הגדיר אותו בתור ספר ההשקעות הטוב ביותר. מי אנחנו שנתווכח? הספר הזה עוסק בצורה ממוקדת בהשקעות בבורסה, והוא יורד לפרטי הפרטים של השקעה בבורסה. גם אם אתם משקיעים וותיקים, תוכלו למצוא בו חידושים.

• מחבר: בנג'מין גראהם
  • מחיר: n/a
  • אתר: n/a
  • עוד משהו: לספר מצורפים הקדמה ונספח מאת וורן באפט.

למי מתאים לקרוא ספרי השקעות?

לדעתי, ספרי השקעות מתאימים לכל מי שמחפש להבין יותר טוב את עולם ההשקעות וללמוד כיצד להשקיע את הכסף שלו בצורה יעילה ומבוססת. הספרים הללו עשויים להיות מעניינים במיוחד עבור:
  1. מתחילים בעולם ההשקעות: ספרי השקעות יכולים לספק בסיס טוב לאנשים שמתחילים ורוצים ללמוד על תנועות ואסטרטגיות בשוק ההון.
  2. משקיעים מנוסים: גם מי שכבר משקיע בשוק ההון יכול למצוא בספרי השקעות רעיונות חדשים, אסטרטגיות מתקדמות ותובנות מעניינות.
  3. אנשים שרוצים לנהל את ההשקעות שלהם באופן עצמאי: ספרי השקעות יכולים להציע הבנה מעמיקה יותר של איך מנהלים השקעות באופן עצמאי, מבלי להיות תלויים ביועץ פיננסי.
  4. חובבי כלכלה ופיננסים: אם אתם פשוט אוהבים ללמוד על עולם הכלכלה והשוק הפיננסי, ספרי השקעות עשויים להיות מעניינים לכם, גם אם אתם לא מתכוונים להשקיע באופן פעיל.
  5. כל אחד בעצם: כל אדם שרוצה להבין טוב יותר את אופן פעולת השוק ואת הפיננסים האישיים שלו.
עם זאת, כדאי לשים לב שאני חושב שהשקעות יכולות להיות מסובכות ולכן חשוב ללמוד ולהבין היטב את הסיכונים וההזדמנויות הקשורים להן לפני שמתחילים להשקיע.

חושב שווה את הכסף הרצאה בסוכם זעום שיכפיל את עצמו

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...