דרוש מידע סגולת דג להסרת צהבת

**Moko**

משתמש מקצוען
הם מתו, (עשינו פעמיים ופעם השניה אם אני זוכרת טוב זה היה לפני 5 שנים - דג אחד כן נשאר חי, אומרים שהם לוקחים את הצהבת ואז הם מתים)
הבנתי רק השאלה מה עושים בפועל
אני מניחה שקית מים שבתוכה דגי זהב מתחת לעריסה/עגלה ?

מוהל מומחה

משתמש רשום
@מוהל מומחה יש מספר של מישהו שיש בידו את האבן שמורידה צהבת?
בהחלט! מאיפה אתם?
ומנסיון שלכם יש משמעות לכל הסגולות האלו?
התינוק כבר בן שבועיים וחצי ...
כמו שכתבתי, אצל הרבה עשו את הסגולה בימי החמישי והשישי ללידה, שהם בדר"כ ימי השיא, ואח"כ ירד, ובאמת כך הוא טבע הדברים, מה שאני בעיקר ממליץ הוא על חשיפה לשמש, ו"בימים אלו" - מיטת אור, שיאכל טוב, ו1200 יחב"ל ויטמין די, גם דברים אלו עוזרים רק כשהצהבת כבר לא כ"כ מיוצרת, ורק צריך לפנותה, ולא כשכנגד הפינוי, הגוף עדיין מייצר כמות גדולה,
צהבת עקשנית וארוכה, היא בדר"כ מחלב אם, לכאורה יעזור הפסקת הנקה, אבל כנ"ל יש בזה שיקול רציני, ונצרך שאלת רב, בפרט שלא מדובר על ברית בזמנה,
ישנם תינוקות רבים שמגיעים לברית אפי' רק באיזור חודש, חודש ושבוע מהלידה, לא ראינו תינוקות בגיל חודשיים שלא נימולו בגלל צהבת ילודים, אין מה לדאוג, יש לחכות בסבלנות, (במצב זה לא הייתי ממליץ גם לדקור אותו כל יום), ולהכין עוד "שטיקל תורה" לסעודה, ובעזרת ה' ה"לתורה לחופה ולמעשים טובים" יהיו כבר בלא עיכובים, גידול קל והרבה נחת.

מעצבי על

משתמש פעיל
אצלינו המוהל המליץ באם אין יציאות שמראות שיורד הצהבת לשלב יחד עם חלב אם מטרנה וכד' אבל לא להפסיק (ולשאוב כשלא נותנים)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה