נפצים-מסוכן או לא?

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הבן שלי (14)רוצה לקנות לפורים
וטוען שזה לא מסוכן בכלל:
"פרפר"
כדורי עשן
אלמנות
אני לא מבינה בזה. ורוצה לברר לפני שאגזור עליו גזירה שלא יוכל לעמוד בה...

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אתם לא מכירים?

שמיר

משתמש צעיר
נראה לי אלמנה זה מסוכן, כדורי עשן זה נחמד ולא מסוכן כ"כ אבל זה מטנף חבל על הזמן...
רק ברחוב!
פרפר? לא זכור לי מה דינו...:p

ששונית

משתמש מקצוען
מכירה מקרוב מקרה באישה שהמתינה שנים רבות לילדים ונפקדה.
בעת שעברה ברחוב יוסף בן מתתיהו, בחור צעיר השתמש לידה בנפץ שהבעית אותה מאוד.
היא הובהלה לבית חולים ושבה הביתה בידים ריקות.
מכירה עוד מקרה, של ילדון בר מצווה שאמו הממוסדת אישרה לו להשתמש רק בפיקות. הם התפוצצו לו בכף היד, והוא חטף כויות בדרגה שלוש עם נכות לכל החיים.

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הבן שלי (14)רוצה לקנות לפורים
וטוען שזה לא מסוכן בכלל:
"פרפר"
כדורי עשן
אלמנות
אני לא מבינה בזה. ורוצה לברר לפני שאגזור עליו גזירה שלא יוכל לעמוד בה...
אני גם לא מבין בזה אבל ברור לי שמה שהבן שלך אומר בכלל לא רלוונטי, ואם זה מכיל חומר נפץ זה מסוכן.
מעשית מציע לך 2 דברים:
1) ליצור קשר עם איחוד הצלה, למיטב זכרוני הם יצאו בשנים האחרונות במבצעים לפני פורים כדי למנוע סכנות, ואני בטוח שהם ישמחו להסביר לבן שלך כמה זה מסוכן. אבל זה לא ממש יעזור לגבר שלך. ולכן...
2)להציע לו תחליף. את לא מוכנה שיעשה דברים מסוכנים, ואת מוכנה לצ'פר אותו ב.......
אחרת זו תהיה כמו שכתבת, גזירה שאינו יכול לעמוד בה, ואז, תסמכי עליו שהוא ימצא את הדרך להתעסק עם זה בחשאי, שזה לדעתי גרוע יותר.

בהצלחה

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני גם לא מבין בזה אבל ברור לי שמה שהבן שלך אומר בכלל לא רלוונטי, ואם זה מכיל חומר נפץ זה מסוכן.
מעשית מציע לך 2 דברים:
1) ליצור קשר עם איחוד הצלה, למיטב זכרוני הם יצאו בשנים האחרונות במבצעים לפני פורים כדי למנוע סכנות, ואני בטוח שהם ישמחו להסביר לבן שלך כמה זה מסוכן. אבל זה לא ממש יעזור לגבר שלך. ולכן...
2)להציע לו תחליף. את לא מוכנה שיעשה דברים מסוכנים, ואת מוכנה לצ'פר אותו ב.......
אחרת זו תהיה כמו שכתבת, גזירה שאינו יכול לעמוד בה, ואז, תסמכי עליו שהוא ימצא את הדרך להתעסק עם זה בחשאי, שזה לדעתי גרוע יותר.

בהצלחה
לא פשוט

cyp

משתמש מקצוען
הבנים שלי לא מתקרבים כלל לכל הדברים האלו אבל שומים? הם לא מבינים מה הבעיה... האם שומים זה מסוכן?

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הבנים שלי לא מתקרבים כלל לכל הדברים האלו אבל שומים? הם לא מבינים מה הבעיה... האם שומים זה מסוכן?
כתבתי למעלה שאני לא מבין בזה, אבל ספציפית על שומים אני יודע שלפני כמה שנים נקטעה לילד אצבע כשהוא הכניס את היד לכיס שהייתה עם שומים והם התפוצצו בתוך הכיס.
שורה תחתונה עדיף לא לשחק בכלל עם חומרי נפץ.

cyp

משתמש מקצוען
כתבתי למעלה שאני לא מבין בזה, אבל ספציפית על שומים אני יודע שלפני כמה שנים נקטעה לילד אצבע כשהוא הכניס את היד לכיס שהייתה עם שומים והם התפוצצו בתוך הכיס.
שורה תחתונה עדיף לא לשחק בכלל עם חומרי נפץ.
תודה אני אספר להם את זה והם לא יעיזו לגעת

קפה שחור חזק

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש נושא שפתחתי אתמול ונקרא: "נס שקרה איתי בילדות בנושא הנפצים"
כדאי לספר אותו לילדים..
לא ידוע לי איך עושים קישור אבל זה נמצא בעמודים הראשונים. אם מישהו יודע לעשות את הקישור יועיל לטובת כלל הפורום.

קפה שחור חזק

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הצלחתי להעתיק את הסיפור;
זה היה בערב פורים כשהייתי בגיל שמונה בערך. ראיתי קבוצת ילדים שעומדים מסביב איזשהוא בחור ואני עם הסקרנות של ילד התקרבתי גם כמו כולם להסתכל מה הבחור עושה.
באותו זמן הבחור ניסה להדליק איזה שהוא נפץ וזה לא הצליח להידלק לו. וניסה שוב ושוב ושוב ועדיין לא הצליח.
בדיוק ברגע שאני התקרבתי אליו הצליח להדליק את הנפץ ואז ברגע שנדלק הוא קולט את כל הילדים שמסביב ולא ידע לאיזה כיוון לזרוק שלא יפגע בהם.. ואז במחשבה שניה הוא הסתובב וזרק את הנפץ לאחוריו.. בדיוק לכיוון שאני הגעתי ממנו!!!
ותחזיקו חזק לפני שאתם קוראים את השורה הבאה!!!
הנפץ התעופף ונכנס לא פחות ולא יותר לתוך הפה שלי כשהוא בוער!!!
את המבט שכולם הסתכלו עליי באותו הרגע אני לא יכול לשכוח לעולמים!!!!!!
זה היה מבט של הלם! פחד! בושה! וכל מה שאתם יכולים לדמיין... כל זאת כשהניצוצות של הנפץ בוערות לי בתוך הפה...
ובקיצור השם ריחם עליי מאוד והצלחתי להתגבר על כל ההלם שהייתי בו וירקתי את הנפץ החוצה!!
באותה שניה שירקתי את הנפץ הוא התפוצץ לי מול הפנים!!!
אני יצאתי ברוך השם ללא פגע!!
כמובן היו לי בחילות וסחרחורות מהניצוצות ומהסטרס שהייתי בו.. אבל זה כלום לעומת הנס הענקקקקק שהיה...
תודה השם על ניסיך ונפלאותיך שבכל עת. ערב ובוקר וצהריים.
ואם זה קרה לי על מנת שילד אחד ישמע את הסיפור הזה והשנה יחליט להיזהר ולהתנזר מנפצים והיה זה שכרי...
אני כל שנה מספר זאת בכל מיני הזדמנויות ורואה את התנועות פנים של הילדים שנבהלים מהקטע המלחיץ שבסיפור... ונראה שעושה עליהם הרבה רושם.. ובאמת הרבה קיבלו על עצמם ליזהר בזכות סיפור זה.
שנזכה לעבור את ימי פורים הקדושים מתוך שמחה אמיתית וללא תקלות..

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ספרתי את האמור כאן לבני ביתי כולל המצגת המלחיצה
אכן הילדים מאד נבהלו הקטנים מביניהם
הבנים מעל גיל 13 ממש לא נבהלו לצערי
אמרו שאני וכל פרוגי פחדנים
בעלי אמר שעם שומים אין כל בעיה הוא מפוצץ אותם ביד
אשמח לשמוע עוד כדי להרתיע את מי שלא נרתע עדיין.....):

ששונית

משתמש מקצוען
שומים שמתפוצצים בכף היד גורמים לכוויות חמורות.
שומים שמתפוצצים בכיס גורמים כוויות חמורות בירך או בחזה (תלוי באיזה כיס אכסנו אותם.)
אבק שריפה זה אבק שריפה.

טראמפ

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
פיקות זה מאוד מסוכן, אבל שומים בכלל לא, שומים זה לא חומר נפץ.
אני כילד הייתי מפוצץ אותם ביד, מועך אותם עד שמתפוצצים.
לא קרה שום נזק, אפ' לא כוייה קלה
[לא לוקח אחריות....]

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה