השקעות נפילות שווקים האם אני מפספס משהו?

בעל שם טוב

משתמש רשום
כל שני וחמישי שומעים על נפילה בכמה אחוזים של חברות בעקבות ידיעות חדשותיות.
במרבית הפעמים זו סתם בהלה וסתם מקדם ביטחון.
כל עוד לא קורה משהו משמעותי באמת אין סיבה שחברה מבוססת כל כך תקרוס.
דוגמא חריגה כשהיה את הסיפור בבואינג (בספטמבר 2018 ובמרץ 2019 אירעו שתי תאונות קטלניות, במלזיה ואתיופיה, בהן התרסקו מטוסי 737MAX 8, וכל הנוסעים נספו - 346 איש בסך הכל) והמניה צנחה אמרתי לעצמו היא עשתה כבר את הירידה שלה ואין מצב שחברה כזאת יוצאת מהשוק פשוט לא קיים.
בדקתי עכשיו ובאמת החברה בהחלט עלתה מאז אמנם לא חזרה לאותו מקום אבל זה לא משנה עבורי שקניתי אותה במחיר הפסד.
הבאתי בדווקא את הדוגמא הזאת שאפי' אסון ברמה כזאת שתברר שיש בעיתיות במטוסים עצמם וכו' וזה באמת משבר גדול שקשה לקום ממנו אבל חברה בסדר גודל כזה בדר"כ לא הולכת לשום מקום.
אז אני לא מתכוון להמר על אסונות כאלה אבל על נפילות שווקים של כמה אחוזים בגלל בעיה פתירה למה לא להמר (אני איני קורה לזה הימור)?
גילוי נאות. מעולם לא השקעתי ואני לא באמת מבין בזה. אשמח לשמוע אם אני צודק בגדול.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
דוגמא חריגה כשהיה את הסיפור בבואינג (בספטמבר 2018 ובמרץ 2019 אירעו שתי תאונות קטלניות, במלזיה ואתיופיה, בהן התרסקו מטוסי 737MAX 8, וכל הנוסעים נספו - 346 איש בסך הכל) והמניה צנחה אמרתי לעצמו היא עשתה כבר את הירידה שלה ואין מצב שחברה כזאת יוצאת מהשוק פשוט לא קיים.
בדקתי עכשיו ובאמת החברה בהחלט עלתה מאז אמנם לא חזרה לאותו מקום אבל זה לא משנה עבורי שקניתי אותה במחיר הפסד.
הבאתי בדווקא את הדוגמא הזאת שאפי' אסון ברמה כזאת שתברר שיש בעיתיות במטוסים עצמם וכו' וזה באמת משבר גדול שקשה לקום ממנו אבל חברה בסדר גודל כזה בדר"כ לא הולכת לשום מקום.
אז אני לא מתכוון להמר על אסונות כאלה אבל על נפילות שווקים של כמה אחוזים בגלל בעיה פתירה למה לא להמר (אני איני קורה לזה הימור)?
גילוי נאות. מעולם לא השקעתי ואני לא באמת מבין בזה. אשמח לשמוע אם אני צודק בגדול.

למה אתה שואל עכשיו
בגלל חברת WeWork?

בעל שם טוב

משתמש רשום
למה אתה שואל עכשיו
בגלל חברת WeWork?
לא הכרתי.
אבל הערת עסק חי זה כבר לא דבר של מה בכך.
אני עיקר דיברתי על נפילות של אחוזים בודדים בעקבות חששות שוא של משקיעים כמו איזה הצהרה או פיטורים או שאר ידיעות חדשותיות.
הבאתי את בואיג רק כדוגמא קיצונית. חברה שעברה משבר והמשקיעים מ"שנאת הפסד" מתנהגים כאילו זה הסוף שלה אבל באמת חברה מבוססת יודעת לצלוח משברים.

בעל שם טוב

משתמש רשום
אגב.
בקשר לWeWork.
לכאו' יש הבדל בין חברה שהייתי משייך לקטגוריית ה"טרנדים" וגם לא ותיקה מספיק לבין חברה ענקית ותיקה שהיה עליה איזה ידיעה חדשותית.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
נראה לי שהתשובה היא
שכנראה תקבל תשואה טובה יותר
והשוק מאפשר לך את התשואה הזאת
כי אתה לוקח סיכון רב יותר.
אבל אני לא בטוח בתשובה הזאת.

פסגות

משתמש מקצוען
לא הכרתי.
אבל הערת עסק חי זה כבר לא דבר של מה בכך.
אני עיקר דיברתי על נפילות של אחוזים בודדים בעקבות חששות שוא של משקיעים כמו איזה הצהרה או פיטורים או שאר ידיעות חדשותיות.
הבאתי את בואיג רק כדוגמא קיצונית. חברה שעברה משבר והמשקיעים מ"שנאת הפסד" מתנהגים כאילו זה הסוף שלה אבל באמת חברה מבוססת יודעת לצלוח משברים.
לדוגמא כשהמניה של קוקה צנחה בגלל איזה שחקן כדורגל אין באמת סיבה שהמניה ירדה
ואיזה סיבה יש לא לרוץ אז וכן לקנות את המניה

אדם הראשון

משתמש צעיר
איפה היית עד היום?
מאז הסיפור בבאוניג עברו המון מים בכינרת
אני יביא לך כמה מניות רק מהשנה האחרונה שעברו טלטלות וחזרו לעצמם קצת שיעורי בית
טסלה
מטא
קרניבל
פדקס
רויאל קרביאן קרוזס
ואכמ''ל

yro

משתמש צעיר
יש הבדל בין טלטלות - ירידה בהכנסות וכדו'. שגם אז יתכן מאד ששוה להשקיע, אבל זה יכול להיות גם ירידת ערך אמיתית - כל מקרה לגופו.
לבין ירידת פייק, כמו שהזכירו פה לגבי קוקה - קולה, ולדעתי צניחת מניית פייסבוק - היא דוגמא טובה אף יותר, אף אחד לא חשב שזו תקלה שאי אפשר לתקן, ואנשים יפסיקו להשתמש בווטסאפ...
זה המקרה שעורר אותי לחשוב כמו פותח האשכול...

לנסות לתזמן את השוק = הימור
נכון חלקית - מדובר על מקרה שאתה יודע על נקודת שפל חסרת היגיון לחלוטין.
תמיד יכולות להיות הפתעות, אבל לא מדברים על חברות שהערך האמיתי שלהם לא ברור.
לבואינג קוקה קולה ופייסבוק, תמיד יהיה מה למכור, אלה לא חברות שיכולות להעלם במציאות סבירה.

נראה לי שהתשובה היא
שכנראה תקבל תשואה טובה יותר
והשוק מאפשר לך את התשואה הזאת
כי אתה לוקח סיכון רב יותר.
אבל אני לא בטוח בתשובה הזאת.
מסתבר שיש סיכון גבוה יותר במעט - גם לא בטוח.

אבל יש נקודה מהותית - זו לא השקעה שגופים מוסדיים יכולים לעשות - למיטב הבנתי.
1. לא נראה לי שהם מעבירים את כספם כל שבוע ממקום למקום - וטוב שכך.
2. צריך כסף נזיל - כי אתה לא יכול לתזמן את הוצאת הכסף מהשקעה קיימת.
3. אם הם יקנו במיליונים - המניה פשוט תחזור לעלות....

ואולי זו הסיבה שהשקעה כזו יכולה להתאפשר דוקא למשקיעים קטנים. כי לגדולים - באמת השוק לא מאפשר.

אין לי ניסיון בענין, אבל תיאורטית זה בהחלט נשמע הגיוני.

אדם הראשון

משתמש צעיר
לבואינג קוקה קולה ופייסבוק, תמיד יהיה מה למכור, אלה לא חברות שיכולות להעלם במציאות סבירה.
דרך אגב ציינת כאן 3 חברות שהם ממש קציוניות בתנודתיות שלהם קוקה קולה זה כמו פיל כמעט שלא זזה באניג כמו אופנים זזה אבל בדרך כלל באחוז פלוס מינוס ומטא כמו טיל יכולה לקפוץ ולרדת בעשרות אחוזים ביום אחד

• תודה
Reactions: yro

yro

משתמש צעיר
דרך אגב ציינת כאן 3 חברות שהם ממש קציוניות בתנודתיות שלהם קוקה קולה זה כמו פיל כמעט שלא זזה באניג כמו אופנים זזה אבל בדרך כלל באחוז פלוס מינוס ומטא כמו טיל יכולה לקפוץ ולרדת בעשרות אחוזים ביום אחד
נכון מאד, אבל זו לא הנקודה, השאלה היא מה הסבירות שחברה מסוימת לא תצליח להתרומם ושב אחרי תקלה נקודתית.
אנשים לא יפסיקו לשתות קולה, לטוס, או להשתמש ברשתות חברתיות...

בעל שם טוב

משתמש רשום
איפה היית עד היום?
מאז הסיפור בבאוניג עברו המון מים בכינרת
אני יביא לך כמה מניות רק מהשנה האחרונה שעברו טלטלות וחזרו לעצמם קצת שיעורי בית
טסלה
מטא
קרניבל
פדקס
רויאל קרביאן קרוזס
ואכמ''ל
אתה צודק. הדוגמאות שלך יותר מתאימות לאשכול אגב אני באמת לא בשוק. אני רק בעיתון....
אבל אני הבאתי דוגמא קיצונית מאוד של משבר וירידה של עשרות אחוזים ולא של אחוזים בודדים ובהסתכלות מפוקחת ניתן להניח כי החברה הכל כך ותיקה והכל כך ממבוססת הזאת לא תעלם.

אדם הראשון

משתמש צעיר
אתה צודק. הדוגמאות שלך יותר מתאימות לאשכול אגב אני באמת לא בשוק. אני רק בעיתון....
אבל אני הבאתי דוגמא קיצונית מאוד של משבר וירידה של עשרות אחוזים ולא של אחוזים בודדים ובהסתכלות מפוקחת ניתן להניח כי החברה הכל כך ותיקה והכל כך ממבוססת הזאת לא תעלם.
זה לא נכון ככה להשקיע כי היו חברות בנות 100 שנים שנעלמו מהבורסה
ומי הבטיח שקוקה קולה לא תעלם יום אחד
כמובן שזה יכול להיות בסיס טוב להשקעה שחברה יורדת ולהיכנס בשפל אבל צריך את מכלול התמונה בשביל להיכנס להשקעה בחברה

נערך לאחרונה ב:

בעל שם טוב

משתמש רשום
זה לא נכון ככה להשקיע כי היו חברות בנות 100 שנים שנעלמו מהבורסה
מעניין מאוד אשמח לדוגמאות. אבל שלא קשורות למלחמת העולם. ושלא קשורות לענפים מיושנים שיש להם תחליף אלא ביקוש קשיח (אשמח גם לדוגמאות כאלה אבל הם לא יוכיחו הרבה.
ומי הבטיח שקוקה קולה לא תעלם יום אחד
היא לא תעלם גם אתה יודע. בכל אופן ההימור הזה שווה אצל רוב האנשים כמה אלפים טובים.
כמובן שזה יכול להיות בסיס טוב להשקעה שחברה יורדת ולהיכנס בשפל אבל צריך את מכלול התמונה בשביל להיכנס להשקעה בחברה
בכל אופן זה נכון לגבי משברים אבל לא לגבי פייק משברים כמו שהזכירו כבר.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה