מאפים מעשה במבחן קמחים---וחלת מפתח.

מצב
הנושא נעול.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אז תמיד שמעתי שקמח רובינפלד הוא הטוב ביותר.
אממה, המחיר קצת יקר יותר מקמחים רגילים אז הלכתי על הפשוטים יותר.

אבל,
אחרי פסח ביקשתי שיקנו לו קמח. ביקשתי ושכחו.
אז ביקשתי ממישהו אחר, וקנה.
ואז-
זה ששכח, נזכר שביקשתי, ובדרך הביתה מלימוד בוקר, אסף לי בסופר 2 קילו קמח, כמו שביקשתי.
הוא לא ידע שכבר קנו, במקום מה שאמור היה לקנות.

כך שיצא שהיא לי ארבעה קילו קמח.
אלא מה?
אחד קנה של רובינפלד [השקיע בבקשה שלי, אה?!]
השני של חברה אחרת שאני משתמשת בה הרבה ומצליחה איתה מאוד.

החלטתי לעשות ניסוי קטן.
הכנתי לחמניות משתי הקמחים, בנגלות שונות.
מה שבדקתי:
1. אווריריות קמח
2. כושר הכלת מים
3. גמישות בצק
4. תפיחה
5. תפיסה של צורה
6. טעם סופי

אז ככה,
1. הקמחים נראו די דומים. הצבע של הקמח של רובינפלד היה מעט לבן יותר. במגע, הוא הרגיש יותר דק ויותר אורירי.
2. שתי הקמחים הכילו יפה את כמות המים שהכנסתי לקערה, 550 מ"ל על כל קילו קמח.
3. הבצקים שתיהם נילושו אותו כמות זמן. שתיהם היו גמישים ורכים. אבל של רוינפלד--- וואו! לא האמנתי. רך כל כך. ותמיד ב"ה יוצר לי בצק רך, אבל רך וגמיש כמו שיצא, באמת שהופתעתי לטובה. הוא נמתח ונמתח ו----נמתח....ובסוף כשהגזמתי- נקרע. אבל רק כשהגזמתי ממש במתיחה.
4. הבצקים תפחו מעולה. הבצק מרובינפלד תפח מהר יותר ונוצרו בו הרבה יותר בועות אויר. מה שאומר תפיחה אורירית ממש.
5. בצורה לא היה שינוי. שתי הבצקים תפסו יפה את הצרה ושמרו עליה באפיה.
6. אישית לא טעמתי. אבל מי שטעם את הלחמניות ציין שאלו של רובינפלד היו יותר אוריריות. ויותר אוריריות זה אומר יותר אורירי מאורירי כי ב"ה הלחמניות שלי, מכל חברות הקמחים יוצאים אוריריים מאוד.

מסקנה?
יתרון גדול לקמח של רובינפלד.
וזה מה שהביא אותי להשתמש בו לחלת מפתח השנה, למרות פער המחיר. הוצאות שבת :) על סגולה לפרנסה, נו, מתבקש לא?
IMG_8513_1024x682.jpg

מסקנה נוספת,
היות ואני מכינה את החלות והלחמניות לשבת כל שבוע ומה שנשאר מהלחמניות נאכל במהלך השבוע, בהחלט נראה לי אפשר לקרוא לזה הוצאות שבת, ואם כך, מעכשיו, ככל הנראה הם יהיו מקח רובינפלד. כי במבחן התוצאה- ראיתי הבדלים גדולים לטובתם.
IMG_8516_1024x682.jpg

מענין יהיה לנסות בקמחים אחרים כמו מלא, כוסמין וכוסמין לבן. אולי בהמשך. ואולי אנסה גם בעוגות סתם, מעניין אם יהיה הבדל.
נעדכן.
תעקבו :)

IMG_8514_682x1024.jpg

ושתהיה לכולנו פרנסה בשפע!

שבת שלום,
קיץ בריא ומלא בניחוחות של חלות לשבת....

sem

משתמש פעיל
גם בקמח כוסמין הם טובים בפער, גם בטעם (הכוסמין 80 אחוז שלהם טעים ממש, גם לאלו שלא אוהבים כוסמין מלא בדר'כ)

ואפשר להשיג אותם במחירים טובים יחסית במכירות של אושר וכבוד ולאחרונה גם במכירה השכונתית

Ayala10

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
נראה טוב!!!!:p o_O
מחכה למתכון!!!

נחמה למה

משתמש פעיל
חחחח
בטח רובינפלד מתלהבים על הפרסומת החינמית שעשית להם... אני משתמשת בכוסמין שלהם, ליגה אחרת
אני כ"כ נהנית לקרוא את המסקנות שלך שכתובות בשפה שכל בעלת מטבח יכולה להבין ולבצע!
והקליעה יפיפיה ממש
ואם כבר, שיהיה לכולנו פרנסה בשפע:)

לעת עתה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מה החברה המקבילה לרובינפלד?
כי היה מעניין לראות מול עוד חברות.
אני למשל שמתי לב בפערים בין נפלאות לשטיבל.
כשחשבתי שנפלאות הוא הטופ בזולים ושטיבל הפתיע לטובה.

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הקמח הכי טוב שיש בלבן הוא שטיבל בצבע תכלת כל מי שמשתמש בקמח הזה לא מסוגל לקנות שום קמח אחר מרוב שהטעם שלו משהו מיוחד

ואהבת כמוך

משתמש רשום
מה החברה המקבילה לרובינפלד?
כי היה מעניין לראות מול עוד חברות.
אני למשל שמתי לב בפערים בין נפלאות לשטיבל.
כשחשבתי שנפלאות הוא הטופ בזולים ושטיבל הפתיע לטובה.​
שטייבל מצויינים לא מחליפה אותם
ניסיתי המון​

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
מנסיון שלי נפלאות די זהה לרובינפלד (מדברת על חיטה 80%)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
הקמח הכי טוב שיש בלבן הוא שטיבל בצבע תכלת כל מי שמשתמש בקמח הזה לא מסוגל לקנות שום קמח אחר מרוב שהטעם שלו משהו מיוחד
יצא לי להשתמש לא מעט גם בשטיבל. לא השוויתי מול רובינפלד במקביל. צריכה אולי לנסות. אבל מה שיצא לי בלחמניות זה משהו נדיר באמת

הדסההה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
יצא לי להשתמש לא מעט גם בשטיבל. לא השוויתי מול רובינפלד במקביל. צריכה אולי לנסות. אבל מה שיצא לי בלחמניות זה משהו נדיר באמת
שווה לך לנסות

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
זה נכון.
גם אני הייתי משתמשת בחברה זולה.
רובינפלד זה משהו אחר.
במבצעים הפער לא מאוד גדול.
כשיש מבצע אני קונה כמות.
גם באתר שלהם יש מבצעים טובים. צריך לעקוב.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  11  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה