מעונות בימי שישי

• פותח הנושא gsh
  • פורסם בתאריך

דרגה טובה

משתמש מקצוען
אצלנו, את הקנס משלמים למטפלת עצמה.
ואני חושבת שאם הנהלת המעון משלמת לה רק עד 12:00 היא באמת לא אשמה שהורים משאירים אותה מאוחר יותר...

אלונית

משתמש פעיל
נכתב ע"י yochi000;2131998:
.

מתי אני כן אקפוץ? ביום הזכרון, ההודעה של: ״עפ״י חוק ביום הזכרון הלימודים מתסיימים באחת״
או בחנוכה - הבקשה לקחת את הילדים מוקדם יותר, כאשר אני עובדת רגיל לחלוטין
מלאה

אני איתך!!!

באמת לא אכפת לי שהמעון נגמר ב 12:00
אבל ביום הזכרון הפסדתי חצי יום עבודה! כן, אני עובדת במקום חרדי וזה יום עבודה רגיל.
ואם זה לפי כללי התמ"ת אז למה שנעלה על דל מחשבתינו שהמעון ייגמר ב 16:00 ?? ח"ו, זה לפי החוק!!!

זה באמת ממש מקומם אותי ואמרתי את זה למנהלת המעון בזמנו והיא רק הנהנה בראשה וחזרה לחדרה.....

gol

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
גמני איתך.
אם כל השנה בימי שישי עובדים פחות שעה
למה ביום הזכרון צריך לגמור מוקדם?
גמני עובדת במקום חרדי וזה יום עבודה רגיל.

יום שישי- אני מבינה וזה לגטימי לחלוטין. (למרות שאצלנו בתי הספר מסימים ב12:30 בקיץ)

שומר

משתמש צעיר
נכתב ע"י אלונית;2132213:
אני איתך!!!

באמת לא אכפת לי שהמעון נגמר ב 12:00
אבל ביום הזכרון הפסדתי חצי יום עבודה! כן, אני עובדת במקום חרדי וזה יום עבודה רגיל.
ואם זה לפי כללי התמ"ת אז למה שנעלה על דל מחשבתינו שהמעון ייגמר ב 16:00 ?? ח"ו, זה לפי החוק!!!

זה באמת ממש מקומם אותי ואמרתי את זה למנהלת המעון בזמנו והיא רק הנהנה בראשה וחזרה לחדרה.....

אצלינו המנהלת החליטה פעם אחת לפני חופשת חג לסיים ב11.30…
טלפון אחד למפקחת של המעון… והכל הסתדא…
צריך רק להשיג את המספר של המפקחת על המעון..

ובקשר חמטרנה אפשר לדרוש החזר רטרו של 52 שח לחודש

שונמית

משתמש פעיל
לדעתי האישית

אין שום גמילות חסד עם המטפלת לוותר על השעה הזאת ביום שישי, יש כאן רק נתינת יד לניצול של הממונים עליה.
נכון שהיא תשמח לצאת מוקדם יותר ביום שישי. ברור שכן. אבל ההנהלה מקבלת שכר על השעה הזאת ומכניסה אותה רווח נקי לכיסה. וכמו שהיא עושה את זה לכם ההורים, כך היא מתנהלת עם המטפלות בנושאים אחרים כגון תשלום שעות נוספות, תשלום מוגדל בימי חופשה ועוד.
כן מגיע למטפלת התחשבות והבנה והדיאלוג איננו אמור להיות כלל מולה. אבל תזכרו מי מקבל את הכסף ומה הוא עושה איתו.
הציבור שלנו אמון ב"ה על גמילות חסדים וויתור ולפעמים נותן לנצל אותו בשקט, ומנהלי רשתות עושים עליו קופה.
(אולי אם המנהלת תראה שההורים לא מוותרים וגם המטפלות לא מוכנות לעבוד היא תשלם להן יותר על השעה הזאת? או תעשה תורנות ותשאיר חלק מהן בשכר גבוה יותר?)

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
תארו לכן שאתן מגיעות לבר כל - עמוס ומפוצץ ביום שישי חצי שעה לפני סגירה ורואות קופאית סוגרת קופה ומשאירה את התור כולו לקופה אחת- מישהי פה היתה מרחמת עליה שתלך מוקדם להכניס שבת בזמן?
כשאני הייתי בפוזה הזו 100% מהקונים/ות התפוצצו. אף אחד לא ריחם
אני לא רואה הבדל
מעון הוא כמו בר-כל- עסק.
וכל לקוח דורש מהעסק את מיטב זכויותיו

פרפר

משתמש מקצוען
אני ממש ממש לא מבינה את כל הנימה שעוברת פה באשכול של לקחת את הילד מוקדם מתוך התחשבות במטפלות. לתומי חשבתי שמעון הוא עסק נותן שירות, וככזה, עליו לעמוד בזמנים שנקבעו. אני זקוקה לשמירה על התינוקת שלי, לא משנה הסיבה - אני עובדת/לומדת/נחה/מנקה את הבית/יוצאת לשופינג/שותה קפה, לא חייבת דו"ח לאף אחד. שכרתי את שירותי מעון X ושילמתי למנהליו שכר הוגן על מנת שהילדה תקבל טיפול הולם בהעדרי. תנאי ההעסקה של המטפלות או ההשפעה הדרמטית על נפש העולל כתוצאה מהנתק הממושך מאמו פשוט לא רלוונטיים. אני שולחת למעון ביום שישי והמטפלת נאלצת לשמור על התינוקת שלי, אני גם קונה בחנות ביום זה בלי להתחשב במוכרת האומללה שעוד לא הכינה חלות לשבת, התקשרתי גם למוקד שירות לקוחות בלי שמץ של רחמים על המוקדנית המסכנה שעוד לא הכינה צ'ולנט. חבר'ה, אלו החיים.
גילוי נאות: אני בעד העלאת שכר המטפלות ואחתום על כל עצומה בנושא זה. ואין לזה קשר לכל הנכתב לעיל.

האיה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פרפר;2132458:
אני ממש ממש לא מבינה את כל הנימה שעוברת פה באשכול של לקחת את הילד מוקדם מתוך התחשבות במטפלות. לתומי חשבתי שמעון הוא עסק נותן שירות, וככזה, עליו לעמוד בזמנים שנקבעו. אני זקוקה לשמירה על התינוקת שלי, לא משנה הסיבה - אני עובדת/לומדת/נחה/מנקה את הבית/יוצאת לשופינג/שותה קפה, לא חייבת דו"ח לאף אחד. שכרתי את שירותי מעון X ושילמתי למנהליו שכר הוגן על מנת שהילדה תקבל טיפול הולם בהעדרי. תנאי ההעסקה של המטפלות או ההשפעה הדרמטית על נפש העולל כתוצאה מהנתק הממושך מאמו פשוט לא רלוונטיים. אני שולחת למעון ביום שישי והמטפלת נאלצת לשמור על התינוקת שלי, אני גם קונה בחנות ביום זה בלי להתחשב במוכרת האומללה שעוד לא הכינה חלות לשבת, התקשרתי גם למוקד שירות לקוחות בלי שמץ של רחמים על המוקדנית המסכנה שעוד לא הכינה צ'ולנט. חבר'ה, אלו החיים.
גילוי נאות: אני בעד העלאת שכר המטפלות ואחתום על כל עצומה בנושא זה. ואין לזה קשר לכל הנכתב לעיל.

כל מילה!
ולא מבינה מה הלחץ והעליהום?
יש פתרונות בחיים, וכל עוד ההורים לא מבקשים , למה שיעשו כך?
אני לא עובדת ביום שישי אז אין לי בעיה, אבל אני מכירה מעונות שמשאירים מטפלת או שתיים,
לפעמים בחורות ולא נשים אם יש בנמצא, לילדים שנשארים ומחברים את הכיתות , ובד"כ אין הרבה ילדים כיון שהרבה מההורים לוקחים ב:12:00 כי כבר אוספים את כל הילדים ביחד.

שומר

משתמש צעיר
אפשר לצעוק ולא יעזור….
הבעיה שהורים אין להם כח לריב עם המעון… למי יש זמן לזה?
אבל אפשר בקלות… לכל מעון יש מפקחת מטעם התמת, טלפון אחד אליה… אפילו בלי להזדהות… והכל זז... מנסיון! היה לי בעיה דומה, התקשרתי למפקחת מחסוי ולא הזדהתי, ובאותו רגע התקשרה למנהלת… באותו יום המנהלת הוציאה פתקים להורים והסתיימו החגיגות…
ובקשר לשאלת רב - שאלתי רב ואמר שאם לא קונסים את המעון אלא רק מכריחים אותם לעשות מה שהם צריכים, אין בזה שום בעיה… המעון מקבל כסף כדי לתת שירות.

עט הדר

משתמש מקצוען
ברצוני להגיב על ההתכתבות המענינת כאן בנושא המעונות. (אני לא בעלת הניק. רק נתנו לי את הרשות להגיב)
בתור הכרת הנושא מקרוב קרוב. מתוך השטח כמטפלת כמה שנים בגילאים שונים ובמנהלת מעון במשך שנים רבות בעבר :
1. אכן המעון קיים כדי לתת שירות לציבור האמהות העובדות. לכן אין רשות למנהלת לקצר ימים או לבקש לבוא לקחת מוקדם כגון: חנוכה, צומות, מסיבות וכו' . בהחלט אפשר להתנגד לכך גם אם בשעות האלו את בבית ומכינה לילדיך 'אמא רעננה יותר'.
2. מקובל במעונות החרדיים שהמעון מסתיים בימי שישי בשעה 12 בשעון חורף ובשעה 12:30 בשעון קיץ. אכן לפי לוח משרד התמ"ת צריך לסיים ב13. רוב ההורים מגיעים לקחת את הילדים מהמעון אחרי שהם לוקחים כבר את הילדים מהגנים והחיידר. כך שבכל מקרה המעון מתחיל להתרוקן בסביבות השעה 11:30 ! . לדוג: מטפלות לא יכולות לערוך את טקס 'קבלת שבת' בסוף היום כי בכל רגע יוצא ילד אחר הביתה. הן מעדיפות להקדים לעשות זאת בשעות הבוקר. (9-10)
3. לפני שאתן - אמהות יקרות . מתלוננות על ארוחת צהרים ביום שישי במעון (אכן הילדים צריכים לקבל ארוחה עפ"י תפריט ארוחת צהרים כגון קוגל / פיתה ופסטרמה וכד') אני מזמינה אתכן לשים לב מה הילדים אוכלים ארוחת בוקר ביום שישי במעון. ??? רוב המעונות לא מחזיקים מבשלת ביום שישי ודי למבין..
כלל: כדאי שכל אמא תפתח עיניים ותקשיב היטב איך ומה הילד מקבל במעון/ באיזה רמה שומרים על נקיון הבקבוק האישי של הילד וכו'...... אנו כאמהות אחראיות לשים לב ולא לנהוג בשיטת ה'סמוך'..'הכל בסדר'...
4. תעמודנה על זכויותיכן כלקוחות של המעון. אתן משלמות במיטב כספיכן בשביל לקבל את המיטב ליקר לכן. כשהייתי בתפקיד ניהול הקו המנחה היה - אנו כאן בשביל לתת הכל ואת המיטב לילדים ולהורים. כל מעון אמור לעמוד בדרישות תמ"ת ומשרד הבריאות! זו לא טובה או חסד להורים.
5. אתן אמורות לדרוש מההנהלה מטרנה לתינוקות עד גיל שנה. בדיוק כמו שאתן דורשות לקבל ארוחת בוקר וצהרים לילד גדול יותר במעון. לא בחינם משלמים על תינוק מחיר גבוה יותר.

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י free;2131751:
בשעון קיץ מסיימים אצלנו (ובכל המעונות שאני מכירה) ב-12 וחצי,
ואגב - ידעתם שביום שישי אמורים לקבל במעון ארוחת צהרים?
אצלינו מסיימים ב12.30 ואם מאחרים לא מעירים ולא גובים קנסות
בנוסף הילדים הקטנים מקבלים פירות טחונים וכן מרק טחון.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י במבה נוגט;2131898:
במקום להשכיב ילדים ערניים בני שנתיים וחצי (כי המטפלות צריכות לנוח! את יודעת מה זה לעבוד 8 וחצי שעות רצוף! לא, כי אני יש לי מיטה בעבודה שלי ובין 12-2 אני וכל העובדות כאן הולכות לישון).

חזק... אני באה לעבוד אצלכם... יש משרה פנויה?

נכתב ע"י פרפר;2132112:
ואם את רוצה להבריק פנלים? יש כאלו שמשלמות לבייביסיטר בשביל לצאת לשחות, ואת משלמת למעון בשביל להבריק פנלים - זכותך!

הערת אגב: אמהות שלא באמת עובדות שבוע מלא, והקריצו תלושים יש מאין בשביל לקבל הנחה - זה כבר לא גובל בגזל, אלא הגזל בעצמו.
איש לא היה מסבסד להן מעון למען הברקת הפנלים. ההנחות במעונות (וגם סדר הקדימה בקבלה אליהם) אמורים להיות עבור אמהות עובדות.

שומר

משתמש צעיר
נכתב ע"י רותי קפלר;2132904:
חזק... אני באה לעבוד אצלכם... יש משרה פנויה?

הערת אגב: אמהות שלא באמת עובדות שבוע מלא, והקריצו תלושים יש מאין בשביל לקבל הנחה - זה כבר לא גובל בגזל, אלא הגזל בעצמו.

גזל ממי?
ממשרדי הממשלה שאין מופלה שם לרעה יותר מחרדים?
שהכל מתנהל שם בצורה של שחיתות?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י שומר;2133060:
גזל ממי?

אתה פוסק הלכה?

gsh

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
נכתב ע"י שומר;2133060:
גזל ממי?

גזל מאנשים שעובדים וצריכים לעמוד בקריטריונים מחמירים בגלל זיופים שקרים וניצול של מי שלא מגיע לו בכלל........

בת ציון

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שומר;2133060:
גזל ממי?

ואולי גזל מהורים אחרים שבאמת עובדים אבל הילד שלהם לא התקבל למעון כי לא היה מקום?
והם נאלצו לשלוח לגן פרטי בהון תועפות?

גילה שם טוב

משתמש רשום
נכתב ע"י שומר;2133060:
גזל ממי?

גזל מהורים אחרים שעובדים משרה מלאה ובאמת צריכים את השעות האלו,
אצלינו במעון למשל יש המון ילדים של מורות שעובדות בפועל אולי 8 שעות בשבוע,
הם מגיעות למעון אחרי מנוחת צהריים ואישוש הבית,
בעוד שאני ועוד המון המון אמהות מגיעות בשניה האחרונה של המעון, ויצאנו בשניה הראשונה שיכולנו לצאת מהעבודה !, ואני מכירה המון המון כאלו כמוני שלא יתקבלו למעון בגלל שלא היה מקום....
ובדיוק כאן הגזל!.

לבן

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י גילה שם טוב;2133331:
גזל מהורים אחרים שעובדים משרה מלאה ובאמת צריכים את השעות האלו,
אצלינו במעון למשל יש המון ילדים של מורות שעובדות בפועל אולי 8 שעות בשבוע,
הם מגיעות למעון אחרי מנוחת צהריים ואישוש הבית,
בעוד שאני ועוד המון המון אמהות מגיעות בשניה האחרונה של המעון, ויצאנו בשניה הראשונה שיכולנו לצאת מהעבודה !, ואני מכירה המון המון כאלו כמוני שלא יתקבלו למעון בגלל שלא היה מקום....
ובדיוק כאן הגזל!.

גם לך כואב הלב לראות אותן מגיעות ב16:00 עם נעלי בית ומטפחת, כשאת רצה טרופת נשימה מהעבודה.
ולדעת שבשביל להתקבל היית צריכה לקרוע את עצמך?
מקומם.

סטאזרית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י לבן;2133333:
גם לך כואב הלב לראות אותן מגיעות ב16:00 עם נעלי בית ומטפחת, כשאת רצה טרופת נשימה מהעבודה.
ולדעת שבשביל להתקבל היית צריכה לקרוע את עצמך?
מקומם.

באמת מקומם, וגזל גמור.
(אני אישית נאלצתי לשלוח תינוקת למטפלת פרטית ב-2000 ש"ח לחודש, כי כל המשפחתונים באזור היו מלאים בילדי מורות ובילדי "רווחה" (האמהות - שכנות סיפרו בגאווה איך השיגו את הגדרת ה"רווחה").

אבל... יש כאלו שעובדות מהבית עד 15:50, רק בשביל שלא תאכלו לארוח"צ היום במעון את כל עטויות המטפחת...;)

גילה שם טוב

משתמש רשום
נכתב ע"י סטאזרית;2133349:
אבל... יש כאלו שעובדות מהבית עד 15:50, רק בשביל שלא תאכלו לארוח"צ היום במעון את כל עטויות המטפחת...;)

אני יודעת על מי אני מדברת... זה לא זה, משו כמו 10% מהילדים,
על רווחה אני לא מדברת, אני בחיים לא הייתי מסכימה שהילדים שלי יהיו ילדי רווחה (לא משנה איך משיגים את זה) ואלו שהאמהות שלהם עוד מתגאות בזה אז אולי הם באמת כאלו....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה