דיון ממה עשוי ריצ'?

יהודית ק

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
משהי יודעת ממה הוא עשוי? הבנתי שהוא לא בריא, ומה ההבדל בינו למרגרינה?

הכי בעולם

משתמש מקצוען
כנראה שעוד לא מצאו תחליף פרווה לריץ.
אני אשמח לדעת בכל אופן, מה אפשר לשים במקום ריץ, חוץ משמנת שמחלפיה אותה מצוין!!! ובריאה לפי שיטות מסויימות.

נר ריחני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
ככל הידוע לי, ריצ' הוא מרגרינה מכובסת עם סוכר;(
(אם כן בחלק מהפעמים ניתן להחליף אותה בשמן + סוכר)
כשזה בתוך עוגה בחושה אפשר להחליף לפעמים בחלב סויה תלוי במתכון
בקרם אפשר להחליף בשמן

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
וואו אז למה לא מדברים נגד ריץ כמו נגד מרגרינה?
מדברים דווקא.
רק שקצפת צמחית היא תחליף מאד נוח מכמה היבטים:
נייטרלי בטעמו באופן יחסי לקרם קוקוס.
בר השגה בהכשרים טובים
קל הקצפה ויציב מאד.

אישית אני מגבילה את השימוש בו לעוגות מסוימות מאד ומתמקדת בקינוחים שלא דורשים אותו מלכתחילה.
(גם כי הוא לא בריא וגם כי אני מאד לא אוהבת את הטעם).

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יחסי ציבור.
(מה ההבדל בין עכבר לאוגר? כנ"ל)

וריץ גם יותר טעים.
גם לשמן קוקוס יש יחסי ציבור מוגזמים מאד.
וגם לקינואה וגוג'י ברי.
השימוש הנרחב בקצפת צמחית הוא לדעתי בעיקר תוצר של נוחות.
התחליפים האחרים מורכבים ויקרים יותר.

עולם קטן

משתמש פעיל
באמת חושבת שצריך להמעיט בשימוש איתו. בציבור שלנו, שומר הכשרות שצריכים מענה לקינוחים ועוגות בשבת וארועים-
שבהם מוגשות ארוחות בשריות. ריץ' פותר את הבעיה...
אבל באמת חושבת שכדאי להפחית.
ומנסיון אישי, אפשר להכין דברים טעימים מאד ללא שימוש במרגרינות וריץ', ומה שחייב קצפת.... תשאירו לשמנת המתוקה (גם מבחינת הטעם שאין להשוות בכלל!)

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
באמת חושבת שצריך להמעיט בשימוש איתו. בציבור שלנו, שומר הכשרות שצריכים מענה לקינוחים ועוגות בשבת וארועים-
שבהם מוגשות ארוחות בשריות. ריץ' פותר את הבעיה...
אבל באמת חושבת שכדאי להפחית.
ומנסיון אישי, אפשר להכין דברים טעימים מאד ללא שימוש במרגרינות וריץ', ומה שחייב קצפת.... תשאירו לשמנת המתוקה (גם מבחינת הטעם שאין להשוות בכלל!)
תפרגני לנו כמה רעיונות...

עולם קטן

משתמש פעיל
חיתוכיות בראוניז, עוגות עם גנאש שמבוסס על קרם קוקוס (הטעם לא דומיננטי כשמוסיפים שוקולד ...) שמרים שמבוססים על שמן,טורט קרה שיש עליה פרי משומר וג'לי ...

מרים אדריכל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חיתוכיות בראוניז, עוגות עם גנאש שמבוסס על קרם קוקוס (הטעם לא דומיננטי כשמוסיפים שוקולד ...) שמרים שמבוססים על שמן,טורט קרה שיש עליה פרי משומר וג'לי ...
תודה, אבל עוגות אני בחיים לא עושה עם ריצ', הסיבה שאני משתמשת בו זה בשביל קינוחים, שאז אין יותר קל מלהקציף ריצ'+ תוספת ולקבל מוס חגיגי...

עולם קטן

משתמש פעיל
תודה, אבל עוגות אני בחיים לא עושה עם ריצ', הסיבה שאני משתמשת בו זה בשביל קינוחים, שאז אין יותר קל מלהקציף ריצ'+ תוספת ולקבל מוס חגיגי...
זה גם מה שרשמתי... שזה באמת מה שקורה כשחייבים קינוחי פרווה בגלל ארוחות בשריות, אבל בכל אופן חושבת שכדאי להמעיט ולמצוא קינוחים שאפשר להגיש בלי ריץ'.

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
קרם קוקוס תחליף מצוין, עם קצת טעם קוקוסי

הבעיה שאני לא מוצאת בהכשרים שלנו
מישהי יודעת איפה יש?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מוס שוקולד ללא קצפת:
מקציפים 4 חלבונים, אפשר להוסיף קצת סוכר, לא חובה
במקביל מחממים 100 גר' שוקולד
ו4 חלמונים
על אש פיצית בערבוב מתמיד, עד שאחיד.
מקפלים את 2 התערובות.
מקררים/מקפיאים.
ולפני שתזרקו עלי ביצים (טריות) אז כן, אני סוברת שביצים איכותיות, טריות, ונאות עדיפות על פני ריץ'. הסיכון לסלמונלה קטן מהסיכון מריץ')

פאי שוקולד:

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
עד"ח, רובין, לנדא, וסטהיים (היה בעבר עכשיו אין)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה