חגים מיונז ביתי בקלי קלות, מדהים!!!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
תחילה מקציפים ביצים שלימות. אח"כ מוסיפים את יתר החומרים. ובסוף את השמן בקילוחי דקים

feel-הרמוני

משתמש מקצוען
גם אני עשיתי את המיונז של פותחת האשכול - וכמו שהיא כותבת - קלי קלות ומדהים, טעים ומוצלח ברמות!!!

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יצא מושלם!

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
2 ביצים
1 כפית מלח
3 כפות סוכר
קורט פלפל שחור
2 כפות מיץ לימון
2 כפות חומץ
2 כוסות שמן אגוזים

שמים בבלנדר ביצים ומפעילים במהירות גבוהה לבערך 2 דקות. מוסיפים מלח, סוכר, פלפל שחור, מיץ לימון וחומץ תוך כדי פעולה של הבלנדר.
מתחילים להוסיף שמן בהדרגה ובאטיות. כל פעם קצת. וממשיכים את פעולת הבלנדר למשך עוד כ-10-12 דקות.
עשיתי את המיונז הזה עם בלנדר רגיל יצא מעולההה!!! טעים!!!! פעם ראשונה שאני עושה מיונז. הכל נגמר כמובן צריכה לעשות שוב!! ישר כוח!

אמיליה

משתמש מקצוען
איך החברות שמייצרות מיונז משתמשות בביצים לא מבושלות?

רותי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זו גם הזדמנות בשבילי לומר
תודה!!
יצא טעים ויצא טוב ללא פשלות
הכנתי כמה פעמים!!!

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הכנתי השנה מיונז עם שילוב של שמן אגוזים ושמן זית(בערך 1/4 כוס שמן זית על 1+3/4 שמן אגוזים בגלל המרירות של השמן זית) יצא מאוד טעים. בשביל הצבע הצהוב מי שאוהב אפשר להוסיף טיפה כורכום.
לגבי סלמונלה: תמיד כאשר אני פותחת תבנית ביצים ומסדרת במקרר, אני בודקת את אלו שסדוקות אפילו מעט - אני זורקת. הבנתי שניתן לקנות בחלק מהסופרים ביצים מפוסטרות.

ששל

משתמש מקצוען
כמה זמן המיונז מחזיק במקרר?
אף פעם לא התקלקל לי (יכול להיות גם למעלה משבועיים)

אגב- אצלנו המיונז עומד בשולחן שבת כחלק מהסלטים, ולכל סנדוויץ הוא ממרח בסיס
אני מוסיפה לו טעמים ומגוונת
רוטב צ'ילי/ בזיליקום מיובש/ שמיר/ חרדל/ שום/

ואם הוא נשבר, אני שמה בתוך השבור ביצה, מחכה שתצנח למטה ומבלנדרת שוב

מיוחדת שכזו!

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
רשמתי את המתכון, כדי להכין בפסח, ואוי ואבוי אם לא יצליח ;)
שנה אחת היה לי מתכון למיונז עם תפוח אדמה מבושל, זה היה טעים מאד אבל הכמות שלו מדי גדולה, אז העפתי את המתכון...
יש לך אותו?
כי ביצה חיה זה סופר לא בריא

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
להיזהר שלא יכנס מים. טיפת מים יכולה לגרום למיונז לא לתפוס.
לא לגמרי יודע, אבל זה נשמע לי לא נכון
הביצה עצמה מורכבת ממים, והפעולה שבעצם עושה את המיונז נקראת 'אמולסיה'
מה זה אמולסיה?
הלכתי לויקפדיה בשביל לעשות את החיים קלים, וזה מה שהוא נתן לי:
תַּחְלִיב, מלועזית: אֵמוּלְסִיָּה, הוא קולואיד (תערובת) של נוזל בנוזל שאינם מתערבבים או ממסים זה בזה, למשל מים ושמן. תחליבים מתאפשרים הודות להמצאות חומר מתחלב, המאפשר להם ערבוב ללא היפרדות. מיונז הוא דוגמה לתחליב, שבו מים מעורבבים בכמות רבה של שמן - עד פי 20 ויותר מכמות המים - ונראים יחד כחומר הומוגני הודות לחומר מתחלב שמצמיד את פרודות המים והשמן זו לזו, ושמגיע מחלמון ביצה שאתו עורבבו. גם חלב וחמאה הם תחליבים. שומן החלב (שמהווה כ-3.5% בחלב וכ-80% בחמאה) מעורבב במים הודות לחומרים מתחלבים שמצויים בחלב באופן טבעי.

אז מיונז זה בעצם תחליב שנוצר ממים ושמן
ולכן לא נראה לי הגיוני שטיפת מים אמורה לפגוע עד כדי כך בתהליך.
אולי למים ולביצה יש מקדם התחלבות שונה?
בטוח שכן
אבל עדיין זה שמן ומים, שהם חומרי הגלם העיקריים של האמולסיה, ולכן הייתי מצפה שטיפת מים לא תהרוס מיונז שלם..
אם למישהו יש ידע יותר מבוסס על הנושא, אשמח שהוא יגיב כאן.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לא לגמרי יודע, אבל זה נשמע לי לא נכון
הביצה עצמה מורכבת ממים, והפעולה שבעצם עושה את המיונז נקראת 'אמולסיה'
מה זה אמולסיה?
הלכתי לויקפדיה בשביל לעשות את החיים קלים, וזה מה שהוא נתן לי:
תַּחְלִיב, מלועזית: אֵמוּלְסִיָּה, הוא קולואיד (תערובת) של נוזל בנוזל שאינם מתערבבים או ממסים זה בזה, למשל מים ושמן. תחליבים מתאפשרים הודות להמצאות חומר מתחלב, המאפשר להם ערבוב ללא היפרדות. מיונז הוא דוגמה לתחליב, שבו מים מעורבבים בכמות רבה של שמן - עד פי 20 ויותר מכמות המים - ונראים יחד כחומר הומוגני הודות לחומר מתחלב שמצמיד את פרודות המים והשמן זו לזו, ושמגיע מחלמון ביצה שאתו עורבבו. גם חלב וחמאה הם תחליבים. שומן החלב (שמהווה כ-3.5% בחלב וכ-80% בחמאה) מעורבב במים הודות לחומרים מתחלבים שמצויים בחלב באופן טבעי.

אז מיונז זה בעצם תחליב שנוצר ממים ושמן
ולכן לא נראה לי הגיוני שטיפת מים אמורה לפגוע עד כדי כך בתהליך.
אולי למים ולביצה יש מקדם התחלבות שונה?
בטוח שכן
אבל עדיין זה שמן ומים, שהם חומרי הגלם העיקריים של האמולסיה, ולכן הייתי מצפה שטיפת מים לא תהרוס מיונז שלם..
אם למישהו יש ידע יותר מבוסס על הנושא, אשמח שהוא יגיב כאן.
נכון
והוכחה שאפשר להכין מיונז עם מיץ לימון, שהוא נוזל מיימי.
אולי אכין לשבת עם קצת מים ואעדכן בתוצאות.
כי ביצה חיה זה סופר לא בריא
זה לא סופר לא בריא, אלא בריא עם סיכון לסלמונלה.
אם את רוצה אז תפסטרי את הביצים קודם. אני הכנתי כך מיונז.
קני (אפשר באליאקספרס) מדחום לבישול, ואז לא תצטרכי לדאוג על ביצים טריות בקצפות ומיונז.

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אלא בריא עם סיכון לסלמונלה.
ולעוד שלל חיידקים שמתרבים במהירות אדירה מהרגע שהמיונז יוצא מהמקרר.
גם אחרי פסטור ב70 מעלות חייבים להגיש את המיונז (וגם קרם אינגלייז או קרמו) ישר מהמקרר.
זו גם הסיבה שהאנשור (תרכובת הזנה לחולים שניתנת דרך הפה או בזונדה) מוגשת קרה בלבד ומקפידים על כך מאד.
ולכן לנשים הרות, ילדים, קשישים ועוד קבוצות של מוחלשי סיכון לא מומלץ לטעום גם מהתוצרים האלו בטמפרטורת החדר.

תהילהמור

משתמש מקצוען
שקדים קלופים?
כמה שמן יוצא לכוס שקדים?
שקדים קלופים?
כמה שמן יוצא לכוס שקדים?
לא חובה שקדים קלופים, אם מקלפים המראה נראה ממש כמו מיונז
כמה שמן? לא זוכרת להגיד, כתוב לי במתכונים של ערב פסח אבל זה לא זמין, פשוט לשפוך בזרם דק עד שנוצר המרקם הרצוי.
וסתם ככה - שנה שעברה ישראל דודק בבתוך המשפחה פרסם מתכון של מיונז מפירה, אין דברים כאלה!
אמנם אין לי את המתכון מדוייק (כנ"ל - במתכונים של פסח), אבל הבסיס היה פירה מעוך היטב ואז עם בלנדר מוט מעבדים ומוסיפים בזרזוף דק שמן מתבלים במלח ופלפל. משמין זוועות (לכן טמנתי את המתכון במתכונים של פסח בלבד...) אבל טעים ברמות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה