עזרה מושב חרדי

קשקושי אורייתא

משתמש פעיל
יש את קצרין באזור שכמדוני יש שם איזה קהילה של וולפסון. איך הם מתמודדים? לא יודעת אבל מה שברור שזה לא ישוב חרדי.
אין שם קהילה של וולפסון...................... אולי בוגר אחד ודוק
במילה אחת... חומש...:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
באיזור חומש אבל לא בדיוק שם כי רוצים מקום בר קיימא
לא ילך להקים ישוב בשטחים אין הרשאות מדיניות לזה.
יש מקומות שאפשר ובפרט אם יהיה סבלנות וחכים חרדים נורמלים ידחפו לזה

די

משתמש סופר מקצוען
אשמח להבין מה העניין בבית פרטי בישוב, מי שרוצה שקט יכול לגור במו"ע/בית שמש/ביתר ברחוב צדדי ושקט, אם רוצה גינה אז בדירת גן. אני די בטוח שמחיר בית פרטי אפי' בדרום לא יהיה יותר זול מזה, בוודאי אם לוקחים בחשבון עלויות תחזוקה ורכב (או שנים). מי שרוצה שקט מהשכנים גם ביישוב הקטן בדרום יש שכנים, רק שהם לא מעל אלא בבית הצמוד מרחק מטרים בודדים (הרי לא מדובר בבתים עם מאות מטרים בין אחד לשני).

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
הגישה הבטחונית דומה לביתר ,
אבל אל תשוי את הדרך למעלה עמוס היא יותר רחוקה מירושלים כבישים מפותלים צרים ומסובבים סביב כל הר רענן ...
והסיכוי שמישהו יטפל בכבושים האלו במובילים לכמה ישובים קטנים , מיצד פני קדם ומעלה עמוס הוא נמוך זה בדיוק כבר סיבה להעדיף עיר לפחות הדרך לביתר שודרגה וטופלה עם השנים במנהרות בגדרות הגנה וכו
2 הישובים האלו בהתפתחות כל הזמן ומדובר על עוד מאות משפחות תוך 3 שנים בערך,מאמינה שגם ישימו לב לכבישים שצריכים שם תחזוק או שדרוג.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
2 הישובים האלו בהתפתחות כל הזמן ומדובר על עוד מאות משפחות תוך 3 שנים בערך,מאמינה שגם ישימו לב לכבישים שצריכים שם תחזוק או שדרוג.
תתפללו שלא
כבישים בארץ משדרגים רק לאחר כמה עשרות תאונות קטלניות

nkfv

משתמש פעיל
@כהנים תתעלמי מרעשי הרקע
חצי מהאשכול פה אנשים שמציעים מקום חלופי. הסבירו לכם שמתכננים מקום ספציפי..
עוד חצי מרגישים שליחות להביא לידיעתכם את כל האתגרים העומדים בפתח, מאמינה שלקחתם בחשבון..
למשל קושי להגיע למקום שקט. מי שחולם על מושב, משתוקק למקום השקט הזה..
בקיצור לפחות זה מקפיץ לך את האשכול..
אומרת כאחת שלא מוכנה לשלם את המחירים עבור מקום מגורים כזה, אך יכולה מאוד להבין את הרצון והחלום.
הלואי שתצליחו!

נחמי3

משתמש מקצוען
פתחתי את המפה, בין באר שבע לערד בדיוק בטווח, אמורה לקום כסיף החרדית
אז אולי באמת זה בסוף יהיה איזה רצף מענין

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הגישה הבטחונית דומה לביתר ,
אבל אל תשוי את הדרך למעלה עמוס היא יותר רחוקה מירושלים כבישים מפותלים צרים ומסובבים סביב כל הר רענן ...
והסיכוי שמישהו יטפל בכבושים האלו במובילים לכמה ישובים קטנים , מיצד פני קדם ומעלה עמוס הוא נמוך זה בדיוק כבר סיבה להעדיף עיר לפחות הדרך לביתר שודרגה וטופלה עם השנים במנהרות בגדרות הגנה וכו
אני לא משווה את הדרך כיום, אני משווה את הדרך לביתר בתחילת דרכה.
אם ביתר היתה קמה ע"מ להיות ישוב הדרך היתה נשארת גרועה.
לא בגלל שהדרך טובה יותר היא נהפכה להיות עיר, אלא בגלל שהיא עיר ונבנתה על מנת להיות עיר- הדרך נהפכה לטובה יותר.

והגישה לישובים קטנים ביהודה ושומרון זה באמת סיבה למי שזה משמעותי עבורו להעדיף עיר או לכל הפחות ישוב שנמצא במרכז.
ישוב הוא בהחלט לא מיועד לאנשים שרוצים עיר בתוספת למחיר זול, רחבות ושקט.
את זה ימצאו בערי הפריפריה.
ומי שמגיע על מנת זה- יברח מהר במקרה הטוב, יהיה ממורמר ויראה הכל בעין רעה ויצבור כעסים על כולם ועוד כל מיני רעות חולות- במקרה הפחות טוב.

וזה סתם דיוק קטן- הדרך למיצד היא מפותלת במעלה ההר, הדרך למעלה עמוס ממש לא מפותלת ורוב הדרך זה בכביש נורמלי.
וגם הכבישים באזור הזה משתפצים- אבל הרבה יותר לאט כי כמו שכתבת אין לזה כמעט עניין בדרגים הגבוהים.
אה, וגם איזה מנהרות יש בדרך לביתר חוץ ממנהרות גילה שהפיתוח שלהם הוא בגלל כלל אוכלוסית גוש עציון ולא קשור בכלל לעיריית ביתר?

איש פשוט אחד

משתמש פעיל
אי אפשר גם וגם, או, להיות בלי ולהרגיש עם...
גם לחיות בשקט הרחק משאון העיר, לגדל ילדים בשלוה, מחוברים לאדמה מחוברים לעצמם..וכו'
וגם לחיות בקהילה "מיינסטרימית" עם חינוך ומסדות לימוד על רמה
ממש לא נכון!
אני מכיר היטב את יסודות ובית חלקיה למרות שמעולם לא גרתי שם אך היו לי קשרים עסקיים וחברתיים בשני המושבים.
זה ממש המיינסטרים החרדי והלוואי והייתי יכול לגור שם!
קהילות ליטאיות סנדרטיות שבניהם לומדים בכל הישיבות הטובות הרגילות: חברון, תפרח, יד אהרן, תורה בתפארתה ועוד ועוד וכל ישיבה אחרת שתרצו הם מסתדרים שם מצוין.
יש שם בית יעקב מצוין, חיידר מצוין (חוץ מחלק מההנהלה, אך זה נושא פנימי בעייתי שממנו התושבים סובלים כמו בעוד מקומות...), כוללים רגילים ועוד.
הלוואי וכהנים תצליח לפתח עוד מושב כזה.

גברת חוקרת

משתמש פעיל
ממש לא נכון!
אני מכיר היטב את יסודות ובית חלקיה למרות שמעולם לא גרתי שם אך היו לי קשרים עסקיים וחברתיים בשני המושבים.
זה ממש המיינסטרים החרדי והלוואי והייתי יכול לגור שם!
קהילות ליטאיות סנדרטיות שבניהם לומדים בכל הישיבות הטובות הרגילות: חברון, תפרח, יד אהרן, תורה בתפארתה ועוד ועוד וכל ישיבה אחרת שתרצו הם מסתדרים שם מצוין.
יש שם בית יעקב מצוין, חיידר מצוין (חוץ מחלק מההנהלה, אך זה נושא פנימי בעייתי שממנו התושבים סובלים כמו בעוד מקומות...), כוללים רגילים ועוד.
הלוואי וכהנים תצליח לפתח עוד מושב כזה.
אני לא יודעת לגבי בית חלקיה, אבל את יסודות אני מכירה ממש מקרוב ואני יכולה להגיד שככה:
יסודות זה לא מושב חדש. יסודות קיים כבר למעלה משבעים שנה, ואתה פוגש את המושב כשהוא כבר עם קהילה מגובשת, שמורכבת בעיקר מבנים ונכדים של מייסדי המושב.
מה נראה לך, שלקהילה ביסודות לא היו חבלי לידה קשים?
יסודות הוקם (או הוקמה?:unsure:) ע"י קבוצה של ניצולי שואה, שהגיעו ממקומות שונים באירופה, אנשים עם מנטליות שונה, ובהתחלה היו מחלוקות ומריבות לא פשוטות בכלל.
ועוד משהו - הצביון של יסודות בתחילת דרכה היה פא"יניק. והמושב היה מושב חקלאי (עד היום דרך אגב). מבחינת סגנון הקהילה הייתה דומה לקבוצה שייסדה את קיבוץ חפץ חיים. למה היום, אחרי 70 שנה, יסודות הוא מושב חרדי וחפץ חיים דתי-לאומי לייט? אני באמת לא יודעת להגיד.
רק תקחו בחשבון שיסודות זה לא הוכחה טובה לכך שיכול להיות מושב שתושביו חלק מהמיינסטרים, כי זה לא מושב חדש...

כהנים

משתמש פעיל
אשמח להבין מה העניין בבית פרטי בישוב, מי שרוצה שקט יכול לגור במו"ע/בית שמש/ביתר ברחוב צדדי ושקט, אם רוצה גינה אז בדירת גן. אני די בטוח שמחיר בית פרטי אפי' בדרום לא יהיה יותר זול מזה, בוודאי אם לוקחים בחשבון עלויות תחזוקה ורכב (או שנים). מי שרוצה שקט מהשכנים גם ביישוב הקטן בדרום יש שכנים, רק שהם לא מעל אלא בבית הצמוד מרחק מטרים בודדים (הרי לא מדובר בבתים עם מאות מטרים בין אחד לשני).
זה רק מראה לך ולכל אלו שעונים כאן ואין להם שום כוונה לעבור אי פעם למושב, כמה אין להם מושג בכלל מה הרצון והצורך בלגור במושב יכול להיות.
זה ממש לא דוקא השקט או הבית הפרטי ובטח שלא המחיר...

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
@כהנים ו @Geula-Arc אפשר להבין מה כל כך הצחיק אותכם בהודעה שלי הזו?
למה לחשוב שאני כותבת גיבובי דמיונות? אולי יש לי מידע מהימן הרבה ממה שאתם יודעים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה