דרוש מידע לפי מה מחושב זמן הנסיעה בוויז?

משה גל

משתמש מקצוען
האם הוא מחשב לפי מהירות מותרת או לפי מהירות ממוצעת של הנהג המשתמש?
יש לי וויז רק במחשב הביתי, זה עוזר לי לפני שאני יוצא לדרך, באיזו דרך ייקח פחות זמן.
אם באמת הזמן מחושב לפי המהירות המותרת, ובגלל שאין לי מכשיר בנהיגה, אז הוא לא מסתנכרן לפי השימוש בפועל,
אז בעצם כשהוא כותב לי שדרך 443 ודרך כביש 1 לי-ם זה אותו זמן, אז עדיף לי ליסוע מ-443,
כי הוא מחשב לפי מהירות מותרת, וב-443 מותר רק על 90, אבל אישית אני נוסע על יותר.
אז אם הוא מחשב שדרך 1 שמותר על 110 ודרך 443 שמותר על 90 זה אותו זמן, אז ברור שדרך 443 ייקח בפועל פחות זמן.

מקווה שהובנתי.

מישהו יודע?

ד.ב.

משתמש מקצוען
לפי הידוע לי וויז של נהג קבוע מחשב לפי הנהיגה של אותו נהג, כזה מותקן על המחשב אין לו שום מושג אך אתה נוהג אז מסתבר שהוא עובד לפי איזה שהוא ממוצע של נהגים

רחשי הלב

משתמש מקצוען
מחשב לפי מהירות ממוצעת של המשתמש.
אם אני רגיל לנסוע על 130 קמ"ש הוא כותב לי זמן הגעה לעוד 50 דקות לדוגמה. אחרי כמה דקות נסיעה כשהוא קולט שהיום החלטתי להיות ילד טוב ולנסוע על 90, זמן ההגעה מתארך.

אסתי !!

מנהלת קהילת מוזיקה וסאונד והפקות אולפן
מנהל
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הוא מחשבן לפי מהירות מותרת
מי שעובר את המהירות המותרת בצורה קבועה יראה שהזמן מתקצר במשך הנסיעה
אם לא נוספו עיכובים בלתי צפויים

ד.ב.

משתמש מקצוען
הוא מחשבן לפי מהירות מותרת
מי שעובר את המהירות המותרת בצורה קבועה יראה שהזמן מתקצר במשך הנסיעה
אם לא נוספו עיכובים בלתי צפויים
מניסיון ! הוא צופה מראש בדיוק די רב את זמן ההגעה גם אם זה רחוק מנסיעה כחוק

משה גל

משתמש מקצוען
אז בעצם, מי שיש לו רק במחשב ולא באוטו
זה מחשב לפי מהירות מותרת
וא"כ בחישוב בין 443 לכביש 1 אני צודק?!

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
הוא מחשב לפי המהירות הממוצעת בפועל של כל המשתמשים בדרך, לא לפי משתמש ספציפי ולא לפי המותר בחק. יש נהגים שיגידו שהם קבוע עוקפים את הוויז ויש כאלו שתמיד צריכים להוסיף כמה דקות לזמן שהוא נתן, ויש את הרב הממוצע.

איכות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כשהוא מחשב לפי נהגים, אז זה רק הנהגים עם הוויז, או כולם?

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
לא יודע לפי מה הוא מחשב ומה ההבדל מאחורי הקלעים והתכנות, אבל:

עשיתי בדיקה כמה פעמים באותו זמן נתון, באותה נקודת מוצא ויעד- גם במחשב וגם בסלולרי

תמיד יצא תוצאות שונות לחלוטין, וזמני נסיעה שונים (לפעמים אפילו מסלולים שונים)

ותמיד הסלולר ניצח בסוף עם הדיוק ושעת ההגעה בפועל.

אבי2256

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
סיכום: במחשב הוא מחשב לפי מהירות נסיעה ממוצעת בכביש זה
ובסלולר: לפי מהירות נסיעה ממוצעת של אותו משתמש
מנסיון!

נופת צופים

משתמש פעיל
הייתי מאד שמחה לשמוע האם יש למישהו ראיה כתובה האם הוויז מכיר לפי אנשים. תודה מראש.

בן של מלך!

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עימוד ספרים
כמעט כל פעם שהפעלתי וויז הוא ידע לנחש אם כיוון הפלאפון הוא לדרום או לצפון, מאיפה הוא יודע? הוא מנחש או שהוא כל הזמן עוקב אחרי הפלאפון?

כותב מוסמך

ה
מוזיקה ונגינה
כמעט כל פעם שהפעלתי וויז הוא ידע לנחש אם כיוון הפלאפון הוא לדרום או לצפון, מאיפה הוא יודע? הוא מנחש או שהוא כל הזמן עוקב אחרי הפלאפון?
ג'ירוסקופ
אם יש מגנט מאחורה הוא די מתבלבל...

קופסא קטנה

משתמש מקצוען
סיכום:
כשהמחשב מראה לכם שדרך 443 ודרך כביש 1 זה אותו זמן נסיעה
סעו דרך 443.
יותר מזה, גם אם יש הבדל של כמה דקות לטובת כביש 1, עדיין עדיף ליסוע דרך 443.
כי כביש 1 בדרך כלל יותר פקוק, וכשיש פקקים, גם אם ידועים מראש, הזמן עולה עוד.
בנוסף לזה, 443 מכיוון ירושלים למרכז, הוא ירידות וקשה עד בלתי אפשרי לשמור על מהירות של 90 קמש ולא לעבור אותה
כך שגם אם יש הבדל בינהם, בדרך כלל מדביקים את הפער ויותר
(הדגש הוא כמובן אם אין הבדל משמעותי בינהם אלא רק כמה דקות, כי לפעמים יש עומס חריג במחסום או תאונה, שאז זה נתון חדש לגמרי).

לגבי הווייז, אם יש עוד מישהו שנוסע קבוע עם הווייז ביחד איתי, לפי מה הוא מחשב? ממוצע?

חחח מזכיר לי שבוקר אחד כשתארגנתי לעבודה פתאום נשמע צליל מכיוון הוויז. נגשתי לראות ומסתבר שהוא התריע לי על עומס בלתי צפוי בדרך. עוד לא הזנתי בכלל כתובת אבל הוא כבר יודע שכל בוקר אני נוסע לאותו מקום אז הוא הזהיר אותי מראש.
בקיצור, ווייז, איתך לאורך כל הדרך (גם אם לא בא לך...)

bnoya

משתמש מקצוען
יותר מזה, גם אם יש הבדל של כמה דקות לטובת כביש 1, עדיין עדיף ליסוע דרך 443.
כי כביש 1 בדרך כלל יותר פקוק, וכשיש פקקים, גם אם ידועים מראש, הזמן עולה עוד.
בנוסף לזה, 443 מכיוון ירושלים למרכז, הוא ירידות וקשה עד בלתי אפשרי לשמור על מהירות של 90 קמש ולא לעבור אותה
כך שגם אם יש הבדל בינהם, בדרך כלל מדביקים את הפער ויותר
(הדגש הוא כמובן אם אין הבדל משמעותי בינהם אלא רק כמה דקות, כי לפעמים יש עומס חריג במחסום או תאונה, שאז זה נתון חדש לגמרי).
תלוי באיזה שעות. כביש 1 בשעות הבוקר המוקדמות לפעמים הרבה יותר מהיר מכביש 443 שנוסעות בו משאיות והנסיעה יותר איטית או שפתאום יש עומס במחסום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה