דרוש מידע לימודי טיפול רגשי

נורית123

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
את צריכה לדבר איתם
בדרך כלל יש להם אתר עם הפרטים
תבדקי

מחשושה

משתמש רשום
את עושה מבחן, לפי הציון שלך, כמה קורסים תצטרכי להשלים, ואם קבלת ציון גבוה את מקבלת פטור(זה תקף רק לשנתיים הקרובות כי מעוד שנתיים יצטרכו כולם ללמוד לפחות 2 קורסים)
ואם האנגלית שלי גרועה:(
שיגעון להשקיע במה שברחתי ממנו כל שנות לימודי...
ת'אמת זה הכי מלחיץ אותי
לגבי התשלום-זה באמת לא פשוט זה תקופה כנראה לגלגל או משהו בסגנון
חוץ מזה שמנסים את כל מה שאפשר לקבל

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
מענין לדעת איך מסתדרים במשך שלוש ארבע שנים כשהאשה לומדת ואינה מרוויחה כסף בפרט בבתים שהבעל אברך ולא עובד

היי, אני לקראת סיום לימודי טיפול באמנות, מי שרוצה מידע בשמחה מוזמנת לפרטי או שתכתוב פה ותתייג ואני אשתדל לענות.

כל חברותיי ללימודים עובדות במקביל ללימודים.
אני עובדת ביותר ממשרה מלאה. לא אומר שזה קל ומתאים לכל אחת... יש כאלה שעושות שנה אחת בשבתון...
רובן מתחום החינוך ולוקחות את היום החופשי כיום לימודים, ואת יום ההכשרה עושות בשעות אחר הצהריים אחרי העבודה.

הלימודים מאוד דורשים, ועם זאת מאוד חווייתיים ומטעינים.
מאוד לא ממליצה לעשות את זה במקום שלא מוכר על ידי המל"ג, מבחינה כלכלית זה לא יותר זול, אם כבר, כדאי לעשות את זה בצורה מקיפה שגם תהיה מוכרת בהמשך. (צריך להתפלל שהחוק יעבור... אבל בתקווה)
תואר שני יקר יותר מתואר ראשון ואין כל כך מלגות.
לוקח הרבה זמן עד שאפשר לפתוח קליניקה בפועל, כך שמי שרוצה ללמוד את זה בשביל להרוויח 300 שקל לשעה, תשקול הייטק...
מי שזה מתאים לה, אני ממליצה מאוד.
אמנות זה קסם.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מחפשת ללמוד טיפול רגשי
תרפיה באומות או פסיכודרמה
השאלה:
1.אני מחפשת מקום חרדי טוב וכשר ללמוד את זה, איפה?
2. איזו תעודה מקבלים (החל מתעודה לא מוכרת ועד תעודה מוכרת)?
3. כמה זמן לימודים? מה הם דורשים מבחינת השקעה וכד'

1.מבחר. מכל הסיבות. מרצות טובות (יש רק מרצה אחד), סטודנטיות מאודד איכותיות, אוירה רצינית.
2.M.A לטיפול באמנויות
3.שנתיים לימודים לתואר שני, 3 סימסטרים בשנה, ועוד שנה בשביל רישיון. (לא חובה לעשות אותה אבל מומלץ)
במשך השנתיים הלימודים הם יום לימודים אחד ארוווך ועוד הכשרה מעשית.
בשנה א' מדובר ב6 ש"ש
בשנה ב' נראה לי 10 ש"ש
בשנה ג' היום לימודים הוא קצר (עד 14:00) ויותר שעות סטאז'.
בשנה ג' אפשר למצוא מקומות לעשות בהם סטאז' שמשלמים.

מחשושה

משתמש רשום
אני שואל על תואר בפסיכולוגיה או בעבודה סוציאלית שהלימודים הם 4/5 ימים בשבוע איך זה אפשרי מבחינה כלכלית
זה באמת קשה מאד!
אני מכירה מישהי עם סיפור משפחתי...
שעשתה את זה
ושנים היתה צריכה תמיכה של קופת העיר כדי לשרוד....
עכשיו תבינו, למה פסיכולוגים לוקחים כזה הרבה על שעה של ישיבה על הכסא...
עוד לפני העבודה
ההשקעה מטורפת! מטורפת!
מהרבה בחינות, לא רק כספית...

נורית123

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ואם האנגלית שלי גרועה:(
שיגעון להשקיע במה שברחתי ממנו כל שנות לימודי...
ת'אמת זה הכי מלחיץ אותי
לגבי התשלום-זה באמת לא פשוט זה תקופה כנראה לגלגל או משהו בסגנון
חוץ מזה שמנסים את כל מה שאפשר לקבל
ודאי שזה לא שנות השובע, אבל יש כאלה שמוצאות עבודה אחה"צ או בשנה שלישית- רביעית
ולתווח ארוך- תעשי את השיקולים שלך...
לגבי אנגלית זה מעצבן אבל אפשרי
יש אפשרות לעשות קורסס הכנה למבחן שיכול להיות שווה ולחסוך לך קורסים

נורית123

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אני שואל על תואר בפסיכולוגיה או בעבודה סוציאלית שהלימודים הם 4/5 ימים בשבוע איך זה אפשרי מבחינה כלכלית
גם אני מכירה מלא שעובדות תוך כדי לימודים
יש גם משרות סטודנטים מיוחדות
אבל זה דורש המון השקעה ונחישות

0520

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
סליחה על ההקפצה

האם משרד החינוך מסיע בשעות או מימון ללימודי תואר שני בטיפול באמנות לבעלות תקן מעל 4 שנים?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מהכרות ארוכה עם התחום, עם בוגרות שלמדו במכללה עם תואר, וכאלו שנרתעו מהתואר והלכו למקומות שאינם אקדמיים -
המסלול החלופי, ללא התואר, זה כסף לפח ברוב המקרים - אלא אם כן את תותחית בשיווק עצמי ומצליחה לעשות כסף בלי שאת מוכרת בשום מקום, רק מהעסק העצמאי שלך.
המסלול עם התואר יכול לייצר בס"ד הכנסה יציבה ומכובדת גם למי שלא מתאים לעשות סביבה רוח כל הזמן.
כי היא יכולה לעבוד בבתי ספר, קופות חולים וכדומה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
תביאו בחשבון שהשוק כבר ממש מוצף.
לדעתי אם חושבים ללכת לתואר, כדאי לחשב מסלול מחדש ולחשוב איפה עוד אין הצפה.

H. FELDMAN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
@~רחלי~
היי, אני לקראת סיום לימודי טיפול באמנות, מי שרוצה מידע בשמחה מוזמנת לפרטי או שתכתוב פה ותתייג ואני אשתדל לענות.
אשמח אם תוכלי לענות לי
1. היכן עשית את השעות באומנות לפני שהתחלת את לימודי התואר - אם אפשר מחיר ותקופה (כמה זמן לקח לך)
2. אם לא למדתי בבית יעקב - היית ממליצה לי להתחיל את התהליך או שחבל לי על הזמן ואין לי סיכוי גדול להתקבל
תודה!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
למרבה החסד, יש מי שעשה לנו את העבודה...
יש טבלה שעשו במל"ג, המועצה להשכלה גבוהה, ודרגו שם את כל המקצועות הנלמדים בהשכלה הגבוהה בישראל (אוניברסיטאות ומכללות) לפי הצורך הנדרש בשוק.
חלקו את זה לאשכולות - רמה א', רמה ב', רמה ג'.
מה יש הכי צורך וביקוש, מה בינוני ומה ממש חלש.
לצערי, רוב האנשים שמגיעים אלי (במקום בו אני עובדת) לקבלת סיוע בלימודים, לומדים מקצועות רמה ג' :(
זה ממש מצער לראות את זה, משקיעים אנרגיה מטורפת בלימוד, משלמים הון שכר לימוד, ובסוף מה?

הבעיה כרוכה גם בזה שיש מקצועות בודדים ממש מרמה א' שלומדים אותם בתוך המגזר החרדי.
אז לפתור את התמונה הגדולה זה מסובך מדי, כרגיל, אבל שכל אחד שרוצה ללמוד יבחר בשביל עצמו את הטוב יותר והמבוקש יותר - לפחות זה.
לפחות אם מתלבטים בין מקצוע אחד למשנהו, לפחות שתהיה מודעות איפה כל אחד ממוקם מבחינת ביקוש. (ובדרך כלל, גם מבחינת שכר).

קבצים מצורפים

• טבלת רמות לימוד.xlsx
    KB 23.4 · צפיות: 212

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
לצערי, רוב האנשים שמגיעים אלי (במקום בו אני עובדת) לקבלת סיוע בלימודים, לומדים מקצועות רמה ג' :(
מבחינה רעיונית את צודקת, אבל אני חושבת שזה תלוי מגזר.
לדוגמה: ברמה א' שהיא הרמה של המקצועות המבוקשים, מופיע הוראה תואר בי אד. תראי את זה לכל בוגרת הוראה ב-20 השנים האחרונות והיא תגחך במרירות...
אבל באמת, עשית עבודה יפה, ובהחלט ניתן להעזר בטבלה הזו, רק פשוט לקרוא אותה בצורה מובחנת ולא כלאחר יד.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מבחינה רעיונית את צודקת, אבל אני חושבת שזה תלוי מגזר.
לדוגמה: ברמה א' שהיא הרמה של המקצועות המבוקשים, מופיע הוראה תואר בי אד. תראי את זה לכל בוגרת הוראה ב-20 השנים האחרונות והיא תגחך במרירות...
אבל באמת, עשית עבודה יפה, ובהחלט ניתן להעזר בטבלה הזו, רק פשוט לקרוא אותה בצורה מובחנת ולא כלאחר יד.
הי, זה לא טבלה שלי :)
זה טבלה של המל"ג, והיא זמינה ברשת.

ונכון, הם כותבים ביחס למשק הכללי בישראל, ואצלנו לא חסרות מורות.
עדיין אפשר ללמוד הרבה מהטבלה.

נ.ב. מורה עם BED שמוכנה ללמד מחוץ למגזר החרדי, באמת יכולה למצוא עבודה בקלות.
יש לי שכנה למשל, חרדית כמובן, שמלמדת בממ"ד.

אולי מעניין אותך גם...