חידה ליבי קליין - הדמויות

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אבל לדוגמא איך שיצחק בוכה כשגיטי נפצעת?
הגיוני!
הבת שלו בשערי מוות!
אפילו יהושע קצת הגזים...
ממש לא!
אל תשכחי שהוא מתואר כגבר עדין מאוד.
אבל כשאני חושבת על זה, היא באמת מתארת הרבה מהגברים כעדינים ושבריריים מידי.
בלוויה של סבתא שלי, אפילו כל מיש ראיתי אותו לפני זה מוחה דמעות בסתר, אז כולם היו מאופקים כאילו אין להם כמעט רגשות....ככה זה גברים.
לא אותו דבר בכלל!

Reizily

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הגיוני!
הבת שלו בשערי מוות!

ממש לא!
אל תשכחי שהוא מתואר כגבר עדין מאוד.
אבל כשאני חושבת על זה, היא באמת מתארת הרבה מהגברים כעדינים ושבריריים מידי.

לא אותו דבר בכלל!
זה ברור שבהתחלה הוא בוכה הרבה, למרות שרוב הגברים שאני מכירה לידי לא היו בוכים כ''כ מהר. אבל מתישהו זה כבר נהיה קצת מוגזם.

בכל אופן, כמו שאמרת, זה לאו דווקא המצב שהיא מביאה אותם אליו, כמו שהיא מלכתחילה בונה אותם עדינים ושבריריים בשונה מרוב הגברים בעולם...

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לו יכולתך:

1. איזה דמות היית?
2. אם איזה דמות היית רוצה להפגש?
3. מה היית שואל/ת אותה/עושה איתה?
4. איזה דמות היית משנה? מה השינוי?
4. איזה דמות היית מוסיף/ה? באיזה ספר? תאר/י.
וואו! איך אני אוהבת שאלות כאלו!
אז ככה:
1. הראשונה שעלתה לי זו אסתי. אני מאד אוהבת בה שהיא מצד אחד גיבורה ומאמינה ומצד שני נותנת לעצמה להשבר, ולא תמיד כזאת חזקה או גיבורה ויכולה, בהחלט יש לה מצבים של נפילה ליאוש, חרדה או דיכאון, והיא נופלת וקמה, מתנדנדת ומתחזקת- וככה מתקרבת לה' יותר ויותר בתוך הניסיון הגדול שלה! אהבתי גם את זה שגם כשהיא בתוך המשבר היא לא תתן למשפחה שלה להפסיד מזה ותמיד תהיה שם בשביל כולם, ואחר כך תשבר ותרשה לעצמה.
2.עם חיה'לה.
3. מדברת איתה איזו שיחה עמוקה. מתחשק לי להכיר אותה יותר לעומק.
4. את שירה. הייתי מבגרת אותה קצת (מבחינת בגרות), ומעדנת את התגובות שלה לאנשים- לפעמים היא לא חושבת על איך שהיא מדברת בכלל! מפריע לי שמצד אחד היא כן עמוקה ויש לה תובנות יפות על החיים, היא יודעת להתמודד ועשתה מלא בחירות משמעותיות בחיים- בהצלחה (לחזור בתשובה, להתחתן עם ישי למרות הסטיגמות וההתנגדות, לשכנע אותו לחזור לארץ למרות הרצון הטבעי שלה להצטרף אליו לצרפת), ומצד שני- כל הרגשות והתגובות שלה נותנות תחושה כל כך לא בשלה ולא חושבת, ושטחית לפעמים- שזה מעצבן אותי.
5. הייתי נותנת לשירה איזו חברה טובה ואמיתית, לדבר איתה ולשטוח איתה את הקשיים. אולי זה שלרב אין לה כל כך עם מי לדבר (בתקופת הזמן שישי בצרפת), ועם זינגר או שייני היא לא באמת פתוחה, תורם להרגשה הקצת שטחית שהיא נותנת.

תודה על השאלות המעניינות, תכתבו עוד כאלו, אהבתי ונהניתי ממש!

מספר אחת

משתמש חדש
לו יכולתך:

1. איזה דמות היית?
וואו. שאלות מהממות.
סתם ככה הצחיק אותי הרעיון, איך שאנשים עושים מהדמויות של ליבי קליין אנשים ממשיים, אבל יאללה, נזרום. אז ככה:
1. וואו אין לי מושג... תהרגו אותי אם אני אכתוב שרחלי טישלר? או שייני. אולי מיכלי.
2. עם מי להפגש... אוף זה לא לענין אבל עולים לי בראש בעיקר גברים, הערשי, חיים, חנוך אולי... לא יודעת. נשים? אולי שושי. או גיטי בלוי.
3. את שתיהן הייתי שואלת על התהליכים שהן עברו. בעיקר גיטי, לא מובן לי איך היא נהיתה בבת אחת כזאת כלילת השלמות, נטע 2 סוג.
4. קודם כל את נטע. אולי הייתי מורידה אותה בכלל. לא חפר לכם כל הסיפור שלה? והיא מדי רגשנית ומכילה ופסיכולוגית מעצבנת מכדי לסבול אותה. לא יודעת איך גיטי הסתדרה איתה בבית אחד... פשוט סיוט. דבר שני גיטי בלוי. שתהיה יותר בפנים! תכל'ס היא לא עוברת שום דבר ממשי, ז'תומרת חיצונית אולי כן, ההיפותרמיה ותחנת המשטרה וכו', אבל פנימית? כלום! בנאדם רדוד, שטחי, נסחף ומשעמם, בקיצר.
5. כל דמות ישנה שהיא, למעט כמה מעצבנות כגון נטע, שירה, הניה ויואל וכדו' - הייתי מוסיפה בספר החדש. נגיד הייתי רוצה שמיכלי שכטר תתחבר עם בסי, הן שכנות לא? וגם סתם, התחשק לי שמוישי ומלכי פרידמן יהפכו לגיורים. ענין אותי לראות מה קורה איתם.

REBEKA997

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
לו יכולתך:

1. איזה דמות היית?
יאאא
אוהבת כאלה
הייתי גיטי של מאיר , מה? שכחתם אותה? זוכרת לה חסד נעורים.... נשמעת אחת עם אופי מדהים, אבל חיים מאתגרים
הייתי רוצה להיפגש עם הניה, לתת לה קצת כוח, לא יודעת, חיבוק, משהו

צלמת סופר מקצועית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לו יכולתך:

1. איזה דמות היית?
1. בסי בלייך היא נשמעת בחורה כפיית ולענינית.
2. עם אסתי ויינפלד
3. הייתי מספרת לה כמה הדיבורים עם לייבי חיזקו אותי
4. לא חושבת שיש משהי להוריד כולן מדהימות! אולי את טויבי
5. אממ אולי עוד אחות שתהיה עם בסי בתהליך שלה ולא רק 2 אחים.... בספר דומי נפשי

אפרת ;)

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וואו! איך אני אוהבת שאלות כאלו!
אז ככה:
1. הראשונה שעלתה לי זו אסתי. אני מאד אוהבת בה שהיא מצד אחד גיבורה ומאמינה ומצד שני נותנת לעצמה להשבר, ולא תמיד כזאת חזקה או גיבורה ויכולה, בהחלט יש לה מצבים של נפילה ליאוש, חרדה או דיכאון, והיא נופלת וקמה, מתנדנדת ומתחזקת- וככה מתקרבת לה' יותר ויותר בתוך הניסיון הגדול שלה! אהבתי גם את זה שגם כשהיא בתוך המשבר היא לא תתן למשפחה שלה להפסיד מזה ותמיד תהיה שם בשביל כולם, ואחר כך תשבר ותרשה לעצמה.
2.עם חיה'לה.
3. מדברת איתה איזו שיחה עמוקה. מתחשק לי להכיר אותה יותר לעומק.
4. את שירה. הייתי מבגרת אותה קצת (מבחינת בגרות), ומעדנת את התגובות שלה לאנשים- לפעמים היא לא חושבת על איך שהיא מדברת בכלל! מפריע לי שמצד אחד היא כן עמוקה ויש לה תובנות יפות על החיים, היא יודעת להתמודד ועשתה מלא בחירות משמעותיות בחיים- בהצלחה (לחזור בתשובה, להתחתן עם ישי למרות הסטיגמות וההתנגדות, לשכנע אותו לחזור לארץ למרות הרצון הטבעי שלה להצטרף אליו לצרפת), ומצד שני- כל הרגשות והתגובות שלה נותנות תחושה כל כך לא בשלה ולא חושבת, ושטחית לפעמים- שזה מעצבן אותי.
5. הייתי נותנת לשירה איזו חברה טובה ואמיתית, לדבר איתה ולשטוח איתה את הקשיים. אולי זה שלרב אין לה כל כך עם מי לדבר (בתקופת הזמן שישי בצרפת), ועם זינגר או שייני היא לא באמת פתוחה, תורם להרגשה הקצת שטחית שהיא נותנת.
ואי אהבתי ממש את התגובה המפורטת שלך!!
ומזדהה ומסכימה עם כל מילה בה! :)

אש קודש!

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מסכימה שיש בה משהו מעצבן, אבל יותר מעצבן אותי שבגלל המוזרות שלה, הרבה פעמים היא יוצאת חרגול ליד בעלה, הוא קצר רוח אליה מעט (אמנם בצדק, אבל זה צורם לי).
קודם כל את נטע. אולי הייתי מורידה אותה בכלל. לא חפר לכם כל הסיפור שלה? והיא מדי רגשנית ומכילה ופסיכולוגית מעצבנת מכדי לסבול אותה. לא יודעת איך גיטי הסתדרה איתה בבית אחד... פשוט סיוט.
מסכימה איתך לחלוטין!
דרדר ללא שושנה!

ליליאן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מענין מאוד...

סול נואר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
1. מאוד הזכיר לי את האופי של אלעזר
3.הייתי רוצה להעריך אותו, לתדלק אותו קצת..

(2./3. את ליבי קליין או שלפחות תגיב לנו קצת בפרוג:))

יעל שפירא

משתמש חדש
לו יכולתך:

1. איזה דמות היית?
4.דמויות הייתי משנה:
קצת היה מוזר שפייגא ילדה בן, ופתאום האופי שלה השתנה לגמרי
גם שחיים מרדכי התחתן שוב פעם עם תמרה זה מוזר ולא לעניין
גם לא כל כך אהבתי ששייני התחתנה עם אלימלך, זה עצוב מידי..

.C.G

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
4.דמויות הייתי משנה:
קצת היה מוזר שפייגא ילדה בן, ופתאום האופי שלה השתנה לגמרי
גם שחיים מרדכי התחתן שוב פעם עם תמרה זה מוזר ולא לעניין
גם לא כל כך אהבתי ששייני התחתנה עם אלימלך, זה עצוב מידי..
מסכימה עם כל מילה!
ואני רואה גם שאנ י לא היחידה שמפריע לי הגברים הבוכיים והרגשנים, באמת טו מאצ'.
וגם החיבוקים מוגזמים לדעתי, בספר האחרון ישראל ובסי נפגשו ברחוב והתחבקו,
היה לי קצת מוזר...
אבל עדיין הספרים מושלמים! אני אחת המעריצות של ליבי קליין!

S10Y10

משתמש חדש
מסכימה עם כל מילה!
ואני רואה גם שאנ י לא היחידה שמפריע לי הגברים הבוכיים והרגשנים, באמת טו מאצ'.
וגם החיבוקים מוגזמים לדעתי, בספר האחרון ישראל ובסי נפגשו ברחוב והתחבקו,
היה לי קצת מוזר...
אבל עדיין הספרים מושלמים! אני אחת המעריצות של ליבי קליין!
לגמריי, ב"בכל עת" היא מאבדת את זה לחלוטין עם אבריימי...
הוא בוכה חצי ספר כמו ילדה וזה מגוחך. קצת כבוד לחבר'ה של קרבי:)
הם לא בחורות, מי שהולך לשם הוא בדרך כלל עם אופי קצת יותר יציב.
ובכללי בחורים זה לא עם שבוכה לעיתים קרובות...

ריקי ק.

משתמש מקצוען
לגמריי, ב"בכל עת" היא מאבדת את זה לחלוטין עם אבריימי...
הוא בוכה חצי ספר כמו ילדה וזה מגוחך. קצת כבוד לחבר'ה של קרבי:)
הם לא בחורות, מי שהולך לשם הוא בדרך כלל עם אופי קצת יותר יציב.
ובכללי בחורים זה לא עם שבוכה לעיתים קרובות...
לא אחרי שהם הורגים את המ"פ שלהם שבדיוק התחיל להיות להם קשר.
לא חושבת שקרבי קשור לפה...
זה היה יותר לתאר את הארגדיה.

S10Y10

משתמש חדש
זה לא קשור, גם אם הם שבורים מבפנים הם לא מראים את זה כ"כ בקלות...
היא מתארת אותו רכרוכי מדי...
ויש יופי בתיאור של טרגדיה דוקא מאחורי המילים ולא בצורה כ"כ ישירה ואפילו מוגזמת, בי קשר, הם מאומנים לזה.

S10Y10

משתמש חדש
זה לא קשור, גם אם הם שבורים מבפנים הם לא מראים את זה כ"כ בקלות...
היא מתארת אותו רכרוכי מדי...
ויש יופי בתיאור של טרגדיה דוקא מאחורי המילים ולא בצורה כ"כ ישירה ואפילו מוגזמת, בי קשר, הם מאומנים לזה.

רטרו

משתמש רשום
פרסום וקופי
אל תשכחי שהיא מביאה אותם לסיטואציות שאם הם לא היו בוכים זה היה תמוה.
אין כזה דבר בעולם!, הכי נורמאלי זה לא לבכות במצבים לא נורמלים - מנסיון! - כן גם נשים ואפילו נערות!!!!!!
וכאחת שקראה את כל ספרי ליבי קליין אני יכולה להגיד שהיא פשוט בנתה דפוס התנהגות אחד שכולם אמורים או שואפים לרכוש אותו, כולם אמורים להיות "רגשנים, חב"דניקים, עשירים, חובבי מזון מוכן (בעיקר אייס קפה מ'רב שפע'), חברותיים, זורמים..." וכו' וכו'
וכמעט כל דמות נהיית כזו או כמעט כזו בשלב כזה או אחר,

חסידויסית

משתמש מקצוען
כולם אמורים להיות "רגשנים, חב"דניקים, עשירים, חובבי מזון מוכן (בעיקר אייס קפה מ'רב שפע'), חברותיים, זורמים..." וכו' וכו'
וכמעט כל דמות נהיית כזו או כמעט כזו בשלב כזה או אחר,
ממש כך!
בכללי הכל מאוד קיצוני.
הכסף זורם כמים, וכולם מתגוררים באזור רב שפע וכו'
הזוגות חיים במוצי פוצי ויופי טופי, או בעל רשע כמו יואל./טויבי.
כולן יולדות תוך שנה מהחתונה, או שמחכים שנים על גבי שנים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה