כמה מרויח טכנאי מחשבים עצמאי

שוקו הפוך

משתמש צעיר
בוקר טוב לכולם

כמה מרויח טכנאי מחשבים עצמאי?
וכמה שעות עבודה ביום זה לוקח?
מה החסרונות במקצוע הזה?
בבקשה תחכימו אותי

מתכנת חובב

משתמש פעיל
@שוקו הפוך אני יכול לספר מה החסרונות במקצוע הזה
א. לפעמים נותנים הצעת מחיר ללקוח ואז מסתבכים בפתרון הבעיה והתוצאה היא שהרווחתם 100 שקל על עבודה שלקחה יום שלם
ב. אתה צריך לקחת בחשבון שרוב האנשים בטוחים שאם סידרת להם משהו במחשב מהיום והלאה כל בעיה חדשה שצצה להם במחשב קשורה לאותו תיקון או אפילו על אותה בעיה עצמה אתה תהיה מבחינתם אחראי לנצח וגם אם היא חזרה אחרי 3 שנים - זה עדיין כי "בזמנו לא תיקנת טוב"

מחשבים זה אני !

משתמש פעיל
@שוקו הפוך אני יכול לספר מה החסרונות במקצוע הזה
א. לפעמים נותנים הצעת מחיר ללקוח ואז מסתבכים בפתרון הבעיה והתוצאה היא שהרווחתם 100 שקל על עבודה שלקחה יום שלם
ב. אתה צריך לקחת בחשבון שרוב האנשים בטוחים שאם סידרת להם משהו במחשב מהיום והלאה כל בעיה חדשה שצצה להם במחשב קשורה לאותו תיקון או אפילו על אותה בעיה עצמה אתה תהיה מבחינתם אחראי לנצח וגם אם היא חזרה אחרי 3 שנים - זה עדיין כי "בזמנו לא תיקנת טוב"
חחח כמה שזה נכון

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כל אדם שמכרת לו מחשב או אפילו רק התקנת מערכת הפעלה
הוא מרגיש שהתחתנת איתו וכל בעיה/שאלה/הסתבכות במחשב ועוד
אתה חייב לטפל ולפטור וכמובן שזה כלול במחיר שפעם לפני שנים שילמו לך....

מחשבים זה אני !

משתמש פעיל
בוקר טוב לכולם

כמה מרויח טכנאי מחשבים עצמאי?
וכמה שעות עבודה ביום זה לוקח?
מה החסרונות במקצוע הזה?
בבקשה תחכימו אותי
במענה לשאלתך אשמח להחכים אותך
1. האיזור: אם אתה תעבוד בבני ברק ישלמו לך פחות ממה שישלמו לך בפ"ת (לדוגמא) משתי סיבות א. יש להם פחות ב. המחשב פחות חשוב להם ולא נורא אם שבוע לא יהיה להם וכן הם יעדיפו למצוא איזה דוד שיתן להם את המחשב שקיבל מסבא בירושה (סיפור אמיתי חח)
2. ידע: ההתקנה של הוינדוס הראשונה שעשיתי לקחה לי שעות היום כמה דק (לא לציטוט) וכנ"ל השיחזור (החלפת ראשים של כונן HDD) הראשון שעשיתי משו כמו שבוע עם 30 דיסקים שבורים וכן הלאה כך שמאוד תלוי כמה ידע באמת יש לך (סתם טיפ זה לא בושה לומר לא יודע ולחסוך מלא זמן)
3.ספקים: הדוגמא הכי קלאסית דיסק SSD המחיר בשוק מאוד שונה בין חנות לחנות וכן בין ספק לספק בהפרש של עד 200%
4. שת"פ: לא יודע לאיזה רמה אתה רוצה להגיע או מה שאתה כבר עושה אני תיקוני לוח מסובכים שאני לא מסתדר אני שולח למעבדה שאני עובד איתם וכאן חשוב היושר בהתחלה עבדתי עם אחד שהיה שקרן מנוסה יום אחד הייתי צריך להחליף למישו שקע טעינה (החדשים טייפ סי) ויש בזה מלא סוגים הספציפי הזה לא היה לי שלחתי אליו והוא אומר לי זה לא הבעייה הבעייה היא במעבד צריך להחליף מעבד זה יעלה לך סכום שהוא בערך פי 3 מהחלפה של שקע טעינה וזה היה שקר א. אני יודע שהבעייה לא במעבד כי אני בדקתי ב. להחליף מעבד I7 מדור מתקדם בחיים לא עולה כמה מאות שקלים
אני אשמח לעזור והלוואי היה לי אחד כמוני כשאני התחלתי שיכניס אותי לעניינים (בתנאי שאתה לא השכן שלי!!)
0559745344

שוקו הפוך

משתמש צעיר
איך זה הולך, המחשבים המקולקלים באים אלי ואני רק מתקן או שאני צריך לעשות ביקורי בבית.
ועדיין לא עניתם לי על השאלה כמה קריאות בממוצע יש ביום וכמה רווח יוצא מזה.

@מחשבים זה אני ! הסר דאגה מליבך אינני איש ירושלים.

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
איך זה הולך, המחשבים המקולקלים באים אלי ואני רק מתקן או שאני צריך לעשות ביקורי בבית.
גם וגם אם פתחת חנות או מעבדה לתיקון משהו רשמי אז יבואו אליך אבל אם אתה מפרסם שאתה טכנאי מחשבים אז יש מקרים כאלה ויש מקרים כאלה.
מסכים עם כל מילה שאמר @מתכנת חובב אפילו יותר מזה יש אנשים שלא אכפת להם להתקשר אליך ולהתייעץ אתך ולחפור לך ובתכל'ס לא לוקחים ממך שום שירות משמעותי אבל אתה צריך להיות נחמד אליהם... כי מה לעשות...
ועדיין לא עניתם לי על השאלה כמה קריאות בממוצע יש ביום וכמה רווח יוצא מזה.
לא מדובר בביג דיל יש היצע גדול מאד של טכנאי מחשבים גם בערים החרדיות פשוט צריך סייעתא דשמיא כדי להצליח וגם השאלה הגדולה היא מה הרמה שלך בנושא כי יש אחד שיקרא לעצמו טכנאי מחשבים כי הוא יודע להתקין תוכנה כזו או אחרת ויש טכנאי מקצועי שיודע גם להרכיב מחשבים ולהחליף חלקים פיזיים במחשב או להקים שרתים וכו'.
מה שברור זה שההצלחה אינה באה ביום אחד זה תהליך של צבירת מוניטין וקהל לקוחות קבוע שממליץ עליך לאחרים אבל בסופו של דבר הכל תלוי בסייעתא דשמיא...

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
רציתי להגיד בעניין הזה של להיות טכנאי מחשבים
שאני יודע טכנאות מחשבים והלכתי לשאול רב גדול לפני הצעד הזה
והוא אמר לי שלא לתקן ולא לעזור לאחרים בענייני מחשבים ולא לעסוק בזה
כיוון שיש כאלה שמשתמשים עם המחשבים לדברים אסורים
ולכן אני לא עוסק בזה ותודה להקב"ה ששולח פרנסה ממקומות אחרים
לכן כל אחד שישאל את רבו לפני, כי רבו המכשלות בדור מאוד מאוד.

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
רציתי להגיד בעניין הזה של להיות טכנאי מחשבים
שאני יודע טכנאות מחשבים והלכתי לשאול רב גדול לפני הצעד הזה
והוא אמר לי שלא לתקן ולא לעזור לאחרים בענייני מחשבים ולא לעסוק בזה
כיוון שיש כאלה שמשתמשים עם המחשבים לדברים אסורים
ולכן אני לא עוסק בזה ותודה להקב"ה ששולח פרנסה ממקומות אחרים
לכן כל אחד שישאל את רבו לפני, כי רבו המכשלות בדור מאוד מאוד.
אני לא טכנאי אבל יוצא להתקין פה ושם ואני מתקין wifree לכולם

112123

משתמש מקצוען
אם אתה תעבוד בבני ברק ישלמו לך פחות ממה שישלמו לך בפ"ת (לדוגמא) משתי סיבות א. יש להם פחות ב. המחשב פחות חשוב להם ולא נורא אם שבוע לא יהיה להם וכן הם יעדיפו למצוא איזה דוד שיתן להם את המחשב שקיבל מסבא בירושה (סיפור אמיתי חח)
מצד שני
לציבור הכללי בד"כ יש הרבה יותר ידע (וגישה למקורות מידע) מלציבור שלנו כך שהביקורים של אברך אצל טכנאי תכופים יותר והרבה פעמים זה על שטויות (וחבל שיש כאלו שמנצלים את זה....)
כמו כן לציבור של האברכים שמחפשים מחשב לוורד ולא לגיימינג אפשר למכור מחשבים יד 2 ממש ישנים שטכנאי במקום אחר לא היה לו מה לעשות עם זה (גם כאן נתקלתי בכאלו שעוקצים אברכים ללא רחם)

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אני לא טכנאי אבל יוצא להתקין פה ושם ואני מתקין wifree לכולם
ברור שזה יותר טוב מכלום
אבל צריך לדעת שגם עם זה יש אפשרות להגיע לתכנים אסורים בקלות
וגם בלי קשר לרשת אנשים מקבלים דברים מאחרים
וטכנאי שנכנס קצת לתוכן במחשב או לתיקיות שנשמרים הקבצים הזמניים (ועוד כאלה מקומות)
מקבל כמעט התקף לב מהתוכן המזעזע ! וקרה לי את זה כמה פעמים ולכן הלכתי לשאול רב גדול.

112123

משתמש מקצוען
וטכנאי שנכנס קצת לתוכן במחשב או תיקיות שנשמרים הקבצים הזמניים (ועוד כאלה מקומות)
מקבל כמעט התקף לב מהתוכן המזעזע ! וקרה לי את זה כמה פעמים ולכן הלכתי לשאול רב גדול.
הראש כולל שלי קבל מחשב מקרוב לא דתי וכל הכונן נמחק לו
וכששחזרתי לו עלו משם הרבה דברים ממש (אבל ממש) לא לעניין והיה לי דילמה רצינית מה לעשות
או להחזיר לו את כל הקבצים עם הבעייתיים (שהם בוודאות לא קשורים אליו) או להתחיל לסנן...

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הראש כולל שלי קבל מחשב מקרוב לא דתי וכל הכונן נמחק לו
וכששחזרתי לו עלו משם הרבה דברים ממש (אבל ממש) לא לעניין והיה לי דילמה רצינית מה לעשות
או להחזיר לו את כל הקבצים עם הבעייתיים (שהם בוודאות לא קשורים אליו) או להתחיל לסנן...
קרה לי כמה פעמים שנתנו לי לשחזר ארדיסקים או דיסק און קי
והיה שם דברים ממש אסורים ופשוט אמרתי שאין אפשרות לשחזר
ודאגתי שבאמת לא יהיה אפשרות לשחזר (כדי שלא יביאו לטכנאי אחר)
אפילו שבזה שאמרתי שלא הצלחתי לשחזר המקצוענות שלי בשוק לכאורה יורדת
תודה להשם שדואג לנו לפרנסה תמיד !

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ואם יש להם תמונות/מסמכים חשובים?
כן דברים כמו מסמכים וכאלה אני אומר ש"התוכנה כן הצליחה לשחזר"
אבל כמובן להעלים עוד דברים כמו שירים מותרים כדי שלא יקלטו שהתוכנה עם "יראת שמים"....
כנ"ל לפעמים באים בחורי ישיבות כדי שאני ימחק להם וירוס מהנגן
וכשאני מחזיר להם את הנגן אני אומר להם שבמהלך הוצאת הווירוס הוא מחק כמה שירים
(כמו שמוצאים דיבוק וידוע שהוא חייב להזיק כשיוצא...)
וכמובן מוחקים להם לא רק את השירים האסורים אלא גם קצת מהכשרים מאותה סיבה לעיל

בני2

משתמש מקצוען
כשאני מחזיר להם את הנגן אני אומר להם שבמהלך הוצאת הווירוס הוא מחק כמה שירים
(כמו שמוצאים דיבוק וידוע שהוא חייב להזיק כשיוצא...)
וכמובן מוחקים להם לא רק את השירים האסורים אלא גם קצת מהכשרים מאותה סיבה לעיל
נראה לי שבאמת עדיף שתתמקד בלימודים בתחום החינוך. הניסיון 'לחנך' בחורי ישיבות ע"י מחיקת שירים שאתה לא שומע, לדעתי זה לעבור את הגבול. אני כבר מתחיל לחשוב שההודעה הבאה תכתוב שאתה אוסף נגנים מבחורים כשהם לא יודעים ומחזיר להם אותם נקיים...
התחום הזה באמת חשוב לדעת לשמור על פרטיות וחיסיון הלקוחות, הייתי אומר כמו או אפי' יותר מחיסיון רפואי.
כמו כן צריך גם לדעת לסתום את הפה ולעצום עיניים, וכן, גם אם זה אומר לסתום את האף....

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
הניסיון 'לחנך' בחורי ישיבות ע"י מחיקת שירים שאתה לא שומע, לדעתי זה לעבור את הגבול.
התחום הזה באמת חשוב לדעת לשמור על פרטיות וחיסיון הלקוחות,
כמו כן צריך גם לדעת לסתום את הפה ולעצום עיניים, וכן, גם אם זה אומר לסתום את האף....
תקשיב יש הרבה שירים שאני לא שומע אבל אני לא ימחק לאחרים
אבל אם מדובר בניבולי פה חמורים או שיש על השיר את התמונה של הזמרת (ורואים את זה בנגן) וכדומה
או תיקיות במחשב עם חומר ממש אסור
אז ברור שרצון השם שנמחק ולא נגיד "לא ראיתי ולא שמעתי"
אם לא אכפת לי מאותו בחור שיתדרדר לתהום וינשור, אז אני יעלים עין וישאיר לו הכל.

בני2

משתמש מקצוען
אם לא אכפת לי מאותו בחור שיתדרדר לתהום וינשור, אז אני יעלים עין וישאיר לו הכל.
אז כנראה שלא הבנת במדוייק את התפקיד של טכנאי מחשבים.
ואם כ"כ אכפת לך אז למה שלא תלך ותאסוף נגנים בישיבה בלילה ותחזיר אותם נקיים??

אגב זה שאתה מוחק לו שיר שתיים, אם הוא באמת ירצה את השיר אז הוא יחפש מישהו שיעתיק לו בחזרה ועל הדרך יעתיק לו עוד 100 שירים דומים, ומי גרם לזה?? מה שאני בא להגיד שגם אם היית מקק בישיבה וזה היה התפקיד שלך לא בטוח שזה הדרך לגרום לבחור לא להיות במקומות האלו.

• תודה
Reactions: aeb

המחזק

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אגב זה שאתה מוחק לו שיר שתיים, אם הוא באמת ירצה את השיר אז הוא יחפש מישהו שיעתיק לו בחזרה ועל הדרך יעתיק לו עוד 100 שירים דומים, ומי גרם לזה?? מה שאני בא להגיד שגם אם היית מקק בישיבה וזה היה התפקיד שלך לא בטוח שזה הדרך לגרום לבחור לא להיות במקומות האלו.
אם אני עובר ברחוב ורואה שני בחורים רבים מכות
דבר ראשון אני חייב לעצור את המריבה אפילו שזה לא הפתרון האמיתי
כי הוא יכול להרביץ לו כשאני לא יראה
וצריך טיפול יותר רציני כדי שזה לא יקרא שוב
אבל חובתי לעצור את הבעיה ולא לתת לזה להמשיך גם אם זה לא יפתור את הבעיה מהשורש
כנ"ל פה
ברור שכדי שהבחור לא יהיה במקומות האלה חייב לעשות טיפול יותר רציני
אבל להעלים עין ולהגיד זה לא באמת יעזור, אז תן להם להמשיך לריב מכות ותעלים עין, ברור שאסור לי!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה