ניהול תקציב כמה מזומן יש לכם ביום יום?

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
קצת צורם לי לראות "רק" על סכום של "כמה מאות אלפים
צודקת במאה אחוז!
רק התכוונתי שזה לא כמו אצל הליטאים שההורים נכנסים לחובות של מיליונים בשביל לחתן, אצלנו המצב קצת יותר שפוי.
ולא התכוונתי חלילה לזלזל בסכום הזה, כי זה באמת לא קצת.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מצד שני להורים אין חובות (אנחנו חסידים וזו"צ לא מקבל דירה אלא רק כמה מאות אלפים לסיוע ברכישת דירה)
ולו עדיין אין דירה... ויש לו הוצאות של שכירות מאוד יקרות, הוא צריך כל שקל בשביל הדירה.
אז באמת שההורים נותנים את זה בשמחה (יש כאלו שנותנים סיוע חודשי לזוגות, אפשר להסתכל על זה ככה.)

נכון, הוא מאוד מסודר ומחושב. יש להם גם קצת הכנסות מהצד כמו מלגה על מבחנים נוספים, או שלפעמים התורם הגיע לכולל וחילק לאברכים מענק של 250 ש"ח, ועוד כל מיני הכנסות קטנות שה' שולח לאברכי כולל.
מוסיפה שמבחינת הכולל עצמו דווקא לא מקבלים כמעט כלום, ועל כל איחור של דקה יורד 2 שקל. באזעקות התבדחו שמי שיוצא לממ"ד יורידו לו 20 שקל אז לא לצאת לממ"ד...
תודה על הפירוט וההסבר

בחזרה לנושא האשכול,
אם יש אנשים שבוחרים להתנהל במזומן כי הכסף שחור ולא רוצים לדווח, זה דבר אחד
כוללים והתרמות במזומן- זה שחור או התנהלות שיותר נוחה לאנשים שמשתתפים בזה?

מי שמקבל את כל ההכנסה שלו בבנק ובוחר להתנהל במזומן,
למה זה כל כך נח?
איך מצליחים לעקוב על ההוצאות השוטפות? במעטפות?

קרעפט

משתמש מקצוען
תודה על הפירוט וההסבר

בחזרה לנושא האשכול,
אם יש אנשים שבוחרים להתנהל במזומן כי הכסף שחור ולא רוצים לדווח, זה דבר אחד
כוללים והתרמות במזומן- זה שחור או התנהלות שיותר נוחה לאנשים שמשתתפים בזה?

מי שמקבל את כל ההכנסה שלו בבנק ובוחר להתנהל במזומן,
למה זה כל כך נח?
איך מצליחים לעקוב על ההוצאות השוטפות? במעטפות?
יש כאלו שזה אצלם עניין פסיכולוגי כסף מזומן נותן להם תחושת ביטחון (ערימת כחולים בכיס עושה להם טוב)

יהודיפשוט

משתמש פעיל
אני די מופתע מחלק מהתגובות פה
שימוש במזומן הוא נכון כלכלית עשרת מונים משימוש באשראי מהסיבה הכי פשוטה שיותר קל (בנפש) לגהץ אשראי מאשר להוציא מזומן ולחוות את ההיפרדות לעד מהכסף שהיה לכם בארנק
.וזה לפני הרבה הרבה סיבות אחרות כמו כאלה שמחזיקים כמה אשראי מתכון בטוח בדרך לאיבוד שליטה מוחלטת בהוצאות, והשתמשות במה שאין, ההמלצה הראשונית של המומחים (פעמונים, מסילה) היא הימנעות במידת האפשר מכרטיס אשראי
אני אישית מוציא כמה מאות שקלים בתחילת שבוע שאני יודע שמספיקים לי לאותו שבוע ומשתמש בקניות שוטפות
הוצאות חריגות יותר כמו הלבשה מסעדות וכדומה אני משתמש באשראי (וגם זה דיירקט) כי ככה זה רשום לי בצורה מסודרת
ובוודאי שהייתי מעדיף לעשות גם אותם במזומן ולרשום אבל אני עדיין לא מסוגל עד כדי כך לצערי

רק תשלומים הכרחיים כמו טלפון אינטרנט קופח וכדומה נעשים אצלי האשראי
בצורה הזאת אני יודע בבירור מה ההוצאות ומה ההכנסות שלי בצורה מדוייקת כמעט בכל חודש וכמה אני אמור בעזה להוציא בחודש הקרוב
לא רואה את עצמי מסוגל לנהוג אחרת

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שימוש במזומן הוא נכון כלכלית עשרת מונים משימוש באשראי מהסיבה הכי פשוטה שיותר קל (בנפש) לגהץ אשראי מאשר להוציא מזומן ולחוות את ההיפרדות לעד מהכסף שהיה לכם בארנק
.וזה לפני הרבה הרבה סיבות אחרות כמו כאלה שמחזיקים כמה אשראי מתכון בטוח בדרך לאיבוד שליטה מוחלטת בהוצאות, והשתמשות במה שאין, ההמלצה הראשונית של המומחים (פעמונים, מסילה) היא הימנעות במידת האפשר מכרטיס אשראי
אני אישית מוציא כמה מאות שקלים בתחילת שבוע שאני יודע שמספיקים לי לאותו שבוע ומשתמש בקניות שוטפות
הוצאות חריגות יותר כמו הלבשה מסעדות וכדומה אני משתמש באשראי (וגם זה דיירקט) כי ככה זה רשום לי בצורה מסודרת
ובוודאי שהייתי מעדיף לעשות גם אותם במזומן ולרשום אבל אני עדיין לא מסוגל עד כדי כך לצערי

בצורה הזאת אני יודע בבירור מה ההוצאות ומה ההכנסות שלי בצורה מדוייקת כמעט בכל חודש וכמה אני אמור בעזה להוציא בחודש הקרוב
אני עברתי השנה תהליך בפעמונים
לא הוזכר הנושא של מזומן אפילו לא פעם אחת
אנחנו בדור אחר היום
שימוש מושכל באשראי הוא נכון (לדוגמא בקנית מוצרים שנתיים או רב שנתיים)
העיקר זה בראש
ואין קשר לסוג התשלום

לארג'

משתמש מקצוען
היה לי משכיר שאמר לי שאשתו ביטלה לו את האשראי ולכן אם אני יכול לשלם לו חשמל והוא ישלם לי מזומן

מהאנשים שאני מכיר שמשתמשים במזומן זה אנשים עם כסף שחור/עיקול בחשבון ולכן הכל במזומן/אנשים עם משטר עצמי או משפחתי..

אופי-יש אנשים שיותר קל להם לא לבזבז עם שימוש במזומן ויש כאלה להיפך ברגע שנפתח שטר הוא נגמר
לא כל אחד בנוי לרשום כל הוצאה במזומן בעט ודף זה אפילו קצת קטנוני ומשטרי לדעתי,בפירוט אשראי הכל גלוי

טאבו

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
מזומן מתבזבז אצלי ממש מהר, סוג של תחושה שזה גם ככה כבר לא בחשבון בנק
אז מעדיפה כמה שפחות להשתמש אם בכלל
ביום יום אני מעדיפה להשתמש באשראי (יש לי דיירקט)

אין דברים כאלה!

משתמש צעיר
בעיקרון זה לא כ"כ משנה הצורה שבה משתמשים
מה שמשנה זה השימוש המושכל והמחושב.
שאני יודעת כמה יש לי ועל מה אני אצטרך להוציא כסף עד סוף החודש וגם אחרי זה
ואז לפי היתרה אני יודעת כמה יש לי עכשיו לשימוש מיידי
זה הכי קריטי!

אני מכירה מישהו שהפסיק עם האשראי בגלל שזה הכניס אותו למינוס
וגם עכשיו עם המזומן הוא מקרטע ממש.
זה לא באמת עזר לו המעבר הזה.

ולענינינו - אנחנו מתנהלים כמעט להכל עם אשראי,
רק למה שאי אפשר אנחנו משתמשים במזומן.

רבקה רייזל

משתמש פעיל
אני משתמשת בעיקר בדיירקט-שזה כמו מזומן כי ככה אני פחות יכולה לבזבז ולהכנס למינוס
במקרה שנגמר לי בדיירקט אחרי כל ההוראות קבע ואני צריכה משהו דחוף אז באשראי

פרפר

משתמש מקצוען
למי לא עושה טוב ערימת שטרות כחולים בכיס ;)
לי...
אם זה יקרה אני אמהר להפקיד את זה. משום מה זה לא עושה לי הרגשה של "יש לי כסף". מה שעושה לי את זה זה שורה ירוקה בפירוט התנועות באתר הבנק. וכמובן שתהיה כמה שיותר גבוהה...

פרפר

משתמש מקצוען
אתה בעצם עושה את העבודה של חברת האשראי. לא מוצאת סיבה למה לעבוד ברישום וחישובים אותם חברת האשראי עושה לי אוטומטי בצורה ברורה וצבעונית, מלווה בתרשימים וגרפים שמפלחים לי ההוצאות לפי ענפי צריכה.
כנראה שנפש של אנשים היא לא דומה. בדור הדיגיטלי של היום אנשים לא נקשרים כל כך לשטרות עד כדי קושי בהפרדות. בן אדם נורמטיבי אמור "לגהץ" באופן מושכל. והאשראי הוא כלי נהדר לשליטה בהוצאות. הכל מתחיל בראש.
"ההמלצה הראשונית" הזו שאתה מדבר עליה היא לא מוחלטת בכלל, והיא מיועדת בעיקר לכאלו שנפלו בגלל חוסר מודעות כלכלית והתנהלות כספית לא מחושבת.

נערך לאחרונה ב:

שולי איטח

משתמש מקצוען

אצלי שימוש במזומן הוא מתכון בטוח לביזבוזים
אין שליטה לא יודעים מה יוצא
נכון שאפשר לרשום וכו אבל לפעמים אין זמן ותוך כדי עושים קניות וכו

היה תקופה די ארוכה שמשהו נתן לנו מזומן כל חודש כהחזר =-סכום יחסית מכובד
ובאותם חודשים התבזבז הרבה הרבה יותר

עד שהחלטנו להשאיר רק את מה שצריך כמו כספים לילדים וכו
ונהיה הרבה יותר מסודר
יש פילוח לאן הכסף הלך

בקבוק מים

משתמש פעיל
יש לנו אשראי אחד!
מזומן קצת בצד - 50 -100
הרבה יותר קל לשלוט שהכל יורד באשראי בפעם אחת
ולא חושבת שזה מתכון לביזבוזים למי שמתנהג נכון

הנורמלי הראשון

משתמש רשום
לסיכומו של עניין, ישנם 2 סוגי אנשים באנושות,
1. הכסף אצלם מתנהל בראש, יודע בכל רגע נתון כמה יש ואיפה,
כך שאין זה משנה מזומן או אשראי, בין כך קונים רק לפי האפשרות המציאותית.
2. הכסף הוא המזומן שיש אצלו בכיס! ולפעמים הוא מפקיד את הכסף שלו בבנק (אוי אוי אוי...)
ואז הוא נאלץ להשתמש באשראי, ואין לו מושג כמה הוא 'גיהץ' באשראי, וכמה 'שוכב' לו בבנק...
(כי הרי אין קשר בין ה'גיהוצים' וה'יתרה בבנק' לכמה אפשר להוציא)
ופשוט ואכמ"ל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה