ניהול תקציב כמה מזומן יש לכם ביום יום?

אנוכי

משתמש מקצוען
הרבה תגובות כאן מדברות על תשלום לפאנית במזומן. מה מיוחד בפאניות שהתשלום להן במזומן?

אפשר להשתמש במזומן ולרשום על עט ונייר, למי שנוח לו ממשקים דיגיטליים האפשרות לעקוב ולהוריד פירוט באקסל מחברות האשראי והבנקים מתקדמת בהרבה.
זה אחד התשלומים הנפוצים
אבל יש עוד שלא מחזיקים מסלקת אשראי, או שמתנים בסכום מינימום לאשראי

פרפר

משתמש מקצוען
ברור שהרצוי הוא שימוש במזומן
הרבה מומחים לכלכלה נבונה חולקים על ה"אקסיומה" הזו.
שימוש במזומן משמש הרבה פעמים לצורך תכנית הבראה לאנשים שנפלו בשל ניהול כלכלי לא נכון. אבל הוא לא מומלץ בכלל כשיטה.
אנשים מחושבים לא אמורים "לגהץ" אשראי בלי חשבון. האשראי, ובכלל הניהול הכספי הדיגיטלי, הוא הרבה יותר מדויק ונשלט. הארנק שלנו הוא עמוד העו"ש באתר הבנק. רק לפיו אנחנו מחליטים על רכישות. אני לא מרגישה הבדל בין הגשת מזומן לקופאי או העברת הכרטיס. בשניהם יורד לי כסף מהחשבון.
אם אחליט על רכישה כי "יש לי מזומן בארנק ואני קונה רק כשיש" זה אימפולסיבי וגרוע מאד (מה עם רכישות עתידיות למשל?).
האשראי מעניק ניהול נכון. כל ההוצאות מפורטות, אפשר לקבל פילוח לפי ענפי צריכה, והכל יורד בתאריך אחד באופן מסודר.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
היתה תקופה שהלכתי לכל מקום אך ורק עם שטר של 200 ש"ח (לעבודה לביקורים להליכות וכו')
תכלס אני לא אפתח שטר של 200 בשביל לקנות בקבוק שתיה או אייס או משהו
ולכן כמעט לא היו לי הוצאות מיותרות בתקופה הזאת (תקופה של שנה +-).
לפני כמה חודשים פתאום משום מה זה הפסיק ואני כן יוצאת מהבית לכל מקום עם אשראי (יש לי רק דיירקט) ופתאום בסוף חודש אני מגלה בכיף שירד 500 ש"ח ויותר על שטויות.
מנסה לחזור עכשיו לשיטה של השטר של ה200, מקווה שזה ילך.
(ב"ה יש פלוס גדול בבנק ונכנסת משכורת גבוהה ויוצא כל חודש אולי 1000 ש"ח מהחשבון - השאר יורד מהחשבון הנוסף.
יש בעו"ש המון כסף. אנחנו לפני השקעה, ואני מנסה להתרגל לחסוך בשביל לשלוט על עצמי ולא בגלל שאין כסף)

אחי אברך כולל מתנהל אך ורק במזומן! נשוי שנתיים בלי הו"ק לשום דבר (הקופ"ח וחשבון פלאפון עדיין על ההורים...)
כל דבר משולם אך ורק במזומן עם פיקוח הדוק לאן הלך כל שקל (יש מראש גם כסף לבזבוזים בצד, הוא לא קמצן אלא מחושב וחסכן)
הוא נשאר כל חודש עם חיסכון של אלפי ש"ח, חוסך כסף לדירה בעז"ה.

צירקי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שהן עובדות בשחור, רק מה חשבת? שהן מדווחות על כל חפיפה?
היי ......,
אני פאנית מדווחת על כל חפיפה ויש גם אפשרות שעושים לי העברה ולא רק מזומן...

והמזומן העיקרי זה תשלום לספר, למקווה או להופעות וכדומה...זהו!

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
היתה תקופה שהלכתי לכל מקום אך ורק עם שטר של 200 ש"ח (לעבודה לביקורים להליכות וכו')
ולכן כמעט לא היו לי הוצאות מיותרות בתקופה הזאת (תקופה של שנה +-).
לפני כמה חודשים פתאום משום מה זה הפסיק ואני כן יוצאת מהבית לכל מקום עם אשראי (יש לי רק דיירקט) ופתאום בסוף חודש אני מגלה בכיף שירד 500 ש"ח ויותר על שטויות.
מנסה לחזור עכשיו לשיטה של השטר של ה200, מקווה שזה ילך.
(ב"ה יש פלוס גדול בבנק ונכנסת משכורת גבוהה ויוצא כל חודש אולי 1000 ש"ח מהחשבון - השאר יורד מהחשבון הנוסף.
יש בעו"ש המון כסף. אנחנו לפני השקעה, ואני מנסה להתרגל לחסוך בשביל לשלוט על עצמי ולא בגלל שאין כסף)

אחי אברך כולל מתנהל אך ורק במזומן! נשוי שנתיים בלי הו"ק לשום דבר (הקופ"ח וחשבון פלאפון עדיין על ההורים...)
כל דבר משולם אך ורק במזומן עם פיקוח הדוק לאן הלך כל שקל (יש מראש גם כסף לבזבוזים בצד, הוא לא קמצן אלא מחושב וחסכן)
אתייחס לנקודה של האח, לגבי תשלומי הקופח ופלאפון, ושכחתם לציין גם ביטוח לאומי. שמישהו ייזכר שצריך לשלם גם את זה... ולא ישלם ריביות
הוא משלם להורים על ההוצאות הללו? או חי על חשבונם (ולהם לא אכפת)?

רחלה 123

משתמש מקצוען
ופתאום בסוף חודש אני מגלה בכיף שירד 500 ש"ח ויותר על שטויות.
המזומן במקרה הזה הוא לא יותר טוב מכ. אשראי
הוא פשוט סוג של שוטר.
יש עוד דרכים לא לבזבז 500 שקל על שטויות בלי לשים לב חוץ מאשר התנהלות רק במזומן.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
לפעמים העזרה הזו לא תמיד עוזרת, ומקבעת את הבן אדם במקום שהוא לא מגדיל הכנסה ולא מתפתח כלכלית
אבל נשמע שבמקרה פה הבן אדם כן אוחז ראש ומצליח לחסוך קדימה
אז לא להיתפס למילה מסויימת. מי שייקרא את הדברים שיבין את הכיוון
לפעמים הורים מנסים לעזור לילד

פרפר

משתמש מקצוען
ומה אם היית צריכה לפתוח את השטר בשביל הוצאה מוצדקת? אנשים שמתנהלים במזומן לרוב יספרו שהכסף איכשהו "התאדה" אחרי שפתחו את השטר.
כמו שהזכירו פה
הוא פשוט סוג של שוטר.
התנהלות כספית צריכה להיות בראש. אמצעי התשלום הם בסה"כ עזרים. כל אחד צריך למצוא מה הכי מתאים לו. וכן, לפעמים בן אדם מחליט שקשה לו בקטע מסוים (בזבוזים קטנים, הוצאות קורצות) והוא שם לעצמו שוטר. זה בסדר גמור, זה מצוין. רק שזה לא אומר שזו שיטה שמתאימה לכולם.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
אתייחס לנקודה של האח, לגבי תשלומי הקופח ופלאפון, ושכחתם לציין גם ביטוח לאומי. שמישהו ייזכר שצריך לשלם גם את זה... ולא ישלם ריביות
הוא משלם להורים על ההוצאות הללו? או חי על חשבונם (ולהם לא אכפת)?
הפלאפון וקופ"ח על חשבון ההורים
הם מסייעים בשמחה (הוא אברך כולל) וזה כמה שקלים בחודש, לא רציני.
על ב.ל. לא ידוע לי מי משלם, אבל אח שלי אמר לי שאין לו בכלל הו"ק... אז אולי גם ההורים משלמים והוא מעביר להם מזומן
אין לי מושג.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
הוא פשוט סוג של שוטר.
ברור
אבל זה מה שמצאתי שמסייע לי, ולכן זו השיטה שעליה הלכתי.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
ומה אם היית צריכה לפתוח את השטר בשביל הוצאה מוצדקת? אנשים שמתנהלים במזומן לרוב יספרו שהכסף איכשהו "התאדה" אחרי שפתחו את השטר.
נכון. אבל בד"כ פשוט לא פתחתי את השטר
אם אני יוצאת לקניות וכו' אני כן לוקחת איתי אשראי אבל לא להליכות, לעבודה וכאלה מקומות ששמתי לב שאני קונה סתם כי האשראי עלי או כי יש אצלי כסף קטן ולא כי זה באמת חסר ונצרך. במקום לאכול בבית קונה טייק אוואי על הדרך הביתה, במקום למלא את הבקבוק במשרד קונה בתחנת רכבת בקבוק חדש, ועוד כאלה דברים.
וכשהיה לי רק שטר של 200 זכרתי למלא במשרד כי אין לי כסף קטן ולא מיהרתי לפתוח כי ידעתי שברגע מזומן נעלם.

פרפר

משתמש מקצוען
זה לא בזכות המזומן. זה בזכות האחריות הכלכלית שלו.
הוא פשוט בן אדם עם מודעות כלכלית.
יש מצב שעם אשראי היה לו קל יותר לנהל באופן יעיל ומחושב את התזרים שלו.

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
הפלאפון וקופ"ח על חשבון ההורים
הם מסייעים בשמחה (הוא אברך כולל) וזה כמה שקלים בחודש, לא רציני.
על ב.ל. לא ידוע לי מי משלם, אבל אח שלי אמר לי שאין לו בכלל הו"ק... אז אולי גם ההורים משלמים והוא מעביר להם מזומן
אין לי מושג.
אמנם כבר סוטה מנושא האשכול...
אבל פלאפון עולה בין 15 לרמי לוי ו30 בפרטנר/ סלקום
קופת חולים ממוצע בין 50-80 שח לחודש
ביטח לאומי עולה 139 ₪ לחודש.
הגענו לכ200 שח.
אם הוא נשוי כבר שנתיים ומצליח לחסוך אלפי שח כל חודש אולי הוא כבר מסוגל לקחת את זה על עצמו.
אציין שוב, לקחת את הדברים ברוח טובה
עושה רושם שהוא מסוגל לנהל תקציב בצורה אחראית.

.B.B

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
מצד שני להורים אין חובות (אנחנו חסידים וזו"צ לא מקבל דירה אלא רק כמה מאות אלפים לסיוע ברכישת דירה)
ולו עדיין אין דירה... ויש לו הוצאות של שכירות מאוד יקרות, הוא צריך כל שקל בשביל הדירה.
אז באמת שההורים נותנים את זה בשמחה (יש כאלו שנותנים סיוע חודשי לזוגות, אפשר להסתכל על זה ככה.)
עושה רושם שהוא מסוגל לנהל תקציב בצורה אחראית.
נכון, הוא מאוד מסודר ומחושב. יש להם גם קצת הכנסות מהצד כמו מלגה על מבחנים נוספים, או שלפעמים התורם הגיע לכולל וחילק לאברכים מענק של 250 ש"ח, ועוד כל מיני הכנסות קטנות שה' שולח לאברכי כולל.
מוסיפה שמבחינת הכולל עצמו דווקא לא מקבלים כמעט כלום, ועל כל איחור של דקה יורד 2 שקל. באזעקות התבדחו שמי שיוצא לממ"ד יורידו לו 20 שקל אז לא לצאת לממ"ד...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה