כל הפרטים על הצטרפות החינוה''ע ובני יוסף לאופק חדש

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אולי הכונה למורה שקיבל קביעות על שעות חטיבה?
מועסק בא-ו לפי שעות חטיבה..

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים

win watch

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
@טילון
אפשר את המחשבון שבודק כמה אני אמורה לקבל באופק חדש
והאם זה חשוב לגמור מהר מהר את הBA או אפשר לחכות לשנה הבאה?
תודה רבה!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אפשר את המחשבון שבודק כמה אני אמורה לקבל באופק חדש
והאם זה חשוב לגמור מהר מהר את הBA או אפשר לחכות לשנה הבאה?
מעתיקה מהמאמר על קביעת דרגת אופק חדש:
מורה שנכנסת לאופק חדש ללא BA אמורה להתחייב להשלים BA בארבע השנים שאחרי הכניסה לאופק. לאחר השלמת הBA מבצעים לה המרה מחודשת- לטבלת השכר של BA, עם תוספת של 5% למקדם ההמרה, ותוספות נוספות ע"פ ההתקדמות בוותק ובדרגה שהיתה צוברת בינתיים אילו היתה נכנסת מלכתחילה בדרגת BA.
בנוסף, המורה מקבלת הפרשי שכר על התקופה שבה קיבלה שכר ע"פ דרגת בכיר. חישוב ההפרשים מורכב, לא אכנס אליו כרגע.
שימו לב- ע"פ ההסכם החדש ניתן להתחייב להשלים את התואר רק עד ה30.6.23. ניסיתי לשאול בפורום של הסתדרות המורים מה יקרה למי שלא יחתום על התחייבות, ונאמר לי שככל הנראה הוא לא יוכל להיכנס לאופק, מי שרוצה תשובה וודאית יותר מוזמן להתקשר ל*2344.
למי שיכולה לסיים את הBA לפני הכניסה לאופק אני חושבת שכדאי לעשות את זה, כי אמנם כשמשלימים מבכיר לBA אחרי הכניסה לאופק מקבלים תוספת של 5% למקדם ההמרה, אבל השכר להמרה נמוך יותר (כי הוא לפי השכר של מורה בכיר, ובלי כפל תואר) ביותר מ5%.
אם בסופו של דבר כן יכניסו מורות שלא יחתמו על ההתחייבות להשלמת התואר לאופק, הן כנראה ירוויחו יותר אם לא ישלימו את הBA לפני הכניסה לאופק, כי בד"כ כשמשבצים בטבלה של בכיר הדרגה גבוהה יותר.

מנוי חדש

משתמש פעיל

אם בסופו של דבר כן יכניסו מורות שלא יחתמו על ההתחייבות להשלמת התואר לאופק, הן כנראה ירוויחו יותר אם לא ישלימו את הBA לפני הכניסה לאופק, כי בד"כ כשמשבצים בטבלה של בכיר הדרגה גבוהה יותר.
אשמח לדעת מה הכוונה ביוניק 'מתמחים',
כמו''כ מה קורה עם מורה שתשלים BA לאחר תחילת שנה''ל, האם תקבל החזר רטרו מתחילת שנה?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אשמח לדעת מה הכוונה ביוניק 'מתמחים',
מורים בשנת התמחות, לפני סיום התואר
כמו''כ מה קורה עם מורה שתשלים BA לאחר תחילת שנה''ל, האם תקבל החזר רטרו מתחילת שנה?
יש הפרשי שכר כלשהם, החישוב שלהם מסובך. השאלה העיקרית היא לגבי קביעת הדרגה כפי שכתבתי כאן-

מנוי חדש

משתמש פעיל
מורים בשנת התמחות, לפני סיום התואר

יש הפרשי שכר כלשהם, החישוב שלהם מסובך. השאלה העיקרית היא לגבי קביעת הדרגה כפי שכתבתי כאן-
תודה על המענה,
בשביל לקבל שכר כ'מתמחה' (ביוניק זה נראה שהשכר גבוה יותר מבכיר) יש להביא אישור ממקום לימודי התואר?
כמו''כ אשמח לקבל מידע לגבי צבירת ותק בהוראה למורה שהיתה במשך כמה שנים מדריכה בסמינר, איך זה נצבר ומי נותן את האישור (בבתיה אומרים שאין להם אישור כזה).

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
בשביל לקבל שכר כ'מתמחה' (ביוניק זה נראה שהשכר גבוה יותר מבכיר) יש להביא אישור ממקום לימודי התואר?
אני חושבת שזה רלוונטי רק בשנת סטאז'. לא בטוחה.
כמו''כ אשמח לקבל מידע לגבי צבירת ותק בהוראה למורה שהיתה במשך כמה שנים מדריכה בסמינר, איך זה נצבר ומי נותן את האישור (בבתיה אומרים שאין להם אישור כזה).
ותק יכול להיצבר רק על עבודה בשכר (או על שירות צבאי/לאומי). לכן אני לא רואה איך אפשר לקבל על הדרכה בסמינר וותק.
שווה עכשיו לבקש לעבור ללמד בז-ח אם עד עכשיו עבדתי בא-ו?
מתי את אמורה להיכנס לאופק?
אם בשנה הבאה אני לא בטוחה שזה יעזור, אבל שווה לנסות.
אם בעוד שנתיים שווה מאד לבקש ז-ח בשנה הבאה.

קובי הלוי

משתמש רשום
לי אמרו שאם אכנס בלי BA אלא בדרגת בכיר אקבל לכה"פ שתי דרגות יותר מאשר אם אכנס עם BA (לצורך העניין 4.5 ולא 2.5)
ויש כרגע על השולחן בוועדות הכנסת תקנה חדשה הקובעת לפיה אם עשו המרה מחדש לאחר קבלת התואר לא יורידו דרגה ויוצא ששווה לחכות שנה ולהוציא תעודה רק לקראת שנה"ל הכעל"ט וכך אהיה בשתי דרגות יותר בתוך כשנה מה שברגיל לוקח כשש שנים

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
@טילון מנסיונך,
מורה עם 16 גמולים
BA
ו10 שנות וותק, באיזו דרגה תכנס?

חוחית

משתמש סופר מקצוען
תודה רבה!!!

miriamma

משתמש רשום
יש דבר לדעתי שלא מספיק מדברים עליו ישנם שתי טבלאות להמרה למורי ב.א. טבלת המרה 2016

וטבלת המרה 2022 אחרי ההסכם החדש

ניקח לדוגמא מורה עם עשר שנות וותק שאחרי חישוב ההמרה יש לו 9000 שח

לפי 2016 דרגתו 5.5

ולפי 2022 דרגתו 4

יוצא שמי שנכנס שנה שעברה קיבל דרגה וחצי מתנה

יש פה עוול גדול למורים החרדיים שנכנסים עכשיו

אשמח לדעת אם אני צודק בחישוב?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
יש דבר לדעתי שלא מספיק מדברים עליו ישנם שתי טבלאות להמרה למורי ב.א. טבלת המרה 2016

לפי 2016 דרגתו 5.5

ולפי 2022 דרגתו 4

לצערי זה ככל הנראה נכון.
מצד שני, מורה עם עשר שנות וותק לא בחינוך החרדי כנראה היה מתחיל מההתחלה באופק חדש בדרגה 1 בלי המרה, ורק בשנה העשירית הוא היה מגיע לדרגה 4.
ככה שזה לא אפליה לרעה של המורים החרדים, אלא ביטול הטבת יתר שהיתה עד כה לאלו שעברו מהעולם הישן לאופק חדש לפני ההסכם האחרון.

נערך לאחרונה ב:

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים

לפי 2016 דרגתו 5.5

ולפי 2022 דרגתו 4

לצערי זה ככל הנראה נכון.
מצד שני, מורה עם עשר שנות וותק לא בחינוך החרדי כנראה היה מתחיל מההתחלה באופק חדש בדרגה 1 בלי המרה, ורק בשנה העשירית הוא היה מגיע לדרגה 4.
ככה שזה לא אפליה לרעה של המורים החרדים, אלא ביטול הטבת יתר שהיתה עד כה לאלו שעברו מהעולם הישן לאופק חדש לפני ההסכם החדש.

ש.ז.י.

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
לי אמרו שאם אכנס בלי BA אלא בדרגת בכיר אקבל לכה"פ שתי דרגות יותר מאשר אם אכנס עם BA (לצורך העניין 4.5 ולא 2.5)
ויש כרגע על השולחן בוועדות הכנסת תקנה חדשה הקובעת לפיה אם עשו המרה מחדש לאחר קבלת התואר לא יורידו דרגה ויוצא ששווה לחכות שנה ולהוציא תעודה רק לקראת שנה"ל הכעל"ט וכך אהיה בשתי דרגות יותר בתוך כשנה מה שברגיל לוקח כשש שנים
איך יודעים מתקנה כזו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה