שיתוף - לביקורת כוחו של הכלל/מיזם חדש

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
המצב האידיאלי של העולם:

כל אדם מבין שהוא בפני עצמו ואין שני לו.
שיש לו כוחות מאוד גדולים לשנות ולקדם את העולם
השינוי מתחיל בעצמו וממשיך הלאה.
כל אדם מחובר לעצמו,
אוהב את עצמו,
מעריץ את עצמו.
הוא במרכז מול עצמו.

עד שהוא מתחיל לטפס גבוה ונתקל באנשים שגם מטפסים גבוה.
וגם אז הוא אמנם נשאר אדם מול עצמו.

אך מול העולם והאנשים סביבו הוא מבין שכולם 'אחד'. כל אחד תורם מיכולתו לאחדות מתוך הקשבה לעצמו ולסביבה.
כי זו הדרך האידיאלית לגדול באמת.

*

בתחילת השבוע התקשר איש יחסי הציבור של הספר 'סדר הפוך' להודות לי הפוסט שכותרתו 'יח"ץ' בפרוג.

האמת שאחרי כל כך הרבה מקרים בהם ביקשתי עזרה מאנשים עם יכולת השפעה/מעמד שיעזרו לי לקדם את הכתיבה והספרים שכתבתי - אני כבר לא מאמינה שאדם כלשהו יעזור לי.
אבל בגלל שהפצת הספר מבחינתי היא לא עזרה פרטית לי אלא יש בה משהו ציבורי - יש לי יותר יכולת להתגבר על ה'אני'.

ובגלל שהוא הודה לי על הפוסט מצאתי הזדמנות לומר תודה גם כן, ולספר לו שכבר תקופה ארוכה אני מחפשת דרך להדהד את המסרים שבספר 'הצעה לסדר' (ולפני זה נאבקתי וחיפשתי דרכים להשפיע על העולם. את זה לא אמרתי לו אלא אומרת לכם) וכמעט אף אחד פשוט לא ראה אותי ולא את הספר.
כשאמרתי את המילים האלו ידעתי שיש בהן סיכון מסוים.
כי הוא יכול היה לשמוע זאת וכמו כל בן אנוש לחשוב; אוקי אף אחד לא רצה לראות אותה? כנראה יש כאן סיבה. למה שארצה לעזור לה.

אבל לא אכפת לי שיחשבו עלי מה שרוצים, כי אני לא מחפשת פרסום או להגיע לקדמת הבמה. כי האמת היא ש'במה' זה שקר ואין כזה דבר.
ותכל'ס לאמת שהבאתי בספרי יכולות להיות (ויש כבר כעת) דרכים רבות להתבטא ולאו דווקא דרך הספרים שלי.

ובגלל שאני ממש מחוברת למקום שלי, בו אני חשה בשוליים, המשכתי וסיפרתי לו עד כמה אני באה מהשוליים אפילו של הציבור שלי.
ועד כמה, כשכבר הגעתי למצב בו אני רוצה להשפיע, הרגשתי שאני בלתי נראית.
'את לא בדיוק מהשוליים איך שהתרשמתי'. אמר.
'הייתי בשוליים די קיצוניים כי חשבתי שהאמת שם וגם ההתמודדות הנפשית שלי מטבעה לקחת אותי לשוליים. אבל הבנתי שכל דבר צריך איזון, וזו הדרך הנכונה'. השבתי. הוספתי ואמרתי עד כמה חסרים בציבור החרדי יח"צנים (והצעתי לו לפתוח קורס ללימוד יח"צנות לציבור שלנו... פחות מתאים לו, חבל. אולי פרוג יחליטו לפתוח כזה קורס?)

*

הקטע שהבאתי בתחילת הפוסט בא להביא אמת מאוד גדולה: כל אדם מול עצמו.
צריך להשקיע בעצמו.
להיות מחובר לעצמו.
לאהוב ולהעריץ את עצמו בלבד.
ו.. לקדם את עצמו
כמו שהזמר יאיר אליצור כתב "ובאמת אני רק נשמה וחוץ ממני וממך אין עולם".

עד -
עד שאנחנו מגיעים החוצה.
החוצה זה אומר - למקום של השפעה.
אז אנחנו כביכול אמורים להבין שכולנו 'אחד': אין אדם שהוא יותר מהזולת. אין מישהו עדיף על פני רעהו, ואם יש אז זה משהו חיצוני שאמור לגרום לו להשתמש בכח שלו להיטיב לעולם סביבו.

כולם בשביל אחד אחד בשביל כולם. זו לא סיסמה זו הדרך היחידה לגרום לעולם להתקדם למקום טוב יותר.
ומכיוון שכך אין משמעות אמיתית למושג - 'אנשים מפורסמים' - זה לא בריא להם כאנשים ולא בריא לנו כציבור.
ככל שנתפקח יותר מהר מהמקום הזה בו כל אחד מטפח את האגו של עצמו בתור מישהו שיש לו קהל - וככל שנתפקח מהמקום הזה בו אנחנו קהל שצריכים רק לקבל ולא לתת כי זה כביכול דרך העולם - נוכל להגיע למקום בו העולם פורח ונעשה גירסה טובה יותר.

חשוב לי לציין שהמקום הזה אליו הגעתי - בו הייתי צריכה לחפש מישהו שיראה את הכתיבה שלי ויקדם אותה - הוא מקום לא נכון ולא בריא.
כי אם יש לי או לכל אדם אחר כשרון או רצון הוא לא צריך להיאבק שהקול שלו/האג'נדה שלו ישמעו.
בגלל שזה 'לא בשמים'!
זה לא אמור להיות רחוק ובלתי מושג!
בעולם נורמלי אנשים לא צריכים לחוש שאין במה שתקשיב למסרים שלהם.

כל אדם ראוי לפרסומת בסיסית, הוגנת, עבור עצמו והשליחות שלו בעולם ועבור הציבור שצריך לקבל מידע מגוון.

*

הגעתי למסקנה בחשיבות הקמת מיזם חדש, שתפקידו לענות לצורך של הציבור ושל אנשים מתוכו שיש להם דבר מה להעביר הלאה (זה יכול להיות מוצר, עסק שירות, וכד')

ובגלל שאיני יודעת אילו אנשים קוראים את המאמרים שלי בפרוג ואני לא מכוונת לקהל מסוים אלא יותר באופן כללי - אני רוצה לציין שהמיזם צריך כל אחד ואחת מכם.

ולא רק זה.
בלעדי העזרה של הציבור המיזם לא יתקדם.
הוא אמור להיות נטו עבור כל אחד ואחת ולא עבורי.
אני רק מדבררת אותו כי אני זו שנתקלתי בצורך הציבורי הזה והחלטתי שצריך שינוי אך כל אחד יכול לנהל אותו, בשמחה.
אם יש כאן מישהו שיש לו כושר ניהול אשמח להעביר את המושכות.
מדובר בהתנדבות.
בנוסף צריך מתנדבים נוספים שיפעילו את הצד המעשי.(רשימת תפוצה ברב מסר ועוד...)

פרטים על המיזם - בפוסט הבא. (כנראה שבוע הבא)

האמת שעדיין אין אף אחד שיהדהד את המסרים ב'הצעה לסדר' אבל כעת לדעתי המסרים קצת פחות רלוונטיים בעקבות המציאות שהשתנתה...
נראה שהמציאות לימדה את כולם את המסרים...
וזה מפתיע.

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לגבי מה שכתבתי בפוסט לעיל על שוליים וקיצוניות כמובן שאין הכוונה לקיצוניים בדרך התורה שכלפיהם אמורה להיות הערכה רבה.
הכוונה יותר לאן הקיצוניות לוקחת אותנו:
אם למקום של התבדלות, שנאה עצמית ושנאת האחר זה מקום לא טוב.
אם למקום של אהבת הבורא ואהבת הזולת מדובר בקיצוניות טובה!

לגבי הצעה לסדר שכתבתי בספוילר שהמסרים לא רלוונטיים התכוונתי שהמסרים ששאפתי שישפיעו ויגיעו הלאה לא ממש רלוונטיים, כי מדובר במסרים איך להתנהל מול טרור... כיום כולנו חכמים קצת ויתר למרבה הצער. אם כי עדיין יש משמעות במסרים בספר - העלילה מציגה שצריך להתנהל מול טרור על ידי תעמולה חיובית ומניעת הסתה, ועל ידי ענישה.

שאר המסרים בהצעה לסדר מעולים ורלוונטיים. יש בספר תהליך בו צעיר מתמודד לומד לצאת ולהשתחרר מתלות בזולת ולהגיע למרחב של הבנה כמה חיוני להיות מחובר לעצמך ועצמאי שזה מבחינתי מסר ממש חשוב.
לגבי סגנון הספר - זה כבר עניין אחר, מדובר בז'אנר חדש. קיבלתי תגובות אוהדות מאוד, אבל היו גם שציינו שלא התחברו ולא הצליחו להתקדם בקריאת הספר.

מידע לגבי המיזם, בהודעה הבאה.

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כדי שהמיזם יצא לדרך צריך מישהו שיפעיל מערכת רב מסר לשליחת מידע במייל. (כי המיזם אמור לתת לקהל מידע על יצירות או יוצרים או בעלי עסקים חדשים)

אז לפני הכל צריך מישהו עם ידע ברב מסר וכדומה כי אין לי ידע טכני.

מדובר בהתנדבות אם כי אני מוכנה לשלם סכום סימלי במידה והמיזם יצא לדרך ויהיו מספיק משתתפים.

אם יש כאן אנשים שמבינים ברב מסר (או במערכות דומות שיכולות לשלוח מייל לקבוצה) ומוכנים ליטול חלק במיזם שילחו לי מייל ל peri33550 שטרודל נקודה קום

הרקע למיזם:
לפני מספר שנים התחוללו מקרים שגרמו לי להבין שמחובתי להשפיע על העולם.
הייתי בטוחה שהעולם יקבל אותי בהתלהבות.
זה לא קרה.
היה לי תוכן למסור הלאה, פניתי לבמות גדולות דיגיטליות אך הן: או לא השיבו תשובה או גם אם כן ענו תשובה שלילית.

זה המסע שלי, המקום שלי לא שם.
הבנתי והמשכתי הלאה.

*

כעת אני מקימה מיזם חדש שכותרתו: "ציבור למען הציבור"
אני מבינה את הכח הרב של הציבור, של הקהל, כמשהו משמעותי.
חברות הפרסום משלמות הון רב להגיע לציבור.
הכל סובב סביב ההשפעה על ציבורים גדולים.
אפילו הדמוקרטיה בנויה על כוחו של ציבור.
האלגוריתם ביוטיוב בנוי על צפיות. ככל שיש יותר צפיות התוכן מקודם יותר!
וכו'

במיזם -
כל אחד יכול להשתתף מתוך הכרה שהוא יכול לשנות, לקדם מישהו אחר מהציבור.

איך זה עובד?
שולחים לכתובת מייל שאכתוב כאן את כתובת המייל שלכם.
ואתם בפנים!
ככל שיהיו יותר משתתפים הכח של המיזם יגדל.

אם אתם מכירים אנשים שיש להם וואצאפ או שיש לכם גישה לוואצאפ - שילחו מספר טלפון ותכנסו לקבוצה של ציבור למען הציבור.

החברות הגדולות משתמשות בכח שלנו להתקדם, אין סיבה שלא נקדם אנשים מתוכנו, מתוך הציבור עצמו!

שילחו לכמה שיותר אנשים את קיומו של המיזם.

מה בתכל'ס -
חברי קבוצת ציבור למען הציבור יקבלו הודעות על עסקים, מיזמים, אתרים או כל דבר אחר של אנשים מהציבור שרוצים להתפרסם ויעבירו את המידע הלאה, לאנשי הקשר או בסטטוס שלהם.

תחשבו על זה: אדם מסוים פותח ערוץ יוטיוב ואין לו צופים. הוא שולח פניה לציבור למען הציבור ותוך יום יש לו 1000 צפיות!
וזה אפילו לא דורש מאמץ מצידנו! חסד טהור!
ועוד ועוד...
הכל תלוי בכמות הנרשמים, ככל שהיא תגדל יגדל כוחו של המיזם.

אנשים מחפשים לעשות צדקה בכסף, בסיוע במצרכים, לפי דעתי סיוע לעסקים או לאנשים קטנים שאין להם קול להגיע לציבור שצריך אותם זה צדקה ממש גדולה.
בבחינת: זה נהנה וזה לא חסר.

ובגלל שאני ממש חלק מהציבור, הרי שהמיזם של כולכם וכל אחד יכול לשפר, להעיר ולהאיר, להוסיף וכו'.

אם תרצו מספר טלפוו להצטרפות לקבוצת וואצאפ שילחו לי מייל ואשלח לכם.
חשוב לציין: אין מדובר בקבוצת ספאם.
אם תרצו לצאת תמיד אפשרי. מאמינה שתרצו להשאר כי הסיפוק מכך שאנחנו מקדמים את העולם הוא משהו משמעותי.

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
וואו.

הדברים האלה צריכים להיכתב גם בתוך הספר, או בכל אופן במאמר פה בפרוג, ולא באשכול נחמד.

כך גם הדברים יגיעו ליותר ציבור, גם מי שלא נכנס ל"קהילת כתיבה מקצועית", ואולי משם תבוא גם העזרה בעז"ה.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
מיזם חדש שכותרתו: "ציבור למען הציבור"
רעיון גאוני.
הטיפ שלי:
לכתוב כמה שיותר קצר, מתומצת, תכליתי.
(אנשים לא אוהבים לקרוא ארוך, הסברים, מפורט)

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
וואו.

הדברים האלה צריכים להיכתב גם בתוך הספר, או בכל אופן במאמר פה בפרוג, ולא באשכול נחמד.

כך גם הדברים יגיעו ליותר ציבור, גם מי שלא נכנס ל"קהילת כתיבה מקצועית", ואולי משם תבוא גם העזרה בעז"ה.
יש את "smoove" ו"רב מסר" שהם דפי תפוצה דיגיטליים למייל. יכול אולי לעזור.
תודה רבה!

עם כל הכבוד לרעיונות שלי, לא מסתדר לי לשווק אותם.
האם תרצו לסייע בזה?
אולי אתם מבינים ברב מסר או סמוב?
הרעיון נפלא וכבר קיבלתי מיילים וטלפונים מאנשים שמעוניינים להצטרף, אבל אני אצטרך עזרה.

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
רעיון גאוני.
הטיפ שלי:
לכתוב כמה שיותר קצר, מתומצת, תכליתי.
(אנשים לא אוהבים לקרוא ארוך, הסברים, מפורט)
תודה רבה!
אם תוכלי לסייע לי לתמצת את הרעיון זה יהיה מעולה (לא חובה, אולי מישהו אחר ישמח לכתוב את הדברים בקצרה.
זה יסייע לי לשווק את הרעיון בכל מיני מקומות)

תמרוז

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה רבה!
אם תוכלי לסייע לי לתמצת את הרעיון זה יהיה מעולה (לא חובה, אולי מישהו אחר ישמח לכתוב את הדברים בקצרה.
לא הבנתי איך מצטרפים.

חנש

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
תודה רבה!
תכתבי כאן את הרעיון עצמו, בלי להוסיף הסברים.
כדי לכתוב תעזרי בשאלות כמו מי, מה היכן וכדו'.
הרעיון חייב להיות ברור.
כתבי משפט אחד שכולל את כל הרעיון. (ציבור למען הציבור)
עוד משפט עם פירוט קצר (סוג המדיה, אופן ההתקשרות, סוג העזרה)
ועוד פירוט של כחמישים עד מאה מילים שמיחצן בקצרה את התוכנית.
(אחרי שיהיה לך יותר ברור הכיוון אפשר לעבוד על תמצות של הרעיון)
אכן סוג המדיה מאוד משמעותי - אם את פותחת אתר - אפשר בחינם ב123 site.
את מכוונת לסוג היכולת לעזור, את צריכה לפתוח אותו בנט פרי ואתרוג.
ואת צריכה לפרסם אותו.

אוראל סולטן

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אני אישית לא מבין במערכות הודעות.

אבל לקצר את הרעיון אני יכול בשמחה.

קיצור הרעיון(באדיבות הAI):

"ציבור למען ציבור"

הבעיה: אנשים רבים בעלי עסקים קטנים, יוצרים ומיזמים אחרים מתקשים להגיע לקהל רחב.

הפתרון: מיזם "ציבור למען הציבור" מאפשר לכל אדם להצטרף לקבוצת תפוצה ולקבל הודעות על עסקים, מיזמים, אתרים או כל דבר אחר של אנשים מהציבור. חברי הקבוצה מעבירים את המידע הלאה לאנשי הקשר שלהם או בסטטוס שלהם, וכך מסייעים לחשוף את העסקים והמיזמים לקהל רחב יותר.

המטרה: לקדם עסקים, יוצרים ומיזמים של אנשים מהציבור באמצעות מערכת תפוצה המונית.

היתרונות:
  • חינם: ההשתתפות במיזם אינה כרוכה בתשלום.
  • קל: כל מה שצריך לעשות זה לשלוח את כתובת הדוא"ל או מספר הטלפון לכתובת המייל המצוינת.
  • יעיל: המיזם מאפשר להגיע לקהל רחב תוך זמן קצר.
  • משמעותי: סיוע לעסקים קטנים וליוצרים הוא צורה משמעותית של צדקה.
איך להצטרף:
  • דוא"ל:
  • וואצאפ: שלחו את מספר הטלפון שלכם לכתובת הדוא"ל peri33550 שטרודל. קום ותקבלו קישור לקבוצת וואצאפ.
יחד, אנחנו יכולים לעזור לעסקים קטנים וליוצרים להצליח!

א. פרי

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
כמו שקל להבין - המיזם הוא עבור כולנו ולא עבורי.
אני פונה מכאן לכל אדם שרוצה שהמיזם יתקדם ויצא לפועל לגייס משתתפים.
שילחו לכמה שיותר משתתפים את הטקסט הבא:
(ותודה ל @אוראל סולטן על הטקסט.)

הינכם מוזמנים להצטרף למיזם חדש שנועד לסייע ליוצרים ובעלי עסקים - "ציבור למען ציבור".

המיזם כרגע בהקמה. הוא נועד לתת מענה לבעיה בה אנשים רבים בעלי עסקים קטנים, יוצרים ומיזמים אחרים מתקשים להגיע לקהל רחב.

הפתרון: מיזם "ציבור למען הציבור" מאפשר לכל אדם להצטרף לקבוצת תפוצה ולקבל הודעות על עסקים, מיזמים, אתרים או כל דבר אחר של אנשים מהציבור. חברי הקבוצה מעבירים את המידע הלאה לאנשי הקשר שלהם או בסטטוס שלהם, וכך מסייעים לחשוף את העסקים והמיזמים לקהל רחב יותר.

המטרה: לקדם עסקים, יוצרים ומיזמים של אנשים מהציבור באמצעות מערכת תפוצה המונית.

לדוגמה: יוצר מעלה סרטון ליוטיוב, האלגוריתם של היוטיוב לא מתייחס לסרטון כי אין צפיות. באמצעות המיזם הסרטון יקבל צפיות רבות ותוך זמן קצר יוכל להגיע לתפוצה נרחבת!

היתרונות:
  • חינם: ההשתתפות במיזם אינה כרוכה בתשלום.
  • קל: כל מה שצריך לעשות זה לשלוח את כתובת הדוא"ל או מספר הטלפון לכתובת המייל המצוינת.
  • יעיל: המיזם מאפשר להגיע לקהל רחב תוך זמן קצר.
  • משמעותי: סיוע לעסקים קטנים וליוצרים הוא צורה משמעותית של צדקה.
איך להצטרף:
  • דוא"ל: שילחו את כתובת המייל שלכם ל - peri33550 שטרודל גמייל נקודה קום
  • וואצאפ: שלחו את מספר הטלפון שלכם לכתובת הדוא"ל peri33550 ותקבלו קישור לקבוצת וואצאפ.
יחד, אנחנו יכולים לעזור לעסקים קטנים וליוצרים להצליח!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  46  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה