דרוש מידע כואב לי!! איך היית מעירה למטפלת כשאת שומעת את הילדה בוכה המון?

רותיות

משתמש חדש
אני שמעתי גם על סיפור הזוי מקרובת משפחה
מטפלת לקבוצה של 6 תינוקים שהאמא ראתה שהילד חוזר אפאתי כל יום מהמטפלת ולאט לאט הילד הפך להיות ילד עצוב מאוד(מדובר על תינוק בן שנה)האמא לא הייתה רגועה וניסתה לדבר עם המטפלת בכל הדרכים-אך ללא הצלחה
עד שהחליטה שזה כבר לא הגיוני התינוק חזר כל יום אפאתי ורעב!!!!!
היא שמה נגן בתיק של העגלה בתוך רוכסן פנימי ותפרה אותו-מה אני יגיד לכם פשוט מפחיד
הקלטה של 3 שעות:
התינוקים כולם יושבים בעגלה כל הזמן במשך 3 שעות והמטפלת לא נשמעת באזור-בכל הזמן הזה היא לא מתקרבת לתיק לתת לילד לאכול כלום!
הסיפור הכי הזוי שהיא גרה בבניין עם תמ"א ובהקלטה שומעים פתאום קדיחות בקולי קולות וכל התינוקים מתחילים לבכות-אז היא מועילה בטובה להגיע פותחת את הדלת וצועקת עליהם:"שקט,ששששש,שקט!!!!"והולכת.
הילדים ממשיכים לבכות עד שקולם נחלש ואח"כ עוד כמה פעמים אותו סיפור:קדיחות,בכיות ו"שששש,שקט" פשוט מזעזע!האמא שאלה רב מה לעשות הוא אמר לה להוציא את הילד אבל לא להגיד לאמהות האחרות היא העבירה אותו למעון מפוקח והילד התחיל לפרוח!!!!!(והתינוקים האחרים שנשארו שם-כואב הלב)

סומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בלת"ק
פשוט ללכת סחור סחור.
קודם כל לשאול אם היא בוכה בכלל אם כן לשאול למה איך והמ אפשר לעשות
ואם היא מתכחשת, אפשר לנסות לשאול למה נראה לי שהיא בוכה?
להוביל קו מגביל לטענה ולא להטיח אותה.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני והמטפלת בשכונות נפרדות אבל אפשרי לראות ממרחק מה את המרפסת שלה
יצא לי לא מעט פעמים- כלומר ביומיים החופשיים לשמוע את הילדה בוכה המוןןן
אני לא עושה זאת בכוונה תחילה , אני פשוט שומעת את ההד שלה
לאחר כמה דקות שהיא לא מפסיקה אני ניגשת לחלון , ומוצאת את המטפלת תולה כביסה , מורידה (יש לציין שהמשפחתון הוא בחדר עם שער )
אני שואלת את עצמי איך זה שהיא לא מצליחה להרגיע אותה ? לחפש מה מפריע לה אולי לא טוב לה בחדר ללא המטפלת (כמובן שיש עוד ילדים )אולי רעבה , צמאה , אני לא רוצה לדון אותה אבל זה נשמע לי לא ככ הגיוני לבכות 40-50 דקות . מטפלת יקרה איפה את ???? כואב לי לשמוע שהילדה שלי חסרת אונים ואני לא שם כדי לעזור לה .
אני תוהה לעצמי מה תפקידי בשלב כזה להבליג? להעיר ? איך עושים זאת מבלי לפגוע ?
אשמח להצעה טובה
אמא כאובה
אני הייתי חושבת שהתפקיד שלך הוא למצוא לה מקום טוב יותר עבורה...
מלא כוח!

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
די, תפסיקו כל היום להשמיץ את המטפלות.
רוב המטפלות הן חמות ומסורות,
ועושות את מה שאת כאמא לא יכולה לעשות-
לטפל בילדים כל היום.
הן מרגישות אם חושדים בהן,
והן רואות את ההורים שמקשיבים מאחורי הדלת,
הן מרגישות כשמעריכים אותם,
ויודעות מה מדברים עליהם.

לא מדברת על מקרים חריגים כמובן,
אבל תקחו את הכל בערבון מוגבל
וגם אם שומעים את הילד בוכה,
זה הרבה פעמים בגלל שהוא פשוט צריך להתרגל למקום חדש
או בגלל שכמות החברים והרעש מעמיסים עליו.
יש מטפלות שמתאמצות להרגיע ילד שבוכה יום שלם,
אבל בשלב מסוים הן צריכות להתייחס גם לשאר הילדים.
המדד לדעתי הוא לראות כמה ילדים בוכים ובמשך כמה זמן,
אם במשך כשבועיים כל פעם שאתם מגיעים,
יש 3 ילדים שבוכים- זה אומר דרשיני

אבל מעבר לכך- תשחררו!
לטובתכם ולטובת הילד שלכם!
כי הוא מרגיש והמטפלת מרגישה.
כל היום משמיצים את המטפלות?..
איפה?
מדובר כאן על מקרים מאד מסויימים - שבאמת קורים,
וחשוב וקריטי לפקוח עין ולשים לב.
אין שום סתירה לעובדה שיש מטפלות מדהימות,
וברוך השם שלרוב זה לא נראה ככה ורחוק מזה -
וגם לעובדה שלפעמים לילד לא טוב, וזה לא באשמת המטפלת,
או בגלל התעללות לא עלינו וכדומה -
אלא פשוט כי לא טוב לו במסגרת הזו, ספציפית.
בגלל חוסר חיבור, בגלל עומס ילדים, בגלל כל מיני סיבות.
זה לא משנה מה הסיבה, האחריות על הילדים שלנו - היא עלינו

כותבת ממקום שאני מאוהבת במטפלת של הבת שלי ממש...
מרוצה ומעריצה זו לא מילה!
ונפגעתי בשבילה (כביכול, לא בשבילה אישית - בשביל כל המטפלות הטובות)
שאפשר בכלל לחשוב על קשר בינן לבין אשכול כזה.

F.M

F.M
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא מסוגלת לא להגיב.
גם אני בתור אמא לא ארצה לשלוח את הילד למעון.
ולא... לא משנה אם המטפלת היא הוגנת, מסורה ואוהבת. והיא יכולה להיות מדהימה.
אני פשוט חושבת שלא הגיוני ולא אנושי!!! בעולם!!! שמטפלת אחת צריכה להשגיח על 6 ילדי שנה וחצי שנתיים,
להאכיל לחתל להלביש להחליף להרדים (מרדימה אחד השני קם...) לעשות תורנות וכו וכו וכו...
גם אם היא תהיה הכי מושלמת בעולם. לדעתי זה חוסר אנושיות התקינה המזעזעת במעונות.
המחסור בצוות.
התנאים המחפירים. והמשכורות. וכל זה תחת שיימינג ומצלמות.
וחוצמיזה, אם באמת רוצים לעשות שינוי בתחום הזה דחוףףף! כי עוד שניה אין מטפלות!
חייבים דבר ראשון להפוך את הגיל הרך למקצוע! שלומדים אותו! ועושים בו תעודה. ומתמקצעים.
מה ההבדל בין ללמוד גננות, לחינוך מיוחד. או ללמוד גיל הרך. לא חסר מה ללמוד.! אומרת מידיעה.
הגיל הרך הוא נושא כל כך מעניין ומרתק! לעקוב אחר הילד בשנות ההתפתחות הראשונות שלו.!
מחקר קבע שטווח הגילאים שבהם את יכולה לעצב את דפוס ההתנהגות והאישיות של הילד. היא 0-3!!!
לא הגיוני שילדים קטנים בגיל כמה חודשים נקלעים למצב הקטסטרופלי הזה.
מדברת כי יודעת מקרוב.! מאמא מנהלת מעון במשך 25 שנה.
הזעקה הזאת היא לא רק של המטפלות. אלא של הילדים.
כי מי סובל.? קצת המצפון שלנו, קצת התסכול של המטפלות.
אבל עולל חסר ישע ורך, חווה במודעות שלו ובזיכרון חוויות שלא תמיד תואמות.

מרשמלו ורוד

משתמש רשום
בדיוק השבוע הייתה לי שיחה עם חברה ששתינו סיפרנו סיפורים מכלי ראשון / שני על התנהגויות לא מתאימות (לשון עדינה) של מטפלות, והגענו למקנה העגומה שאין ביטוח בשום מקום.. פרטי, מעון לא משנה איפה בכל מקום חייבים לבדוק היטב...

ש. שש

משתמש חדש
ומה עושים שיש לי ילדה בת 2.5
שכל שבועיים בערך המטפלת שלה אומרת שהיא בכתה והיתה מטורללת כנראה היא מעלה חום....
בהתחלה עוד האמנתי לה והייתי מודדת לה חום
היום כבר התייאשתי ואני מחכה שיגמר השנה....

F.M

F.M
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בדיוק השבוע הייתה לי שיחה עם חברה ששתינו סיפרנו סיפורים מכלי ראשון / שני על התנהגויות לא מתאימות (לשון עדינה) של מטפלות, והגענו למקנה העגומה שאין ביטוח בשום מקום.. פרטי, מעון לא משנה איפה בכל מקום חייבים לבדוק היטב...
לפני שבודקים.
הזעקה חייבת להישמע. המדינה חייבת להכיר בילדים שלנו. של גילאי 0-3.
הוכחות שהיא לא מכירה:
1. תקנים.
2. תנאים.
3. עבודה אינטנסיבית ולא מתגמלת.
4.הילדים שלנו לא מקבלים סבסוד.
5.בכל מוסד חינוכי בית ספרים סמינרים וכדומה יש שומר ויש אבטחה. במעונות - אין.! למה? ככה.
ויש עוד הרבה הרבה הרבה כשלים. יודעת על הרבה מקומות בחו"ל שהילדים הקטנים גדלים היטב. כי המדינות מכירות בהן.
כאן. במדינת ישראל כבר 75 שנה הזעקה אילמת.

אילה ב

משתמש צעיר
לי היה גם סיפור במשפחתון
הייתי מאוד לא רגועה - לא ידעתי לתת הסבר לעצמי
יום אחד באתי מוקדם הסתובבתי באזור
ושמעתי אותו צורחחחח
עליתי, המטפלת היתה מופתעת
וככה מתוך בלבול היא אומרת לי שהוא צורח מהבוקר
הוא היה נראה תינוק במצוקה - ממש היה נראה נורא
כמובן שהוצאתי אותו באותו יום
כמה ימים אחרי שהוצאתי אותו שכנה ספרה לי שהיתה שומעת אותו בוכה שעות
בלי שאף אחד ניגש אליו
בקיצור צריך לשים לב טוב טוב
לא להתעלם מאינטואציה אמאית
אם לא נראה לך תוציאי
זה הילדים שלנו!!!!

TGSh

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
ילדי במעון מדהים . היחס ,המטפלות והאוכל פשוט מעולים (תנאים סביבתיים לא בשמים. אבל נסבל)
עיקר הבדיקה על מעון לדעתי היא פשוט לעקוב במקומונים איזה מעון מפרסם הכי הרבה מודעות של דרושים.
זה סימן אדום בוהק מאוד על הניהול של המקום . אצלינו יש מטפלות קבועות שנים שלא עוזבות ומנהלת מדהימה שרואים שהצוות אוהב אותה . ובעצמה נמצאת לא פעם בכיתות בסוף היום עם המטפלות כדי לראות איך הדברים עובדים
וכן גם אני חושבת שיחס אישי למטפלת שאת מעריכה זה חסד גדול עם המטפלת שבסוף גם חוזר חזרה לילד.
וכמובן להיות עם עינים פקוחות זה חשוב תמיד . כבדהו וחשדהו...

גרפיקאית מתנסה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
אני והמטפלת בשכונות נפרדות אבל אפשרי לראות ממרחק מה את המרפסת שלה
יצא לי לא מעט פעמים- כלומר ביומיים החופשיים לשמוע את הילדה בוכה המוןןן
אני לא עושה זאת בכוונה תחילה , אני פשוט שומעת את ההד שלה
לאחר כמה דקות שהיא לא מפסיקה אני ניגשת לחלון , ומוצאת את המטפלת תולה כביסה , מורידה (יש לציין שהמשפחתון הוא בחדר עם שער )
אני שואלת את עצמי איך זה שהיא לא מצליחה להרגיע אותה ? לחפש מה מפריע לה אולי לא טוב לה בחדר ללא המטפלת (כמובן שיש עוד ילדים )אולי רעבה , צמאה , אני לא רוצה לדון אותה אבל זה נשמע לי לא ככ הגיוני לבכות 40-50 דקות . מטפלת יקרה איפה את ???? כואב לי לשמוע שהילדה שלי חסרת אונים ואני לא שם כדי לעזור לה .
אני תוהה לעצמי מה תפקידי בשלב כזה להבליג? להעיר ? איך עושים זאת מבלי לפגוע ?
אשמח להצעה טובה
אמא כאובה
ווואוו קשה מאוד!!! אולי היא לא מתיחסת לילדה?? אולי הילדה עשתה בטיטול? חבל שלא בררת עליה לפני..

חיים פרוג

משתמש פעיל
התייעצות בנושא-
בני רשום למעון לשנה הבה, הצוות קבוע ונראה אוהב ומטפח. יש שם מעולה למעון, וההורים מרוצים מאוד.
עם זאת מקום עבודתי קרוב למעון ראיתי מהחלון שלעיתים קורה שפעוט יוצא באופן עצמאי מחצר הגן לכיוון הגן מבלי שישמו לב (אחרי כמה דק' שמו לב והלכו לחפש)...
מה הייתם עושים במקרה כזה?
שולחים?
אציין שבאזורינו אין עוד אופציות למעון דתי מלבד זה.

F.M

F.M
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
התייעצות בנושא-
בני רשום למעון לשנה הבה, הצוות קבוע ונראה אוהב ומטפח. יש שם מעולה למעון, וההורים מרוצים מאוד.
עם זאת מקום עבודתי קרוב למעון ראיתי מהחלון שלעיתים קורה שפעוט יוצא באופן עצמאי מחצר הגן לכיוון הגן מבלי שישמו לב (אחרי כמה דק' שמו לב והלכו לחפש)...
שולחים?
יכול להיות שמדובר במעון מצוין! ועם יחס אוהב.
אולי נהלי הבטיחות שם לא ברורים. וכדאי לשים את תשומת ליבם של הצוות.
ברור לי שדבר כזה יכול לקרות.
אבל לא באופן גורף.

e b p

משתמש מקצוען
התייעצות בנושא-
שולחים?
בד''כ שהילדים בחצר או שהחצר פתוחה והילדים בפנים.
יש עוד גננת. זה לא שהם נכנסים לחדר ריק.
אם זה הבעיה אני לא הייתי מפחדת.

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
אני שמעתי גם על סיפור הזוי מקרובת משפחה
מטפלת לקבוצה של 6 תינוקים שהאמא ראתה שהילד חוזר אפאתי כל יום מהמטפלת ולאט לאט הילד הפך להיות ילד עצוב מאוד(מדובר על תינוק בן שנה)האמא לא הייתה רגועה וניסתה לדבר עם המטפלת בכל הדרכים-אך ללא הצלחה
עד שהחליטה שזה כבר לא הגיוני התינוק חזר כל יום אפאתי ורעב!!!!!
היא שמה נגן בתיק של העגלה בתוך רוכסן פנימי ותפרה אותו-מה אני יגיד לכם פשוט מפחיד
הקלטה של 3 שעות:
התינוקים כולם יושבים בעגלה כל הזמן במשך 3 שעות והמטפלת לא נשמעת באזור-בכל הזמן הזה היא לא מתקרבת לתיק לתת לילד לאכול כלום!
הסיפור הכי הזוי שהיא גרה בבניין עם תמ"א ובהקלטה שומעים פתאום קדיחות בקולי קולות וכל התינוקים מתחילים לבכות-אז היא מועילה בטובה להגיע פותחת את הדלת וצועקת עליהם:"שקט,ששששש,שקט!!!!"והולכת.
הילדים ממשיכים לבכות עד שקולם נחלש ואח"כ עוד כמה פעמים אותו סיפור:קדיחות,בכיות ו"שששש,שקט" פשוט מזעזע!האמא שאלה רב מה לעשות הוא אמר לה להוציא את הילד אבל לא להגיד לאמהות האחרות היא העבירה אותו למעון מפוקח והילד התחיל לפרוח!!!!!(והתינוקים האחרים שנשארו שם-כואב הלב)
אין מה לומר על הסיפור המזעזע הזה.
דבר אחד ברור כן יש לי לומר: "לא ברור איזה רב (ואם הוא רב) שהורה לא לגלות לשאר האמהות האחרות, אין לי ספק שכל רב בישראל היה מורה לרוץ ולגלות את זה לכולן, זה מצוה של ממש, לא תעמוד על דם רעך!!!".

רמת אלחנני

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
ואם כבר מדברים, בדיוק שמעתי השבוע על מטפלת בבני ברק, שהיא ב"ה לא מזניחה ומתעללת ח"ו או משתיקה צרחות וכו', אבל מחממת את הבקבוקים לתינוקות במיקרוגל. אנחנו הזדעזענו מזה, הרי זה מלא קרינה וכו', ולמה לא מחממת בצורה הנורמלית של ספל מים רותחים? כי אין לה זמן, או מה?

דעתכם?

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
סתם מעניין,
על בסיס מה ההנחה שבעקרון מטפלת פרטית אמורה להיות טובה יותר ממעון מוכר?

שיבת ציון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
ואם כבר מדברים, בדיוק שמעתי השבוע על מטפלת בבני ברק, שהיא ב"ה לא מזניחה ומתעללת ח"ו או משתיקה צרחות וכו', אבל מחממת את הבקבוקים לתינוקות במיקרוגל. אנחנו הזדעזענו מזה, הרי זה מלא קרינה וכו', ולמה לא מחממת בצורה הנורמלית של ספל מים רותחים? כי אין לה זמן, או מה?

דעתכם?
לדון לכף זכות. קודם כל.
לשאול בעדינות ולבקש שלא תעשה זאת יותר. דבר שני.
אם זה לא עוזר, וכך זה ממשיך, להוציא את הילד. דבר שלישי.
או אם יש אופציות אחרות. וכמובן, הרבה הרבה תפילות. תפילות של אמא על ילדיה, זה אולי המרכיב הכי חשוב בגדילה התקינה של הילד.

עריכה: שכחתי, להציע עזרה. ככל הנראה באמת יש לה סיבה, אז לשאול ולהציע עזרה, כמו שכתבה @תותית י.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה