פנסיה יש הבדל האם אני שם את הפנסיה במסלול בחברות ביטוח (כגון מגדל) לבין בחברות השקעות (כגון אינפניטי)?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
היא אמרה שאם יש ח"ו תביעות נכות וכד' יותר קל להתמודד מול חברת ביטוח ולא מול חברת השקעות, האמנם?
ואם תגיד לה שאתה חושב על חברת כלל, אל דאגה היא תמצא תירוץ גם לזה [אם היא לא עובדת גם עם כלל]
הטענה טפשית וללא בסיס.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שמעתי את הטענה הזאת גם מסוכנים הגונים.
בבקשה הנה מדד השירות של 2022 של רשות שוק ההון. [בעוד כחודש יהיה גם את המדד של 2023 ויהיו בו גם את אינפיניטי ומור]
1714661477713.png

אפשר לראות שאלטשולר במקום השלישי למרות שהיא בית השקעות.

ה. שלמה

משתמש פעיל
בבקשה הנה מדד השירות של 2022 של רשות שוק ההון. [בעוד כחודש יהיה גם את המדד של 2023 ויהיו בו גם את אינפיניטי ומור]
צפה בקובץ המצורף 1638665
אפשר לראות שאלטשולר במקום השלישי למרות שהיא בית השקעות.
הבנה וטיפול יעיל בנושא הביטוח אינו קשור בהכרח לשירות.

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ככה נציגה ביעוץ פנסיוני אמרה לי שעדיף בחברת ביטוח,
אשמח לדעת האם נכון,
ואם כן מה הצדדים והשיקולים,

תודה ענקית על הכל.

@מקצועי בלבד @השקעות R הון
אני לא קונה את הצ'יזבט הזה.
אין שום הגיון שחברת השקעות תפשל בביטוח.
צריך בשביל זה אייקיו גבוה יותר?!

ה. שלמה

משתמש פעיל
אני לא קונה את הצ'יזבט הזה.
אין שום הגיון שחברת השקעות תפשל בביטוח.
צריך בשביל זה אייקיו גבוה יותר?!
בשביל זה צריך צוות נכון של שמאים ומומחים בביטוח, כשם שיועץ השקעות אינו יועץ מס, כך אפשר להבין שחברת השקעות אינה מתמצאת בביטוח.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בשביל זה צריך צוות נכון של שמאים ומומחים בביטוח, כשם שיועץ השקעות אינו יועץ מס, כך אפשר להבין שחברת השקעות אינה מתמצאת בביטוח.
אין פה קשר לשמאות.
בפנסיה זה מאד פשוט.

Ins

משתמש צעיר
!!!האקטואריה בתביעות בפנסיה ממש ממש לא פשוטה
אם יד על הדופק וכסוכנת ביטוח-
לא שמעתי על הבדל מהותי למעשה בין חברות לבתי השקעות למרות המורכבות (כן שמעתי מהרבה סוכנים את הטענה הזו, אך לאף אחד לא הייתה הוכחה לטענה...)
אין לי נסיון אישי , כי ברוך ה' בכל 15 שנות עבודתי היו לי תביעות מוות בודדות וכולן טופלו ביעילות בחברות ביטוח
תביעות קטנות של נכות, כמו שמירה וכו'- מטופלות כמו שצריך גם בבתי השקעות וגם בחברות ביטוח
אני מניחה שאם היה פער משמעתי בטיפול בתביעות - זה היה צף בצורה משמעותית יותר בשוק
גילוי נאות - אישית אני עובדת עם בתי השקעות בעיקר בגמל והשתלמות - פחות בפנסיה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אקטואריה היא לא פשוטה אבל זה לא קשור לשמאות, וזה בין כה נעשה ע"י מבטח חיצוני.

ה. שלמה

משתמש פעיל
אם יד על הדופק וכסוכנת ביטוח-
לא שמעתי על הבדל מהותי למעשה בין חברות לבתי השקעות למרות המורכבות (כן שמעתי מהרבה סוכנים את הטענה הזו, אך לאף אחד לא הייתה הוכחה לטענה...)
אין לי נסיון אישי , כי ברוך ה' בכל 15 שנות עבודתי היו לי תביעות מוות בודדות וכולן טופלו ביעילות בחברות ביטוח
תביעות קטנות של נכות, כמו שמירה וכו'- מטופלות כמו שצריך גם בבתי השקעות וגם בחברות ביטוח
אני מניחה שאם היה פער משמעתי בטיפול בתביעות - זה היה צף בצורה משמעותית יותר בשוק
גילוי נאות - אישית אני עובדת עם בתי השקעות בעיקר בגמל והשתלמות - פחות בפנסיה
פה מישהו הגיב שיש לו ניסיון בזה, וזה נכון.

• תודה
Reactions: Ins

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
פה מישהו הגיב שיש לו ניסיון בזה, וזה נכון.
וזה מהווה מבחינתך מדד לאיזה שהוא משהו???
אותו אחד ניסה לבדוק את אותה התביעה בדיוק ב10 חברות, מתוכם 5 שהם חברת ביטוח שהביאו לו את הכסף מיד, [ע"ח החוסכים האחרים בפנסיה] וה5 שהם בתי השקעות עשו לו הרבה בעיות?? [לטובת החוסכים האחרים בקרן הפנסיה]
א"כ זה אולי מדד למשהו, אל אף שמקרה אחד לא יכול להוות מדגם מייצג.
אבל תרשה לי להניח שלא זה המקרה, ולכן אני ממש לא מייחסת לזה שום חשיבות לרושם של מישהו מסוים מאיזה מקרה נקודתי.

ה. שלמה

משתמש פעיל
וזה מהווה מבחינתך מדד לאיזה שהוא משהו???
אותו אחד ניסה לבדוק את אותה התביעה בדיוק ב10 חברות, מתוכם 5 שהם חברת ביטוח שהביאו לו את הכסף מיד, [ע"ח החוסכים האחרים בפנסיה] וה5 שהם בתי השקעות עשו לו הרבה בעיות?? [לטובת החוסכים האחרים בקרן הפנסיה]
א"כ זה אולי מדד למשהו, אל אף שמקרה אחד לא יכול להוות מדגם מייצג.
אבל תרשה לי להניח שלא זה המקרה, ולכן אני ממש לא מייחסת לזה שום חשיבות לרושם של מישהו מסוים מאיזה מקרה נקודתי.
לי אין ניסיון, אבל האם יש איזה דרך שתוכלו להתרשם ולקבל את הטענה הזאת? כאמור שמעתי מאנשים הגונים שמתפרנסים מהתחום, ואני נוטה לקבל לפחות במידה מסויימת את דבריהם.
איני יודע בדיוק את מידת מעורבותכם בתביעות ביטוח, ואם אתם מעורבים ואתם טוענים אחרת, אני אקבל גם את הגישה שלכם

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לי אין ניסיון, אבל האם יש איזה דרך שתוכלו להתרשם ולקבל את הטענה הזאת? כאמור שמעתי מאנשים הגונים שמתפרנסים מהתחום, ואני נוטה לקבל לפחות במידה מסויימת את דבריהם.
איני יודע בדיוק את מידת מעורבותכם בתביעות ביטוח, ואם אתם מעורבים ואתם טוענים אחרת, אני אקבל גם את הגישה שלכם
אם אתה מאמין לטענה הזאת, אז אתה יכול לפעול כפי שאתה מאמין.
כתבתי את מה שאני יודעת.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
על בסיס הנחה זו:
בית השקעות יביא תשואה טובה, כי זה התחום שלו
חברת ביטוח תביא תשואה פחות טובה...

(לא מסכים עם הנ"ל, רק מציע תיאוריה מקבילה)

ה. שלמה

משתמש פעיל
על בסיס הנחה זו:
בית השקעות יביא תשואה טובה, כי זה התחום שלו
חברת ביטוח תביא תשואה פחות טובה...

(לא מסכים עם הנ"ל, רק מציע תיאוריה מקבילה)
חברת ביטוח היא בהכרח גם משקיעה וחברת השקעות היא לא בהכרח מבטחת.
ואנחנו גן דברים על עקיבה אחרי מדדים שלא דורשת מומחיות מיוחדת.
חברת השקעות גם יותר נגועה באינרסים באופי ההשקעה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה