דרוש מידע ישיבת בית מאיר הקטנה

מצב
הנושא נעול.

משפחת לוי...

משתמש מקצוען
יש לי בן של חבר שלומד שם בישיבה קטנה
ממש לא עצניק
בדקתי את הדבר יסודי
סיכסוך מקומי קיטלג את זה כעצניק מאינטרסים שונים
הרה"י של הישיבה גדולה משתייך אליהם(וכמובן שהוא גם הבוס של הקטנה)
וגם שם יש לי בן של חבר שלומד וממש לא בכיוון של...
רוב מוחלט של התלמידים שם הם לא כאלו ,למרות שהרה"י כזה ,

בישיבה קטנה (והייתי עובר שם כל יום וכמה פעמים ביום)
לומדים יפה מאד
ומטפחים מאד את הבחורים
נותנים יחס אישי לכל בחור
ואת זה כל בחור צריך !!!!
ולא כמו הישיבות ששם זה תעשיה
וממש לא ישיבה טיפולית.

(היה קשה לי לכתוב היום קיטלוגים אבל נכתב לצורך בלבד)

ראובן 23

משתמש מקצוען
לומדים יפה מאד
ומטפחים מאד את הבחורים
נותנים יחס אישי לכל בחור
ואת זה כל בחור צריך !!!!
ולא כמו הישיבות ששם זה תעשיה
וממש לא ישיבה טיפולית.
מסכים אם הכול אבל רציתי להדגיש שזה מקום לבחורים שיותר צריכים יחס אישי והם גם ממשיכים לישיבות גדולות של יחס אישי(הפיצול קרה בשלוש שנים האחרונות ורק אליהם אני מתייחס)

אהרןאהרן

משתמש פעיל
אני תמיד אומר ששיעור חדש בישיבה זה כמו לרכוש דירה בבניין חדש מהקבלן, אין לך מושג מי יהיה ומה יהיה הסיגנון בשיעור שלך עד שמתחיל הזמן.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אני תמיד אומר ששיעור חדש בישיבה זה כמו לרכוש דירה בבניין חדש מהקבלן, אין לך מושג מי יהיה ומה יהיה הסיגנון בשיעור שלך עד שמתחיל הזמן.
מצד שני הצוות אם יותר מוטיבציה להצליח

ראובן 23

משתמש מקצוען
במקום חדש הצוות (ברוב המקרים במקרה הספציפי אני לא מעודכן)צעיר פחות שחוק ויותר רוצה לחזור אם קבלות והצלחות ויותר שמים לב לבחורים כמו בכל משהו חדש שיותר משקיעים(מאמין שכולם פה נפגשו אם איש חינוך זקן/שחוק שעשה טעוית קשות)

Sara10

משתמש פעיל
במקום חדש הצוות (ברוב המקרים במקרה הספציפי אני לא מעודכן)צעיר פחות שחוק ויותר רוצה לחזור אם קבלות והצלחות ויותר שמים לב לבחורים כמו בכל משהו חדש שיותר משקיעים(מאמין שכולם פה נפגשו אם איש חינוך זקן/שחוק שעשה טעוית קשות)
ולעומת זה צוות צעיר עלול לעשות טעויות הרות גורל (מאמינה שכולם פה נפגשו אם איש חינוך צעיר/חסר נסיון שעשה טעויות קשות), לעומת צוות מבוגר עתיר נסיון וחכמת חיים.
תגובה לא לגופה של ישיבה.

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הישיבה מיועדת לבחורים שצריכים יחס אישי ומקדם
אתה צודק מאה אחוז, ואכן יש לישיבה שאתה מדבר עליה הצלחה גדולה בעניין, אבל אתה מדבר על ישיבה אחרת. ישיבת הרי יהודה בישוב בית מאיר. כאן באשכול שאלו על ישיבה אחרת, ישיבת בית מאיר בבני ברק. או שאני טועה? תקן אותי אם כן.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ולעומת זה צוות צעיר עלול לעשות טעויות הרות גורל (מאמינה שכולם פה נפגשו אם איש חינוך צעיר/חסר נסיון שעשה טעויות קשות), לעומת צוות מבוגר עתיר נסיון וחכמת חיים.
תגובה לא לגופה של ישיבה.
נכתב ע"י A F:
נכנס מנהל צעיר (35) לנהל חיידר ולאחר תקופה העיר משהו לרבה בכתה ח' אמר לו הרבה אתה לא מתבייש הרי אתה למדת אצלי ויש לי נסיון של 40 שנה מי אתה שתעיר לי?! ענה לו המנהל נכון למדתי אצלך וכבר אז בתור תלמיד זה הפריע לי כיום לאחר שלמדתי קצת חינוך אני חושב שאתה טועה, ודבר שני אין לך ניסיון של 40 שנה! אלא שנה של טעות ו39 שנה של חזרה על הטעות.........
כך שצוות מבוגר לא מחייב עתיר נסיון כמו שהבאתי בציטוט

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
נכון.
רק לא אהבתי את מה שאני ציטטתי שצעיר עדיף בוודאות על מבוגר.
לטעמי עדיף תמיד לברר לגופו של מקום, כי באמת אין בזה כללים.
יכול להיות שעדיף, כיון שאם יש טעות ומעירים לו הוא יכול לשנות. מה שאין כן מבוגר יגיד שיש לי נסיון של הרבה שנים ולא ישנה

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
נכון.
רק לא אהבתי את מה שאני ציטטתי שצעיר עדיף בוודאות על מבוגר.
לטעמי עדיף תמיד לברר לגופו של מקום, כי באמת אין בזה כללים.
אני סבלתי בישיבה קטנה מצוות צעיר. וכל מקרה לגופו. (היינו שפני ניסיון)

ולגבי בית מאיר הצוות עץ הבחורים בקטנה - לא. ובגדולה - הרבה נקשרו לעניין.
אבל מה זה משנה העיקר שיש ישיבה פעילה בכלל... וד''ל.

Sara10

משתמש פעיל
יכול להיות שעדיף, כיון שאם יש טעות ומעירים לו הוא יכול לשנות. מה שאין כן מבוגר יגיד שיש לי נסיון של הרבה שנים ולא ישנה
ואם תהיה בעיה (דבר נפוץ מאוד בישי"ק) צעיר ינסה בכה ובכה, ומבוגר יכיר את דרך היציאה מהמבוך.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אתה צודק מאה אחוז, ואכן יש לישיבה שאתה מדבר עליה הצלחה גדולה בעניין, אבל אתה מדבר על ישיבה אחרת. ישיבת הרי יהודה בישוב בית מאיר. כאן באשכול שאלו על ישיבה אחרת, ישיבת בית מאיר בבני ברק. או שאני טועה? תקן אותי אם כן.
ממש לא טועה
(הפיצול קרה בשלוש שנים האחרונות ורק אליהם אני מתייחס)
מעודכן בשתי הפלגים

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא הבנתי, אם אני לא טועה, אז מה הקשר בין הישיבה בבני ברק לישיבה בבית מאיר. שניהם ישיבות שכבר קיימות עשרות שנים ואין שום קשר ביניהן.

שנוש

משתמש רשום
ראש הישיבה קטנה היה עד לא מזמן [כשנתיים] ר' איסר זלזניק [פרדו 9 ב"ב] והוא עזב עם קבוצה ופתח ישיבה חדשה "חשק שלמה" [הוא רחוק מאוד מהעצניקים] והוא מומלץ מאוד בונה בחורים והדברים ידועים...... הוא גם מאבחן את הבחור מיידית אם מתאים לו.....

רלוונטי

משתמש חדש
מקפיצה
מה הסגנון של הישיבה הגדולה בבני ברק
עצניקים?
פתוחים\סגורים?
ואיזה סוג בכללי..?
יעזור לי ממש
תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

חיימקה.

משתמש רשום
בית מאיר הגדולה
לא עצניקים בכלל (הבחורים 2 למאה )
הצוות גם לא חוץ מהר"י שהוא לא עצניק הוא סוג של קנאי לא מורגש כלל מחותן של רה"י רבי גרשון אדלשטיין
כהיום בישיבה בסביבות ה320 בחורים
חלק פתוחים מאד וחלק סגורים מאד כולם כמו משפחה אחת
הכי פתוח יכול להיות בקשר הכי טוב עם הכי צול
ישיבה שמורה מבחינת טלפונים וכאלו יש די הרבה חוצניקים שש שבע בשיעור
עוד שאלות בכיף

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קנ

א הַלְלוּיָהּ הַלְלוּ אֵל בְּקָדְשׁוֹ הַלְלוּהוּ בִּרְקִיעַ עֻזּוֹ:ב הַלְלוּהוּ בִגְבוּרֹתָיו הַלְלוּהוּ כְּרֹב גֻּדְלוֹ:ג הַלְלוּהוּ בְּתֵקַע שׁוֹפָר הַלְלוּהוּ בְּנֵבֶל וְכִנּוֹר:ד הַלְלוּהוּ בְתֹף וּמָחוֹל הַלְלוּהוּ בְּמִנִּים וְעוּגָב:ה הַלְלוּהוּ בְצִלְצְלֵי שָׁמַע הַלְלוּהוּ בְּצִלְצְלֵי תְרוּעָה:ו כֹּל הַנְּשָׁמָה תְּהַלֵּל יָהּ הַלְלוּיָהּ:
נקרא  42  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה