מידע שימושי חמץ שמותר אחרי פסח

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ל @פינחס רוזנצוויג
קודם כל אסם עצמם אינם גויים, אסם נמצא אצל דן פרופר [היו"ר] ולאבי בן אסייג [מנכ"ל] התאגיד עצמו שייך לקונצרן
זאת אומרת האחריות בארץ של מכירות של המפעל של המפעלים בעצמם הם של היהודים הנ"ל...
ןלגבי האחריות של חברת ביטוח, אני חושב שאתה טועה, כי אם כן אז שנה הבאה אני ילך לחברת ביטוח של לא יהודים ואני יבטח את הבית שלי, חמץ, וכד' ואז אני פטור מכל ההלכות של חמץ? ודאי שלא
האחריות שדיברנו זאת אחריות שזה תחת ידי, שעוברים על זה בבל יראה וכו' וזה כן נמצא תחת אסם.
יו"ר הדריקטוריון והמנכ"ל הם מקבלי משכורת שאחראיים על פס היצור, והם אינם שונים מבחינת הבעלות על המוצרים, משאר עובדי החברה.
ואם תסבור שאחריות כלכלית מחייבת, והם אם יקבלו החלטו מזיקות במזיד, יתנו את הדין, כיון שחברת הביטוח מבטחת את הכל, אם כן הם לא יספגו שום הפסד.
תכל'ס, אני לא רואה שום אחריות על מנהלי החברה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה