חיפה - האם ניתן קצת לעשות סדר...

@שאפומדיה
@ההדר שבהדר
@עד מתי
@הקרמלין במוסקבה

תתקנו אותי אם אני טועה
הסיבה שיש עצירה בחיפה
היא כי המחירים ברחובות (מה שאתם קוראים להם חרדים , אבל בעצם הם רק מתחרדים...) עברו כל גבול

איך יכול להיות שעל דירת שלושה חדרים בבנין מתפורר , בלי אוטבוס קרוב,
כמו לדוגמא ברחוב רבי עקיבא (שחוץ מקו 80 בכלל לא עובר בו אוטבוס...) או ברחוב בצלאל ( שפעם ב .. עובר האוטבוס לשוק...) וכן בסוף חרמון/מיכאל /בן בבא
אנשים דורשים מעל מילון שקל !!!!!
????

סה"כ רחובות עם תשתיות לא משהו ...
חוסרים בחניות ...
חסר בנגישות לתחבורה ציבורית ..
הבנין מתפורר !!! ..
אין מעליות בביניינים (אני לא מדבר על בהבנינים הבודדים של תחילת רבי עקיבא)
וכן , נכון , יש לך בבנין רוב חרדי (שזה וואו) אבל עדיין לשלם על זה מיליון מאה ????

מה קרה ???

ומילה אחת על רחוב השומר - לדעתי הוא לעולם לא יתחרד מהסיבה הפשוטה שכדי להגיע ממנו לחלק שמעליו חייבים מדרגות ,אא"כ אתה הולך לתחילת הרחוב ,צמוד לשוק
ולכן משפחה חרדית עם עגלות , ילדים , קניות , וכו'
לא תקנה ברחוב שהגישה הכמעט יחידה אליו היא ממדרגות
(וכמובן לא לשכוח מחכה להם עוד מדרגות בבנין שלהם עצמו שהוא ללא מעלית (אא"כ אותו נוכל שציינתי למעלה ישכנע אותכם שיש תמ"א ברחוב השומר ואז יהיה לכם מעלית ...)
כמובן שאני לא מדבר על הבנינים שפשוט מוטבעים עליהם סמלים מוסלמים הקיימים ברחוב מה שקצת מלמד על הכיוון שלא ישתנה בעתיד הקרוב
וזה בשונה מרחוב ברזילי שיש לו מעברים ברחובות - הקישון ובילו

אני צודק ?

לדעתי,
לקנות להשקעה בחיפה זה טעות אחת גדולה,
התשואה אפסית,
מחירי השכירות נעים בין 1500 ל - 2500, בייחס לדירות של מיליון + ש"ח
במחיר הזה אפשר לקנות דירה בקריות מחולקת להשכיר ברווח של 4.5K בחודש,
לא חבל?

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תתקנו אותי אם אני טועה
הסיבה שיש עצירה בחיפה
למה החלטת שיש עצירה בחיפה??? אני לא מכיר עצירה כזו!!
יכול להיות שאתה צודק שהרחובות ישנים ואין אוטובוסים, ובעקיבא יש רק קו10 (ולרדת כמה מדרגות לגאולה יש קו 16 24 76 וכל הקוים לכל רחבי הארץ - לא קו 80 שזה קו או לים בחופש או קו לבית הספר).
אבל למה במקומות אחרים על דירה 3 חדרים 55 מטר בבניין עם אתיופים (אני מדבר על לא חרדים) , רוסים וכו' וכל דבר צריך אוטובוס (אמנם מגיע אקורדיון) אבל מפוצץ עגלות ואין מקום לזוז, וכמעט אין שום דבר בתוך השכונה בניינים ישנים מכוערים, שהגישה מהחניה לבנין צריך ללכת טיול בשבילים מלאי חול ממרחק. והם עולות כמעט 2 מליון או אפי' יותר? (בא נראה מי מנחש לאיזה שכונה אני מתכוין)
אבל כיון שזה מחירי הדיור בכל הארץ אז גם בחיפה המחירים קצת עלו וכל דירה במקום אחר 3 חדרים זה בערך במחיר של 2 דירות בחיפה אז אנשים עדיין יקנו וקונים.

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
קצת נסחפת...

דבר ראשון יש ברחוב רבי עקיבא קו 10 כל חצי שעה
ויש מדרגות שמחברות בין ר"ע לגאולה בשם מדרגות בן זכאי ויש שם כמה ומה משפחות חרדיות
כך שגישה רק עם מדרגות זה לא מחייב שחרדים לא יקנו שם

אני כן חושב שיש הבדלים גדולים בין רחובות ברמת הביטחון האישי
אין מה להשוות בין ברכת משה ומקור ברוך או אפילו מיכאל בסוף ונווה הדר לשאר הרחובות.

ואפילו הרחובות עצמם,
יש את ארלוזורוב בין מיכאל לצומת בוני ישראל (תפארת) ויש בין הרצל למיכאל ובין תפארת ישראל לבלפור
יש את יוסף בין אלוזורוב לפבזנר ובין פבזנר לתל חי ובין תל חי לבלפור
בקיצור, כל בניין לגופו וכל כניסה לגופה

ואל תשכח שמצד שני זו עיר מטרופולין,
בירת הצפון, 3 בתי חולים, מרכזים רפואיים של קופ"ח,
מת"ם, משרדי עו"ד, בית משפט מחוזי, משרדי ממשלה, נמל, רכבות נגישות
תעסוקה ומסחר, תיירות ועוד

ויש חיי קהילה סופר נעימים
ובסך הכל כמעט כל הצרכים החרדיים קיימים בעיר

אז סך הכל יש צדדים לכאן ולכאן.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
לדעתי,
לקנות להשקעה בחיפה זה טעות אחת גדולה,
התשואה אפסית,
מחירי השכירות נעים בין 1500 ל - 2500, בייחס לדירות של מיליון + ש"ח
במחיר הזה אפשר לקנות דירה בקריות מחולקת להשכיר ברווח של 4.5K בחודש,
לא חבל?
בחיפה אין מחולקות?

עד מתי

משתמש מקצוען
קצת נסחפת...

דבר ראשון יש ברחוב רבי עקיבא קו 10 כל חצי שעה
ויש מדרגות שמחברות בין ר"ע לגאולה בשם מדרגות בן זכאי ויש שם כמה ומה משפחות חרדיות
כך שגישה רק עם מדרגות זה לא מחייב שחרדים לא יקנו שם

אני כן חושב שיש הבדלים גדולים בין רחובות ברמת הביטחון האישי
אין מה להשוות בין ברכת משה ומקור ברוך או אפילו מיכאל בסוף ונווה הדר לשאר הרחובות.

ואפילו הרחובות עצמם,
יש את ארלוזורוב בין מיכאל לצומת בוני ישראל (תפארת) ויש בין הרצל למיכאל ובין תפארת ישראל לבלפור
יש את יוסף בין אלוזורוב לפבזנר ובין פבזנר לתל חי ובין תל חי לבלפור
בקיצור, כל בניין לגופו וכל כניסה לגופה

ואל תשכח שמצד שני זו עיר מטרופולין,
בירת הצפון, 3 בתי חולים, מרכזים רפואיים של קופ"ח,
מת"ם, משרדי עו"ד, בית משפט מחוזי, משרדי ממשלה, נמל, רכבות נגישות
תעסוקה ומסחר, תיירות ועוד

ויש חיי קהילה סופר נעימים
ובסך הכל כמעט כל הצרכים החרדיים קיימים בעיר

אז סך הכל יש צדדים לכאן ולכאן.
אכן יש את כל השרותים
אבל!!! להגיע ברכב משכונה לשכונה בחיפה זה יותר זמן נניח מרכסים לקרית אתא,( שמבחינת קניות יש בה הכל לציבור החרדי והמרחק בינהם פחות מ 10 דקות )
החניות בהדר זה אחד הסיוטים שלי
מעדיפה לנסוע לחיפה באוטובוס ולא להסתבך למצוא חניה ( כאשה שלא מורגלת לחנות על מדרכות וכדו' )

שמחה קופי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
אכן יש את כל השרותים
אבל!!! להגיע ברכב משכונה לשכונה בחיפה זה יותר זמן נניח מרכסים לקרית אתא,( שמבחינת קניות יש בה הכל לציבור החרדי והמרחק בינהם פחות מ 10 דקות )
החניות בהדר זה אחד הסיוטים שלי
מעדיפה לנסוע לחיפה באוטובוס ולא להסתבך למצוא חניה ( כאשה שלא מורגלת לחנות על מדרכות וכדו' )
לא חושב שבקרית אתא יש את אותו היקף
וגם מה שיש זה מהשנה וחצי שנתיים האחרונות בגלל קניון כפיר

עדיין זה לא מתקרב לרמת המטרופולין של חיפה עצמה שוב:
3 בתי חולים
מת"ם
משרדי ממשלה
רכבת
כל אלו לא קיימים בקריית אתא

ומאד תלוי מאיזה שכונה לאיזה שכונה בחיפה

והחניות זה באמת סיוט. .

עד מתי

משתמש מקצוען
לא חושב שבקרית אתא יש את אותו היקף
וגם מה שיש זה מהשנה וחצי שנתיים האחרונות בגלל קניון כפיר

עדיין זה לא מתקרב לרמת המטרופולין של חיפה עצמה שוב:
3 בתי חולים
מת"ם
משרדי ממשלה
רכבת
כל אלו לא קיימים בקריית אתא

ומאד תלוי מאיזה שכונה לאיזה שכונה בחיפה

והחניות זה באמת סיוט. .
אני מסכימה שפעם ב...( ב"ה ) שצריכים בתי חולים, משרדי ממשלה ועוד זה נחמד לגור קרוב
אישית לי עדיף לגור במקום יותר שקט מטופח ורגוע ופעם ב לנסוע 20 דקות.
אבל הדיון הוא לא מה עדיף ולמה
אלא כדאיות ההשקעה
וזה מחזיר לתשובה שתלוי כל דירה לגופה

מנאלו

משתמש פעיל
גר בחיפה כ 8 שנים:
א. האוכלוסיה גדלה מאד מאד!! מגיעים כ 5 זוגות לטאים בחודש (חוץ מהחסידים שאין לי מושג)- וזה הרבה יחסית לערים כמו קרית אתא\נוף הגליל\עפולה וזה מעט יחסית לבית שמש \ ירושלים\ בני ברק.
ב. הדר היא בכלל לא רק הרחובות איפה שגרים חרדים- הדר היא ענקית- ובחלק יחסית קטן שלה גרים חרדים- ובאזור איפה שיש חרדים- גרים כ 80 % חרדים, כמובן תלוי ברחובות. לכן כאחד שגר בחיפה לא מעניין אותי שבתחילת הרצל או שויצמן או בחשמונאים ואפילו בהשומר התווספו X חילונים\רוסים\ ערבים- כן מעניין בין עקיבא לברזילאי כמה חרדים הגיעו וכמה רוסים\ערבים הגיעו. ומי שגר כאן מעל 5 שנים לא צריך שום רישומים! אין ספק שהרחוב היום לא נראה כמו שהיה נראה לפני 5 שנים. בכל שעות היום הרחובות מלאים בעיקר בחרדים!! לא מעט אנשים שהגיעו כאן לביקור באמצע הזמן אמרו לי שהם ממש מופתעים לטובה ממראה הרחוב.
ג.- מי שגר באזור למעלה- רואה את האזור למטה כמפחיד ולא ראוי למגורים בעוד מי שגר למטה ע"פ רוב מתחבר יותר לאזור למטה מכל מיני סיבות- כמו נגישות\חנויות\ סגנון אוכלוסיה וכו'- כך שכשאתם מבררים על דירה בהדר תשאלו מישהו שגר ממש באותו אזור.
המרחק בין גאולה ליל"ג הוא גדול מאאאד- והאינפורמציה שתקבלו לא תהיה אמינה!
ד. זה שהיה פוליטיקה ברישום לחיידרים לשנה הבאה- לא סותר בכלל את הצורך בפתיחת חיידר נוסף. החיידר לא נפתח בגלל פוליטיקה אלא בגלל צורך דחוף. השינוי הוא קשה לכולם, ההחלטה קשה, לקבל תשובה שלילית קשה מאד לא מזלזל בכלל בשום קושי- אך אין ספק שזה נצרך ושבעזי"ת זה יוביל למקום טוב!! חשוב שתהיה תחרות בין מוסדות לימוד- יוצא מזה רק טוב!
ה. בית ספר נכון שהיה אחד ובנתיים פיצלו את נווה שאנן כי העומס לא היה הגיוני- וזה זמני- כולם יודעים שעדיין צריך פתרון לבית הספר- יש כיום 3 כיתות מקבילות רק מהדר + כיתה קטנה- אזור ה- 100 בנות ליטאיות בכיתה א' שהן רק מהדר!!
ו. אין ספק שרוב רובם של הבנינים פה ישנים- ואם לא שהם היו ישנים המחיר היה קופץ פי כמה- כי מבחינת תחבורה למרכז\ מוסדות לימוד\ חנויות\ ומעלה של מגורים בעיר מפותחת- מקומות עבודה\ רפואה וכו' וכו'- יש לחיפה הרבה יותר מעלות ע"פ כל מני ערים מתחרדות אחרות. לא נראה לי שיש כאן אישה שמחפשת עבודה יותר מחודש- ולא מוצאת. חלקן עובדות בקריות ומעטות ממש מתרחקות יותר מכך- לעומת ערים מתחרדות אחרות שממש צריך נסיעה בכדי להגיע לעבודה. ואפילו רכסים- למיטב ידיעתי פרט להוראה\ גננות וח"מ אין שם עבודה...
ז. ואלו שעוזבים- בכלל לא הרגשה של הגירה- פעם בתקופה שומעים על מישהו שעזב, ולא קרה כלום אם מישהו הגיע ולא נהנה או שמסיבה אחרת החליט לעזוב. הגירה לרכסים??? לא זכור לי ששמעתי על מישהו שעבר מחיפה לרכסים. כן מכיר כמה שעזבו מחיפה לקרית אתא (סגנון מסוים של משפחות).

גר בחיפה כ 8 שנים:
א. האוכלוסיה גדלה מאד מאד!! מגיעים כ 5 זוגות לטאים בחודש (חוץ מהחסידים שאין לי מושג)- וזה הרבה יחסית לערים כמו קרית אתא\נוף הגליל\עפולה וזה מעט יחסית לבית שמש \ ירושלים\ בני ברק.
ב. הדר היא בכלל לא רק הרחובות איפה שגרים חרדים- הדר היא ענקית- ובחלק יחסית קטן שלה גרים חרדים- ובאזור איפה שיש חרדים- גרים כ 80 % חרדים, כמובן תלוי ברחובות. לכן כאחד שגר בחיפה לא מעניין אותי שבתחילת הרצל או שויצמן או בחשמונאים ואפילו בהשומר התווספו X חילונים\רוסים\ ערבים- כן מעניין בין עקיבא לברזילאי כמה חרדים הגיעו וכמה רוסים\ערבים הגיעו. ומי שגר כאן מעל 5 שנים לא צריך שום רישומים! אין ספק שהרחוב היום לא נראה כמו שהיה נראה לפני 5 שנים. בכל שעות היום הרחובות מלאים בעיקר בחרדים!! לא מעט אנשים שהגיעו כאן לביקור באמצע הזמן אמרו לי שהם ממש מופתעים לטובה ממראה הרחוב.
ג.- מי שגר באזור למעלה- רואה את האזור למטה כמפחיד ולא ראוי למגורים בעוד מי שגר למטה ע"פ רוב מתחבר יותר לאזור למטה מכל מיני סיבות- כמו נגישות\חנויות\ סגנון אוכלוסיה וכו'- כך שכשאתם מבררים על דירה בהדר תשאלו מישהו שגר ממש באותו אזור.
המרחק בין גאולה ליל"ג הוא גדול מאאאד- והאינפורמציה שתקבלו לא תהיה אמינה!
ד. זה שהיה פוליטיקה ברישום לחיידרים לשנה הבאה- לא סותר בכלל את הצורך בפתיחת חיידר נוסף. החיידר לא נפתח בגלל פוליטיקה אלא בגלל צורך דחוף. השינוי הוא קשה לכולם, ההחלטה קשה, לקבל תשובה שלילית קשה מאד לא מזלזל בכלל בשום קושי- אך אין ספק שזה נצרך ושבעזי"ת זה יוביל למקום טוב!! חשוב שתהיה תחרות בין מוסדות לימוד- יוצא מזה רק טוב!
ה. בית ספר נכון שהיה אחד ובנתיים פיצלו את נווה שאנן כי העומס לא היה הגיוני- וזה זמני- כולם יודעים שעדיין צריך פתרון לבית הספר- יש כיום 3 כיתות מקבילות רק מהדר + כיתה קטנה- אזור ה- 100 בנות ליטאיות בכיתה א' שהן רק מהדר!!
ו. אין ספק שרוב רובם של הבנינים פה ישנים- ואם לא שהם היו ישנים המחיר היה קופץ פי כמה- כי מבחינת תחבורה למרכז\ מוסדות לימוד\ חנויות\ ומעלה של מגורים בעיר מפותחת- מקומות עבודה\ רפואה וכו' וכו'- יש לחיפה הרבה יותר מעלות ע"פ כל מני ערים מתחרדות אחרות. לא נראה לי שיש כאן אישה שמחפשת עבודה יותר מחודש- ולא מוצאת. חלקן עובדות בקריות ומעטות ממש מתרחקות יותר מכך- לעומת ערים מתחרדות אחרות שממש צריך נסיעה בכדי להגיע לעבודה. ואפילו רכסים- למיטב ידיעתי פרט להוראה\ גננות וח"מ אין שם עבודה...
ז. ואלו שעוזבים- בכלל לא הרגשה של הגירה- פעם בתקופה שומעים על מישהו שעזב, ולא קרה כלום אם מישהו הגיע ולא נהנה או שמסיבה אחרת החליט לעזוב. הגירה לרכסים??? לא זכור לי ששמעתי על מישהו שעבר מחיפה לרכסים. כן מכיר כמה שעזבו מחיפה לקרית אתא (סגנון מסוים של משפחות).
חייב לציין שנהנתי מאיכות ורמת הכתיבה והניסוח המקצועי מהרחבה מצד אחד ומאידך חלוקה לסעיפים תוך מתן מבט כללי וירידה לרזלוציות
ירבו כותבים כמוך

אך אשמח להבין איך מכל ה'תפריט' הנ''ל מוצאים 'מתכון' של דירה להשקעה
כלומר תן דוגמא
1.נכס בX כסף
2.ברחוב X
3.אפשר להשכיר באזור הX
4.עם צפי ריאלי לעליית ערך עוד 7 -8 שנים בלפחות Xכסף
[לגבי סעיף 4 אמר ר' אברימי דמן חיפה נבואה ניתנה... אבל לגבי הסעיפים האחרים אם זה דירה שרוצים שסעיף 4 אכן יממש את עצמו ותהיה עם עליית ערך צריך דירה טובה ולא עם בעיות רישום]

ולכן עם כל הכבוד למה שכתבת .על ההתפתחות החרדית ....
לגבי השקעה .הנושא מורכב יותר...

100 אחוז

משתמש צעיר
זה מה שקורה כשמישהו לא גר במקום שעליו הוא מדבר
וכמו שאני אתחיל לדבר עכשיו על ההתפתחות ברמת בית שמש ד בלי לחיות אותה עם כל הפרטים
א'
תוצאות הבחירות לא מוכיחות את היקף האוכלוסיה
הכל תלוי באחוזי ההצבעה ואל תשכחו שגור עזבו בהמוניהם (כמה מאות משפחות) ועם כל זאת לא נרשמה ירידה בכמות הבוחרים רק נרשמה עליה יפה,
ב'
כמו שכתבו אלו שלפני- חן המקום על יושביו, ותלוי למי אתם מתכננים להשכיר דירה,
אם לכל השאר חוץ מחרדים- אז יכול להיות שתתמודדו עם לחפש דיירים שוכרים בדרך כלל (סיפורים מכלי ראשון),
ואם אתם רוצים לקנות ולמכור אחרי כמה שנים לחרדי באיזה מאה מאתיים יותר
ההזדמנות שלכם זה לחפש עכשיו דירה נוחה בברזילי ילג והאיזור
כי זה העתיד החסידי לפחות של העיר!!!
וגם הליטאים והספרדים מתפתחים יפה יפה
(בסוד אגלה לכם שבתוך חליסה *בין הערבים כן כן* קיים בית כנסת שמתפללים בו בשבתות הרבה חרדים מכל הגוונים.
כך שלא תגידו שלא עודכנתם מראש
בהצלחה רבה

זה מה שקורה כשמישהו לא גר במקום שעליו הוא מדבר
וכמו שאני אתחיל לדבר עכשיו על ההתפתחות ברמת בית שמש ד בלי לחיות אותה עם כל הפרטים
א'
תוצאות הבחירות לא מוכיחות את היקף האוכלוסיה
הכל תלוי באחוזי ההצבעה ואל תשכחו שגור עזבו בהמוניהם (כמה מאות משפחות) ועם כל זאת לא נרשמה ירידה בכמות הבוחרים רק נרשמה עליה יפה,
ב'
כמו שכתבו אלו שלפני- חן המקום על יושביו, ותלוי למי אתם מתכננים להשכיר דירה,
אם לכל השאר חוץ מחרדים- אז יכול להיות שתתמודדו עם לחפש דיירים שוכרים בדרך כלל (סיפורים מכלי ראשון),
ואם אתם רוצים לקנות ולמכור אחרי כמה שנים לחרדי באיזה מאה מאתיים יותר
ההזדמנות שלכם זה לחפש עכשיו דירה נוחה בברזילי ילג והאיזור
כי זה העתיד החסידי לפחות של העיר!!!
וגם הליטאים והספרדים מתפתחים יפה יפה
(בסוד אגלה לכם שבתוך חליסה *בין הערבים כן כן* קיים בית כנסת שמתפללים בו בשבתות הרבה חרדים מכל הגוונים.
כך שלא תגידו שלא עודכנתם מראש
בהצלחה
אני רץ לקנות בחליסה. כי טרם מצאתי 3 חדרים בברזילי ב600.000

[מי ש'קצת '' מבין יקנה בקרית אליעזר]
אבל מי שחושב שבגלל שיש כמה משפ' בברזילי ויש שם בית כנסת המחירים שם יזנקו. ממש לא
אני מכיר משקיעים חרדיים שלא מעוניינים בכך
עליה של 100 -200 אל''ש לעוד כמה שנים זה נחמד אבל ממש לא משמעותי

מנאלו

משתמש פעיל
לא דיברתי על השקעה באמת.
לדעתי ומי ששואל לדעתי באופן אישי- הדר בכלל לא מקום להשקעה- (אא"כ אתם חושבים בעוד שנה-שנתיים לבוא לגור)
אם זה נטו להשקעה- זה בהחלט לא המקום.
השכירות פה נמוכה יחסית
ושווה יותר להשקיע בקריות או אולי בשכונות אחרות בחיפה.
לא מבין בזה.

ולגבי הבחירות- בבחירות הקודמות ח-ן (דגל התורה) עבדו מאאאד קשה והצליחו להכניס 2 מנדטים.
ושוב מי שמשווה את הבחירות הקודמות לבחירות האחרונות ולא יודע מה היה לפני 5 שנים...
גור עזבו- ולכן ירדו הרבה קולות לג'- למרות שבפועל באמת לא ירדו קולות.
ולדגל- פעם קודמת כמה חסידויות ואפילו חסידויות יחסית גדולות בחיפה הצביעו בבחירות הקודמות דוקא לדגל ולא לאגודה, והפעם כל החסידויות הצביעו לאגודה כך שגם בציבור הליטאי- היתה עליה גדולה במספר הקולות למרות שאחוז יחסית גדול בציבור החרדי לא הצביע- אפשר לומר שהיתה עליה גם בחסידי וגם בליטאי.
ולמה לא הצביעו- מכל מיני סיבות פוליטיות כאלו ואחרות (וגם סיפור החיידר והבית ספר החדש של נו"ש קשורים לזה- לצערינו) מה שבטוח שמי שלא הצביע- לא הרוויח כלום!!

מנאלו

משתמש פעיל
צר לי לומר אבל גם לפני 6-7 שנים דיברו על כך שערך הדירות בילג וברזילי יעלה וכדאי להשקיע שם.
ובפועל הערך שם עלה באותו יחס שעלה בכל הדר. (ויחסית לכל הארץ- לא מספיק עלה...) נכון שהיתה עליה. אבל דירה שאנחנו קנינו לפני 8 שנים באזור ילג- מכרנו כעבור 7 שנים ב 200 אש"ח יותר :(

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מה אתם אומרים על רחוב בר גיורא?
רחוב סולידי ושקט, אוכלוסיה יותר ברמה (האוכולוסיה הכללית) מהאיזורים למטה, חרדים אין המון רוב האברכים שהיו גרים שם באיזור עזבו את האיזור, ומי שנשאר זה סגנון מסוים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמב

א מַשְׂכִּיל לְדָוִד בִּהְיוֹתוֹ בַמְּעָרָה תְפִלָּה:ב קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶזְעָק קוֹלִי אֶל יְהוָה אֶתְחַנָּן:ג אֶשְׁפֹּךְ לְפָנָיו שִׂיחִי צָרָתִי לְפָנָיו אַגִּיד:ד בְּהִתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי וְאַתָּה יָדַעְתָּ נְתִיבָתִי בְּאֹרַח זוּ אֲהַלֵּךְ טָמְנוּ פַח לִי:ה הַבֵּיט יָמִין וּרְאֵה וְאֵין לִי מַכִּיר אָבַד מָנוֹס מִמֶּנִּי אֵין דּוֹרֵשׁ לְנַפְשִׁי:ו זָעַקְתִּי אֵלֶיךָ יְהוָה אָמַרְתִּי אַתָּה מַחְסִי חֶלְקִי בְּאֶרֶץ הַחַיִּים:ז הַקְשִׁיבָה אֶל רִנָּתִי כִּי דַלּוֹתִי מְאֹד הַצִּילֵנִי מֵרֹדְפַי כִּי אָמְצוּ מִמֶּנִּי:ח הוֹצִיאָה מִמַּסְגֵּר נַפְשִׁי לְהוֹדוֹת אֶת שְׁמֶךָ בִּי יַכְתִּרוּ צַדִּיקִים כִּי תִגְמֹל עָלָי:
נקרא  41  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה