טיול בחו"ל זלצבורגלנד: טיפים ומקומות שווים לביקור

לימונצ'לו

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אפשר לקנות את זה כמזוודה נוספת, אבל כמובן יקר
למה לא לשכור כסא בטיחות מחברת ההשכרה וזהו?
מכמה סיבות- גם כי זה ממש יקר- 60 יורו, גם שהבנתי שהם לא באמת מתחייבים שיהיה להם כשאבוא לקחת את הרכב וגם שלחלק מחברות ההשכרה יש כסאות בטיחות במצב זוועה...

תכלס לשני הילדים אני לא יכולה להביא כסא בטיחות?

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
מכמה סיבות- גם כי זה ממש יקר- 60 יורו, גם שהבנתי שהם לא באמת מתחייבים שיהיה להם כשאבוא לקחת את הרכב וגם שלחלק מחברות ההשכרה יש כסאות בטיחות במצב זוועה...

תכלס לשני הילדים אני לא יכולה להביא כסא בטיחות?
בטוחה שלא מתחייבים? הבנתי שזה הזמנה בדיוק כמו הזמנת הרכב. בכל אופן הזמנו כמה פעמים ותמיד קיבלנו.
אבל לא לוקחת אחריות...
כסא בטיחות למיטב ידיעתי נחשב כמזוודה, לכן רוב חברות התעופה ידרשו על כך תשלום

ext

משתמש מקצוען
D I G I T A L
איפה אפשר לקנות עכשו בארץ ז'קט קצר לגבר?

גיפט

משתמש מקצוען
כל מי שביקר בחבל הארץ הזו טוען שיש 2 מקומות שאסור לפסוח עליהם, תצפית חמש האצבעות בהר דאכשטיין והכפר האלשטאט. 2 המקומות סמוכים מאוד זה לזה, משהו כמו רבע שעה נסיעה ביניהם. אבל, מי שרוצה להגיע לשתיהם באותו יום ולמצות את האפשרויות, כדאי שיתכנן את עצמו מראש.

מומלץ להגיע למקום על הבוקר, אפילו 9 בבוקר, להתחיל עם 5 אצבעות ורק לאחמ"כ להלשטאט.

למה? בגלל שעות הפתיחה של האתרים השונים.

חמשת האצבעות ושאר האטרקציות במקום אורכות מינימום שעתיים וחצי, כשעזיבת המקום היא לא יאוחר מהשעה 4 וחצי אחה"צ, לכן מומלץ להתחיל שם את היום, ומיד להזדרז להגיע להלשטאט, שהאטרקציה המרכזית שם נסגרת למבקרים בשעה 3.

סיבה נוספת, זווית השמש במקום 'הורסת' כל נסיון לצילום איכותי. יש שם מקומות נפלאים לצילום, כולל במרפסת התלויה בגובה 650 מטר מעל התהום, והשמש מסנוורת. אם מגיעים אחה"צ לנקודות התצפית מקבלים את חשיפת האור האידיאלית.

חשוב להדגיש שלמקומות האלו שווה להגיע אך ורק בימים בהירים ללא עננות.
כמה עלה לכם תצפית 5 האצבעות?
באינטרנט כתוב 30 יורו למבוגר, ככה?
ואם כן, שווה להשקיע או שיש עוד כאלה באוסטריה?

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
כמה עלה לכם תצפית 5 האצבעות?
באינטרנט כתוב 30 יורו למבוגר, ככה?
ואם כן, שווה להשקיע או שיש עוד כאלה באוסטריה?
כן, עלה בערך ככה. לטעמינו ממש שווה. היינו בעוד תצפיות באוסטריה והיא אחת השוות.
רק לשים לב שיש הליכה עד לתצפית. הדרך הלוך לוקחת כחצי שעה , כוללת מישור וירידות, ובחזור לוקח קצת יותר בגלל שהירידות הופכות לעליות...
היינו עם ילד בן ארבע שעשה את ההליכה הזו די בקלות.

נערך לאחרונה ב:

סלבודקא

משתמש חדש
העולם כעת הוא לא מה שהיה לפני קורונה. היו שינויים ועדיין לא חזרנו לתקופה של וודאות. לא כל מקום שהיה בעבר מנייני תפילה יש גם היום.

יתכן שכדאי לברר איפה יש השנה נופש מטעם 'תור עולם' 'וורשנר' ודומיהם, או בעיירה בה אמורים לשהות גדולי ישראל, ולשכור לבד באותו איזור. כך מובטחים מנייני תפילה.
מניסיון, עבור מנייני תפילה ממש אין מה לבנות על שהיה ליד תור עולם וכדו'
כבר מרחוק ניתן להבחין בשלטים המיועדים ל"פולשים" מסוג זה...אמור בהם בפירוש שמי שאיננו מאורחי המלון אין להשתתף בתפילות כלל...(אגב אפשר להבין אותם)

סלבודקא

משתמש חדש
היי
למישהו יש מידע לגבי זיפלד בקיץ?
יש לי כמה שאלות
1: האם מה שנקרא בבוקינג Seefeld in Tirol זה זיפלד המדוברת?
2: האם יש שם מניין וס"ת בבינה"ז?
3: האם שווה להתמקם שם לטיול בלי רכב, עם תח"צ? יש אטרקציות בסביבה?
אשמח לכל מידע!!
היינו שם לפני שנתיים,
אז לא היו עוד יהודים חוץ ממלון שלא נתן להשתתף במניין שלו ולא מכר אוכל כשר,
הכפר הוא אכן מה שמצאת בגוגל מאפ, הוא מאד יפה ורגוע באיזור די נידח וגבוה תחבורה ציבורית סבירה, ופחות אטרקציות לצעירים.
בהצלחה!

זריחות ושקיעות

משתמש פעיל
אז לא היו עוד יהודים חוץ ממלון שלא נתן להשתתף במניין שלו ולא מכר אוכל כשר,
אני בשוק שככה לא נתנו להשתתף במינינים
האם נשארתם פשוט בלי מניין?
טוב לדעת שאי אפשר לבנות על תור עולם
אני לא מבינה למה זה כל כך מפריע אם זה מוגבל רק לשעות התפילה
למשל בעיירה קנזיי בדולומיטים המלון הכשר נתן להשתתף במניין אבל לא הסכים שנשב בלובי להמתין לגברים, זה מובן לי מאד. אבל למה לא לתת להשתתף במניין?

סלבודקא

משתמש חדש
אני בשוק שככה לא נתנו להשתתף במינינים
האם נשארתם פשוט בלי מניין?
טוב לדעת שאי אפשר לבנות על תור עולם
אני לא מבינה למה זה כל כך מפריע אם זה מוגבל רק לשעות התפילה
למשל בעיירה קנזיי בדולומיטים המלון הכשר נתן להשתתף במניין אבל לא הסכים שנשב בלובי להמתין לגברים, זה מובן לי מאד. אבל למה לא לתת להשתתף במניין?
גם אנחנו הופתענו,
נשארתי בלי מניין, שנה אחר כך, לחוויה מתקנת(: נפשנו בלונדון עם עשרות מניינים כל בוקר...
תכלס' אפשר להבין אותם, הקהל יעד שלהם בא ומשלם להם גם בגלל המניין ועולה להם הרבה כסף כל הלוגיסטיקה מסביב, ואח"כ ,בא מישהו ולוקח טרמפ בחינם....
מה שכן שמעתי שאם קונים מהם ארוחה או שניים יתכן שאפשר לחשב בזה כאורחי המלון גם לשאר הזמן

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  6  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה