תח"צ התעללות פקחי אגד

מצב
הנושא נעול.

יהודית מביתר

משתמש צעיר
מנסיון האישי:
לתת את המספר זהות של מי שכן שילם ואז שולחים פניה לאגד עם צילום מסך ששילמו והם מבטלים את הדו"ח
(הייתי פעם עם אחותי על האוטובוס וחשבתי ששילמתי גם בשבילה, למעשה לא שילמתי, הגיעו פקחים ונתנו דו"ח אז נתתי להם את המספר זהות שלי, ועשו לי דו"ח שלתי לאגד ותוך כמה ימים הסירו את הדו"ח....... הם הרי לא ידעו שנתנו לי את הדו"ח בגלל שאחותי לא שילמה...........)
גניבה בעברית...

• תודה
Reactions: liv

ברכה וישועה

משתמש פעיל
מה בדיוק כואב לך?
נכון. יש אנשים שלא משלמים דווקא, נו ואז? מי נותן לזה גיבוי ? מה זה קשור לכאן?
ואגב, אלו שלא משלמים אף פעם לא מקבלים דוחו"ת, הם מוכנים מראש שפקחים עולים הם נעלמים או מוכנים עם ת"ז של איזה ערבי.
וכעת לענייננו, אנחנו מדברים כאן על אלו שכן רוצים לשלם, אלו שיש להם חופשי חודשי, או שהם בני נוער ששכחו לתקף או ששכחו שהרב קו נגמר אתמול, ואחד שלא הספיק לשלם כי הגיע עם כמה פיצפונים ורצה לראות שלא נופלים באוטובוס הצפוף, עליהם הפקחים שועטים ומתעללים בהם כמו חיות טרף, וקונסים אותם.
תהיה אמיתי עם עצמך: אם אנשים היו מרגישים שזה גזילה הם לא היו מתנהגים כך הם היו דואגים לתקף מיד היה יותר לחץ להטעין את הרב קו לפנ"ז וכודומה, רק מה גם למי שמתקף יש כל מיני התרים ולכן הוא לא רץ לתקף כי הוא לא מרגיש שזה גזילה.
והראיה הפשוטה שבזמן שהיו מתקפים אצל הנהג לכולם בדרך כלל היה רב קו מוטען ופתאום לאנשים אין כבר מודעות לכך
וזה גם דבר טבעי וסביר שאם הפקחים רואים שבמקום מסויים יש יותר גניבות עוקפים את זה יותר חזק וגם אשר עד או רמי לוי במקומות שהם יראו שיש יותר גנבים הם יותר ישימו שם פקחים אין מה לעשות וכך גם אתה היית מתנהג

טוב להודות!

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
דווקא לי קרה לפני כמה זמן שעליתי יחד עם הפקחים לאוטובוס ושילמתי והתיישבתי מיד
כשהפקח הגיע אלי הוא אמר שהוא רואה שתיקפתי בזמן שהם עלו וכן הוא נותן לי דוח
אמרתי לו שאני בשום אופן לא מביאה לו ת.ז כי תיקפתי ואין שום הצדקה לתת לי דוח
ואז הוא איים עלי שיזמין משטרה נבהלתי ממש ואש הוא אמר לי שאני אביא לו תז והוא רק רוצה לבדוק מה ההיסטוריה שלי שאלתי אותו למה זה רלוונטי והוא התעקש שאביא לו ת.ז קיצער הבאתי לו ואז הוא אומר אני רואה שיש לך 2 דוחות אמרתי לו שהם שתי דוחות ששילמתי עליהם כבר הוא לא הקשיב ושלף לי דוח פשוט חוצפה
מיד התלוונתי למשרד התחבורה ושבוע וחצי אחרי כבר קיבלתי תגובה שהערעור שלי התקבל
אז תנסו תערערו וזה עובד ...
שימו לב!
אם הדו"ח הוא אחרי ששילמתם = הערעור עוזר, אם לא, הם לא מבטלים אותו.
אחותי נסעה עם חופשי חודשי ותיקפה, אבל כנראה שהמכשיר לא עבד או משהו היא לא שמה לב...
הפקח ביקש את הרב קו, בביטחון היא נתנה לו כי ידעה שתיקפה והיא בסדר,
הוא אמר לה שאין תיקוף ונתן דו"ח , היא כמובן תיקפה כמה שניות אח"כ אבל הערעור לא התקבל...
להבא, הציעו לה שבמידה וקורה כזה מקרה, לפני שנותנים לפקח את הפרטים לתקף מהר למול עיניו המשתאות...
ואז יש לערעור יותר סיכוי להתקבל כי הדוח הוא אחרי התיקוף!!!
בהצלחה לכולם ובתקווה שהמצב ישתפר...

טוב להודות!

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
והראיה הפשוטה שבזמן שהיו מתקפים אצל הנהג לכולם בדרך כלל היה רב קו מוטען ופתאום לאנשים אין כבר מודעות לכך
בזמן שהיו מתקפים אצל הנהג, יכלו להטעין את הרב קו ואם היה חסר כסף לנסיעה- הטעינו!!! (ואם לא היה כסף הלוו ממישהו באוטובוס)
וכן גם היום עדיין יש אוטובוסים בערים אחרות שאין מכשיר תיקוף בתוך האוטובוס אלא רק אצל הנהג, ואם אין מספיק כסף הנהג מאפשר לנסות לקנות ממישהו באוטובוס ולא מבקש ממך לרדת....

הצנחן הריאלי

משתמש רשום
זהירות זו עבירה פלילית והם יכולים לראות שהמספר אינו נכון.
למיטב ידיעתי כל עוד לא מדובר בשוטרים אין זה עבירה פלילית
ואין להם איך לדעתגם שהכרטיס אצלם(למה להם לבקש מספר זהות אם כן)
ובכל מקרה אפשר להשיג מספר זהות של ניפטרים כגון סבא וכו או מהבני דודים "הנחמידים" שלנו.
שמעתי מכמה שעשו ועבד.
שוב אין אחריות!!!!!

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
לפי החוק חייבים להזדהות לפי דרישת הפקח, אבל אין לפקח [בשונה משוטר] סמכות לעכב אדם.
מי שמסרב להזדהות, הפקח יכול להזמין לו משטרה.
אבל לפקח אין את הסמכות למנוע ממך ללכת עד שמגיע השוטר.

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
יש חנות כזו שמעמידה בריונים לראות אם ח"ו מכניסים שקיות או עגלות לחנות
כי יש שם גנבים , להעסיק בריון זה עולה כסף והרבה..כנראה שגונבים להם יותר מעלות ה"בריונים"
כי אולי בטעות מישהו יגנוב זוג גרביים...
אתם קונים גם בשר לא כשר בטעות?
יש לכם אייפון ב..טעות?
למה אחרי זוג גרביים צריך להופיע 3 נקודות?
גנב, זה גנב!
ומי שלא מקפיד על גניבה לא מקפיד על כלום.

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
היכן ראית בדברי שלא צריך לשלם ?

לו היית קורא את כל השרשור לא היית מעוות את דברי.
אם תתבונן שוב במה שכתבתי - לא ציינתי שקראת לא לשלם
פסלתי את הדימוי לבית מלון או לחנות, מכיוון שחוקי התעבורה שונים ומתייחסים באופן אחיד לכל נסיעה, בין אם יש מקום ישיבה באוטובוס וגם אם לא

חרישאי

משתמש מקצוען
בלתק חלקי
בתור בעל רכב כבר שנתיים שהיה פעם פריק של תח"צ.
אתמול טיילתי בחיפה, שמתי את הרכב בחניון באחת הכניסות והשתמשתי במטרונית כרמלית רכבלית אוטובוס ושאר ירקות.
א. לגבי הטענת רב קו - במרכזית המפרץ שהיא אחת התחנות העמוסות והמורכבות בארץ, אני ניגש למכשירים האוטומטיים ולתדהמתי 2 מתוכם מקבלים רק מזומן ועוד 1 שמקבל אשראי לא באמת הטעין לי, הייתי צריך לגשת למרכז שירות שנמצא שם בשביל להטעין רב קו, אם זה המצב במקום כזה מרכזי והומה מה יעשו תושבי השכונות החרדיות בכל הארץ שפשוט אין להם איפה להטעין, זה לבדו נושא שחייב ניעור רציני של נבחרי הציבור לרגולטור, קרי משרד התחבורה, זו הזיה.
ב. פקחים - אכן מתוך 3 נסיעות באוטובוס נתקלתי פעמיים בפקחים, ונחשו מה? מנומסים אדיבים חייכנים ומתוקים.
הבעיה בירושלים ובקרית ספר היא כפולה, מיעוט אלים שרודף מיעוט חלש, הבני דודים פשוט אלימים באופיים (כל פקח שוטר וכדו' חשוד על רצון לשלוט ולהתנשא, הם פשוט בתחתית החבית של המקצוע הנ"ל), מצד שני ציבור שלא מודע לזכויותיו ומתנהג בצורה אנמית ונפחדת בהרבה מקרים.
ג. פתרונות שלי למצב
1. רכב, לא הייתי מאמין שאכתוב זאת לפני שנתיים זה נוגד את כל מה שאני מאמין בו לגבי עירוניות ותחבורה נכונה, אבל המצב במדינה כל כך גרוע לא רק מבחינת הפקחים אלא כל דבר אחר, צניעות, צפיפות, נוחות, תחושת בטחון וכו' וכו'.
2. לצלם לצלם ולצלם, מסרבל אבל כן, כל הבחורות סמינר ואברכי הכוללים והאמהות עם העגלות, יש לכם תיק שימו בו מצלמה דיגיטלית באופן קבוע, זה הנשק שאין לנו ויש במגזר החילוני, דגש חשוב לצלם כמה ביחד מכמה זויות כדי שהפקחים לא יתנכלו לצלם אחד ויבהלו בעצמם.
3. גברים (ואולי גם נשים) נתקלתם בסיטואציה חצופה, בוודאי במקרה אפור כמו שצויין אבל גם במקרה שברור שאדם לא שילם ויש חוסר פרופורציות מזעזע בין המעשה לתגובה, תתערבו ביחד והרבה, הם יחשבו 1000 פעמים אם על כל סטיה מהתפקיד תווצר להם מהומת אלוקים.

חרישאי

משתמש מקצוען
בלתק חלקי
בתור בעל רכב כבר שנתיים שהיה פעם פריק של תח"צ.
אתמול טיילתי בחיפה, שמתי את הרכב בחניון באחת הכניסות והשתמשתי במטרונית כרמלית רכבלית אוטובוס ושאר ירקות.
א. לגבי הטענת רב קו - במרכזית המפרץ שהיא אחת התחנות העמוסות והמורכבות בארץ, אני ניגש למכשירים האוטומטיים ולתדהמתי 2 מתוכם מקבלים רק מזומן ועוד 1 שמקבל אשראי לא באמת הטעין לי, הייתי צריך לגשת למרכז שירות שנמצא שם בשביל להטעין רב קו, אם זה המצב במקום כזה מרכזי והומה מה יעשו תושבי השכונות החרדיות בכל הארץ שפשוט אין להם איפה להטעין, זה לבדו נושא שחייב ניעור רציני של נבחרי הציבור לרגולטור, קרי משרד התחבורה, זו הזיה.
ב. פקחים - אכן מתוך 3 נסיעות באוטובוס נתקלתי פעמיים בפקחים, ונחשו מה? מנומסים אדיבים חייכנים ומתוקים.
הבעיה בירושלים ובקרית ספר היא כפולה, מיעוט אלים שרודף מיעוט חלש, הבני דודים פשוט אלימים באופיים (כל פקח שוטר וכדו' חשוד על רצון לשלוט ולהתנשא, הם פשוט בתחתית החבית של המקצוע הנ"ל), מצד שני ציבור שלא מודע לזכויותיו ומתנהג בצורה אנמית ונפחדת בהרבה מקרים.
ג. פתרונות שלי למצב
1. רכב, לא הייתי מאמין שאכתוב זאת לפני שנתיים זה נוגד את כל מה שאני מאמין בו לגבי עירוניות ותחבורה נכונה, אבל המצב במדינה כל כך גרוע לא רק מבחינת הפקחים אלא כל דבר אחר, צניעות, צפיפות, נוחות, תחושת בטחון וכו' וכו'.
2. לצלם לצלם ולצלם, מסרבל אבל כן, כל הבחורות סמינר ואברכי הכוללים והאמהות עם העגלות, יש לכם תיק שימו בו מצלמה דיגיטלית באופן קבוע, זה הנשק שאין לנו ויש במגזר החילוני, דגש חשוב לצלם כמה ביחד מכמה זויות כדי שהפקחים לא יתנכלו לצלם אחד ויבהלו בעצמם.
3. גברים (ואולי גם נשים) נתקלתם בסיטואציה חצופה, בוודאי במקרה אפור כמו שצויין אבל גם במקרה שברור שאדם לא שילם ויש חוסר פרופורציות מזעזע בין המעשה לתגובה, תתערבו ביחד והרבה, הם יחשבו 1000 פעמים אם על כל סטיה מהתפקיד תווצר להם מהומת אלוקים.
לגבי 3 להקפיד לא לאיים ולא להרים ידיים, כל עוד שזה התערבות קולנית תקיפה זה אמור להיות חוקי כדי שלא יהיה לכם ממה לחשוש

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
כי יש שם גנבים , להעסיק בריון זה עולה כסף והרבה..כנראה שגונבים להם יותר מעלות ה"בריונים"

אתם קונים גם בשר לא כשר בטעות?
יש לכם אייפון ב..טעות?
למה אחרי זוג גרביים צריך להופיע 3 נקודות?
גנב, זה גנב!
ומי שלא מקפיד על גניבה לא מקפיד על כלום.
נניח שנסעתם לעיר רחוקה ובדרך חזור אתם עולים לאוטובוס ומגלים שנגמר הערך הצבור
על האוטובוס אין אף אדם שאתם מכירים ולא הצלחתם למצוא מישהו לקנות ממנו ניקוב
מה תעשו?

המטבח של סימא

משתמש מקצוען
נניח שנסעתם לעיר רחוקה ובדרך חזור אתם עולים לאוטובוס ומגלים שנגמר הערך הצבור
על האוטובוס אין אף אדם שאתם מכירים ולא הצלחתם למצוא מישהו לקנות ממנו ניקוב
מה תעשו?
למלה "נניח" אין סוף!
כי נניח שטסתם ובחו"ל התברר הצריך להוסיף תשלום ואין לכם..
ונניח שאתם בשוודיה וקר לכם ונגמר לכם הכסף אז תיגנבו מעיל מהכלבו..
ונניח שאתם באקפולקו ואין להשיג לבשר כשר, תקנו טרף?
ונניח שאתם ממש ממהרים ולכן הרי "מותר" לכם לחצות צומת באדום?

יש דברים שלא עושים אם "נניח" ובלי "נניח"
העצוב הוא שלגניבה באוטובוס יש המון ממליצי יושר שבדברים אחרים מקפידים על קוצו..

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
כן? בכל הסניפים יש גנבים? וכל הלקוחות גנבים? כולל אברכים צולי"ם שנכנסו (בטעות!) כשהם מחזיקים בשקית חידושי תורה?
נראה לי שההשוואה לפקחי התחב"צ ברורה...

ali-li

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
התעללות לשמה!!!!!
גיסתי שכחה את הרב קו בבית, המבקר שתפס אותה צרח עליה לעייני כולם במשך כמה דקות, בסוף כמה אברכים יקרים שהיו שם התערבו והתחילו להתווכח איתו, והיא נמלטה.
מדובר במאפיה של ממש.
לפחות יכלה להמלט...
אני עדיים בטראומה ....
הסיפור קרה דווקא באשדוד.
הייתי במצב מתקדם + תינוקת בעגלה+ ילדה
עליתי מאחורה ונתתי לבחורה את הרב קו שלי כדי שתשלם לי .
עדיין לא הספקתי להתמקם מגיע אלי פקח ובאותו רגע הבחורה מגישה לי את הרב קו ואומרת לי - אין לך כסף בכרטיס-
הפקח לוקח את הרב קו ומתחיל לצרוח עלי שלא שילמתי .
אמרתי לו שאני מצטערת לא ידעתי שאין לי כסף בכרטיס - אז אני ארד .
צרחות ...צרחות... מול כל האוטובוס
לא הסכים שישלמו עלי ...
ידעתי שאם אני אתווכח -ייצאו לי דמעות ולא רציתי שהבת שלי תראה אותי ככה .
הבאתי לו את הפרטים - נתן לי דוח ...
אנשים אמרו לי תרדי -
איך אני ארד במצב שלי + 2 ילדים - זה יה בלתי אפשרי .
זה היה מקומם לראות שחזקים עלייך כשאת חלשה .
אם היה בא אלי היום - הייתי עונה לו ויוצאת מזה בלי דוח.
אבל ניצל את זה שהייתי חלשה (פיזית ורגשית ):cautious:
עד היום אני לא מסוגלת לנסוע עם יותר מילד אחד באוטובוס !

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
למלה "נניח" אין סוף!
כי נניח שטסתם ובחו"ל התברר הצריך להוסיף תשלום ואין לכם..
ונניח שאתם בשוודיה וקר לכם ונגמר לכם הכסף אז תיגנבו מעיל מהכלבו..
ונניח שאתם באקפולקו ואין להשיג לבשר כשר, תקנו טרף?
ונניח שאתם ממש ממהרים ולכן הרי "מותר" לכם לחצות צומת באדום?

יש דברים שלא עושים אם "נניח" ובלי "נניח"
העצוב הוא שלגניבה באוטובוס יש המון ממליצי יושר שבדברים אחרים מקפידים על קוצו..
כבר כתבו למעלה כמה פעמים - בשונה מכרטיס טיסה שמזמינים מראש ויודעים אם הוא קיים או לא
לחרדי ממוצע אין שום דרך רוב הזמן לדעת מה היתרה שלו ברב קו
כולנו משלמים מרצון בכל נסיעה באוטובוס ואפילו משלימים תיקוף פעם נוספת אם גילינו באוטובוס שנגמרה היתרה ברב קו
אבל הדרישה מהציבור החרדי לדעת בכל רגע נתון מה היתרה שלו ברב קו היא מוגזמת

במידה ואין לכם קורא כרטיסים מחובר למחשב הביתי - האם תוכלו לכתוב כאן מהזיכרון בלבד מה היתרה שלכם כעת ברב קו...?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  19  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה