חומרה התלבטות בין 2 דגמים של מחשב

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
שימוש יומיומי בעיקר - לא חייבת את הi7
מה שכן חשוב לי פלסטיקה חזקה
מה דעת המומחים?

תצוגה: 15.6'' FHD 1920x1080
מעבד: Intel® Core™ i5-1235U Processor 12M Cache, up to 4.40 GHz, with IPU
זיכרון: 16GB (8GBx2) DDR4
אחסון: 512GB, M.2, PCIe NVMe, SSD
מערכת הפעלה: Windows 11 Home
כרטיס גרפי: Intel Iris Xᵉ Graphics
מצלמת אינטרנט: 720p HD webcam
קישוריות: 802.11ac 1x1 WiFi, Bluetooth® wireless card
משקל: החל מ-1.66 ק"ג
יציאות וחיבורים:
2xUSB 3.2 Gen 1 port
USB 2.0 port
headset (headphone and microphone combo) port
HDMI 1.4 port
HDMI 1.4 (Maximum resolution supported over HDMI is 1920x1080 @60Hz. No 4K/2K output)
RJ45 Ethernet port (flip-down)

יצרן​

Dellדל

מאפיינים​

גודל מסך15.6 אינץ'
רזולוציה (פיקסלים)1920x1080
דור מעבדדור 12
זיכרון16GB
כרטיס מסךIntel iris Xe
צבעשחור
חיבור HDMI (מכל סוג)כולל חיבור HDMI (מכל סוג)
חיבור RJ45כולל חיבור RJ45
מצלמה מובניתכולל מצלמה מובנית
משקל1.66 ק"ג
סוג מסךלא צוין
מעבדIntel Core i5
מערכת הפעלהWindows 11 Home
נפח אחסון512GB
זיכרון כרטיס מסךללא
חיבור USB (מכל סוג)כולל חיבור USB (מכל סוג)
חיבור SD Card (מכל סוג)כולל חיבור SD Card (מכל סוג)
חיבור Bluetoothכולל חיבור Bluetooth
סוג מוצרמחשב נייד

מחשב נייד 14" Lenovo דגם V14 G4 IRU i7 512GB/16GB
מחשב נייד 14" מבית Lenovo המציע מעבד i7-1255U דור 12 לצד זיכרון 16GB ודיסק קשיח 512GB SSD - מקסימום ביצועים במינימום מאמץ!
תצוגה:

גודל המסך: 14"
רזוצולציה: 1920x1080
כרטיס מסך: Iris Xe Graphics
מעבד:
סוג: intel Core i7-1255U
תמיכה ב-TurboBoost עד-4.70GHz
זיכרון:
נפח: 16GB
סוג זכרון: DDR4-3200
כוננים:
נפח אחסון: 512GB
סוג דיסק קשיח: PCIe NVMe M.2
תקשורת:
אלחוטית: 11ac, 2x2
Bluetooth: 5.1
מערכת הפעלה:
Windows 11 Pro 64bit - אנגלית/עברית
נתוני שמע/מצלמה:
מצלמה: HD 720p
רמקולים מובנים
יציאת/כניסה אוזניות/רמקולים/מקרופון
מיקרופון מובנה
נתוני סוללה:
סוג סוללה: Lithium-ion
חיבורים:
2xUSB-A 3.2 Gen 1
1xUSB-C 3.2 Gen 1
1xHDMI
רשת (RJ-45)1x
קורא כרטיסי זכרון: MMC, SD, SDHC, SDXC
מימדים:
רוחב: 32.4 ס"מ
עומק: 21.5 ס"מ
גובה: 1.99 ס"מ
משקל: 1.43 ק"ג

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
הראשון

-אליה-

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בכל מקרה, סדרת ווסטרו היא טובה, ובס"ה מרוצים ממנה.

-אליה-

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לשימוש יומיומי זה בהחלט מספיק, רק לשמור מילדים.

avim10

משתמש מקצוען
במחילה, אם מה שחשוב לך זו הפלסטיקה החזקה, שניהם לא ממש יבטיחו לך את זה... ואולי תרדי ברמת המפרט וקחי מחשב מסדרה עסקית. (או שתשאירי את רמת המפרט ותעלי בתקציב... לא כתבת מה התקציב שלך)
אני לא בטוח שההמלצה של @אליה גרפיקה ומחשוב (שהיתה מלכתחילה בלי לדעת מאיזו סדרה המחשב של דל) תהיה מוסכמת על טכנאים אחרים, כמובן שכבודו במקומו מונח ולדעתו יש משקל, אבל כמדומה ששמעתי מאחרים שבשנים האחרונות הגיעו אליהם הרבה מחשבי דל עם תקלות פיזיות.
נ.ב. אני לא טכנאי, ולדעתי אין משקל! (יותר נכון, אין לי דעה) אני רק מציף דברים ששמעתי מאחרים.

מאירקה'

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
במחילה, אם מה שחשוב לך זו הפלסטיקה החזקה, שניהם לא ממש יבטיחו לך את זה... ואולי תרדי ברמת המפרט וקחי מחשב מסדרה עסקית. (או שתשאירי את רמת המפרט ותעלי בתקציב... לא כתבת מה התקציב שלך)
אני לא בטוח שההמלצה של @אליה גרפיקה ומחשוב (שהיתה מלכתחילה בלי לדעת מאיזו סדרה המחשב של דל) תהיה מוסכמת על טכנאים אחרים, כמובן שכבודו במקומו מונח ולדעתו יש משקל, אבל כמדומה ששמעתי מאחרים שבשנים האחרונות הגיעו אליהם הרבה מחשבי דל עם תקלות פיזיות.
נ.ב. אני לא טכנאי, ולדעתי אין משקל! (יותר נכון, אין לי דעה) אני רק מציף דברים ששמעתי מאחרים.
לכל טכנאי מגיעים הרבה מחשבים עם תקלות פיזיות. גם למחשבים מסדרות עסקיות. כי אם מחשב נופל על הארץ מגובה השולחן, ובפרט אם היה פתוח ונפל על צידי המסך, הוא יתפרק. מדובר בעיקר על בלאי של פלסטיקה. לי למשל היה מחשב ביתי של לנובו שעם הזמן פשוט התנפח. זה בדל לא תמצא. גם לא בביתיים.

avim10

משתמש מקצוען
לכל טכנאי מגיעים הרבה מחשבים עם תקלות פיזיות. גם למחשבים מסדרות עסקיות. כי אם מחשב נופל על הארץ מגובה השולחן, ובפרט אם היה פתוח ונפל על צידי המסך, הוא יתפרק. מדובר בעיקר על בלאי של פלסטיקה. לי למשל היה מחשב ביתי של לנובו שעם הזמן פשוט התנפח. זה בדל לא תמצא. גם לא בביתיים.
מה ששמעתי זה ממש לא על תקלות מסוג שבר מנפילה.

-אליה-

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
גם לא טכנאי יכול לחלוק עלי, אני לא משה רבנו
לדל יש את הבעיות שלהם וכל מי שרואה יותר ממחשב אחד ביום יודע את זה
אין צורך לדעת מה הדגם בדל בכדי להיות בטוח שהוא יותר טוב מלנובו V14- כי פשוט כולם יותר טובים!

ירחמיאלל

משתמש צעיר
לי יש את הדגם הזה של דל
לפני שקניתי אותו ביררתי גם מול לנובו וכמעט כל הטכנאים המליצו עליו
מחשב נחמד
הבטרייה לא מידי ארוכה אבל אני לא יודע אם לנובו יותר טוב בזה
הפלסטיק לא חזק במיוחד
נסדק לי אחרי חצי שנה
אבל במסגרת האחריות (שהיא 3 שנים) הגיע אלי טכנאי עד הבית תוך יומיים ותיקן במקום
- כמובן שהאחריות לא מכסה שברים מנפילות וכדו'
חוץ מזה הכל פיקס

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
תכלס אם אני מחפשת פלסטיקה חזקה - זה להתמקד בסדרה עסקית?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה