התייעצות השכרנו דירה והשוכרים השאירו אותה כמו אחרי פוגרום

האלמוני

משתמש מקצוען
חדירות לפרטיות!
פשוט דוחה ומבהיל לגלות ש.... פתחו את הארון האישי, הוציאו את המגבת מהערמה הפנימית, נכנסו לאמבטיה האישית, השתמשו בשמפו האישי, התנגבו במגבת האישית, בלי למצמץ ובלי לחשוב ש..... זה לא הבית שלך!!

יש לשכור חדר בבית מלון, ויש לשכור בית פרטי של אנשים, אם כל הכבוד והנתינה, יש גבול לחוסר הטקט לחדירה לפרטיות, גם בכל סכום כסף שתשים! כל עוד שזה לא כתוב בחוזה אין לך רשות לעשות בבית פרטי כל מה שאתה רוצה לעשות בבית הפרטי שלך!
לא התייחסתי לחלק של השוכרים, רק לזה שהבעה"ב זרקה את המגבות.

חיי למות

משתמש צעיר
השכרנו דירה לאיזו משפחה, לא אמרנו להם לנקות
לפני החג התווכחנו קצת על המחיר, הוא אמר שהוא לא מעוניין, בסוף חזר אלי ואמר שאני "לא מותיר לו ברירה"
אנחנו נכנסים עכשיו ורואים משחקי קופסה פתוחים על הרצפה, חטיפים זרוקים, טישוים משומשים, בית הפוך
באחד החדרים יש כוס עם מיץ תפוזים שנפלה על הרצפה, ולמה שיטרחו להרים ולנקות אם זה לא בית שלהם?
אפילו לא טרחו לזרוק את הניילון עם האוכל מהסעודה השלישית (משיח או בעש"ט או איך שלא תקראו לזה)
השוכר זרק איזה שתי מילים בפלאפון שהם מיהרו ולכן "היה חלקים שלא כל כך סידרנו פיקס" במילים האלה.
להרגשתי זה סוג של עונש כזה על המחיר הגבוה בעייניו ושלא הסכמתי להתפשר
יש כזה דבר בשכירות שהשוכר חייב לנקות? זה מתאים לדרוש עוד כסף? מה לעשות?
1714600020766.png

לכל 21 ה"כועסים",
מה כ"כ הכעיס אתכם במשפחה שעברה חוויה מאד לא נעימה ומשתפת?
גם אם לדעתכם זה "חלק מהשרות" למה לבאס??

**Moko**

משתמש מקצוען
צפה בקובץ המצורף 1637958
לכל 21 ה"כועסים",
מה כ"כ הכעיס אתכם במשפחה שעברה חוויה מאד לא נעימה ומשתפת?
גם אם לדעתכם זה "חלק מהשרות" למה לבאס??
אני חושבת שהכועס מיועד לאלו ששהו בדירה וההתנהגות שלהם הייתה מאוד מכעיסה.
כדוגמת אשכול הדיווחים על המלחמה שזוכה בפרצופים כועסים בשל ציטוטים וכמובן לא בתור משהו אישי לניק עצמו

Excel

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא התייחסתי לחלק של השוכרים, רק לזה שהבעה"ב זרקה את המגבות.

נראה לך שהם כיבסו אחרי שהשתמשו?? את זה הם כבר לא יעשו.............

כתבתי כך כדי לתאר לך מה בעלת הבית הרגישה וציירה לעצמה ברגע שהיא מצאה את המגבות הרטובות בחדר האמבטיה.....

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
צריך גם לברר מה הסטנדרט של המתארחים והשוכרים
למשל אצלנו בשכונה כשמישהו מבקש דירה לזוג עם 3 ילדים כולל אוכל אני יודע שזה משפחה שצריכה להיות באזור בשבת וכנראה צריכים חלק מהסעודות לאכול והם ישמרו על הכל בזהירות

אחותי בגאולה משכירה את הדירה לאחת החסידויות שם זה אנשים ש"פשוט עוברים דירה" וזה כולל פינוי מדף במקרר והכנסת דברים למקפיא וכו' וממילא גם הלכלוך בהתאם
ממה שהיא ביררה זה חלק מהשירות וזה האוירה כולל פירורים על הספה (לפעמים)

אולי ההגדרה היא כך
יש כאלה שרוצים את הדירה שלכם, ולכן הם יזהרו לשמור לכם עליה
יש כאלה שצריכים דירה, לא אכפת להם שזה יהיה שלכם, אבל הם לא מתכוונים לשמור על החפצים שהחלטתם להשאיר בדירה שהם ששכרו

מוטי מ

משתמש צעיר
אני תמיד אומר את המילים 'אייבישטער שכוייעח' (תודה ה')
אין כזה דבר בעולם שהקב''ה לא עשה הכל היה מתוכנן מראש למעלה בשמים
אני רואה את זה שה' רוצה מאיתנו משהו שנבין מהרמז הזה
אי אפשר לדעת כמה גזירות רעות מתבטלים מהעגמת נפש הזה
צריך לדעת לשכוח ולסלוח וללמוד להבא

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
אני תמיד אומר את המילים 'אייבישטער שכוייעח' (תודה ה')
אין כזה דבר בעולם שהקב''ה לא עשה הכל היה מתוכנן מראש למעלה בשמים
אני רואה את זה שה' רוצה מאיתנו משהו שנבין מהרמז הזה
אי אפשר לדעת כמה גזירות רעות מתבטלים מהעגמת נפש הזה
צריך לדעת לשכוח ולסלוח וללמוד להבא
אמר פעם החכם הטיבטי:
עמו= אנוכי בצרה...
עם השני אני נמצא בצרתו ומבין את הקושי
את החיזוקים אני משאיר לעצמי

rew3020

משתמש מקצוען
'לרגע לא מצדיק אותם' אבל...
מזכיר לי את האירופאים ושאר 'חברינו' שמעבר לים.

בעצם היום

משתמש פעיל
אלו שמשכירים דירות לחגים/שבתות באזורים מבוקשים כמו גאולה או ויז'ניץ בבני ברק(כמובן שלא מדובר על נתינה של דירה בחסד) עושים קופה יפה מאד. כמו בכל עסק יש גם השקעה. אין כזה דבר להחזיר דירה כפי שקיבלו אותה (איך נראית אצלכם הדירה אחרי חג?)
מדובר, כמובן, על מראה סביר של דירה ולא להשאיר מפה עם הלכלוך שעליה.
כשאנחנו שוכרים דירה לחגים ומשלמים אלפי שקלים, דבר ראשון מעבירים את כל העציצים והדברים השבירים למקום אחר ובלתי נגיש, ולפני העזיבה מטאטאים אך לחלוטין לא שוטפים.

תות פשוט

משתמש מקצוען
ומה תגידו על שוכרים שלקחו מגבות גוף מהארון ? אשתי זרקה את המגבות לפח
מאותו יום הדירה לא מושכרת.
יאו בול מה שהיה אצלינו
השכרנו את הדירה לכמה ימים בפעם הראשונה [והאחרונה בל"נ] בחיינו
לזוג מבוגרים "נקיים ומצוחצחים" מחו"ל כלשון הבת שלהם
איך שקיבלנו את הבית אני עד היום כועסת עליהם אבל ממש!!
פתחו ארונות בגדים אישיים!! ולקחו מגבות רחצה שלי ושל בעלי מהחתונה, אלו עם הריקמות שם וכו והשתמשו לנו בלי רשות וזרקו על הרצפה באמבטיה רטובות מסריחות!!
וזה חוץ משאר הנזקים והעוגמות נפש האחרות כמו ששברו את הציר של החלון ממד ואמרו שככה קבלו את זה [הוצאה של 400 שח תיקון] אשפתוני זבל כבדיםםםםםם במטבח, פיצוחים ועיתונים זרוקים מאחורי המיטות בחדר שינה... ועו ועוד.
מאז- אין על מה לדבר- הבית שלנו- שלנו בלבד! בעבור כל הון שבעולם וזה ממש חבל!!

שירה 34

משתמש מקצוען
פעם הייתי מביאה המון את הדירה לשבת
ויש לי המון סיפורים ...

זכורה לי פעם אחת שהבאתי את הדירה למרצה מאוד מאוד מוכר וכריזמתי

כשחזרנו גילינו עיצוב הבית מחדש

את הספה הזיזו לפה
שולחן וכסאות לשם

מיטות בחדר שלנו הצמידו לקיר אחר

בקיצור היה הזוי

חשבו שהזמנו אותם לעצב מחדש את הדירה חחח

מצפה לישועת ה'

משתמש רשום
לפני החג התווכחנו קצת על המחיר, הוא אמר שהוא לא מעוניין, בסוף חזר אלי ואמר שאני "לא מותיר לו ברירה"
אנחנו נכנסים עכשיו ורואים משחקי קופסה פתוחים על הרצפה, חטיפים זרוקים, טישוים משומשים, בית הפוך
באחד החדרים יש כוס עם מיץ תפוזים שנפלה על הרצפה, ולמה שיטרחו להרים ולנקות אם זה לא בית שלהם?
אפילו לא טרחו לזרוק את הניילון עם האוכל מהסעודה השלישית (משיח או בעש"ט או איך שלא תקראו לזה)
השוכר זרק איזה שתי מילים בפלאפון שהם מיהרו ולכן "היה חלקים שלא כל כך סידרנו פיקס" במילים האלה.
אחרי כל מה שנכתב כאן
תכלס אתה שואל מה לעשות
פשוט תשלח לו קישור לאשכול הזה...😋

daf120161

משתמש פעיל
האשכול הזה חשוב מאד!
נושא חשוב ויש הרבה מה לדון ומה ללמוד...
מצד השוכר ומצד המשכיר.

חשוב מאד לענ"ד לא לקחת מקרים כאלה ודומיהם - אישית
מה שעשו ואמרו לא קשור לבעל הבית כלל - לא למה שאמר או לא אמר
אם לא ניקח את המקרים -ויש - של החזרה מוזנחת - כעלבון ופגיעה...
נוכל להגיע למסקנה לגבי ההמשך בלי מעורבות רגשית.

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום

מלכי בית שמש

משתמש מקצוען
לנו היה מקרה דומה קטן בהרבה מאוד
אבל התוספת היתה שלא השאירו תשלום
ולא מסכימה עם הדיעה שהם שילמו מחיר גבוה יותר ממה שרצו
זה פשוט לא הגיוני, אף אחד לא הכריח אותם לשכור את הדירה, הם בחרו בזה למרות המחיר שישאירו בית כמו שקיבלו
מכעיס ממש שהם גם השתמשו בחפצים, גם על זה הם שילמו?

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
איכסססס!!
פשוט גועל נפש!
מה פירוש מהרו לאן?
לארוז כן היה להם זמן? חלק מאריזה של דברים זה גם לארוז את הדירה לבעל הבית כפי שהוא השאיר אותה.
בפעמים ששכרנו דירות החזרנו אותם אחרי שטיפה! אז סדר?? זה הבסיס הכי בסיסי של התנהגות נורמטיבית.

לא אשכח את הפעם הזו שמישהי בקשה ממני להכנס לבדוק מה קורה עם הקורת גג שלהם אחרי שהיו שם בשבת....
הדוגמא הזו של הנילון של סעודת שלילית מונח על השולחן עם כל ה.... ישר הקפיץ לי את מה שראיתי שם.
והריח...או הריח...ברחתי כל עוד רוחי בי.

שזמה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לנו קרה להיפך, שכרנו דירה במחיר גבוה יחסית, המשכירים עזבו ברגע האחרון לפני הדל"נ, בדירה שגם אכלנו בה והיינו צריכים לארגן את האוכל. השאירו מטבח מלוכלך מהשאריות שלהם.
כששאלנו לגבי המצעים כפי שסיכמנו, ענו שאנחנו יכולים להשתמש במה שעל המיטות כי זה מצעים חדשים שהם החליפו לפני כמה ימים.... רק כשהתעקשנו למצעים מכובסים ונקיים הראו לנו את הארון מצעים שלהם ואמרו שנסתדר לבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה