הקלדת ראשי תיבות

קלדן דייקן

משתמש חדש
יש בעיה ידועה שלפעמים כותבים ראשי תיבות כך: ר,ת. ז"א ששוכחים להפעיל את מקש 'שיפט', האם מישהו יכול להדריך אותי איך ללמד את אופיס שאם יש פסיק באמצע תיבה (שיש לפניו ולאחריו תו כלשהו) אז שיהפוך אוטומטית ל"???

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם תהיה אפשרות כזאת זה יהיה מאוד נחמד
ויבטל את הצורך בשילוב של השיפט

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אתה יכול להקיש פעמיים על גרש בודד, (') ובתיקון שגיאות אוטומטי להגדיר שיחליף שני "גרשים" בודדים לגרשיים.
קובץ>אפשרויות>הגהה>אפשרויות תיקון שגיאות אוטומטי.

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לי יש בעיה אחרת שאני לא עוזבת את השיפט ונהיה חז"K - חז"ל וכדו' יש פתרון לזה?

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש פיתרון.

פעם אחת להכנס לתיקון שגיאות אוטומטי ולהכניס את כל 22 האותיות לדוגמא:
,א להחליף ב"א
,ב להחליף ב"ב
לעולם לא יופיע פסיק לפני אות במקרה אחר.

ומאז אני מקלידה רק עם פסיקים!!!!

את אותיות הסיום לא הצלחתי להכניס, הן מתחלפות מיד באותיות רגילות.
ולכן בסיום, אם מדובר טקסט קצר אני שמה לב אליהן, אם מדובר בהקלדה ארוכה אני רצה עם הפסיק ובסיום ההקלדה עושה החלפה כללית כמו בתיקון שגיאות.

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י בית היין;2138790:
יש פיתרון.

,א להחליף ב"א
,ב להחליף ב"ב

ולכן בסיום, אם מדובר טקסט קצר אני שמה לב אליהן, אם מדובר בהקלדה ארוכה אני רצה עם הפסיק ובסיום ההקלדה עושה החלפה כללית כמו בתיקון שגיאות.
איך לא חשבתי על כזה פתרון קל ופשוט.
ובאותיות הסיום להשתמש עם שיפט...

גולדשטיין ש

משתמש רשום
זו באמת האפשרות אך אם יש לפעמים טעות ולא שמנו רווח בין הפסיק לאות הבאה פסיק זה גם יתחלף לראשי תיבות.
יותר קל זה להקליד במקום ראשי תיבות סוגרים מרובעות ואז מחליפים את כל הסוגריים המרובעות בראשי תיבות.
לגבי מי ששאלה על אותיות אנגליות - כדי לפתור זאת אני עשיתי מאקו של החלפה (לדוגמא החלף A באות ש) ואז בסוף מסמך הוא מחליף את הכל .

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י גולדשטיין ש;2140159:
זו באמת האפשרות אך אם יש לפעמים טעות ולא שמנו רווח בין הפסיק לאות הבאה פסיק זה גם יתחלף לראשי תיבות.
יותר קל זה להקליד במקום ראשי תיבות סוגרים מרובעות ואז מחליפים את כל הסוגריים המרובעות בראשי תיבות.
לגבי מי ששאלה על אותיות אנגליות - כדי לפתור זאת אני עשיתי מאקו של החלפה (לדוגמא החלף A באות ש) ואז בסוף מסמך הוא מחליף את הכל .

ומה אתם עושים בטקסט שכולל סוגריים מרובעות? (קיים המון בספרי קודש) :(

ערך רב

משתמש צעיר
עריכה תורנית
נכתב ע"י קלדן דייקן;2138742:
יש בעיה ידועה שלפעמים כותבים ראשי תיבות כך: ר,ת. ז"א ששוכחים להפעיל את מקש 'שיפט', האם מישהו יכול להדריך אותי איך ללמד את אופיס שאם יש פסיק באמצע תיבה (שיש לפניו ולאחריו תו כלשהו) אז שיהפוך אוטומטית ל"???

אפשר לעשות מאקרו של שלשה שלבים:
א. הופך כך פסיק ואחריו רווח ל@ ואחריו רווח
ב. הופך כל פסיק לגרשיים.
ג. הופך כל @ לפסיק.
כמובן זה לא יפתור מקרים של פסיק שנכתב בטעות בלי רווח. אבל כדי למנוע טעות כזו חייבים בכל מקרה לעשות הגהה נוספת.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י בית היין;2138790:
יש פיתרון.

,א להחליף ב"א
,ב להחליף ב"ב

נכתב ע"י גולדשטיין ש;2140159:

נכתב ע"י ערך רב;2140558:
אפשר לעשות מאקרו של שלשה שלבים:
א. הופך כך פסיק ואחריו רווח ל@ ואחריו רווח
ב. הופך כל פסיק לגרשיים.
ג. הופך כל @ לפסיק.
כמובן זה לא יפתור מקרים של פסיק שנכתב בטעות בלי רווח. אבל כדי למנוע טעות כזו חייבים בכל מקרה לעשות הגהה נוספת.
זה נראה שדילגתם על ההודעה הזו:

נכתב ע"י כנגן המנגן;2138777:
אתה יכול להקיש פעמיים על גרש בודד, (') ובתיקון שגיאות אוטומטי להגדיר שיחליף שני "גרשים" בודדים לגרשיים.
קובץ>אפשרויות>הגהה>אפשרויות תיקון שגיאות אוטומטי.
לדעתי זהו הפתרון האולטימטיבי הקצר והנוח ביותר לכל הבעיות שניסיתם לפתור ואשר איננו יוצר שום בעיה אחרת - שלא כמו פסיק-אות, שעלול להיווצר בטעות שלא לצורך ר"ת, או סוגריים מרובעים - שספרי קודש משופעים בהם. לעולם אין הקשת גרש ועוד גרש מתנגשת בשום אפשרות אחרת.

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נכתב ע"י אפכא מסתברא;2140581:
זה נראה שדילגתם על ההודעה הזו:

לדעתי זהו הפתרון האולטימטיבי הקצר והנוח ביותר לכל הבעיות שניסיתם לפתור ואשר איננו יוצר שום בעיה אחרת - שלא כמו פסיק-אות, שעלול להיווצר בטעות שלא לצורך ר"ת, או סוגריים מרובעים - שספרי קודש משופעים בהם. לעולם אין הקשת גרש ועוד גרש מתנגשת בשום אפשרות אחרת.

קשה לדעת באמת.
כנראה שיש דברים שהם ענין של הרגל.
מנסיון של למעלה מעשור שאני עובדת עם הפסיקים במקום הגרשיים עם כמעט אפס טעויות.
לעומת הגרש (שניסיתי) שמלכתחילה הוא הקלדה כפולה ושהרבה פעמים הוא רק אחד או שלש ונותן לי תחושת מסורבלות.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
טוב, מי שהתרגל עשר שנים לעבוד בשיטה כלשהי והיא טובה לו - אין שום סיבה שישנה; דברי מכוונים למי שמחפש שיטה לעקוף את השיפט שאליו הוא רגיל.

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ניסיתי את העיצה של "בית היין".
ושני חסרונות בדבר
א. כיום האצבעות המקלידות יודעות שלאחר כל פסיק חובה להקיש רווח, ואני חושש שאם אשבור להם את המיתוס הזה, אני יראה פתאום המון חסרון של רווח לאחר הפסיקים.
ב. לאחר שאתה מתרגל להקיש , במקום " מה תעשה בהקלדה מחוץ לוורד?

גולדשטיין ש

משתמש רשום
לדעתי העצה שלי עם הסוגריים יותר יעילה משום שהיא רק הקשה אחת על המקלדת,
וכן בספרי קודש במקום סוגריים מרובעות אני שמה מסולסלות ולאחר שאני מחליפה את ] ל- ", מחליפה גם את } ב]. (בדרך כלל רק בסוף בסוף כשהקובץ מוגה כבר).

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לאחר מחשבה נוספת - כנראה השיטה של הסוגריים (גולדשטיין) היא היחידה שאינה מתנגשת במשהו. 'גרש פלוס גרש' - יש בכל זאת אפשרות שאכן צריך דווקא גרש אחר גרש - כאשר בסוף ציטוט פנימי (ציטוט בתוך ציטוט מסומן בגרש אחד בתחילתו ובגרש אחד בסופו) יש שם ה' מקוצר - ד' או ה' או סתם כל כל אות או מלה שכותבים באופן מקוצר - א', ב' וכו' וכל כיו"ב.
אגב, האם במקרה כזה יש דרך להרחיק מעט שני גרשים כאלה ('') זה מזה, כדי שלא ייתפסו בעין כגרשיים, אבל לא הרחקה של תו מלא(' ') ?

קלדן דייקן

משתמש חדש
הבעיה שלי היא, שלפעמים אני שוכח ללחוץ על שיפט כשאני מקליד ", ואז יוצא לי ,!
הפתרון הכי טוב לזה הוא לעשות שפסיק ואות זה גרשיים, ועכשיו אני עדיין מקליד עם שיפט רק זה מכסה מתי שהשיפט נפלט איכשהו
וגם איני מרגיל את עצמי למשהו אחר (כמו גרש או סוגריים)
זה גם התשובה למתי שאני מקליד מחוץ לוורד, מקסימום אתקן שם...
תודה רבה על הדיון הפורה

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה שכתב *איפכא מסתברא בעניין ההרחקה של הגרש דשם ה' מגרש הציטוט, בזה המעמדים מטפלים, (או אמורים לטפל...) [אם זה ספר שמתחיל ונגמר בוורד, אתה יכול לעשות חיפוש של ה'' ולהחליף... אני לא יודע איך כותבים חצי רווח בקודי ASCII בוורד]

למי שרוצה להיפטר מהשיפט+, אולי יש לי פתרון קצת אחר
ישנו תו שבדרך כלל אינו נמצא בספרי קודש, הוא התו \, ואותו אפשר לכאורה לשים בין אותיות שצריכות גרשיים, והוא גם נמצא במיקום די נוח, קרוב לפסיק, ואפשר להגיע אליו בקלות עם הזרת. ואחרי ככלות הכל לעשות החלפה של כל ה\ ל"
[אם רוצים להיות יותר פדנטים (כגון שנדמה שהיה בתוך הספר גם \ שאינו במקום גרשיים, שבד"כ נהוג להקלידו עם רווח לפניו ולאחריו, אז אפשר לעשות החלפה תלת שלבית של:
1. \^$
ל- "^&
2. "\
ל-"

ולכאורה זה יספיק]

אני ממש מקוה שתרמתי לכל הפחות חומר למחשבה.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
נכתב ע"י תא חזי;2142455:
מה שכתב *איפכא מסתברא בעניין ההרחקה של הגרש דשם ה' מגרש הציטוט, בזה המעמדים מטפלים, (או אמורים לטפל...)

איך המעמד אמור לשים לב לזה? צריך לסמן לו משהו? הרי אין מתפקידו לקרוא את הטקסט...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה