הצילו!! המשכנתא שלי מאד התייקרה, מה עושים??? יש מה..

מירי 870

משתמש חדש
לקחנו אותה לפני כמעט שנה. ולמטרת דיור. אשמח מאד לדעת מה האפשריות. תודה רבה.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
לקחנו אותה לפני כמעט שנה. ולמטרת דיור. אשמח מאד לדעת מה האפשריות. תודה רבה.
במקרה שלכם כל האפשרויות פתוחות על השולחן, כולל ללכת לבנק אחר עם הקלצ עצמו.
השאלה מה מתאים עבורכם באמת - זו כבר שאלה נוספת.
אבל למחזר כדאי מאד!
גם להיפרד ממדד, וגם מהפריים.

forrss2

משתמש פעיל
זה נכון לכל בעלי הפריים בישראל!! בואו לבדוק כדאיות פרידה מהפריים. היה נחמד - ועת להיפרד ממנו..
יש לי משכנתא מסוג בלון בסך מילין מאתיים, וההחזר החודשי שלו עלה מ 2800 ל 5200 !
מחולק לשני מסלולים פריים וקלץ
הפריים 800אלף בריבית 6.5
הקלץ 400אלף בריבית 2.89
אנחנו מעוניינים להפוך את המשכנתא לרגילה לתקופה הארוכה ביותר הניתן.
מה ההמלצה?

ראובן 23

משתמש מקצוען
הפריים 800אלף בריבית 6.5
הקלץ 400אלף בריבית 2.89
מה ההמלצה?
אין בזה המלצה גנרית לכולם.
כדאי לפנות ליועץ לבנות תמהיל טוב לכם.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
הפריים 800אלף בריבית 6.5
הקלץ 400אלף בריבית 2.89
מה ההמלצה?
במידה והמשכנתאות בלון, אתם אמורים למחזר את כולה כך או כך.
כמו שכתבו כאן, משכנתא נכונה - היא משכנתא מותאמת אישית, ולא משהו גורף.
כן ניתן לכתוב באופן כללי -
שהצמדת מדד לא טובה, וכדאי להימנע ממנה אם אפשר, וגם הפריים כבר לא מסלול שנכון להשתמש בו כבעבר.

בכ"מ, זו משכנתא גדולה - והשינוי / וטעות לכאן או לכאן, עלולים לעלות הרבה מידי.
אז כדאי להתייעץ.
סוף מעשה במחשבה תחילה.

forrss2

משתמש פעיל
במידה והמשכנתאות בלון, אתם אמורים למחזר את כולה כך או כך.
כמו שכתבו כאן, משכנתא נכונה - היא משכנתא מותאמת אישית, ולא משהו גורף.
כן ניתן לכתוב באופן כללי -
שהצמדת מדד לא טובה, וכדאי להימנע ממנה אם אפשר, וגם הפריים כבר לא מסלול שנכון להשתמש בו כבעבר.

בכ"מ, זו משכנתא גדולה - והשינוי / וטעות לכאן או לכאן, עלולים לעלות הרבה מידי.
אז כדאי להתייעץ.
סוף מעשה במחשבה תחילה.
תודה.
לשם המחשה הייתי רוצה לעשות לעצמי חישובים ולהבין יותר לפני שאנחנו פונים לייעוץ ומתקדמים עם זה.
הריבית שנתת לדוגמה (4.6% על מל"צ) רלוונטית עם העברת ההלוואה לבנק אחר או גם במחזור בבנק הנוכחי?
בהודעות הקודמות הבנתי שהריבית של מל"צ תלויה בריבית העוגן, נכון? הייתה שינוי של העוגן בשבועיים האחרונים?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תודה.
לשם המחשה הייתי רוצה לעשות לעצמי חישובים ולהבין יותר לפני שאנחנו פונים לייעוץ ומתקדמים עם זה.
הריבית שנתת לדוגמה (4.6% על מל"צ) רלוונטית עם העברת ההלוואה לבנק אחר או גם במחזור בבנק הנוכחי?
בהודעות הקודמות הבנתי שהריבית של מל"צ תלויה בריבית העוגן, נכון? הייתה שינוי של העוגן בשבועיים האחרונים?
1. הריבית לדוגמא שנתתי - כבר קצת פחות הולכת בבנקים, וצריך להתמקח קשות כדי לקבל אותה.. אפשרי, אבל לא בקלות.
2. בבנק עצמו - בודאי לא ייתנו אותה, כל עוד הם לא מרגישים "מאויימים".. חייבים הצעות נגדיות לשיפור, ואז ניתן לקבל גם בבנק עצמו.
3. העוגן ירד דווקא ב0.1%.

מומחה בנדל"ן

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
הפריים 800אלף בריבית 6.5
הקלץ 400אלף בריבית 2.89
מה ההמלצה?
הייתי אומר לכם ללכת ליועץ מומחה יש אחד שהלכתי אליו כמה פעמים פשוט גאון רילקס משכנתאות

forrss2

משתמש פעיל
1. הריבית לדוגמא שנתתי - כבר קצת פחות הולכת בבנקים, וצריך להתמקח קשות כדי לקבל אותה.. אפשרי, אבל לא בקלות.
2. בבנק עצמו - בודאי לא ייתנו אותה, כל עוד הם לא מרגישים "מאויימים".. חייבים הצעות נגדיות לשיפור, ואז ניתן לקבל גם בבנק עצמו.
3. העוגן ירד דווקא ב0.1%.
תודה על התשובות
ההחזר של המשכנתאות עכשיו כ50% מההכנסות שלנו, מה שאני מניחה שיקשה קבלת הלוואה חדשה מבנק אחר, אבל לא בבנק הקיים.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תודה על התשובות
ההחזר של המשכנתאות עכשיו כ50% מההכנסות שלנו, מה שאני מניחה שיקשה קבלת הלוואה חדשה מבנק אחר, אבל לא בבנק הקיים.
מציע להתייעץ באופן פרטי עם יועץ.
כבר קרו לי הרבה מקרים של הכנסות שלקוחות לא החשיבו אותם, והיה ניתן להחשיב בבנק, או פתרונות אחרים (ערב לדוגמא).
שווה לבדוק מקצועית.

לאהמ

משתמש פעיל
אני בעצם מבינה מדברך שיש אפשרות למחזר רק מסלול אחד מתוך המשכנתא?
כלומר להשאיר את הקל"ץ בריבית הנוכחית ואת הפריים להחליף למל"צ לדוגמא?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כלומר להשאיר את הקל"ץ בריבית הנוכחית ואת הפריים להחליף למל"צ לדוגמא?
מדוייק!

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כלומר להשאיר את הקל"ץ בריבית הנוכחית ואת הפריים להחליף למל"צ לדוגמא?​
ואם כבר .. ממליץ לכם מאוד על ינאי. הוא תותח בתחום. מקושר מאוד. מביא תוצאות מדהימות. יכול להיות ההבדל בין אישור ללא מאושר. בין הבדלים משמעותיים בהחזר החודשי והכללי משמעותי ביותר​

forrss2

משתמש פעיל
מציע להתייעץ באופן פרטי עם יועץ.
כבר קרו לי הרבה מקרים של הכנסות שלקוחות לא החשיבו אותם, והיה ניתן להחשיב בבנק, או פתרונות אחרים (ערב לדוגמא).
שווה לבדוק מקצועית.
ברשותך עוד שאלה,
האם המעבר של הפריים למל״צ לא מסתמך על זה שהפריים ימשיך להיות גבוהה או יעלה עוד?
מה הערבון / הסיכוי שהפריים ירד חזרה ואז ההלוואה במסלול יקר יותר והעברה שלו חזרה לפריים או מסלול אחר יכלול קנס פרעון מוקדם?

לאהמ

משתמש פעיל
ועל יתרה משוערכת בפריים של 190K בריבית P - 0.4
פרוס על עוד 19 שנה
שווה לעשות מחזור?
אין מסלול צמוד מדד רק פריים וקל"צ

אני שואלת כי בטווח הקרוב בטח נרוייח קצת
השאלה אם שווה את הסיכון שאח"כ לא נוכל לקבל P-0.4 כשהפריים ירד

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ברשותך עוד שאלה,
האם המעבר של הפריים למל״צ לא מסתמך על זה שהפריים ימשיך להיות גבוהה או יעלה עוד?
מה הערבון / הסיכוי שהפריים ירד חזרה ואז ההלוואה במסלול יקר יותר והעברה שלו חזרה לפריים או מסלול אחר יכלול קנס פרעון מוקדם?​
תראה.. שום דבר לא בטוח.
על פניו ההערכות של בנק ישראל שנתחיל לראות ירידה בריביות אי שם בתחילת 24 ואולי אפילו קצת יותר.
כמה יירד?? מי יודע?? מי תיאר מה שיקרה בתקופה כ כ קצרה. זה לפה ולפה.
מצד שני שמעתי גם הערכות שזה יקח יותר זמן המיתון. ובנתיים מי שיקח מלצ טוב במקום הפריים יחסוך כסף חודשית.. יוכל לנשום יותר בתקופה הקרובה.
גם כאשר יתחיל לרדת הריבית.. עדיין יש פער כיום של אחוז ויותר בין המלצ שתקבל עכשיו לפריים שתקבל. עד שיגיע האיזון בריבית בין המלצ העכשווי לפריים שיירד יקח עוד זמן. זה מצמצם את העמלות היוון מאוד. כי זה משתנה כל 5.
כ כה ששום דבר לא בטוח אבל נראה מאוד הגיוני לעשות את המהלך הזה. ועדיין אם מתחילים לראות ירידה ועוד ירידה יש הפרשי זמן שלא יהיה בכלל עמלות היוון .. כי יש פער של כחודשיים בין הריבית הממוצעת מהביצועים. זה נותן עוד זמן רווח להבין אם כדאי לחזור לפריים או לא..

חפרתי. מקווה שהובן​

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
ועל יתרה משוערכת בפריים של 190K בריבית P - 0.4
פרוס על עוד 19 שנה
שווה לעשות מחזור?
אין מסלול צמוד מדד רק פריים וקל"צ

אני שואלת כי בטווח הקרוב בטח נרוייח קצת
השאלה אם שווה את הסיכון שאח"כ לא נוכל לקבל P-0.4 כשהפריים ירד
ככל הנראה, לא.
זהו סכום קטן - הריבית שלכם נכון להיום 5.6%, ולהוזיל באחוז/פחות מאחוז על סכום כזה, לא ממש שווה לכאורה.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
תראה.. שום דבר לא בטוח.
על פניו ההערכות של בנק ישראל שנתחיל לראות ירידה בריביות אי שם בתחילת 24 ואולי אפילו קצת יותר.
מצד שני שמעתי גם הערכות שזה יקח יותר זמן המיתון. ובנתיים מי שיקח מלצ טוב במקום הפריים יחסוך כסף חודשית.. יוכל לנשום יותר בתקופה הקרובה.
גם כאשר יתחיל לרדת הריבית.. עדיין יש פער כיום של אחוז ויותר בין המלצ שתקבל עכשיו לפריים שתקבל. עד שיגיע האיזון בריבית בין המלצ העכשווי לפריים שיירד יקח עוד זמן. זה מצמצם את העמלות היוון מאוד. כי זה משתנה כל 5.
כ כה ששום דבר לא בטוח אבל נראה מאוד הגיוני לעשות את המהלך הזה. ועדיין אם מתחילים לראות ירידה ועוד ירידה יש הפרשי זמן שלא יהיה בכלל עמלות היוון .. כי יש פער של כחודשיים בין הריבית הממוצעת מהביצועים. זה נותן עוד זמן רווח להבין אם כדאי לחזור לפריים או לא..

חפרתי. מקווה שהובן​
הסברת נפלא!

טוב מאוד

משתמש מקצוען
תראה.. שום דבר לא בטוח.

חפרתי. מקווה שהובן​
הובן מצוין! תודה.

אבל במקרה שהפריים באמת ירד חזרה, למה שהבנק יסכים לתת ריבית פריים זה הריבית שהכי פחות מועדפת עליו ולמה שיסכים למחזר למסלול פריים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה