התייעצות הצהרת הון לעוסק פטור

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום,
ברצוני להתייעץ, האם עוסק פטור חייב להגיש הצהרת הון, אני ממש מפחד מהרעיון הזה, שאני נכנס למעקב.
בנוסף, המעסיק מעוניין שאפתח עוסק פטור, במקום לשלם לי את השכר בתלוש, האם זה מומלץ ?

Rivka_t

משתמש פעיל
עוסק פטור חייב בהצהרת הון בדרך כלל בשנה העוקבת לפתיחת התיק
החיסרון הגדול בלהוציא קבלות זה שאין הפרשות לפנסיה וכדו ולכן אין זה מומלץ
(ישנה אפשרות להפחית את המס ע"י הכרה בהוצאות אולי זה קצת חוסך במקרים ספציפים)

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם ההכנסות שלכם בלבן ואפשר להוכיח את המקור הכשר- הצהרת הון זה כאב ראש אבל אל אמור להיות מפחיד.

ההבדל בין המשכורת בתלוש לבין משכורת תמורת קבלות מגיעה בקלות ל30% ואפילו יותר.
כל ההפרשות עליך- ביטוח לאומי, פנסיה, מס הכנסה אם יש, וכדו'.
אין תשלום עבור חגים, חופשת מחלה וכדו'. (דמי לידה מקבלים מביטוח לאומי)
צריך לנהל את העסק- לפתוח אותו, לנהל ספרים, להגיש דוח כל שנה והצהרת הון כל 5 שנים בד"כ, לשלם למנה"ח (לא חובה).
אם אתם אזרחים אמריקאיים יורד מהכנסה כעצמאי עוד 15% לIRS האמריקאי.

צריך להיות מאד מאד שווה לכם לעבור לקבלות...

נערך לאחרונה ב:

שיהיה תמיד שמח

משתמש רשום
שלום,
ברצוני להתייעץ, האם עוסק פטור חייב להגיש הצהרת הון, אני ממש מפחד מהרעיון הזה, שאני נכנס למעקב.
בנוסף, המעסיק מעוניין שאפתח עוסק פטור, במקום לשלם לי את השכר בתלוש, האם זה מומלץ ?
אם אתם לא רוצים להסתבך עם קנסות חובה להגיש זה עלול לתפוח לאלפי שקלים!
ולא שווה בעוסק פטור כי כמעט אין על זה זכויות, ברור שעדיף בתלוש

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
המעסיק מוכן לשלם יותר בעבור כך, יותר נכון, המעסיק לא מוכן לשלם בתלוש, רק תמורת קבלות, מה שבעיקר מרתיע אותי, זה העניין של הצהרת הון, לא בא לי להיכנס למעקב של רשות המיסים.

פרידא

משתמש מקצוען
שלום,
אתה לא צריך להגיש עד שלא יבקשו ממך
וברור שהמעסיק יעדיף שתפתח עוסק פטור זה הרבה יותר זול לו. ולך כמובן הרבה פחות משתלם!

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
האם הצהרת הון יכולה לסבך אותי על העבר ?

DDESIGN

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
הצהרת הון ראשונה זה רק הזנת נתונים ליום נתון, מהצהרת הון שניה זה השוואה להצהרת הון קודמת ובודקים אם זה מתאים להכנסות....
אם פותחים עוסק פטור ולאחר שנה סוגרים את העסק, האם צריך להגיש הצהרת הון נוספת בסגירה ?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה