חיסכון לכל ילד העברה מאלטשולר לאינפניטי

לא לפרסום

משתמש פעיל
זה ברור ללא ספק.
אבל איך זה נוגע לנושא אליו דיברנו. האם להוציא לפני הזמן במידה ועד עכשיו זה עלה הרבה.
אני חושב שאת לא צודקת....
המסלול המנייתי הוא בעיקרו אם סיכון מסוים וכמו שעולה יותר כך גם ירד......ולכן שווה רק לטווח של שנים שאפשר להרוויח יותר...וגם אם ירד יהיה אופציה לתקן....ולא מתאים לטווח של קצת שנים שיכול ליפול ולא לעלות....וממילא כמו שלא מתאים לקצת שנים....כך אם עברת למסלול המנייתי ...שווה לחזור בסוף כשנשאר קצת שנים... למסלול סולידי...שהסיכון בו מועט
אני חושבת, שהרעיון הוא שאני מאמינה שב 20 שנה אני מרוויחה וזהו.
זה לא נכון....
כי אם את בירידה....אפשר להיות ממש מופסדים....

יהודית מביתר

משתמש צעיר
אני חושב שאת לא צודקת....
המסלול המנייתי הוא בעיקרו אם סיכון מסוים וכמו שעולה יותר כך גם ירד......ולכן שווה רק לטווח של שנים שאפשר להרוויח יותר...וגם אם ירד יהיה אופציה לתקן....ולא מתאים לטווח של קצת שנים שיכול ליפול ולא לעלות....וממילא כמו שלא מתאים לקצת שנים....כך אם עברת למסלול המנייתי ...שווה לחזור בסוף כשנשאר קצת שנים... למסלול סולידי...שהסיכון בו מועט

זה לא נכון....
כי אם את בירידה....אפשר להיות ממש מופסדים....
לגבי החלק הראשון,
אני שואלת שאלה, שאם כך אין לדבר סוף, כי בעצם כל הרבה שנים מורכב מקצת ועוד קצת, אז מתי אנחנו מתקרבים לקצת לפני הסוף שאז צריך להוציא. ואם בו צריך להוציא, אז גם בקצת לפניו כדאי להוציא וכן הלאה.

תאורתית וודאי שאפשר להיות מופסדים.
(אגב, מי ששם 20 שנה ב S&P 500 והוציא ביום בו זה ירד הכי הרבה בהסטוריה שלו, עדיין יצא מרווח!!
נ.ב. אין את המדד בחיסכון לכל ילד, אבל זה רק בשביל הדוגמא).

A052

משתמש סופר מקצוען
מה עושים עם שירות הלקוחות הגרוע *מאד* של אינפיניטי?
העברתי את הילד שלי לפני שלוש שנים ורק לפני כמה חודשים גיליתי שלא העבירו את מה שהצטבר לו בקופה הקודמת, למרות שמילאתי את המסמך הדרוש.
מסתבר שהיה חסר להם צילום של הצד האחורי של הת"ז, ורק שנתיים וחצי אחרי קיבלתי מייל על זה!
ומאז - למרות ששלחתי צילום טרם סיימו לטפל בזה
תפנו לרשות שוק ההון ביטוח וחיסכון https://pe.cma.gov.il/ , שיבינו שיש בעיה מערכתית באינפיניטי וינערו אותם כמו שצריך.

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען
אז מתי אנחנו מתקרבים לקצת לפני הסוף שאז צריך להוציא
כל אחד לפי רמת הסיכון שמתאימה לו.
כמובן שלפני שמעבירים בודקים שזו תקופה נכונה.
יש מי שמוכן לקחת סיכון שנה לפני מועד המשיכה ויש מי שרוצה להיות רגוע 3 שנים קודם. אבל מי שמחכה לשנה לפני, יתכן שיפול על תקופה שבאמת לא יהיה שווה לו אז להעביר ויצטרך לחכות.

יהודית מביתר

משתמש צעיר
כל אחד לפי רמת הסיכון שמתאימה לו.
כמובן שלפני שמעבירים בודקים שזו תקופה נכונה.
יש מי שמוכן לקחת סיכון שנה לפני מועד המשיכה ויש מי שרוצה להיות רגוע 3 שנים קודם. אבל מי שמחכה לשנה לפני, יתכן שיפול על תקופה שבאמת לא יהיה שווה לו אז להעביר ויצטרך לחכות.
יש לך טעות.
השאלה שלי היא עקרונית, מה נכון לעשות? כי אני חושבת שלפי דברייך מראש לא נכון לשים, כפי שהסברתי קודם, שאם כך אין לדבר סוף.
לא שייך כאן רמת הסיכון שמתאימה לו.

אין מתנות חינם

משתמש מקצוען
יש לך טעות.
השאלה שלי היא עקרונית, מה נכון לעשות? כי אני חושבת שלפי דברייך מראש לא נכון לשים, כפי שהסברתי קודם, שאם כך אין לדבר סוף.
לא שייך כאן רמת הסיכון שמתאימה לו.
אין נכון ולא נכון. זה אינדבדואלי.
מי שמוכן לקחת סיכון שישים את הכסף במסלול יותר מסוכן, כמה שאדם פחות מסוגל להסתכן שישקיע במסלול סולידי.
ברגע שיש את העניין של תקופה ארוכה אז יש יותר מקום לחכות לעליות שיתקנו ירידות כאשר תהיינה. כאשר הזמן מתקצר נכון יותר למזער סיכונים.

יהודית מביתר

משתמש צעיר
אין נכון ולא נכון. זה אינדבדואלי.
מי שמוכן לקחת סיכון שישים את הכסף במסלול יותר מסוכן, כמה שאדם פחות מסוגל להסתכן שישקיע במסלול סולידי.
ברגע שיש את העניין של תקופה ארוכה אז יש יותר מקום לחכות לעליות שיתקנו ירידות כאשר תהיינה. כאשר הזמן מתקצר נכון יותר למזער סיכונים.
אני רואה שלא מבינים אותי.
@מקצועי בלבד @השקעות R הון אפשר את עזרתכם?

נערך לאחרונה ב:

פרידא

משתמש מקצוען
טעות
זה מדד עולמי, אולי דומה אבל לא אותו דבר.
התכוונת ל S&P 500?

יהודית מביתר

משתמש צעיר
התכוונת ל S&P 500?
תקראי את האשכול או שתבדקי לבד. לא משנה.
אין מדד S&P 500 בחיסכון לכל ילד, באף חברה בארץ ישראל!
יש מדד עולמי, שהוא מסלול הלכה באינפינטי.

יהודית מביתר

משתמש צעיר
המדד הזה כפי שהוא כ 500 חברות קיים רק מ 1957.
זה שהבורסה צנחה ביותר מכך זה הגיוני. אבל המדד הזה ספציפית לא צנח ביותר ממה שכתבתי.
וזה באמת לא משנה! רק הוא כתב אז תיקנתי אותו.

לגופו של וויכוח, אם ראית את הנושא, מה היא דעתך?

ה. שלמה

משתמש פעיל
אני רואה שלא מבינים אותי.
@מקצועי בלבד @השקעות R הון אפשר את עזרתכם?
בגדול אפשר להבין גישה שאומרת אני משקיע 20 שנה ולא נוגע בכסף, ואפשר להבין גישה שאומרת שאם ב15 שנה ציפיתי לעשות 10% שנתי ותכלס זה עשה 20% שנתי שזה כבר מילא את הציפיה שלי לתקופה כולה יש לצפות לתיקון ולכן להעביר לאפיק סולידי יותר ל5 שנים הבאות.
לגבי הקריסה הגדולה, צדקתם במה שכתבתם שאם הוא השקיע 20 שנה קודם הוא יצא ברווח ואף אם הוא השקיע רק 10 קודם הוא יצא ברווח יפה של14%שנתי,
במקרה שהשקיע אז וחיכה לתיקון, זה קרה יחד עם הדיבידנדים ב15 שנים.
מקור:

נערך לאחרונה ב:

שועל קרבות

משתמש צעיר
מה עושים עם שירות הלקוחות הגרוע *מאד* של אינפיניטי?
העברתי את הילד שלי לפני שלוש שנים ורק לפני כמה חודשים גיליתי שלא העבירו את מה שהצטבר לו בקופה הקודמת, למרות שמילאתי את המסמך הדרוש.
מסתבר שהיה חסר להם צילום של הצד האחורי של הת"ז, ורק שנתיים וחצי אחרי קיבלתי מייל על זה!
ומאז - למרות ששלחתי צילום טרם סיימו לטפל בזה
גם אצלי יש את אותה בעיה העברתי את הילדה לפני כשנה ועדיין לא העבירו את הכסף שהצטבר בקופה הקודמת.
אבל צריך להבין שיש עליהם עומס מטורף - הם הכפילו פי 20 ויותר את הלקוחות בשנתיים האחרונות ואת כמות העבדים שהיו צריכים לגייס ניתן רק לדמיין... אבל הם עונים בסוף אז ללא להתייאש בסוף זה שווה את הרווחים...

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה